0

22 414

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyJaponiaKorea Południowa - Japonia - Tajwan

Korea Południowa - Japonia - Tajwan

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK564803
Kod oferty: WAK564803
1/15

Opis oferty

Organizator: Prestige ToursKod oferty: WAK564803

Japonia/Tokyo

Tytuł wycieczki

KOREA POŁUDNIOWA JAPONIA TAJWAN 17 DNI

Główne atrakcje

• Góry i zabytki Korei Południowej

• Strefa Zdemilitaryzowana (DMZ)

• Nara i Kyoto - dawne stolice Japonii

• Podróż japońskim superekspresem - Hiroszima i Zamek Himeji

• Seul, Osaka, Tokio i Taipei - nowoczesne metropolie

• Góra Fudżi - symbol Japonii

• Przyroda i wybrzeże Tajwanu

O wycieczce

Zwiedzane kraje robią wrażenie na wszystkich - spotkamy tu nowoczesność o jakiej możemy tylko pomarzyć i obecność na każdym kroku barwnej tradycji. Tajwan to okazja poznania kultury starych, prawdziwych Chin, które nie dotknęła maoistyczna rewolucja. Jest to też wyspa zaskakująca pod względem krajobrazów i przyrody. Podczas tej wycieczki zwiedzając miasta będziemy poruszać się czasem komunikacją miejską, a pomiędzy miastami podróżujemy świetnymi i punktualnymi pociągami lub wynajętymi mikrobusami. Trzeba zdawać sobie sprawę, że choć proponowane przez nas hotele są dobre i czyste, to pokoje czasem mogą być małe zgodnie z panującą tam miniaturyzacją i oszczędnością miejsca. We wszystkich krajach spotykamy doskonałą organizację, idealnie punktualny transport, czystość, bezpieczeństwo i porządek. Nasz pilot zadba, by wycieczka byłą okazją do kulinarnej rozkoszy, oczywiście dla osób ceniących azjatyckie jedzenie. Wieczorami będziemy mieć czas, by zamawiać co tylko dusza zapragnie, a należy zaznaczyć, że kuchnia Tajwanu, Japonii i Korei różni się diametralnie. Osoby nie lubiące orientalnej kuchni mogą ratować się licznymi barami w stylu zachodnim.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Seulu.

Dzień 2

SEUL

Przylot do Seulu. Przejazd do hotelu i odpoczynek po długim locie. Seul to nowoczesne i barwne miasto z dalekowschodnią atmosferą. Imponująca nowoczesność miesza się tu z tradycją. Wieczorem wyjazd na górę Namsan i wieżę N'Seoul Tower, skąd można podziwiać potęgę metropolii. Nocleg w hotelu w Seulu.

Dzień 3

STREFA ZDEMILITARYZOWANA (DMZ)

Rano wycieczka do Strefy Zdemilitaryzowanej (DMZ) i linii demarkacyjnej na samą granicę z Koreą Północną. Celem jest leżąca na samej granicy miejscowość Panmunjeom, gdzie podpisano rozejm kończący wojnę koreańską. Będzie można niemal zajrzeć w głąb najbardziej niedostępnego kraju świata. Widząc takie obiekty jak most bez powrotu" i nieczynny dworzec kolejowy czekający na pociągi do Pjongjangu, dowiemy się o historii konfliktu koreańskiego. Wycieczka na granicy jest eskortowana przez żołnierzy ONZ i obowiązują liczne przepisy dotyczące postępowania w strefie, kontrolowane są też paszporty. Uwaga: w przypadku napięcia między państwami koreańskimi strefa DMZ bywa zamykana. Wtedy udajemy się do tzw. Trzeciego Tunelu, który miał posłużyć Korei Północnej do inwazji, a Koreę Północną możemy dostrzec przez lunetę ze specjalnego tarasu obserwacyjnego przy granicy Strefy DMZ. Powrót do Seulu. Wieczorny spacer po rozświetlonej dzielnicy Myeongdong lub Namdeamun. W jednej z lokalnych knajpek będziemy degustować sodżu - lokalny alkohol sporządzany z ryżu. Kolacja koreańska. Nocleg w hotelu w Seulu.

Dzień 4

Park Narodowy Seorak

Opuszczamy miasto i podróżujemy na wschód w rejon wschodniego wybrzeża i górskiego Parku Narodowego Seorak, aby poznać piękną koreańską przyrodę. Przy wejściu do parku stoi gigantyczny posąg Buddy. Dla chętnych dłuższy spacer górski do jednej ze świątyń zbudowanej przy ruchomej skale". Tego dnia, jeśli dopisze pogoda, wjedziemy kolejką linową na górski szczyt, skąd rozlega się ładny widok na góry (bilet na kolejkę nie jest ujęty w cenie). Charakter krajobrazu przypomina Góry Diamentowe znajdujące się nieco na północ w Korei Północnej. Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Port Sokcho

Zwiedzamy położony nad Morzem Japońskim port Sokcho, gdzie Koreańczycy degustują przedziwne owoce morza. Często jedzą je na surowo i tylko nieliczni z nas odważą się na spróbowanie tych smakołyków". Zaglądniemy też na plażę, być może podczas odpowiedniej pory roku znajdą się ochotnicy do kąpieli. Powrót do koreańskiej stolicy. Po południu nasze kroki kierujemy do pałacu królewskiego Changdeok, który jest wpisany na listę UNESCO. Po tym długim dniu wracamy do hotelu na ostatnią noc w Korei.

Dzień 6

Tokio

Przejazd na lotnisko i wylot do Tokio. Po przejeździe do hotelu zwiedzanie miasta: Asakusa, najstarsza dzielnica miasta, gdzie już w 628 r. zbudowano pierwszą świątynię buddyjską. Zwiedzanie kompleksu Senso-ji. Spacer po pasażach Nakamise, pełnych sklepów z pamiątkami. Wieczór spędzamy w dzielnicy Shibuya. Życie nocne jest tutaj legendarne, a od tłumów i ilości świateł może zakręcić się w głowie. Przez pobliski dworzec Shinjuku przewija się dziennie 3,6miliona ludzi i jest to najruchliwszy punkt komunikacyjny na świecie. Nocleg w hotelu w Tokio.

Dzień 7

Tokio

Dalsze zwiedzanie japońskiej stolicy. Udajemy się w rejon portów, gdzie codziennie o świcie rybacy przywożą świeże ryby. Stąd trafiają one do restauracji w całym Tokio, by wylądować na talerzach w formie sushi i saskimi. Wizyta w dzielnicy portowej jest znakomitą okazją do spróbowania świeżego, doskonałego sushi. Przejeżdżamy do centrum i z daleka oglądamy Pałac Cesarski, nam zwykłym śmiertelnikom nie można jednak zbliżyć się do cesarskich progów. Przejazd bezzałogowym pociągiem na wyspę Odaiba, która została usypana w zatoce Tokijskiej. Znajduje się tu wiele atrakcji, zbudowano nawet replikę Statui Wolności. Wizyta w Muzeum Techniki Miraikan, gdzie można zobaczyć m.in. pokazy robotów. Wieczorem znajdziemy się w rozświetlonej dzielnicy Ginza. Znajduje się tam m.in. zabytkowy budynek słynnego teatru Kabuki, świetne sklepy i domy towarowe. Kupowanie w Japonii ze względu na wspaniałą obsługę i wysoką jakość towarów to przeżycie niezwykłe i nadzwyczaj miłe. Nocleg w hotelu w Tokio.

Dzień 8

Park Narodowy Góry Fudżi

Wycieczka do Parku Narodowego Góry Fudżi. Wjazd na położoną na stokach góry platformę widokową, z której przy dobrej pogodzie widać pokryty śniegiem, idealnie stożkowaty szczyt. Fudżi otoczony jest szczególnym kultem, góra ma istotne znaczenie duchowe dla Japończyków. Jeśli pozwoli pogoda, proponujemy spacer szlakiem po stokach góry, co pozwoli nam podziwiać widoki i poznać ciekawą roślinność porastającą zbocze góry. Nocleg w Tokio.

Dzień 9

Tokio - Kyoto

Udajemy się do Harajuku, dzielnicy po której przechadzają się młodzi Japończycy ubrani w ekstrawaganckie, najmodniejsze stroje. W pobliżu pójdziemy do szintoistycznej świątyni Meiji, jednej z najważniejszych w Japonii. W ciszy pięknego parku można znakomicie odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Po południu przejazd na dworzec kolejowy i podróż słynnym superekspresem (shinkansenem) do Kyoto, dawnej stolicy i najważniejszego miasta dla kultury japońskiej. Wybieramy się na przechadzkę po Kyoto. Oglądamy słynną dzielnicę Gyon. W tej pełnej uroku drewnianej dzielnicy wspaniale zachowały się japońskie zwyczaje. Spacerując po wąskich zaułkach próbujemy podglądnąć idące na spotkania prawdziwe gejsze. To ostanie miejsce w Japonii, gdzie tradycja kształcenia gejsz jest jeszcze podtrzymywana na większą skalę. Nocleg w Kyoto.

DZIEŃ 10

Kyoto

Dzień przeznaczony na zwiedzanie zabytków Kyoto, japońskiego Krakowa", jak można określić miasto. Zobaczymy zamek szoguna Tokugawy - Nijo. Jego skrzypiące drewniane podłogi były swoistym systemem alarmowym. Pokryty złotem pawilon odbija się w sadzawce, widok i spokój tego miejsca koi nerwy każdemu. W przerwie zwiedzania odpoczniemy w tradycyjnej herbaciarni rozkoszując się aromatem parzonego w tradycyjny sposób napoju. Nie ominiemy bardzo ważnego zabytku, czyli stojącej na 139 palach świątyni Kiyomizu. Miejsce to jest szczególnie ważne dla historii kraju, często można tu zobaczyć Japonki ubrane w tradycyjne, odświętne stroje. Pielgrzymi przybywają tu z daleka aby napić się wody o cudownych właściwościach. Jeśli wystarczy sił, przewidziana jest też wizyta w świątyni Heian ze znaną i często fotografowaną bramą tori. Kolacja w japońskiej restauracji. Nocleg w Kyoto.

Dzień 11

Kyoto - Osaka

Na liście miejsc do oglądania znajdzie się też piękna świątynia Kinkakuji, czyli Złoty Pawilon z otaczającym ją ogrodem japońskim. Następnie przejazd do Osaki. Po przyjeździe zwiedzanie zamku Osaka, nazywanego brokatowym zamkiem, w którym mieści się muzeum cywilizacji i historii siedemnastowiecznej Japonii. Odbudowany po wojennych zniszczeniach jest jednym z najbardziej znanych zamków kraju. Wieczorem po odpoczynku spacer po tętniącym życiem, rozświetlonym centrum Osaki. Ilości świateł, reklam, sklepów i restauracji jest doprawdy imponująca. Nocleg w Osace.

DZIEŃ 12

Hiroszima I Zamek Himeji

Rano przejazd na dworzec, krótka podróż pociągiem Himeji. Zwiedzanie imponującego Zamku Białej Czapli. Jest on jednym z najpiękniejszych i najstarszych zachowanych budowli w kraju i został wpisany na listę UNESCO. Po zwiedzaniu tego niesamowitego miejsca udamy się na stacje skąd superekspresem przejedziemy do Hiroszimy. Tego dnia zwiedzimy Park Pokoju upamiętniającego ofiary bomby atomowej. Znajdują się w nim m.in. Kopuła Bomby Atomowej, Pomnik Dzieci Bomby Atomowej oraz Muzeum Pokoju. Powrót shinkansenem na nocleg do Osaki.

DZIEŃ 13

NARA

Wycieczka do miasteczka Nara, pierwszej stolicy Japonii. Podziwianie największej na świecie drewnianej budowli - świątyni Todaji z olbrzymim posągiem Buddy. Spacer po parku miejskim wśród oswojonych jeleni. W Narze zobaczymy ładne parki i zadbane japońskie ogrody (ewentualny wstęp do niektórych płatnych ogrodów nie jest ujęty w cenie wycieczki). Powrót do Osaki. Nocleg w Osace.

DZIEŃ 14

Tajwan

Przejazd na lotnisko. Wylot do Taipei. Tajwan to nie tylko nowoczesna stolica. Ta piękna wyspa (dawna Formoza) pełna jest zadziwiających, górskich krajobrazów, ciekawych miejscowości i pięknych wybrzeży. Oglądanie Taipei, miasta pełnego wieżowców, w którym jednak nie brakuje zabytków i barwnych targów. Wjazd na ciekawy wieżowiec Taipei 101, który był do niedawna najwyższym budynkiem świata (509m). Zwiedzanie Lungsham, najstarszej buddyjskiej świątyni na wyspie. Spacerując po nocnym bazarze i centralnych ulicach podziwiamy pełne życia miasto i delektujemy się fantastyczną kuchnią. Nocleg w Taipei.

DZIEŃ 15

Hualian

Udajemy się do Muzeum Narodowego z niesamowitą kolekcją sztuki przywiezioną tu z kontynentu wraz z wojskami Czang Kaj Szeka. To wspaniałe muzeum po prostu trzeba zobaczyć. Zaglądniemy też do ciekawego mauzoleum Czang Kaj Szeka, twórcy nowoczesnego Tajwanu. Opuszczamy miasto, by podążyć na wschodnie, malownicze wybrzeże wyspy. Jadąc nad spektakularnym klifami docieramy do portowego miasta Hualian zatrzymując się po drodze w punktach widokowych. Nocleg w Hualian lub okolicy.

DZIEŃ 16

Park Narodowy I Kanion Taroko

Wycieczka do wielkiej atrakcji Tajwanu, kanionu Taroko i parku narodowego o tej samej nazwie. Podziwiamy góry wznoszące się ponad 3000m nad pobliskie morze. Fotografujemy spektakularne krajobrazy kanionu, niewielką Świątynię Wiecznej Wiosny, zwiedzamy Jaskinię Jaskółek. Wieczorem powrót do Taipei. Kolacja i podsumowanie pełnej wrażeń wycieczki. Możliwość poznawania bogatego życia nocnego miasta z naszym pilotem. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 17

Powrót Do Polski

Przejazd na lotnisko. Rozpoczęcie podróży powrotnej. Przylot do Warszawy. Uwaga, możliwy przylot dnia następnego w zależności od przelotu

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza obowiązkową dopłatą płatną na miejscu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 20kg bagażu nadawanego/os., koszty wycieczek, przejazdy mikrobusami, autokarami, pociągami i komunikacją miejską; śniadania, 3 kolacje wg programu, noclegi (pokoje 2 osobowe) w hotelach minimum ok. 4 (wg oceny biura), ewentualnie w miarę dostępności miejsc 1 lub 2 noclegi w ryokanie (tradycyjnym japońskim domu gościnnym), opłaty za wstępy do obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie NNW, KL, bagaż; polski pilot.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowa dopłata na miejscu w wysokości 900 USD (ostatnia rata wyjazdu płatna na miejscu) obejmująca część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, pozostałe posiłki, ewentualne koszty zwiedzania obiektów nie ujętych w programie, dopłata do pokoju 1-os. 1095 USD/os., kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

Orientacyjna liczebność grupy od 8 do 18 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem, pozostałe posiłki są organizowane przez pilota na bieżąco w lokalnych restauracjach. Należy posiadać paszport ważny minimum 9miesięcy od daty wyjazdu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy

2 dorosłych

śniadania / według programu
WylotLinia Rejsowa, GDS
WAW · 29.03 (Śr.)Warszawa - Chopin
ICN · 30.03 (Czw.)Seoul
Godziny lotu podamy później
PrzylotLinia Rejsowa, GDS
TPE · 13.04 (Czw.)Tajpej
WAW · 14.04 (Pt.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
44 830 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

880
za 1 auto
1 auto
Data od
29.03.2023
Data do
14.04.2023
880
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

560
za wycieczkę
560
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka44 830
Cena całkowita44 830
Zaliczka płatna teraz13 449
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Pogoda

14°C
5°C
16°C
5

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Oświadczenie- formularz. Kwestionariusz na stronie internetowej (należy zapisać kod QR)- kwestionariusz. Należy także posiadać i korzystać z dwóch aplikacji: MySOS app oraz COCOA.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS CoV-2 zrobionego w ciągu 72 godzin przed wylotem. Wynik testu musi znajdować się na stosownym formularzu- formularz. Dodatkowo na miejscu wykonywane są kolejne dwa testy- po przylocie oraz trzeciego dnia pobytu.
Kwarantanna na miejscu: tak 14 dniowa bez możliwości skrócenia.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS CoV-2 zrobionego w ciągu 72 godzin przed wylotem. Wynik testu musi znajdować się na stosownym formularzu- formularz. Dodatkowo na miejscu wykonywane są kolejne dwa testy- po przylocie oraz trzeciego dnia pobytu.
Kwarantanna na miejscu: tak 14 dniowa bez możliwości skrócenia.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS CoV-2 zrobionego w ciągu 72 godzin przed wylotem. Wynik testu musi znajdować się na stosownym formularzu- formularz. Dodatkowo na miejscu wykonywane są kolejne dwa testy- po przylocie oraz trzeciego dnia pobytu.
Kwarantanna na miejscu: tak 14 dniowa bez możliwości skrócenia.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS CoV-2 zrobionego w ciągu 72 godzin przed wylotem. Wynik testu musi znajdować się na stosownym formularzu- formularz. Dodatkowo na miejscu wykonywane są kolejne dwa testy- po przylocie oraz trzeciego dnia pobytu.
Kwarantanna na miejscu: tak 14 dniowa bez możliwości skrócenia.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Paszport powinien być ważny co najmniej 3 miesiące od daty planowanego wjazdu na terytorium Japonii.
W związku z rozwojem epidemii Covid 19 Japonia wstrzymała ruch bezwizowy dla obywateli RP.
O wizę można wystąpić do Ambasady Japonii w Warszawie.
Szczepienia nie są wymagane.