0
14 196 zł

13 997

za osobę
Podsumowanie ceny
Wakacje.plWczasyKostarykaPanama, Kostaryka i Nikaragua - morze lasów, lawa

Morze lasów, lawa przyjemności

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK217009
Przedsprzedaż
Kod oferty: WAK217009
1/6

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK217009

Opis oferty

Zakwaterowanie:

Hotele/Logde/Posadyo standardzie / - (8 rozpoczętych dób hotelowych)

Hotel All Inclusive w Panamie - (2 rozpoczęte doby hotelowe)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Pokoje 3-osobowe wyposażone są w łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze.

Do dyspozycji gości:

W większości hoteli restauracja i bar, czasami także basen oraz ogród

Wyżywienie:

Śniadania i obiadokolacje - 8 rozpoczętych dób hotelowych

All Inclusive - 2 rozpoczęte doby hotelowe

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot samolotem rejsowym z Warszawy (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Panama City. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Po przylocie odprawa paszportowo-celna. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacjai nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu będziemy mieli okazję zobaczyć największy skrót świata - Kanał Panamski. Uznawany za jeden z Siedmiu Cudów Świata Techniki kanał o długości ponad 80km jest bardzo ważnym traktem morskim, łączącym Ocean Atlantycki z Pacyfikiem. W interaktywnym muzeum przy śluzie Miraflores poznamy jego historię i zobaczymy, jak przez to wąskie gardło przeprawiają się ogromne statki. Następnie czeka nas wyprawa do Parku Narodowego Chagres, zamieszkiwanego przez Indian Embera. Po przeprawie czółnami przez dżunglę odwiedzimy ukrytą w parku wioskę, gdzie spotkamy Indian, dowiemy się, jak żyją i czym się zajmują na co dzień. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do San Jose. Zakwaterowanie kolacja i nocleg. (Trasa ok. 120km)

Dzień 3

Po śniadaniu krótki spacer po stolicy Kostaryki. Następnie przejazd do plantacji kawy Doka Estate Coffee and Mill, położonej malowniczo na zboczach wulkanu. Będziecie mieli Państwo okazję zapoznać się bliżej z procesem transportu, suszenia i wypalania ziaren kawy. Następnie wizyta w La Paz Waterfall Gardens - spacer pośród pięciu wodospadów oraz wizyta na farmie motyli i w ogrodzie kolibrów. Początkowo, jedynym sposobem by zobaczyć wodospady, było opuszczenie się na linach z góry, wypatrując wody przez konary drzew i liście paproci. Od momentu powstania Waterfall Gardens, goście mogą zachwycać się tymi spektakularnymi widokami ze specjalnie do tego celu wybudowanych platform, umiejscowionych nad, pod i przed wodospadami. Przejazd do hotelu w La Fortuna, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wizyta w basenach geotermalnych (dodatkowo płatne, ok. 45 USD/os.). (Trasa ok. 150km)

Dzień 4

Po śniadaniu spacer „podniebnym szlakiem” w parku El Mistico - dzięki zawieszonym na różnych wysokościach mostom będziecie mogli Państwo podziwiać z bliska florę i faunę lasu deszczowego. Tutejszą dżunglę zamieszkuje ok. 400 gatunków ptaków (w tym kwezale herbowe, kolibry, ary oliwkowe), ponad 480 gatunków motyli, ok. 100 gatunków ssaków (w tym jaguary, małpy, aguti) i występuje w niej ponad 2500 gatunków roślin (np. orchidee, paprocie, bromelie). Chętnym zaproponujemy zjazdy na linach w dżungli (canopy tour). Emocje gwarantowane! (dodatkowo płatne - cena ok. 85 USD/os.) Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 50km)

Dzień 5

Po śniadaniu (możliwy breakfast box) przejazd do Parku Narodowego Rincón de la Vieja. Trekking w parku zwanym po hiszpańsku „zakątkiem starej kobiety”. Nazwę tę nadali mu Indianie wierzący, że na zboczach tutejszego wulkanu mieszka czarownica, która w gniewie zionie ogniem. Aktywny wulkan wznosi się na wysokość 1916m n.p.m. i został uformowany przez erupcje kilkunastu stożków, w wyniku których powstał jeden krater. Odbędziemy spacer u jego podnóża, pośród gejzerów błotnych i gorących źródeł, w otoczeniu przebogatej fauny i flory. Następnie przejazd słynną Trasą Panamerykańską do Granady (Nikaragua). Kolacja i nocleg w hotelu w Granadzie. Dla chętnych wieczorny przejazd dorożkami po tym pięknym, kolonialnym mieście. Cena ok. 15 USD/os. (Trasa ok. 360km)

Dzień 6

Śniadanie i zwiedzanie Granady - najpiękniejszego miasta Nikaragui położonego u stóp wulkanu Mombacho. W programie m.in. spacer zachwycającymi uliczkami Starówki, Fortaleza La Polvora (hiszpańska forteca), Iglesia de la Merced (najpiękniejszy kościół w Granadzie). Następnie udamy się w rejs po jeziorze Nikaragua na wyspy Las Islates. Jezioro Nikaragua to największe jezioro w Ameryce Środkowej, o powierzchni blisko 8250km2. 365małych wulkanicznych wysepek zwanych Las Isletas, zamieszkuje społeczność licząca około 1200 osób większość mieszkańców to żyjący w tradycyjny sposób rybacy. Na wyspach znajdują się również hotele i luksusowe rezydencje. Pozostałe wysepki są bezludne i znajdziemy tam wyłącznie dziewiczą przyrodę. Kolacja i nocleg w hotelu w Granadzie. Dla chętnych wieczorny wyjazd na wulkan na oglądanie lawy – Masaya Nocą (dodatkowo płatne, ok. 50 USD/os.). (Trasa ok. 25km)

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Leon, pierwszej stolicy Nikaragui. Po drodze zatrzymamy się na punkcie z widokiem na Laguna de Apoyo, czyli jezioro z krystalicznie czystą wodą znajdujące się w kraterze uśpionego wulkanu. Początki miasta Leon datują się na 1524 r. Pierwotnie miasto było położone na zboczach wulkanu Momotombo (ok. 30km od obecnej lokalizacji), ale po serii trzęsień ziemi i erupcji wulkanu w 1610 r., zdecydowano o przeniesieniu stolicy w nieco bezpieczniejsze miejsce. Leon to miasto uniwersytetów, pełne inspirujących budowli, uroczych ulic i alei, fantastycznych restauracji i bogatego życia nocnego. W programie spacer po mieście m.in: największa w Ameryce Środkowej katedra (Basilica de la Asuncion), Iglesia de La Recoleccion (przykład meksykańskiego baroku, kościół uznawany za najładniejszy w Leon). Po południu wizyta w fabryce najsłynniejszego rumu Nikaragui - Flor de Cañ a gdzie zapoznamy się bliżej z procesem destylacji i spróbujemy tego wyśmienitego trunku. Rum Flor de Cañ a znany jest jako jeden z najlepszych rumów w Ameryce Łacińskiej – zdobył on ponad 150międzynarodowych nagród od 2000 roku i jest najbardziej nagradzaną marka rumu w tym okresie. Możliwość zakupów u producenta. Transfer do hotelu w Leon, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 200km)

Dzień 8

Po śniadaniu proponujemy jedno z najbardziej ekscytujących i unikalnych doświadczeń jakim jest volcanosurfing czyli zjazd z wulkanu na specjalnie zaadaptowanych deskach a’la snowboardowych lub sankach (dla chętnych, dodatkowo płatne ok. 60 USD/os). Wycieczka rozpoczyna się transferem (małe busy - niekoniecznie klimatyzowane) z Leon do podnóża czynnego wulkanu Cerro Negro, następnie czeka Państwa wspinaczka kamienną ścieżką na wulkan (wysokość 726m n.p.m i ciągle „rośnie”) i finalnie, po uprzednim przygotowaniu przez instruktora, założeniu ubrania ochronnego i gogli, zjazd zboczem wulkanu. Prosimy mieć solidne, zakryte buty, dlatego, iż rolę hamulców będą odgrywać Państwa nogi. Nie ma obowiązku zjazdu – osobom niezainteresowanym proponujemy pozostanie w Leon i samodzielną eksplorację miasta. Następnie przejazd do rezerwatu Isla Juan Venado. To naturalny labirynt stworzony przez lasy namorzynowe i zamieszkały przez tysiące ptaków wodnych. Nieskończone plaże rezerwatu są miejscem wylęgu żółwi morskich. Transfer do hotelu w Leon, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 60km)

Dzień 9

Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Panamy, zwiedzanie starówki Panama City, a następnie przejazd na pacyficzne wybrzeże Panamy. Zakwaterowanie w hotelu nad oceanem (np. Royal Decameron Golf Beach Resort & Villas 4 All Inclusive). Czas na wypoczynek. (Trasa ok. 240km)

Dzień 10

Wypoczynek nad Pacyfikiem.

Dzień 11

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i wylot z Panama City do Polski (z przesiadką w jednym z europejskich portów). (Trasa ok. 80km)

Dzień 12

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

• Podczas zwiedzania parków narodowych, stref ekologicznych i innych miejsc położonych w lasach deszczowych prosimy mieć zakryte buty, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Konieczna jest lekka kurtka przeciwdeszczowa/ponczo. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróży, a także np. aparaty i kamery. Sugerujemy zabranie lornetki.

• Niektóre parki narodowe mogą być nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie danego parku przełożyć na inny dzień.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Szczepienia

Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze.

świadczenia

Cena obejmuje:przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie, Paryżu lub Frankfurcie, oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub posadach (lokalnych pensjonatach) jw. (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje lub lunche/lunch boxy podczas części objazdowej, All Inclusive podczas wypoczynku nad Pacyfikiem), opiekę pilota w Panamie, Kostaryce i Nikaragui, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych.

Koszt uczestnictwa w programie: (opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, podatki wylotowe, opłata graniczna Kostaryka - Nikaragua, przewodnicy, napiwki wynosi ok.550 USD/os.

Inne

Szczepienia

Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

Kanał Panamski - od Atlantyku do Pacyfiku • San Jose i wulkany Kostaryki • lasy deszczowe i plantacje kawy • Trasa Panamerykańska • Nikaragua - zachwycająca i autentyczna • zjazd z wulkanu na sankach lub desce • kolonialne perły - Granada i Leon • jezioro Nikaragua i wyspy Las Islates • wypoczynek nad Pacyfikiem All Inclusive

Wizy

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Uwagi do programu

Szczepienia

Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

Dopłata do free drinksStandardowy
Wylot
06:05
16:25
WAW · 10.11 (Czw.)Warszawa - Chopin
PTY · 10.11 (Czw.)Panama City
Przylot
21:20
22:10
PTY · 20.11 (Ndz.)Panama City
WAW · 21.11 (Pon.)Warszawa - Chopin
27 993 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

860
za 1 auto
1 auto
Data od
10.11.2022
Data do
21.11.2022
860
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

385
za wycieczkę
385
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka27 993
Cena całkowita27 993
Zaliczka płatna teraz8 398
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

29°C
21°C
28°C
4

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Należy wypełnić tzw. Pase de Salud (Kartę Zdrowia) - cyfrowy formularz epidemiologiczny dostępny w kilku językach (zobacz więcej). Pase de Salud można wypełnić na 48 godzin przed podróżą wykorzystując dane z posiadanego ubezpieczenia międzynarodowego lub wykupionego ubezpieczenia kostarykańskiego.
Ubezpieczenie zdrowotne ważne na całym terytorium Kostaryki przez planowany okres pobytu, gwarantujące pokrycie kosztów leczenia związanych z COVID-19 w wysokości co najmniej 50 tys. USD oraz minimum 2 tys. USD na zakwaterowanie w przypadku konieczności odbycia kwarantanny lub zmiany planów podróży.

Bilet powrotny lub na dalszą podróż samolotem.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.


Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce w celach turystycznych nie dłużej niż 90 dni.
Szczepienia nie są wymagane.