Dobry9 opinii100% poleceń
7.6
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Wakacje.plWczasyMarokoMaroko - Magiczne Południe

Maroko - Magiczne Południe

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK193165
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Nasi klienci docenili

 • Marrakesz - najpiękniejsze miasto Maroka i jego największe skarby.
 • Zwiedzanie Ajt Bin Haddu - najsłynniejszego marokańskiego ksaru, który był plenerem do kinowego hitu Gladiator.
 • Pełen impresji zachód słońca nad Saharą (fakultatywnie).
 • Opis oferty

  Organizator: RainbowKod oferty: WAK193165

  Opis oferty

  Zakwaterowanie:

  Hotele / - (7 noclegów).

  Pokoje: 2-, 3-osobowe z łazienkami i WC.

  Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Agadirze. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu Wypoczynek - Maroko".

  Do dyspozycji gości:

  Whotelach z reguły znajdują się: restauracja, bar, kantor.

  Wyżywienie:

  Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.

  Kategoria lokalna:

  /

  "

  Program

  Dzień 1

  Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać nastronie operatora. Po przylocie odprawa paszportowa i transfer do hotelu na kolację i nocleg w Agadirze. Czas na odpoczynek po podróży.

  Dzień 2

  Po śniadaniu udamy się na wzgórze, na którym znajdują się ruiny szesnastowiecznej kazby ze szczytu widać przepiękną panoramę Agadiru. Następnie wyjazd do malowniczego Taroudant, miasta zwanego "Małym Marrakeszem". Spacer po zabytkowej części miasta i targu, Bab Kasbah i ogrody pałacu Salam (dawna siedziba lokalnego możnowładcy). Po drodze liczne przystanki widokowe. Następnie przejazd do miejscowości Taliouine, słynącej z upraw szafranu, najcenniejszej przyprawy świata. Wieczorem dojazd do Ouarzazate, kolacjai nocleg. (Trasa ok. 370km).

  Dzień 3

  Po śniadaniu zwiedzanie kazby Taourirt należącej niegdyś do potężnego rodu Glawich. Następnie wyjazd z Ouazrazate w kierunku miejscowości Agdz, od której rozpoczynamy magiczną podróż przez dolinę rzeki Draa. Po drodze mijamylicznepalmy daktylowe, skupione wmalownicze oazy. Zatrzymamy się na spacer po jednej z nich. W czasie dalszej podróży w kierunku Zagory zobaczymy ksar Tissergate (ksarczyli ufortyfikowana wioska) i muzeum doliny Draa. Nocleg i kolacja w Zagorze. (Trasa ok. 170km).

  Dzień 4

  Śniadanie, a następnie wyjazd z Zagory i przejazd przez tradycyjne wioski berberyjskie. Dalej trasa wiedzie przez góry Jbel Saghro, podczas której zatrzymamy się aby obejrzeć charakterystyczne dla tego regionu skały i zatopione w nich skamieliny. Po południu dojeżdżamy do Erfoud, gdzie będziemy zakwaterowani w hotelu. Następnie dla chętnych wycieczka fakultatywna: zachód słońca na pustyni: wyjazd spod hotelu samochodami terenowymi na pustynię, abyna skraju ogromnego ergu Chebbi zmienić jeepy na wielbłady, które zabiorą nasna przejażdżkę po piaszczystych wydmach. Na koniec (o ile pogoda pozwoli)podziwianie niesamowitego pełnego impresji zjawiska, jakim jest zachód słońca nad Saharą. Wycieczka dodatkowo płatna ok. 50 EUR. Nocleg i obiadokolacja w Erfoud. (Trasa ok. 300km).

  Dzień 5

  Po śniadaniu wyjazd z Erfoud w kierunku Tineghir, otoczonego ogromnymi gajami palmowymi i wąwozu rzeki Todra. Przełom Todry ze stromymi skalnymi ścianami wysokimi na 300m jest zaliczany do wyjątkowych osobliwości geograficznych Maroka. Następnie przejazd do Ouarzazate przez malowniczą dolinę rzeki Dades. Ze względu na mnogość tradycyjnej warownej architektury (kazby zbudowane z gliny) ten odcinek drogi zwany jest też "drogą tysiąca kazb". Dalej udamy się przez region El Kelaa el Mgouna słynny z upraw wyjątkowo aromatycznej róży, zwanej "rosa damascena". Nocleg i kolacja w hotelu w Ouarzazate. (Trasa ok. 380km).

  Dzień 6

  Po śniadaniu zwiedzanie monumentalnych dekoracji znajdujących się narozległym tereniestudia filmowego Atlas, w którym powstało mnóstwo filmów, w tymtakie hity jak "Mumia" czy "Gladiator". Dalej przejazd w stronę Marakeszu. Po drodze zatrzymamy się przy najbardziej "filmowym" ksarze Maroka - Ait Benhaddou. To najsłynniejszy ksar Maroka (wpisany na listę UNESCO), będący maleńkim ufortyfikowanym miasteczkiem położonym na zboczu góry. To miejsce gdzie kręcono sceny do takich hollywoodzkich hitów jak "Gladiator", czy "Klejnot Nilu". Następnie przejedziemy przez góry Atlasu Wysokiego niezwykłą drogą przez przełęcz Tizi-n-Tichka (2260m n.p.m.) do Marrakeszu. Wieczorem czas wolny na magicznym placu Jemma el Fna gdzie bedzie okazja, w tym tętniącym życiem sercu miasta, zobaczyć zaklinaczy węży, kuglarzy, treserów małp oraz posmakować którejś z potraw serwowanych w lokalnych garkuchniach. Nocleg i kolacja w hotelu w Marrakeszu. (Trasa ok. 200km).

  Dzień 7

  Po śniadaniu zwiedzanie Marrakeszu - najatrakcyjniejszego obecnie miasta Maroka. W programie słynny ogród Majorelle należący kiedyś do Yves Saint Laurent'a, spacer po medynie, wizyta w zielarni berberskiej, minaret Kutubija, kameralne Muzeum Dar Tiskwin oraz zlokalizowane w pięknym typowo marokańskim budynku - Muzeum DarSi Said. Kolacja i nocleg w hotelu w Marrakeszu lub Agadirze. (Trasa ok. 270km w przypadku noclegu w Agadirze).

  Dzień 8

  Po śniadaniu czas wolny. Transfer:

  • Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Agadirze - transfer do wybranego hotelu

  • Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko w Agadirze i lot do Polski.

  Uwagi do programu

  Studia Filmowe Atlas są zamknięte dla zwiedzających podczas nagrywania filmów. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele - zdarzają się kradzieże.

  UWAGA! Ceny podane w katalogu oraz aktualne z systemu, a także przepisy wjazdoweobowiązują wyłącznie obywateli Polski. W przypadku innego obywatelstwa - cena i miejscana potwierdzenie.

  "

  świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Maroka, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach lub , 7 śniadań i 7 obiadokolacji, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, kosztów lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych oraz zestawu słuchawkowego Tour Guide (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 85 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet), a także fakultatywnej wycieczki jeepami na pustynię (około 50 EUR), napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

  Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

  Sezonowość

  Zwykle wysoki sezon turystyczny w Maroku trwa od 2019-06-15 do 2019-09-30.

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: "

  Wizy

  Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3miesiące od daty wyjazdu z Maroka. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

  Meta description

  Zachód słońca na Saharze • przejażdżka na wielbłądach • NOWOŚĆ Wytwórnia Filmowa Atlas Studios •Taroudant i Ouarzazate • Ksar Ait Benhaddou • przełom Todry i dolina Draa • droga tysiąca kazb • Marrakesz - czerwone miasto • dla chętnych tydzień pobytu w Agadirze

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Piątek, 04.06.2021
  06:40
  10:40
  WAWWarszawa - Chopin
  AGAAgadir

  Powrót

  Piątek, 11.06.2021
  11:40
  17:20
  AGAAgadir
  WAWWarszawa - Chopin

  Opinie

  Opinie dodane przez

  10
  Aleksandra
  Pobyt - Styczeń 2020Para
  Jeśli ktoś woli (tak jak my) podziwianie natury, brak tłoku i poznawanie Maroka z tej rodzimej, nie europejskiej strony, zamiast zwiedzania samych muzeów czy leżenia na plaży, to ta wycieczka jest zdecydowanie dla niego. Myśleliśmy, że w czasie przejazdów autokarem będziemy się nudzić - nic bardziej mylnego! Nasza wspaniała przewodnik Pani Małgorzata Kraska nie dała się nam nudzić, codziennie miała w zanadrzu do opowiedzenia różne ciekawostki (aż człowiek mimo zmęczenia nie chciał się zdrzemnąć, żeby nic nie umknęło. Chociaż Pani przewodnik dawała nam też czas ciszy na drzemki :) ). Poza tym podczas jazdy można podziwiać wspaniałe widoki (np. góry). Dodatkowo bardzo polecam jazdę wielbłądami i zachód słońca na Saharze (osobiście dość dużo już miałam atrakcji w swoim życiu, a i tak była to ogromna przyjemność i wspaniałe przeżycie!), mimo że trzeba dopłacić za tę wycieczkę. Naprawdę warto. Mogłabym długo pisać, jednak kończę już tylko mówiąc, że jeśli ktoś się waha, czy wybrać się na tę wycieczkę, to z całego serca mogę polecić (mieliśmy i góry i pustynię i ocean w ciągu jednej wycieczki!).
  Zalety- przewodnik Pani Małgorzata Kraska, która potrafiła bardzo zainteresować uczestników Marokiem. Było czuć, że Pani sama jest w Maroku zakochana. Poza tym była pomocna w każdej kwestii, dbała o nas, dobrze informowała - różnorodność atrakcji w ciągu jednej wycieczki : góry, pustynia, ocean - za tak niską cenę nie spodziewaliśmy się tak wspaniałych wrażeń - bardzo duży plus za jakość, która moim zdaniem, jest wyższa od ceny :)
  Wady- godziny lotów (jednak nie wiem, czy biuro podróży ma na to jakikolwiek wpływ), które nie były najdogodniejsze (w hotelu w Agadirze byliśmy ok. 2 w nocy - samolot miał dodatkowo godzinę opóźnienia, a lot powrotny był o godzinie 00:35 przez co w Warszawie byliśmy o 5:30)

  10
  Grzegorz Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2019Para
  Magiczne Południe dosłownie! Wciąż ciężko powrócić do normalnego życia (w pozytywnym sensie). Wspaniali ludzie, profesjonalna opieka Pani Soni, niezapomniane widoki i przeżycia. Cała organizacja na najwyższym poziomie.
  ZaletySame zalety! Lepszej objazdówki nie mogliśmy sobie wymarzyć. :)
  WadyBrak

  7.6
  Kasia Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Wrzesień 2019Grupa przyjaciół
  Ogólnie wycieczka super, polecam wszystkim, Maroko jest piękne, fantastyczne widoki, niezbyt dlugie trasy przejazdu
  ZaletySuper kierowca i autokar, bardzo czysty, zadbany. Ogromna wiedza pilota, wyżywienie Ok, mala intensywność programu ale przepiękne widoki i przyroda, w każdym hotelu basen
  WadyZakwaterowanie - brudne pokoje

  8.4
  Magdalena Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Sierpień 2019Singiel
  Generalnie świetny wypoczynek. Jeśli Rainbow Tours zmieni hotel Senator w Agadirze na inny , to będzie można mówić o pełni szczęścia.
  ZaletyŚwietny program, sam w sobie intensywny, ale uwzględniający podstawowe potrzeby klientów. Jedna wielka przygoda
  WadyHotel Senator z Agadirze i jeden z hoteli w Ouarzazate( ten z malowanymi meblami)- standard poniżej przeciętnej studenckiej

  9.0
  Beata i Andrzej Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Styczeń 2019Para
  W ciągu tygodnia przejechaliśmy ok. 2000 km zwiedzając miasta, miasteczka, góry i pustynię. Trasa wcale się nie dłuży, bo za oknem towarzyszą wycieczkowiczom przepiękne, cudownie kolorowe krajobrazy. Wycieczka nie jest forsowna, a program bardzo ciekawy pokazujący autentyczne życie Magicznego Południa. Każdy punkt programu godny polecenia, a wyprawa na Saharę to wisienka na torcie. Z czystym sumieniem polecamy tę wycieczkę wszystkim spragnionym poznania prawdziwego życia południowego Maroka. To prawdziwa rozkosz wypić kawę w jednej z tutejszych cafe lub ich tradycyjną zielona herbatkę z miętą. Jedzenie jest smaczne i wcale nie jest jego mało. Pani pilotka Krystyna, to osoba bardzo interesująco przekazująca informacje o życiu tutejszych ludzi i wszelkich ciekawostkach dotyczących Maroka. Wspaniale się nami opiekowała i stworzyła fantastyczną atmosferę . Tydzień zleciał w mgnieniu oka, ale na szczęście pozostały tysiące zdjęć i super wspomnień.
  ZaletyPrzepiękne krajobrazy, życzliwi ludzie, niezwykle kolorowo, fantastyczna pani pilotka Krystyna Dąbrowska.
  WadyNie zawsze w pokojach klima działa jak trzeba, ale wszystko jest do załatwienia.

  Pogoda

  25°C
  15°C
  20°C
  10

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że w związku z szerzeniem się nowych szczepów obowiązuje zakaz wjazdu osób z państw dotkniętych tym problemem, zakaz dotyczy również Polski.

  UWAGA:

  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy. Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Jedynym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy i wjazdu na terytorium Maroka jest paszport, który powinien być ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu.
  Obywatele polscy udający się turystycznie do Maroka są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni. Przy przekraczaniu granicy władze marokańskie mogą żądać udokumentowania odpowiednich środków finansowych na pobyt (gotówka, karty kredytowe, wyciąg z konta itp.).
  Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).