Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyKanadaKanada i Alaska - Łosie i Łososie

Kanada i Alaska - Łosie i Łososie

Wycieczka objazdowa

Lato 2021
Kod oferty: WAK261143
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

350
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę

Informacje o podróży

Wylot

24.04.2021 Sobota
WAWWarszawa - Chopin
24.04.2021 Sobota
SEASeattle

Powrót

02.05.2021 Niedziela
ANCAnchorage
03.05.2021 Poniedziałek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK261143Organizator: Rainbow

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele , a także ew. pensjonaty/motele wg kategoryzacji Rainbow o średnim standardzie lub bazy turystyczne na Alasce o średnim standardzie - zwykle położone poza centrami miast (12 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Calgary - 1, Lake Louise/Saskatchewan River Crossing - 1, Valemount - 1, Kamloops - 1, Whistler - 1, Vancouver - 1, Seattle - 1, Fairbanks - 1, okolice P. N. Denali - 1, Palmer/Wasilla - 1, Seward - 1, Anchorage - 1).

Do dyspozycji gości:

Restauracja oraz bar.

Pokoje:

2-osobowe, możliwe zakwaterowanie max. 3 os. dorosłych, ale bez dodatkowego łóżka - pokój wyposażony jest w 2 łóżka dwuosobowe (typu "queen") . Wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.

Wyżywienie:

Śniadania amerykańskie: składają się głównie z produktów słodkich - słodkie bułki, muffiny, pieczywo tostowe, płatki kukurydziane, owoce. Czasami dostępne są "hash browns" - placki ziemniaczane lub ziemniaki na ciepło. Rzadkością są warzywa, sery czy wędlina.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot doUSA (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora Przylot do Seattle, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami granicznymi, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, odpoczynek i nocleg w hotelu w okolicy Seattle.

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie miasta, które znane jest m. in. dzięki filmowi "Bezsenność w Seattle". Tutaj znajduje się również siedziba firmy Microsoft, pierwsza na świecie kawiarnia Starbucks, a także wieża widokowa Space Needle. Przespacerujemy się również przez słynny rynek "Pikes Place". Następnie po południu przelot na Alaskę. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Anchorage. (Trasa ok. 200km+przelot).

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie miasta Anchorage położonego nad Zatoką Cooka. W "stolicy" poszukiwaczy przygód zobaczymy m. in. imaginarium - swego rodzaju muzeum pozwalające na poznanie niecodziennych zjawisk przyrody zachodzących na Alasce. Czas wolny na zakupy pamiątek lub “traperskich" akcesoriów: lornetek, czapek, sprzętu do wypłukiwania złota. Przejazd w kierunku Denali. Po drodze w miejscowości Eklutna zobaczymy cerkiew prawosławną i cmentarz lokalnych Indian, będące śladem czasów Cara i Imperium Rosyjskiego na Alasce, a przy odrobinie szczęścia być może uda nam się spotkać Indian obrządku prawosławnego. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Mt. Kinley Park Village. (Trasa ok. 400km)

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Eksploracja okolic Denali oraz najwyższego szczytu Ameryki Północnej (Mt. McKinley - 6194m n.p.m.). Zwiedzanie wulkanicznego parku Denali z lodowo-śnieżną pokrywą do grubości kilkuset metrów. Znajduje się tu jeden z najdłuższych lodowców świata, ok. 50-kilometrowy Muldrow. Przejedziemy łańcuchem górskim Alaska Range, gdzie wypatrywać będziemy niedźwiedzi grizzly, łosi i innej dzikiej zwierzyny. Po zwiedzaniu parku przejazd na nocleg do Fairbanks. (Trasa ok. 200km).

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Fairbanks - miasta założonego ponad 100 lat temu w apogeum gorączki złota. Następnie przejazd do centrum miasta - postój przy pomniku pionierów. Dzień pełen wrażeń! Wsiadamy do pociągu Tanana Valley Railroad, który zabierze nas prosto do złotych wnętrz Alaski - opuszczonej kopalni złota Gold Ridge 8. Poznamy ciekawą historię górnictwa złota, zwiedzimy obóz górniczy i spróbujemy szczęścia w płukaniu złota. Po południu popłyniemy w rejs po rzekach Chena i Tanana na pokładzie jedynego autentycznego kutra rzecznego na Alasce. Ponownie spotkamy psy zaprzęgowe, zwiedzimy replikę domku trapera, odwiedzimy wioskę Indian szczepu Chena gdzie dowiemy się o kulturze Indian Athabascan, którzy mieszkają tu od wieków. Nocleg w Fairbanks. (Trasa ok. 50km).

Dzień 6

Śniadanie i wykwaterowanie. Następnie przejazd do Muzeum Północy, w którym zapoznamy się ze zwyczajami rdzennych mieszkańców z ludów eskimoskich a następnie do miejscowości North Pole, gdzie nawet w środku lata, można nabyć mnóstwo prezentów idealnych pod choinkę. Dalej przejedziemy do Delta Junction, gdzie w okolicy zacznie nam towarzyszyć Alaska Pipeline wzdłuż którego rozpoczniemy podróż na południe do nadmorskiego portu Valdez - po drodze trasa wiedzie wzdłuż Richardson Highway. Zatrzymamy się na szczycie przełęczy Thompson i podziwiać będziemy panoramę gór Chugach Mountains - ten wspaniały teren, otoczony lodowcami i granitowymi szczytami, otrzymuje jedne z największych opadów śniegu w północnej Ameryce. Nocleg w okoliach Valdez. (Trasa ok. 550km).

Dzień 7

Wyjazd wcześnie rano z portu Valdez do miasta Whittier - przejazd słynną autostradą Alaska Marine Highway, a następnie rejs promem po jednym z najbardziej malowniczych zbiorników wodnych na świecie: Prince William Sound! Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Girdwood. Na skraju miasta znajduje się Alyeska Resort, który jest jednym z najbardziej znanych kurortów narciarskich Alaski. Kolejką linową wjedziemy na szczyt Mount Alyeska, z którego rozpościera się przepiękna panorama na dolinę i lodowce. Przejedziemy także do centrum ochrony dzikich zwierząt, gdzie z bliska będziemy mogli obejrzeć niedźwiedzie, bizony, łosie oraz jelenie kanadyjskie. Następnie przejazd na południe do zabytkowej nadmorskiej miejscowości rybackiej Seward. Czas wolny. Nocleg w Seward. (Trasa ok. 350km).

Dzień 8

Wykwaterowanie z hotelu i całodniowy rejs statkiem wzdłuż wybrzeży Parku Narodowego Fiordów Kenai. Niezwykły park, gdzie linia brzegowa to strome krawędzie lodowców tworzących fantazyjne fiordy. Niezapomniane widoki lodowcowych jęzorów "spływających" do lodowatej wody, głęboka cisza przerywana trzaskiem odrywających się fragmentów gór lodowych. Po jego zakończeniu przejazd na nocleg do Anchorage. (Trasa ok. 150km).

Dzień 9

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Anchorage i wylot do Polski (Trasa ok. 50km).

Dzień 10

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich.

Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Część z atrakcji może być sezonowo wyłączona ze zwiedzania.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Walutą obowiązującą w Kanadzie jest dolarkanadyjski (CAD)- podczas kanadyjskiej częściprogramu płatności za wycieczki fakultatywne oraz wydatki na miejscusą możliwe tylko w lokalnej walucie. Zalecamy wymianę waluty na lokalną już w Polsce.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotami rejsowymi z Warszawy doSeattle i zAnchorage do Warszawy (możliwe przesiadki), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NNW, KL, Assistance oraz bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, kierowców, itp.) - ok. 570 USD (płatne na miejscu) przejazdów komunikacją miejską, wycieczek fakultatywnych (orientacyjne ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

META Description

Nowy program skoncentrowany na Alasce • bezsenne Seattle • Anchorage - "przystanek" Alaska • Mt. McKinley - korona Ziemi • park wulkanów - Denali • Fairbanks - miasto gorączki złota" • North Pole - Santa Calus House • Alaska Marine Highway • Prince Wiliam Sound - jeden z najbardziej malowniczych zbiorników wodnych na świecie • Alyeska Resort - narciarski kurort Ameryki • park fiordów - Kenai"

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnejESTA bądźwizyprzy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
12°C
Temperatura w nocy
3°C
Temperatura wody
3°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać do Kanady.
- Nie dotyczy to obywateli Kanady i członków ich najbliższej rodziny.
- Nie dotyczy to pasażerów przylatujących z USA.
- Nie dotyczy to stałych mieszkańców Kanady i członków ich najbliższej rodziny.
- Nie dotyczy to dyplomatów.
- Nie dotyczy to załogi lotniczej.
- Nie dotyczy to tymczasowych pracowników zagranicznych.
- Nie dotyczy to studentów zagranicznych, którzy posiadali ważne zezwolenie na naukę
Pasażerowie są zobowiązani do samodzielnej izolacji przez okres 14 dni od przybycia do miejsca docelowego w Kanadzie.
Pasażerowie z objawami koronawirusa nie mogą wejść na pokład samolotu do Kanady. Pasażerowie z objawami koronawirusa w dniu przyjazdu zostaną skierowani do Kanadyjskiej Agencji Zdrowia Publicznego.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Przy wjeździe trzeba okazać ważny paszport.
Z dniem 1 marca 2008 r. Kanada zniosła obowiązek wizowy dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Od 1 stycznia 2009 roku bezwizowy wjazd możliwy jest dla posiadaczy paszportów biometrycznych tj. wydawanych w Polsce od 28 sierpnia 2006 r., od 1 sierpnia 2015 ruch bezwizowy objął również osoby legitymujące się paszportami bez cech biometrycznych. Zniesienie obowiązku wizowego nie daje automatycznej gwarancji wjazdu na terytorium Kanady. Decyzję co do długości pobytu w Kanadzie oraz odnośnie wjazdu na teren Kanady podejmuje urzędnik imigracyjny na przejściu granicznym. Okres bezwizowego pobytu wynosi maksymalnie 6 miesięcy, o ile przy wjeździe nie zostanie określony krótszy czas pobytu. Praca bez zezwolenia jest nielegalna.
UWAGA: 15 marca 2016 roku władze Kanady wprowadziły wymóg posiadania przez obcokrajowców podróżujących drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym Polaków) elektronicznego potwierdzenia podróży (electronic Travel Authorization). Do września 2016 roku władze Kanady przewidują okres karencji, podczas którego osoba nie posiadająca eTA zostanie wpuszczona na pokład samolotu lecącego do Kanady, o ile spełnia wszystkie inne wymagania, m.in. posiada ważny paszport. Opłata za wydanie tego elektronicznego dokumentu - powiązanego z numerem paszportu wnioskodawcy - wynosi 7 dolarów kanadyjskich, płatności można dokonywać jedynie kartą płatniczą, poprzez zabezpieczoną stronę internetową udostępnioną przez rząd kanadyjski. Ważność eTA przewidziano na 5 lat. Dokładne informacje na temat wjazdu do Kanady można uzyskać na stronie internetowej ambasady tego kraju w Warszawie lub na stronie rządu kanadyjskiego.