30 092  

/za wszystkich
Podsumowanie ceny
6

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): RainbowKod oferty: WAK217009

Kategoria

Do dyspozycji gości

W większości hoteli restauracja i bar, czasami także basen oraz ogród

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje - 8 rozpoczętych dób hotelowych

All Inclusive - 2 rozpoczęte doby hotelowe

Zakwaterowanie

Hotele/Logde/Posady o standardzie / - (8 rozpoczętych dób hotelowych)

Hotel All Inclusive w Panamie - (3 rozpoczęte doby hotelowe)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Pokoje 3-osobowe wyposażone są w łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze.

Do dyspozycji gości

W większości hoteli restauracja i bar, czasami także basen oraz ogród

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje - 8 rozpoczętych dób hotelowych

All Inclusive - 2 rozpoczęte doby hotelowe

Zakwaterowanie

Hotele/Logde/Posady o standardzie / - (8 rozpoczętych dób hotelowych)

Hotel All Inclusive w Panamie - (3 rozpoczęte doby hotelowe)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Pokoje 3-osobowe wyposażone są w łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze.

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot samolotem rejsowym z Warszawy (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Panama City. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Po przylocie odprawa paszportowo-celna. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacjai nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu będziemy mieli okazję zobaczyć największy skrót świata - Kanał Panamski. Uznawany za jeden z Siedmiu Cudów Świata Techniki kanał o długości ponad 80 km jest bardzo ważnym traktem morskim, łączącym Ocean Atlantycki z Pacyfikiem. W interaktywnym muzeum przy śluzie Miraflores poznamy jego historię i zobaczymy, jak przez to wąskie gardło przeprawiają się ogromne statki. Następnie czeka nas wyprawa do Parku Narodowego Chagres, zamieszkiwanego przez Indian Embera. Po przeprawie czółnami przez dżunglę odwiedzimy ukrytą w parku wioskę, gdzie spotkamy Indian, dowiemy się, jak żyją i czym się zajmują na co dzień. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do San Jose. Zakwaterowanie kolacja i nocleg. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do plantacji kawy Doka Estate Coffee and Mill, położonej malowniczo na zboczach wulkanu. Będziecie mieli Państwo okazję zapoznać się bliżej z procesem transportu, suszenia i wypalania ziaren kawy. Następnie wizyta w La Paz Waterfall Gardens - spacer pośród pięciu wodospadów oraz wizyta na farmie motyli i w ogrodzie kolibrów. Początkowo, jedynym sposobem by zobaczyć wodospady, było opuszczenie się na linach z góry, wypatrując wody przez konary drzew i liście paproci. Od momentu powstania Waterfall Gardens, goście mogą zachwycać się tymi spektakularnymi widokami ze specjalnie do tego celu wybudowanych platform, umiejscowionych nad, pod i przed wodospadami. Przejazd do hotelu w La Fortuna, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wizyta w basenach geotermalnych (dodatkowo płatne, ok.55 USD/os.). (Trasa ok. 150 km)

Dzień 4

Po śniadaniu spacer „podniebnym szlakiem” w parku El Mistico - dzięki zawieszonym na różnych wysokościach mostom będziecie mogli Państwo podziwiać z bliska florę i faunę lasu deszczowego. Tutejszą dżunglę zamieszkuje ok. 400 gatunków ptaków (w tym kwezale herbowe, kolibry, ary oliwkowe), ponad 480 gatunków motyli, ok. 100 gatunków ssaków (w tym jaguary, małpy, aguti) i występuje w niej ponad 2500 gatunków roślin (np. orchidee, paprocie, bromelie). Chętnym zaproponujemy zjazdy na linach w dżungli (canopy tour). Emocje gwarantowane! (dodatkowo płatne - cena ok.90 USD/os.) Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 5

Po śniadaniu (możliwy breakfast box) przejazd do Parku Narodowego Rincón de la Vieja. Trekking w parku zwanym po hiszpańsku „zakątkiem starej kobiety”. Nazwę tę nadali mu Indianie wierzący, że na zboczach tutejszego wulkanu mieszka czarownica, która w gniewie zionie ogniem. Aktywny wulkan wznosi się na wysokość 1916 m n.p. m. i został uformowany przez erupcje kilkunastu stożków, w wyniku których powstał jeden krater. Odbędziemy spacer u jego podnóża, pośród gejzerów błotnych i gorących źródeł, w otoczeniu przebogatej fauny i flory. Następnie przejazd słynną Trasą Panamerykańską do Granady (Nikaragua). Kolacja i nocleg w hotelu w Granadzie. Dla chętnych wieczorny przejazd dorożkami po tym pięknym, kolonialnym mieście. Cena ok.20 USD/os. (Trasa ok. 360 km)

Dzień 6

Śniadanie i zwiedzanie Granady - najpiękniejszego miasta Nikaragui położonego u stóp wulkanu Mombacho. W programie m.in. spacer zachwycającymi uliczkami Starówki, Fortaleza La Polvora (hiszpańska forteca), Iglesia de la Merced (najpiękniejszy kościół w Granadzie). Następnie udamy się w rejs po jeziorze Nikaragua na wyspy Las Islates. Jezioro Nikaragua to największe jezioro w Ameryce Środkowej, o powierzchni blisko 8250 km2. 365 małych wulkanicznych wysepek zwanych Las Isletas, zamieszkuje społeczność licząca około 1200 osób większość mieszkańców to żyjący w tradycyjny sposób rybacy. Na wyspach znajdują się również hotele i luksusowe rezydencje. Pozostałe wysepki są bezludne i znajdziemy tam wyłącznie dziewiczą przyrodę. Kolacja i nocleg w hotelu w Granadzie. Dla chętnych wieczorny wyjazd na wulkan na oglądanie lawy – Masaya Nocą (dodatkowo płatne, ok. 85 USD/os.). (Trasa ok. 25 km)

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Leon, pierwszej stolicy Nikaragui. Po drodze zatrzymamy się na punkcie z widokiem na Laguna de Apoyo, czyli jezioro z krystalicznie czystą wodą znajdujące się w kraterze uśpionego wulkanu. Początki miasta Leon datują się na 1524 r. Pierwotnie miasto było położone na zboczach wulkanu Momotombo (ok. 30 km od obecnej lokalizacji), ale po serii trzęsień ziemi i erupcji wulkanu w 1610 r., zdecydowano o przeniesieniu stolicy w nieco bezpieczniejsze miejsce. Leon to miasto uniwersytetów, pełne inspirujących budowli, uroczych ulic i alei, fantastycznych restauracji i bogatego życia nocnego. W programie spacer po mieście m.in: największa w Ameryce Środkowej katedra (Basilica de la Asuncion), Iglesia de La Recoleccion (przykład meksykańskiego baroku, kościół uznawany za najładniejszy w Leon). Po południu wizyta w fabryce najsłynniejszego rumu Nikaragui - Flor de Cañ a gdzie zapoznamy się bliżej z procesem destylacji i spróbujemy tego wyśmienitego trunku. Rum Flor de Cañ a znany jest jako jeden z najlepszych rumów w Ameryce Łacińskiej – zdobył on ponad 150 międzynarodowych nagród od 2000 roku i jest najbardziej nagradzaną marka rumu w tym okresie. Możliwość zakupów u producenta. Transfer do hotelu w Leon, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 8

Po śniadaniu proponujemy jedno z najbardziej ekscytujących i unikalnych doświadczeń jakim jest volcanosurfing czyli zjazd z wulkanu na specjalnie zaadaptowanych deskach a’la snowboardowych lub sankach (dla chętnych, dodatkowo płatne ok. 75 USD/os). Wycieczka rozpoczyna się transferem (małe busy - niekoniecznie klimatyzowane) z Leon do podnóża czynnego wulkanu Cerro Negro, następnie czeka Państwa wspinaczka kamienną ścieżką na wulkan (wysokość 726 m n.p. m i ciągle „rośnie”) i finalnie, po uprzednim przygotowaniu przez instruktora, założeniu ubrania ochronnego i gogli, zjazd zboczem wulkanu. Prosimy mieć solidne, zakryte buty, dlatego, iż rolę hamulców będą odgrywać Państwa nogi. Nie ma obowiązku zjazdu – osobom niezainteresowanym proponujemy pozostanie w Leon i samodzielną eksplorację miasta. Następnie przejazd do rezerwatu Isla Juan Venado. To naturalny labirynt stworzony przez lasy namorzynowe i zamieszkały przez tysiące ptaków wodnych. Nieskończone plaże rezerwatu są miejscem wylęgu żółwi morskich. Transfer do hotelu w Leon, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 60 km)

Dzień 9

Po śniadaniu transfer na lotnisko w San Jose. W ciągu dnia przerwa na lunch. Po południu przelot do Panamy. Zakwaterowanie w hotelu w Panama City, nocleg (Trasa ok. 500 km)

Dzień 10

Po śniadaniu przejazd do hotelu nad oceanem (np. Royal Decameron Golf Beach Resort & Villas 4 All Inclusive). Czas na wypoczynek. (Trasa ok. 240 km)

Dzień 11

Wypoczynek nad Pacyfikiem.

Dzień 12

Transfer na lotnisko i wylot z Panama City do Polski (z przesiadką w jednym z europejskich portów). (Trasa ok. 80 km)

Dzień 13

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

• Podczas zwiedzania parków narodowych, stref ekologicznych i innych miejsc położonych w lasach deszczowych prosimy mieć zakryte buty, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Konieczna jest lekka kurtka przeciwdeszczowa/ponczo. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróży, a także np. aparaty i kamery. Sugerujemy zabranie lornetki.

• Niektóre parki narodowe mogą być nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie danego parku przełożyć na inny dzień.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

SzczepieniaWymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie, Paryżu lub Frankfurcie, oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub posadach (lokalnych pensjonatach) jw. (11 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje lub lunche/lunch boxy podczas części objazdowej, All Inclusive podczas wypoczynku nad Pacyfikiem), opiekę pilota w Panamie, Kostaryce i Nikaragui, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok.500 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Inne

SzczepieniaWymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: "

Meta description

Kanał Panamski - od Atlantyku do Pacyfiku San Jose i wulkany Kostaryki lasy deszczowe i plantacje kawy Trasa Panamerykańska Nikaragua - zachwycająca i autentyczna zjazd z wulkanu na sankach lub desce kolonialne perły - Granada i Leon jezioro Nikaragua i wyspy Las Islates wypoczynek nad Pacyfikiem All Inclusive

Wizy - informacje dla sprzedawców

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Wizy

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Uwagi do programu

SzczepieniaWymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze.

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

Dopłata do free drinksStandardowy
Wylot
WAW · 18.11 (Pon.)Warszawa - Chopin
PTY · 18.11 (Pon.)Panama City
Godziny lotu podamy później
Przylot
PTY · 29.11 (Pt.)Panama City
WAW · 30.11 (Sob.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
30 092 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

980
za 1 auto
1 auto
Data od
18.11.2024
Data do
30.11.2024
980
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

609
za wycieczkę
609
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka30 092

Cena całkowita

30 092
Zaliczka płatna teraz9 028
Pozostała kwota płatna na 30 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Pogoda

22°C
16°C
27°C
12

Przed podróżą

Szczepienia nie są wymagane.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce w celach turystycznych nie dłużej niż 90 dni.

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź