Bardzo dobry66 opinii100% poleceń
8.4
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyMarokoCesarskie Miasta

Cesarskie Miasta

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK193125
Last minute
Kod oferty: WAK193125
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Nasi klienci docenili

 • Zwiedzanie podziemnej cysterny w El-Jadidy.
 • Orientalny Marrakesz i zaskakujący spacer po ogrodzie Menara - najpopularniejszym ogrodzie oliwnym w Marrakeszu.
 • Podróżowanie malowniczymi trasami przez góry Atlasu Wielkiego.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  standardowy
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę
  Trwa weryfikacja ceny

  Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

  lub

  Opis oferty

  Organizator: RainbowKod oferty: WAK193125

  Opis oferty

  Zakwaterowanie:

  Hotele / - (7 rozpoczętych dób hotelowych).

  Pokoje: 2-, 3 - osobowe z łazienkami i wc.

  Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Agadirze lub o drugą wycieczkę objazdową - Maroko Magiczne Południe. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu Wypoczynek - Maroko" i w systemie rezerwacyjnym.

  Do dyspozycji gości:

  W hotelach z reguły restauracja, bar, kantor

  Wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacje

  Kategoria lokalna:

  /

  "

  Program

  Dzień 1

  Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać nastronie operatora. Po przylocie odprawa paszportowa i transfer do hotelu na kolację i nocleg w Agadirze lub Marrakeszu. Czas na odpoczynek po podróży.

  Dzień 2

  Po śniadaniuzwiedzanie Marrakeszu, zwanego perłą na Atlasie, uznawanego często za najatrakcyjniejsze miasto Maroka. W programie: bazar (suk), znany z wyrobów miejscowego rzemiosła, meczet Koutoubija z XII wieku, Muzeum Marrakeszu, pałac Bahia oraz Grobowce Saadytów. Podczas zwiedzania miasta krótka wizyta w zielarni berberskiej. Wieczorem udamy się na plac Dżamaa el Fna, który jest wpisany na listę Światowego dziedzictwa UNESCO życie tam tętni przez całą dobę (m.in. zaklinacze węży, połykacze ognia, treserzy małp, przenośne garkuchnie). Czas wolny, a następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacjai nocleg. (Trasa ok. 270km)

  Dzień 3

  Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Fezu. Wyjeżdżając z Marakeszu przemierzymy równinę Haouza i przejedziemy przez pogórza Atlasu Średniego. Następnie zwiedzimy Rabat, stolicę Maroka. Zobaczymy meczeti wieżę Hassan z XII w, Mauzoleum Mohameda V (dziadka obecnie panującego Mohameda VI), nekropolię dynastii Merynidów - Szella, pałac królewski (z zewnątrz) z imponującą bramą Bab ar-Rouah oraz artystyczną dzielnicę Kasba Oudaja. Późnym popołudniem przyjazd do Fezu, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 500km)

  Dzień 4

  Po śniadaniu zwiedzanie Fezu, duchowej i religijnej stolicy Maroka. Zwiedzanie medinyFes el-Bali (zabytek UNESCO), prawdziwego labiryntu ponad 9000 krętych uliczek, gdzie poruszanie się bez miejscowego przewodnika jest niemożliwe, w tymmedresy Bou Inania, meczetu i uniwersytetu El Karaouyine, mauzoleum założyciela miasta Mulaj Idrisa II (zarówno meczet jak i mauzoleumdostępne sąjedynie z zewnątrz dla nie muzułmanów) oraz garbarni skór. Wyjątkowa medyna Fezu to miejsce, które pozwala na kilka godzin przenieść się w czasy średniowiecza. Następnie tzw. Nowy Fez: pałac królewski Dar El-Makhzen (z zewnątrz) i olbrzymia brama Bab al Jeloud, spacer po dzielnicy żydowskiej Mellah. Po południu czas wolny. Dla chętnych wieczoremkolacja feska z występami folklorystycznymi (koszt ok. 35 EUR). Powrót dohotelu na kolację i nocleg.

  Dzień 5

  Po śniadaniu przejazd do Volubilis (zabytek UNESCO), gdzie zwiedzimy ruiny rzymskiego miasta z I w., łuk triumfalny Karakali, dom Orfeusza, termy, bazylikę, forum i domy patrycjuszy z doskonale zachowanymi mozaikami. Następnie udamy się do Meknes, zwanego miastem pięknych bram. Wizyta w mauzoleum sułtana Mulaj Ismaila, założyciela miasta i najbardziej krwawego z marokańskich władców, następnie zwiedzanie legendarnych stajni dla 12 000 koni, spichlerzy, bram Bab el-Khemis i Bab el-Mansour (postój na zdjęcia), uważanych za najokazalsze w całym Maroku. Wieczorem udamy się do Casablanki na kolację i nocleg. (Trasa ok. 300km)

  Dzień 6

  Po śniadaniu zwiedzanie centrum Casablanki: meczet Hassana II (również wewnątrz) z najwyższym na świecie 200metrowym minaretem i plac Mohameda V, którego zabudowa jest ciekawym przykładem architektury kolonialnej. Następnie przejazd do Al Dżadidy - dawnej enklawy portugalskiej. Zwiedzanie historycznego centrum miasta: forteca Mazagan z Cysterną Portugalską, sąsiadujące ze sobą kościół i wielki meczet, domy kupców żydowskich i portugalskich oraz arabska medina. Następnie przejazd na kolację i nocleg do hotelu w okolicach Essaouiry. (Trasa ok. 360km)

  Dzień 7

  Po śniadaniu zwiedzanieEssaouiry, nadmorskiego miasteczka słynącego z wyrobów z drewna tui, oryginalnej architektury i artystycznej atmosfery. Masywne fortyfikacje starego miasta, wąskie i kręte uliczki, pobielone domy z niebieskimi drzwiami, miłe kafejki, uroczy port to prawie bajkowy obrazek. Nocleg i kolacja w hotelu w Agadirze lub Essaouirze. (Trasa ok. 180km w przypadku noclegu w Agadirze)

  Dzień 8

  Po śniadaniu czas wolny.

  Transfer

  • Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Agadirze lub drugą wycieczkę objazdową Maroko Magiczne Południe - transfer do wybranego hotelu,

  • Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko w Agadirze i lot do Polski.

  Uwagi do programu

  Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

  Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele - zdarzają się kradzieże.

  UWAGA! Ceny podane w katalogu oraz aktualne z systemu, a także przepisy wjazdoweobowiązują wyłącznie obywateli Polski. W przypadku innego obywatelstwa - cena i miejscana potwierdzenie.

  "

  świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym na wybranej trasie (z opłatą lotniskową), transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Maroka, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach lub , 7 śniadań i 7 obiadokolacji, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, kosztów lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych, zestawu słuchawkowego Tour Guide (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 125 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet), a także napojów do kolacji oraz innych wydatków osobistych.

  Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

  Inne

  Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

  Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

  Sezonowość

  Zwykle wysoki sezon turystyczny w Maroku trwa od 2019-06-15 do 2019-09-30.

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "

  Wizy

  Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3miesiące od daty wyjazdu z Maroka. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

  Meta description

  Rzymskie miasto Volubilis • Rabat - nowoczesność i średniowiecze • Meknes - marokański Wersal • Casablanca • tajemnicza medyna w Fezie • Marrakesz z magicznym placem Dżamaa el Fna • dla chętnych tydzień pobytu w Agadirze!

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Piątek, 20.08.2021
  06:40
  10:40
  WAWWarszawa - Chopin
  AGAAgadir

  Powrót

  Piątek, 27.08.2021
  11:40
  17:20
  AGAAgadir
  WAWWarszawa - Chopin

  Opinie dodane przez

  9.0
  Magda Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2019Para
  Wycieczka bardzo udana. Noclegi, poza pierwszym w Agadirze, całkiem znośne. Jedzenie dobre, zwykle w formie bufetu. Dużo czasu spędza się w autobusie, ale dzięki pilotowi, który w ciekawy sposób przekazuje informacje o Maroku, przejazdy nie dłużą się. Polecam.
  Zaletybardzo dobra organizacja pilot
  Wadyostatni dzień- pokój trzeba opuścić do godz. 12, a transfer na lotnisko o 21

  9.2
  Jacek Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Lipiec 2019Rodzina z dziećmi
  Polecam, dla spragnionych więcej dobrać w drugim tygodniu objazd południa. Ja wybrałem pobyt w Agadirze, po 2 dniach trochę nudno.
  ZaletyDobry program, bardzo dobra przewodniczka Rainbow Iza Pawlak
  WadyNie dostrzegam ( nie jestem poszukiwaczem problemów)

  7.8
  Karolina i Kinga
  Pobyt - Maj 2019Para
  Zachwycone Marokiem - magia barw, smaków i zapachów
  ZaletyWycieczka na przełomie maja i czerwca 2019r. Wróciliśmy bardzo zadowolone. Nasz przewodnik p. Sebastian to człowiek z bardzo dużą wiedzą na temat Maroka. Począwszy od historii na życiu współczesnym kończąc. Program jest w pełni dostosowany dla każdej grupy wiekowej. Nie jest uciążliwy czy męczący. Za każdym razem jest krótsza czy dłuższa przerwa na chwilę dla siebie. Na odpoczynek czy możliwość zjedzenia czy wypicia kawy. Mimo dużych odległości i przemieszczania się autokarem to nie narzekałyśmy bo co 2 godz był postój. W Fez skusiłyśmy się na dodatkową atrakcję czyli kolację Fezka. W pięknym miejscu że wspaniałym widokiem z tarasu na medine. Świetne jedzenie i unikalne szare wino.
  WadyChyba jedyną wadą całej wycieczki to wyżywienie i hotel w Agadirze na pierwszą i ostatnia noc- Senator. W czasie calego objazdu hotele raczej na peryferiach ale czyste i zadbane. Jedynie jedzenie to wielki minus. Na grupę ponad 40 os bardzo mała ilość jedzenia. Czasami w ogóle nie dokladano. Na pytanie czy coś jeszcze będzie, odp jedna: już było a Pani nie jadła, hmmm to trudno. Mam nadzieję organizator wyjazdu Biuro Rainbow coś pomoże w takich sytuacjach i zmieni hotel w Agadirze na taki gdzie obsługa nie robi focha że musi obsłużyć gości.

  7.2
  Karolina i Kinga
  Pobyt - Maj 2019Para
  Wycieczka 7+7 Maroko cesarskie miasta. Wypoczynek w Agadirze Hotel Riu Tikida Beach.
  ZaletyProgram zwiedzania nie jest męczący. Bardzo duża wiedza przewodnika Sebastiana , którą nam przekazywał podczas zwiedzania. Podczas przejazdów są postoje na mały odpoczynek i możliwość zjedzenia czegoś czy wypicie kawy. Polecamy kolację w Fezie. Trochę pokazanej kultury i przepyszne jedzenie. Do tego szare wino. A wszystko w pięknym wnętrzu ze wspaniałym widokiem z tarasu na Fez i Medine po zachodzie słońca. Polecamy wydać kilka ? na tą dodatkową atrakcję.
  WadyJedyną wadą podczas całego wyjazdu to hotel na 1 i ostatnia noc w Agadirze - Senator. Na grupę ponad 40 osobową bardzo mała ilość jedzenia na sniadaniach i kolacjach. Kolacja serwowana, garść ryżu i kawałek ryby na sosie pomidorowym. Do tego ilość sałatek tak mała że już połowa grupy nie miała co wybrać. Na sniadaniach ilości podobne . Jajecznica dolozona i wystarczyło na 3 osoby. Na kolejną porcję trzeba czekać 10 minut. Śniadanie od godz 7 a na pieczywo czekaliśmy 20 minut. To jedyny minus całej wycieczki i mam nadzieję że biuro RT zmieni ten hotel.

  5.6
  Jagoda Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Marzec 2019Para
  O dodatkowych uwagach negatywnych napisałam w wadach wycieczki. Tzn. Przede wszystkim nocny przelot, i wyznaczanie za karę, za późny zakup wycieczki (choć cena nie była wcale inna niż dla tych, którzy kupili wycieczkę 2 tygodnie wcześniej) miejsca na końcu autokaru, przy samym silniku.
  ZaletyŚwietny pilot
  WadyNocne przeloty,, o czm dowiedzieliśmy się na dzień przed wyjazdem, kolacja nad rane po nocnym locie zamiast przeniesienia na ostatni dzień - przed nocnym wylotem. Zakup wycieczki na tydzień przed odlotem sytuuje Cię na końcu autokaru. Silnik zagłusza tam słowa pilota w 50%

  Mapa

  Pogoda

  27°C
  17°C
  21°C
  10

  Przed podróżą

  Zgodnie z aktualizacją warunków wjzdowych z dnia 15 czerwca 2021 informujemy, że Podróżni, w tym dzieci powyżej 10. roku życia, mogą wjechać do Maroka korzystając z ofert przewoźników, którzy otrzymali specjalne zezwolenia na wlot, jeżeli posiadają

  - zaświadczenie (marokańskie lub zagraniczne) o kompletnym zaszczepieniu (osobę uważa się za kompletnie zaszczepioną po dwóch tygodniach od otrzymania ostatniej dawki szczepionki (jednej dawki dla szczepionek jednodawkowych i drugiej dawki dla szczepionek dwudawkowych),
  - lub negatywny wynik testu PCR wykonanego maksymalnie 48 godzin przed datą wjazdu do Maroka,
  Każda osoba udająca się do Maroka ma obowiązek wypełnienia fiszki sanitarnej otrzymanej w samolocie.

  UWAGA

  W nawiązaniu do aktualizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2021 roku w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby wracające do Polski z państw nienależących do strefy Schengen, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub EFTA obowiązane będą poddać się 10 dniowej kwarantannie licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy.

  Obowiązek odbycia kwarantanny nie dotyczy osób zaszczepionych na COVID-19, ozdrowieńców oraz dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujących pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

  Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.

  Okres kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu na Covid wykonanego po 7 dniach od momentu przekroczenia granicy.
  Jedynym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy i wjazdu na terytorium Maroka jest paszport, który powinien być ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu.
  Obywatele polscy udający się turystycznie do Maroka są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni. Przy przekraczaniu granicy władze marokańskie mogą żądać udokumentowania odpowiednich środków finansowych na pobyt (gotówka, karty kredytowe, wyciąg z konta itp.).
  Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).