NaN

Najniższa cena z ost. 30 dni

przed obniżką: 

3268 zł/os.

7 124  

/za wszystkich
Podsumowanie ceny
8
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): RainbowKod oferty: WAK193165

Kategoria

Zakwaterowanie

Hotele / - (7 noclegów).

Pokoje: 2-, 3-osobowe z łazienkami i WC.

Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Agadirze. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu Wypoczynek - Maroko".

"

Do dyspozycji gości

W hotelach z reguły znajdują się: restauracja, bar, kantor.

Wyżywienie

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.

Kategoria lokalna

/

Do dyspozycji gości

W hotelach z reguły znajdują się: restauracja, bar, kantor.

Wyżywienie

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.

Kategoria lokalna

/

Zakwaterowanie

Hotele / - (7 noclegów).

Pokoje: 2-, 3-osobowe z łazienkami i WC.

Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Agadirze. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu Wypoczynek - Maroko".

"

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać nastronie operatora. Po przylocie do Agadiru odprawa paszportowa i transfer do hotelu na kolację i nocleg. Czas na odpoczynek po podróży.

Dzień 2

Po śniadaniu wyjazd do malowniczego Taroudant, miasta zwanego „Małym Marrakeszem”. Spacer po zabytkowej części miasta i targu, Bab Kasbah. Następnie przejazd do miejscowości Taliouine, słynącej z upraw szafranu – najcenniejszej przyprawy świata. Wizyta w tradycyjnej spółdzielni. W drodze do Ouarzazate postój na zdjęcia na stacji „Gas Haven”, będącej scenerią do kilku amerykańskich horrorów. Przed dojazdem do hotelu zatrzymamy się przy najbardziej „filmowym” ksarze Maroka – Ait Benhaddou. To najsłynniejszy ksar Maroka (wpisany na listę UNESCO), będący maleńkim ufortyfikowanym miasteczkiem, położonym na zboczu góry. Kręcono tam sceny do takich hollywoodzkich hitów, jak „Gra o tron” czy „Klejnot Nilu”. Kolacja i nocleg w Ouarzazate. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Kazby Taourirt, jako przykład tradycyjnej architektury południowego Maroka, następnie zwiedzanie monumentalnych dekoracji, znajdujących się na rozległym terenie studia filmowego Atlas, w którym powstało mnóstwo filmów, w tym takie hity, jak "Gladiator", „Klejnot Nilu” czy „Gra o tron”. Następnie przejazd w kierunku miejscowości Agdz, od której rozpoczniemy magiczną podróż przez dolinę rzeki Draa. Po drodze mijać będziemy liczne palmy daktylowe, skupione w malownicze oazy. Zatrzymamy się na spacer po jednej z nich. Odwiedzimy również Muzeum Doliny Draa, mieszczące się w ksarze Tissergate (ksar czyli ufortyfikowana wioska). Nocleg i kolacja w Zagorze. (Trasa ok. 170 km).

Dzień 4

Śniadanie, a następnie wyjazd z Zagory i przejazd przez tradycyjne wioski berberyjskie. Dalej trasa wiedzie przez góry Jbel Saghro z charakterystycznymi dla tego regionu skałami i zatopionymi w nich skamielinami. Po południu dojedziemy do Erfoud, gdzie odwiedzimy jeden z lokalnych warsztatów rzemieślniczych (wyroby z marmuru, wykorzystanie skamielin). Zakwaterowanie w hotelu. Następnie dla chętnych wycieczka fakultatywna – zachód słońca na pustyni: wyjazd spod hotelu samochodami terenowymi na pustynię, aby na skraju ogromnego Ergu Chebbi zamienić jeepy na wielbłądy, które zabiorą nas na przejażdżkę po piaszczystych wydmach. Na koniec (o ile pogoda pozwoli) podziwianie niesamowitego, pełnego impresji zjawiska, jakim jest zachód słońca nad Saharą. Wycieczka dodatkowo płatna ok. 65 EUR/os. Nocleg i obiadokolacja w Erfoud. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd z Erfoud. Postój przy Khetarras – jednych z najstarszych na świecie podziemnych systemów nawadniających. Podróż w kierunku Tineghir, otoczonego ogromnymi gajami palmowymi i wąwozu rzeki Todra. Przełom Todry ze stromymi skalnymi ścianami wysokimi na 300 m, zaliczany jest do wyjątkowych osobliwości geograficznych Maroka. Następnie przejazd przez malowniczą dolinę rzeki Dades. Ze względu na mnogość tradycyjnej warownej architektury (kazby zbudowane z gliny) ten odcinek drogi zwany jest też „drogą tysiąca kazb”. Dalej udamy się przez region El Kelaa el Mgouna, który słynie z upraw wyjątkowo aromatycznej róży, zwanej „rosa damascena”. Nocleg i kolacja w hotelu w Ouarzazate. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd w stronę Marrakeszu. Następnie przejedziemy przez góry Atlasu Wysokiego niezwykle malowniczą drogą, wiodącą przez przełęcz Tizi-n-Tichka (2260 m n.p. m.), do Marrakeszu. W programie spacer po medynie, wizyta w zielarni berberskiej, minaret Kutubija, szkoła koraniczna Ben Youssef’a oraz zlokalizowane w pięknym, typowo marokańskim budynku – Muzeum Marrakeszu. Wieczorem czas wolny na magicznym placu Dżamaa el Fna, gdzie będzie okazja zobaczyć zaklinaczy węży, kuglarzy, treserów małp oraz posmakować którejś z potraw serwowanych w lokalnych garkuchniach. Nocleg i kolacja w Marrakeszu. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie słynnego ogrodu Majorelle, należącego kiedyś do Yves Saint Laurent’a. Przejazd do Agadiru i zakwaterowanie w hotelu objazdowym w Agadirze. W wyjątkowych sytuacjach możliwy nocleg w Marakeszu. Zakwaterowanie w hotelu objazdowym. Kolacja i nocleg Agadirze. (Trasa ok. 270 km w przypadku noclegu w Agadirze).

Dzień 8

Po śniadaniu czas wolny. Transfer:

• Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Agadirze - transfer do wybranego hotelu

• Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko w Agadirze i lot do Polski.

Uwagi do programu

Studia Filmowe Atlas są zamknięte dla zwiedzających podczas nagrywania filmów. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele - zdarzają się kradzieże.

UWAGA! Ceny podane w katalogu oraz aktualne z systemu, a także przepisy wjazdowe obowiązują wyłącznie obywateli Polski. W przypadku innego obywatelstwa - cena i miejsca na potwierdzenie.

Ze względu na narodowy program rewitalizacji obiektów turystycznych i zabytkowych (wejście do niektórych miejsc może być czasowo utrudnione/niemożliwe).

W miesiącach letnich w Maroku panują wysokie temperatury.

Ze względu na kręte ulice i górskie drogi, na trasie Ouarzazate- Marrakesz możliwy będzie jeden przystanek – przy przełęczy oraz podziwianie innych widoków podczas podróży autokarem.

W wyjątkowych sytuacjach pierwszy lub ostatni nocleg w Agadirze może być zamieniony na nocleg w innym mieście.

"

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym z opłatą lotniskową, transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Maroka, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach lub , 7 śniadań i 7 obiadokolacji, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, kosztów lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych oraz zestawu słuchawkowego Tour Guide (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 110 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet), a także fakultatywnej wycieczki jeepami na pustynię (około 60 EUR/os.), napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej3 miesięce od daty wyjazdu z Maroka. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Wizy

Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej3 miesięce od daty wyjazdu z Maroka. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

Meta description

Zachód słońca na Saharze przejażdżka na wielbłądach Wytwórnia Filmowa Atlas Studios Taroudant i Ouarzazate Ksar Ait Benhaddou przełom Todry i dolina Draa droga tysiąca kazb Marrakesz - czerwone miasto dla chętnych tydzień pobytu w Agadirze

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.4/6. Sprawdź opinie: "

Warunki uczestnictwa

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
09:05
12:50
KTW · 19.04 (Pt.)Katowice
AGA · 19.04 (Pt.)Agadir
Przylot
19:40
01:05
AGA · 26.04 (Pt.)Agadir
KTW · 27.04 (Sob.)Katowice
7 124 zł
za pokój

2 os. pokoj standardowy

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacjeStandardowy
Wylot
09:30
13:25
WAW · 19.04 (Pt.)Warszawa - Chopin
AGA · 19.04 (Pt.)Agadir
Przylot
17:30
23:10
AGA · 26.04 (Pt.)Agadir
WAW · 26.04 (Pt.)Warszawa - Chopin
7 258 zł
za pokój
Wycieczka7 124

Cena całkowita

7 124
Do zapłaty teraz7 124

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

18°C
14°C
17°C
13

Przed podróżą

Szczepienia nie są wymagane. Zalecane jest przestrzeganie podwyższonych zasad higieny: należy często myć ręce, pić wodę przegotowaną lub oryginalnie butelkowaną oraz dokładnie czyścić owoce i warzywa przed zjedzeniem. Przed podróżą warto zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym (można je również kupić w miejscowych aptekach).
Jedynym dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy i wjazdu na terytorium Maroka jest paszport, który powinien być ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu.
Obywatele polscy udający się turystycznie do Maroka są zwolnieni z obowiązku wizowego na okres do 90 dni. Przy przekraczaniu granicy władze marokańskie mogą żądać udokumentowania odpowiednich środków finansowych na pobyt (gotówka, karty kredytowe, wyciąg z konta itp.).

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź