Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyKostarykaPośród dzikiej przyrody

Pośród dzikiej przyrody

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK488990
Kod oferty: WAK488990
1/13

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK488990

Opis oferty

Położenie:

Zakwaterowanie:

Hotele/Logde o standardzie / - (11 rozpoczętych dób hotelowych)

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Pokoje 3-osobowe wyposażone są w łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze.

Do dyspozycji gości:

W większości hoteli restauracja i bar, czasami także basen oraz ogród

Wyżywienie:

Śniadania i obiadokolacje - 10 rozpoczętych dób hotelowych

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot samolotem rejsowym z Warszawy (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Panama City. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: stronie operatora. Po przylocie odprawa paszportowo-celna. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacjai nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu będziemy mieli okazję zobaczyć największy skrót świata - Kanał Panamski. Uznawany za jeden z Siedmiu Cudów Świata Techniki kanał o długości ponad 80km jest bardzo ważnym traktem morskim, łączącym Ocean Atlantycki z Pacyfikiem. W interaktywnym muzeum przy śluzie Miraflores poznamy jego historię i zobaczymy, jak przez to wąskie gardło przeprawiają się ogromne statki. Następnie czeka nas wyprawa do Parku Narodowego Chagres, zamieszkiwanego przez Indian Embera. Po przeprawie czółnami przez dżunglę odwiedzimy ukrytą w parku wioskę, gdzie spotkamy Indian, dowiemy się, jak żyją i czym się zajmują na co dzień. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Managui. Zakwaterowanie kolacja i nocleg. (Trasa ok. 120km)

Dzień 3

Śniadanie, a następnie przejazd do ekologicznego ośrodka - rezerwatu Selva Negra, założonego w 1891 przez imigrantów, na terenie którego znajduje się m.in. organiczna plantacja kawy, przepięknie położona nad stawem, pośród soczystych lasów. Dowiemy się wszystkiego o procesie uprawy, zbioru oraz palenia kawy. Na koniec skosztujemy kawy własnej produkcji. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Selva Negra. (Trasa ok. 140km)

Dzień 4

Śniadanie. Spacer, podczas którego będziemy wypatrywać kolibrów, a także Quetzala, świętego ptaka Majów. Możliwość przejażdżki konnej (dodatkowo płatna). Następnie przejazd do Esteli i wizyta w fabryce cygar. Nikaraguańskie cygara z tego regionu są bardzo wysokiej jakości, sprzedawane w USA i Europie. Na miejscumożliwość zakupu niektórych ręcznie robionych cygar. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Esteli. (Trasa ok. 100km)

Dzień 5

Śniadanie i przejazd w stronę Somoto. Kanion Somoto to jedna z najstarszych formacji skalnych w Ameryce Centralnej, ale odkryta dopiero w 2004 roku przez geologów czeskich. Leży nieco na uboczu głównych szlaków turystycznych, więc znany jestprzede wszystkim lokalnej społeczności. Ściany kanionu mają około 150metrów wysokości i w najwęższym miejscu oddalone są od siebie jedynie o 5metrów. Czeka nas ekscytująca wyprawa - będziemy nie tylko spacerować, ale także pływać w kanionie, przemieszczać się łódką, wypatrywać żab, iguan, nietoperzy. Transfer do Leon. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 280km)

Dzień 6

Po śniadaniu wizyta w fabryce najsłynniejszego rumu Nikaragui - Flor de Cañ a, gdzie będzie można zobaczyć proces destylacjii spróbowaćtego wyśmienitego trunku. Rum Flor de Cañ a znany jest jako jeden z najlepszych rumów w Ameryce Łacińskiej - zdobył on ponad 150międzynarodowych nagród od 2000 roku ibył najbardziej nagradzaną marka rumu w tym okresie. Możliwość zakupów u producenta. Następnie zapraszamy do zwiedzania pierwszej stolicy Nikaragui - Leon. Początki miasta datują się na 1524 r. Pierwotnie miasto było położone na zboczach wulkanu Momotombo (ok. 30km od obecnej lokalizacji), ale po serii trzęsień ziemi i erupcji wulkanu w 1610 r., zdecydowano o przeniesieniu stolicy w nieco bezpieczniejsze miejsce. Leon to miasto uniwersytetów, pełne inspirujących budowli, uroczych ulic i alei, fantastycznych restauracji i bogatego życia nocnego. W programie spacer po mieście m.in: największa w Ameryce środkowej katedra (Basilica de la Asuncion), Iglesia de La Recoleccion (przykład meksykańskiego baroku, kościół uznawany za najładniejszy w Leon). Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 50km)

Dzień 7

Po śniadaniu proponujemy jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń jakim może być volcano surfing czyli zjazd z wulkanu na specjalnie zaadaptowanych deskach a'la snowboardowych lub sankach (dla chętnych, dodatkowo płatne ok. 60 USD/os). Wycieczka rozpoczyna się transferem (małe busy - niekoniecznie klimatyzowane) z Leon do podnóża czynnego wulkanu Cerro Negro, następnie czeka Państwa wspinaczka kamienną ścieżką na wulkan (wysokość 726m n.p.m i ciągle "rośnie") i finalnie, po uprzednim przygotowaniu przez instruktora, założeniu ubrania ochronnego i gogli, zjazd zboczem wulkanu. Prosimy mieć solidne, zakryte buty, dlatego, iż rolę hamulców będą odgrywać Państwa nogi. Nie ma obowiązku zjazdu - osobom niezainteresowanym proponujemy pozostanie w Leon i samodzielną eksplorację miasta. Następnie przejazd do Rezerwatu Isla Juan Venado. Rezerwat jest labiryntem stworzonym przez lasy namorzynowe, zamieszkałe przez tysiące ptaków wodnych. Nieskończone plaże rezerwatu są miejscem wylęgu żółwi morskich. Transfer do hotelu w Leon, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 100km)

Dzień 8

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Granady - najpiękniejszego miasta Nikaragui położonego u stóp wulkanu Mombacho. W programie m.in. spacer zachwycającymi uliczkami Starówki, Fortaleza La Polvora (hiszpańska forteca), Iglesia de la Merced (najpiękniejszy kościół w Granadzie), plac niepodległości, gdzie najciekawszymi budowlami są: pięknie odrestaurowany dom Casa de los Tres Mundo zwany również Domem Lwów oraz Katedra. Kolacja i nocleg w hotelu w Granadzie. Dla chętnych wyjazd na wulkan na wieczorne oglądanie lawy - Masaya Nocą i wizyta na punkcie widokowym na Laguna de Apoyo (dodatkowo płatne, ok. 60 USD/os.). (Trasa ok. 130km)

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzanie Ometepe na Jeziorze Nikaragua. Jezioro Nikaragua to największe jezioro w Ameryce Środkowej o powierzchni blisko 8250km2. Zamieszkuje je wiele gatunków ryb, w tym żarłacze tępogłowe, rekiny znany ze swej agresywnej natury, tarpony i ryby piły. Jezioro Nikaragua jest również usiane egzotycznymi wysepkami oraz znane z zapierających dech w piersiach zachodów słońca. Największą wyspą jeziora jest Ometepe, nad którą górują dwa czynne wulkany: Concepcion (1600m n.p.m.) oraz Maderas (1394m n.p.m.). Wybierzemy się na trekking oraz do Ojo del Agua, gdzie będziemy mieli okazjęzażyć kąpieliw naturalnym basenie w środku dżungli. Przejazd do Granady. Kolacja i nocleg. Dla chętnych wieczorem przejażdżka dorożkamipo Granadzie (15 USD/os.). (Trasa ok. 50km)

Dzień 10

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Managua, przelot do Panama City. Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Starego Miasta (wpisane na listę UNESCO). Panama to charakterystyczne wąskie uliczki, niska zabudowa, szlacheckie posiadłości i kontrastujące z nimi wieżowce w centrum miasta. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. pałac prezydencki i kościół San Jose ze słynnym złotym ołtarzem. Następnie przejazd na groblę Amador, z której można podziwiać panoramę miasta z drapaczami chmur. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 50km)

Dzień 11

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko i wylot z Panama City do Polski (przez jeden z portów europejskich). (Trasa ok. 50km)

Dzień 12

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

• Podczas zwiedzania parków narodowych, stref ekologicznych i innych miejsc położonych w lasach deszczowych prosimy mieć zakryte buty, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Może się przydać lekka kurtka przeciwdeszczowa. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróży, a także np. aparaty i kamery. Sugerujemy zabranie lornetki.

• Niektóre parki narodowe mogą być nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie danego parku przełożyć na inny dzień.

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Szczepienia

Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze.

świadczenia

Cena obejmuje:przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie, Paryżu lub Frankfurcie oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje lub luche/lunch boxy), opiekę pilota w Panamie i Nikaragui, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych.

Koszt uczestnictwa w programie: (opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, podatki wylotowe, przewodnicy, napiwki wynosi ok.450 USD/os.

Meta description

Kanał Panamski - od Atlantyku do Pacyfiku • Nikaragua - zachwycająca i autentyczna • zjazd z wulkanu na sankach lub desce • kolonialne perły - Granada i Leon • jezioro Nikaragua i wyspa Ometepe • Kanion Somoto • Fabryka cygar w Esteli • Lasy deszczowe i plantacje kawy

Uwagi do programu

Szczepienia

Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze.

Wizy

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy.

Paszport musi być ważny minimum 6miesięcy od daty powrotu.

Informacja dotyczy obywateli Polski.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Piątek, 28.10.2022
06:05
17:45
WAWWarszawa - Chopin
PTYPanama City

Powrót

Poniedziałek, 07.11.2022
21:20
22:10
PTYPanama City
WAWWarszawa - Chopin

Dostępne pokoje

2 os. pokoj standardowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Mapa

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
29°C
23°C
27°C
5

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Należy wypełnić tzw. Pase de Salud (Kartę Zdrowia) - cyfrowy formularz epidemiologiczny dostępny w kilku językach (zobacz więcej). Pase de Salud można wypełnić na 48 godzin przed podróżą wykorzystując dane z posiadanego ubezpieczenia międzynarodowego lub wykupionego ubezpieczenia kostarykańskiego.
Ubezpieczenie zdrowotne ważne na całym terytorium Kostaryki przez planowany okres pobytu, gwarantujące pokrycie kosztów leczenia związanych z COVID-19 w wysokości co najmniej 50 tys. USD oraz minimum 2 tys. USD na zakwaterowanie w przypadku konieczności odbycia kwarantanny lub zmiany planów podróży.

Bilet powrotny lub na dalszą podróż samolotem.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.


Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy.
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, którzy mają zamiar przebywać w Kostaryce w celach turystycznych nie dłużej niż 90 dni.
Szczepienia nie są wymagane.