Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
16
obiekt, teren hotelu, basen
obiekt, teren hotelu
obiekt, teren hotelu
basen
basen

Opis oferty

Region: wyspa MaltaOrganizator: Exim ToursKod oferty: WAK675234
Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Opinie

Filtrowanie
Typ podróżującego
WszystkieSingielRodzina z dziećmiParaGrupa znajomych50+
Czas podróży
DowolnyMarzec - MajCzerwiec - SierpieńWrzesień - ListopadGrudzień - Luty
Opinie tylko ze zdjęciami
Sortuj po:
Data pobytu - ostatnie
Data pobytu - ostatnieNajwyższa ocena
Wyświetlono 5 z opinii
Lucyna
Klient Wakacje.pl
Marzec 2023 ·

50+

Dodano: 14.03.2023
9.3
Jesteśmy zadowoleni z wyjazdu, organizacji biura i hotelu.Wszystko in plus!
ZaletyPołożenie, obsługa ,śniadanie!
WadyBrak zastrzeżeń
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

CompetitionDesktopBanner
KASIA, MARZENA,HALINA ,JUSTYNA
Klient Wakacje.pl
Marzec 2023 ·

Grupa znajomych

Dodano: 14.03.2023
10
Stosunek ceny do jakości na bardzo duży plus. Smaczne posiłki, przyjemni kelnerzy, super lokalizacja, czyste pokoje.
ZaletySmaczne posiłki, duży pokój, dobra lokalizacja.
WadyWentylacja słaba
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

Karolina
Klient Wakacje.pl
Marzec 2023 ·

Para

Dodano: 17.03.2023
6.9
+1
Hotel swoje dobre lata ma już za sobą co widać szczególnie w wyglądzie pokoju (nr 117). 4 gwiazdki to za dużo, takie mocne 2 :). Jako baza wypadowa do zwiedzania Malty polecam! Jako hotel tylko do relaksu/wypoczynku proponuję szukać czegoś "ładniejszego". Dla rodzin z małymi dziećmi również zalecam coś innego - placyk zabaw wewnątrz hotelu (zjeżdżalnia i jakaś plastikowa konstrukcja) jest wręcz mikroskopijny. Hotel ma basen zewnętrzny i wewnętrzny (nie korzystaliśmy z braku czasu, więc nie mogę ocenić). Kilka dni w tygodniu potańcówki. W hotelu bar: lokalne piwo (i nie tylko), drinki w całkiem dobrych cenach (taniej niż w knajpkach!). Generalnie jeśli ponownie wrócimy na Matę hotel ten będzie na liście potencjalnych baz wypadowych.
ZaletyLokalizacja - pętla autobusowa z 200m. od hotelu, bardzo blisko knajpki i restauracje oraz promenada. W pokoju jak i w całym hotelu jest czysto, obsługa miła i pomocna. Dobre obiady, codziennie mięso w różnych wydaniach (był też królik - fenek, więc i regionalnego jadła można spróbować), ryby, zupa, sałatki - jest co spróbować. Kuchnia w smaku bardzo dobra. Restauracja hotelowa spora, miejsce jest, obsługa sprawna.
WadyTrochę monotonne śniadania, ale ciężko tutaj wymagać rewolucji: typowe english brekfast (chyba tylko wędlina się zmieniała, reszta to samo codziennie) Generalnie ciężko na siłę wytykać wady - wszystko zależy od nastawienia i oczekiwań gościa.
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
1
0

Opinia zmoderowana przez Wakacje.pl


Anna
Klient Wakacje.pl
Marzec 2023 ·

Para

Dodano: 21.03.2023
10
Bardzo przyjemny pobyt, wspaniałe jedzenie, miła obsługa i świetna lokalizacja do zwiedzania Malty
ZaletyLily, jedzenie
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
0
0

Marta
Klient Wakacje.pl
Luty 2023 ·

Singiel

Dodano: 11.02.2023
7.1
Bardzo pomocny personel, lokalizacja jak najbardziej na plus. Z minusów to śniadanie, pokoje i włączający się w nocy alarm.
Czy ta opinia była pomocna?
2
1

Opinia zmoderowana przez Wakacje.pl


Mapa

Mgarr ix-Xini 15 km w linii prostej od hotelu
Mgarr ix-Xini to niewielka, odosobniona zatoczka z kamienistą plażą, otoczoną zapierającymi dech w piersiach klifami. Oprócz zachwycających widoków, w pobliżu tego miejsca można znajduje się również wieża strażnicza z 1661 roku, której pełniła funkcje obronne przed zagrożeniem nadciągającym od strony morza. Miejscówka ta jest także bardzo popularna wśród nurków, bowiem podwodny świat oferuje tu mnóstwo atrakcji, jak np. ukryte u podstawy klifów jaskinie, koniki morskie czy zatopiony wrak promu "Xlendi". W Magrr ix-Xini przed laty kręcone były sceny do dramatu romantycznego "By the Sea", w którym główne role zagrali - Angelina Jolie oraz Brad Pitt. W lokalu na plaży można zobaczyć zdjęcie aktorki z jej podpisem.

Zobacz więcej

Mgarr ix-Xini
Wioska Sannat i klify Ta'Cenc 17 km w linii prostej od hotelu
Wioska Sannat znajduje się na południu Gozo, niedaleko zatoki Mgarr ix-Xini i przez wielu uznawana jest za najstarszą osadę na wyspie. W samym centrum miejscowości zlokalizowany jest urokliwy kościółek, ale warto pojawić się tym miejscu również po to, aby obejrzeć majestatyczne, wysokie na 130 metrów klify. Za czasów panowania Zakonu Maltańskiego, klify Ta'Cenc zapewniały miejsca lęgowe dla sokołów wędrownych (maltańskich). Widoki oraz pozytywne emocje z pobytu w tym wyjątkowym miejscu są spektakularne i niezapomniane, warto więc zabrać ze sobą aparat fotograficzny. Niesamowite wrażenia potęguje spacer z wioski Sannat w pobliże klifów Ta'Cenc o wschodzie oraz zachodzie słońca.

Zobacz więcej

Wioska Sannat i klify Ta'Cenc
Ggantija 17 km w linii prostej od hotelu
Ggantija jest najstarszym kompleksem świątynnym archipelagu maltańskiego, którego geneza związana jest z epoką neolitu. Świątynie na Gozo wpisane są również na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, a ich powstanie datowane jest pomiędzy 3600 a 3200 rokiem przed naszą erą. Nazwa stanowiska archeologicznego Ggantija - wywodzi się od wierzeń mieszkańców, iż wyspa zaludniona była przez gigantów. Cały kompleks zachowany jest w dobrym stanie, a niektóre bloki kamienne mają 5 metrów wysokości i ważą ponad 50 ton. Przed zwiedzaniem ruin dwóch świątyń, turyści mają możliwość zapoznania się z informacjami o życiu w epoce neolitu - zwiedzając pobliskie muzeum.

Zobacz więcej

Ggantija
Wiatrak Ta' Kola 17 km w linii prostej od hotelu
Wiatraki na Gozo są spuścizną po przybyłych w XVI wieku w te rejony Joannitów, którzy wprowadzili na wyspę znaną im już wcześniej technologię produkcji mąki. Przykładem jest wiatrak Ta' Kola, który swoją nazwę zawdzięcza ostatniemu młynarzowi, zmarłemu w 1987 roku. Konstrukcja wiatraka datowana jest na rok 1725, jednak sam budynek został przebudowany w pod koniec XVIII wieku. Budowla przetrwała do dnia dzisiejszego, włącznie z oryginalnym drewnianym mechanizmem, pełniąc obecnie funkcje muzealne. Podczas zwiedzania, turyści poznają m.in. historię młyna i sprzęty wykorzystywane przy produkcji mąki, zwiedzą pomieszczenia mieszkalne należące do rodziny młynarza oraz obejrzą doskonale zachowany mechanizm wiatraka.

Zobacz więcej

Wiatrak Ta' Kola
Cytadela w Victorii (Rabacie) 19 km w linii prostej od hotelu
Zniesiona na wzgórzu cytadela w stolicy Gozo - Victorii (Rabat) jest najchętniej odwiedzaną atrakcją wyspy. Pierwotnym jej zadaniem była obrona mieszkańców przed najazdami pirackich hord (Średniowiecze), ale z czasem - po przybyciu na Gozo szpitalników - cytadela zaczęła przekształcać się w ufortyfikowane miasto. Aktualnie cytadela pełni rolę muzeum i turystycznej atrakcji, a w trakcie spacerów po twierdzy, można podziwiać tam okoliczne kościoły, historyczną zabudowę mieszkalną oraz fortyfikacje. Większy obszar cytadeli stanowi zabudowa datowana na XVII i XVIII wiek. Na terenie twierdzy odnaleziono też liczne antyczne artefakty, które można oglądać w Muzeum Archeologii oraz w Muzeum Katedralnym.

Zobacz więcej

Cytadela w Victorii (Rabacie)

Pogoda

15°C
13°C
15°C
12

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak wymaganych formularzy w związku z COVID-19.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.
Na Maltę Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
Na Malcie dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.