Nie posiadamy oferty dla wybranej opcji. Wypełnij formularz a przedstawimy Ci dostępne oferty.
Wakacje.plWczasyKubaKuba Kompletna

Kuba Kompletna

Zwiedzanie + wypoczynek

Kod oferty: WAK306987
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanieplaża
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Hawana: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba, spacer po starówce tu (miejsca związane z Ernestem Hemingwayem).
 • Santiago de Cuba: Sanktuarium Maryjne Virgen de la Cardid del Cobre, forteca San Pedro de la Roca, dom Diego Valasqueza.
 • Park Humboldta wpisany w 2001 roku na listę UNESCO, w którym można spotkać endemiczne dla Kuby gatunki roślin.
 • Holguin: wizyta na Wzgórzu Krzyża, gdzie znajduje się postawiony w 1790 roku krzyż symbolizujący chrześcijaństwo na Kubie.
 • Nie posiadamy oferty dla wybranej opcji. Wypełnij formularz a przedstawimy Ci dostępne oferty.

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK306987Organizator: Rainbow
  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  26°C
  Temperatura w nocy
  18°C
  Temperatura wody
  25°C
  Liczba godzin słonecznych
  6

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 1 stycznia 2021 r. Wszyscy podróżujący na Kubę muszą przedstawić zaświadczenie z negatywnym wynikiem testu PCR przeprowadzonego w certyfikowanym laboratorium w kraju pochodzenia i wykonanego w ciągu 72 godzin dodatkowo każdy podróżny wjeżdżający na Kubę zobowiązany jest posiadać ubezpieczenie KL/NNW, które swym zakresem obejmuje również ryzyka związane z COVID-19. Weryfikacja odbywa się na lotnisku docelowym po wylądowaniu. Pasażer, który nie wykupił ubezpieczenia wcześniej, jest zobowiązany do opłacenia odpowiedniej polisy na miejscu - koszt: 30 EUR/os.

  Po przylocie na Kubę należy wypełnić deklarację zdrowia. Formularze rozdawane są na pokładzie samolotu lub na lotnisku docelowym po wylądowaniu. Następnie Klienci zostaną poproszeni o wykonanie testu RT-PCR na obecność COVID-19.
  Test jest obowiązkowy i bezpłatny - będzie wykonany na koszt rządu kubańskiego. Na lotnisku oraz podczas transferu autobusem lotnisko - hotel - lotnisko obowiązuje nakaz dezynfekcji dłoni oraz zakrywania ust i nosa maseczką. Nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa przez Klientów na terenie hoteli w tym również w pomieszczeniach zamkniętych i ogólnodostępnych, jak: recepcja, restauracja, bary, baseny i plaże. Obostrzenia dotyczą tylko obsługi. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy nie będzie możliwości utrzymania dystansu społecznego min. 1 m odległości. W takim przypadku noszenie maseczek będzie obowiązkowe.

  Na tę chwilę dla turystyki zagranicznej na Kubie otwarte są wyspy Cayo Largo i archipelag Jardines del Rey (Cayo Coco, Cayo Santa Maria, Cayo Guillermo, Cayo Santa Cruz). Od września zostały wznowione loty czarterowe - na początek z Kanady (Montreal i Toronto). Na lotnisku należy okazać potwierdzenie rezerwacji hotelu.
  Obywatel Polski, udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży. Przy przekraczaniu granicy zalecany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu.
  Obywatel polski udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży.
  Nie ma obowiązku szczepień ochronnych. Najczęściej występują zatrucia pokarmowe, w szczególności po spożyciu potraw z owocami morza. Nie należy pić nieprzegotowanej wody ani spożywać nie umytych warzyw i owoców.

  Opinie

  Opinie dodane przez

  8.2
  Piotr K
  Pobyt - Listopad 2015Para
  Byliśmy w opcji 7+7 - bardzo dobre rozwiązanie. Wybierają się tam, trzeba się liczyć z tym, że transfery nie będą odbywać się nowymi autokarami. Hotele w trakcie pobytu również średnie. Co innego nasz wybrany po tygodniu. Sam program zrealizowany, sporo długich przejazdów. Ale warto. PS Proszę nie brać ze sobą jabłek.
  Zaletyjedzenie, pogoda
  Wadywieczorami lepiej nie wychodzić samemu, słabe hotele w trakcie objazdu