49 552  

/za wszystkich
Podsumowanie ceny
9

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): Logos TourKod oferty: WAK842117

Kraj

Namibia - Botswana - Zimbabwe

Namibia – botswana – zimbabwe

Najbardziej atrakcyjne parki i rezerwaty południa Afryki. Windhoek – zabytki z czasów kolonialnych. Piękne Wodospady Wiktorii. Park Chobe z tysiącami słoni. Wodne safari po delcie rzeki Okavango. Pustynia Namib i najwyższe wydmy świata. Obserwacja flamingów, kormoranów i delfinów. Rejs po rzece Zambezi. Liczne spotkania z afrykańskimi drapieżnikami.

Dzień 1

Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Namibii.

Dzień 2

WINDHOEK (Namibia)

Poranny przylot do Windhoeku. Zwiedzanie miasta. Na trasie Christuskirche – kościół luterański (symbol niemieckiej architektury miasta z czasów kolonialnych), Tintenpalast – Pałac Atramentowy, Fontanna Meteorytu Gibeon. Przejazd do lodge na pustyni położonej w pobliżu wydm parku Namib Naukluft. Nocleg.

Dzień 3

P. N. NAMIB-NAUKLUFT – SOSSUSVLEI

Wcześnie rano o wschodzie słońca przejazd samochodami terenowymi 4x4 do Sossusvlei. Znajdują się tam najwyższe wydmy świata mające wysokość 275 m n.p. m. Możliwość przejścia szczytem jednej z wydm. Wizyta w Dead Vlei, dolinie powstałej na dnie wyschniętego przed setkami lat jeziora, gdzie nadal sterczą suche, powyginane drzewa mające ok. 900 lat. Krótki postój w Sesriem Canyon. Kolacja i nocleg w lodge, położonym w pobliżu wydm.

Dzień 4

WALVIS BAY – SWAKOPMUND

Przejazd do Swakopmund. Trasa prowadzi przez kaniony rzeki Kuiseb oraz Gaub. Po drodze krótka wizyta w Walvis Bay, portowym miasteczku znanym m.in. z produkcji soli przez odsalanie wody morskiej. Przejazd drogą biegnącą wzdłuż Oceanu Atlantyckiego i widok na Ptasią Lagunę, gdzie żyją flamingi, kormorany oraz inne egzotyczne ptaki wodne i błotne. Możliwość godzinnej, fakultatywnej (ok. 50 USD, min. 5 osób) przejażdżki po wydmach czterokołowymi skuterami pustynnymi – quad bike. Zakwaterowanie. Kolacja.

Dzień 5

Swakopmund

Swakopmund to miasto bogate w pamiątki z okresu kolonizacji niemieckiej, gdzie wciąż działają niemieckojęzyczne szkoły, instytucje kulturalne itd. Objazd miasta, m.in. były pałac niemieckiego gubernatora, Alte Kaserne (dawne koszary), Alte Gefangen (do dziś funkcjonujące więzienie). Dla chętnych atrakcje fakultatywne;

Wycieczka łodziami po Oceanie Atlantyckim, w Zatoce Wielorybiej, w poszukiwaniu delfinów, pelikanów, flamingów, kormoranów. Cena ok. 65 USD (min. 4 osoby), widokowy przelot awionetką nad Wybrzeżem Szkieletowym, wydmami i najstarszą pustynią świata – Namib. Cena ok. 250 USD od osoby (przy grupie 5-osobowej), całodzienna wycieczka (awionetką i samochodem 4x4) do Kaokoland – siedziby plemienia Himba. Cena ok. 950 USD od osoby (przy grupie 5-osobowej). Powrót do hotelu/lodge. Kolacja.

Dzień 6

Szlak Welwiczji – Krajobraz Księżycowy

Przejazd w stronę Parku Narodowego Etosha. Po drodze postój na Szlaku Welwiczji (Welwitschia Trial), gdzie rośnie endemiczna welwiczja przedziwna (Welwitschia mirabilis), najdłużej żyjąca roślina na ziemi, osiągająca nawet 2 tysiące lat. Przejazd przez dolinę zwaną krajobrazem księżycowym (Moon Landscape) oraz wizyta w oazie Goanikontes. Kolacja i nocleg w Parku Etosha (lub jego okolicy).

Dzień 7

P. N. ETOSHA

Safari po jednym z największych (obszar 22 270 km2) parków narodowych w Afryce – Parku Narodowym Etosha. Występuje w nim ok. 340 gatunków ptaków i dziesiątki gatunków dzikich zwierząt. Możliwość zobaczenia tzw. Wielkiej Piątki (lew, lampart, słoń, nosorożec i bawół). Przejazd w okolice Grootfontein, gdzie leży największy na świecie meteoryt Hoba. Składa się w 84% z żelaza i waży ponad 60 ton. Kolacja i nocleg w lodge malowniczo położonym nad rzeką Okavango w pobliżu granicy z Botswaną. Dla chętnych możliwość wycieczki łódką po rzece Okawango w okolicy kaskady nazwanej Popa Falls (dodatkowo płatna).

Dzień 8

MAUN (Botswana)

Rano dla chętnych możliwość wycieczki do pobliskiej wioski plemienia Kawango lub krótkie safari po parku Mahango będącym częścią Parku Narodowego Bwabwata znajdującego się na granicy między Pasem Caprivi i Botswaną.

Przejazd w stronę Botswany. Przekroczenie granicy w okolicy Shakawe. Następnie transfer do Maun. Droga prowadzi przez półpustynny afrykański busz, prawie wzdłuż koryta rzeki Okavango. Jest to czwarta najdłuższa rzeka na południu Afryki, wypływająca ze źródeł w Angoli, tworzy przez ok. 350 km granicę z Namibią, aby po wpłynięciu na tereny Botswany utworzyć niepowtarzalny system rozlewisk i jezior, słynną deltę Okavango. Kolacja i nocleg w Maun.

Dzień 9

Rezerwat Moremi

Początek safari samochodem. Przejazd do Rezerwatu Moremi, położonego w delcie Okavango. Jest to największa na świecie delta rzeczna (6 - 15 tys. km2), którą tworzą moczary i sawanny. Na terenie tym żyją liczne dzikie zwierzęta i setki tysięcy ptaków. Transfer łodzią motorową w zakamarki rozlewisk, gdzie rozpoczyna się wodne safari drewnianymi łódkami mokoro (przy odpowiednim poziomie wody). Przejazd bezdrożami rezerwatu na miejsce noclegu, czyli camping w okolicach parku w cieniu rozłożystych akacji. Kolacja z grilla.

Dzień 10

Delta Okawango

Safari poprzez sawanny i busz na terenie rozlewisk delty Okawango. Ponowna szansa na upolowanie aparatem fotograficznym Wielkiej Piątki oraz innych zwierząt zamieszkujących tereny parków. Powrót na kolację i nocleg na campingu.

Dzień 11

Kasane

Poranny przelot (ok. 1,5 godz.) awionetkami do Kasane, ponad wielobarwnymi dzikimi obszarami rzek Linyanti oraz Chobe. Transfer z lotniska do lodge, zakwaterowanie. Następnie wodne safari po rzece Chobe i możliwość zobaczenia dzikich zwierząt, m.in. hipopotamów, krokodyli oraz słoni. Kolacja i nocleg w lodge.

Dzień 12

P. N. CHOBE – VICTORIA FALLS (Zimbabwe)

O wschodzie słońca przejazd na safari do Parku Narodowego Chobe, gdzie żyje jedna z największych populacji słoni na świecie (ok. 50 tysięcy). Powrót do Kasane i przejazd do miasta Victoria Falls. Wizyta w parku przy Wodospadach Wiktorii. Spacer w scenerii bujnej roślinności lasu deszczowego. Zakwaterowanie w hotelu (lub lodge). O zachodzie słońca widokowy rejs stateczkiem po rzece Zambezi. Powrót na kolację.

Dzień 13

Victoria Falls

Dla chętnych, fakultatywnie do wyboru (cena za 1 atrakcję ok. 150 USD) ekscytująca przeprawa łodzią lub kajakiem po rzece Zambezi w okolice wodospadów, skoki bungee z mostu na Zambezi, przelot śmigłowcem lub awionetką, safari na grzbiecie słonia i wiele innych. Okazja do podziwiania niezwykłej kurtyny wody. Wizyta w lokalnej wiosce oraz na targu z wyrobami lokalnego rękodzieła artystycznego. Kolacja w restauracji Boma (egzotyczne potrawy z mięsa dzikich zwierząt – antylopy, zebry, żyrafy, krokodyla, strusia). Żywiołowe tańce tubylców przy akompaniamencie tam-tamów i tradycyjnej muzyki plemienia Shona.

Dzień 14

Victoria Falls

Transfer na lotnisko. Wylot.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.

I rata

4000 PLN płatna przy zapisie

Ii rata

Płatna na 45 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

Przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej, przelot awionetkami do Kasane, przejazdy klimatyzowanymi mikrobusami/autokarami (oraz odkrytym jeepem w Botswanie), 12 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3/4, lodges, w pokojach 2-os., w Botswanie w namiotach; dopłata do pokoju/namiotu 1-os. 2500 PLN, 12 śniadań, 3 obiady, 12 kolacji; podczas pobytu w delcie Okawango – 3 posiłki dziennie, opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).

Uwaga !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN. Do Namibii wymagana jest wiza, którą można uzyskać na lotnisku po przylocie do Windhoek (visa on arrival). Niezbędne do uzyskania wizy jest oprócz paszportu, wypełnienie na miejscu wniosku wizowego i uiszczenie opłaty w wysokości ok. 1200 NAD (ok. 80 EUR). Warto na wszelki wypadek mieć ze sobą kolorowe zdjęcie paszportowe.

Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki. W paszporcie powinny być min. 4 strony wolne na wizy i pieczęcie graniczne. Podróżowanie z osobami niepełnoletnimi — w przypadku rodziców podróżujących z dziećmi poniżej 18 roku życia do lub z Namibii — należy mieć przy sobie pełny, nieskrócony akt urodzenia dziecka przetłumaczony na język angielski. Jeżeli osoba małoletnia podróżuje w towarzystwie innych opiekunów (opiekuna) niż rodzice wymagane jest okazanie na przejściu granicznym dokumentu ze zgodą rodziców (letter of authorisation). Dokument ten powinien zawierać dane dziecka oraz opiekuna wraz z danymi dot. paszportów, jakimi się posługują. Podpisy rodziców powinny być urzędowo poświadczone. Dodatkowo można załączyć kopie dokumentów tożsamości rodziców. Zalecana profilaktyka antymalaryczna. Na wizę do Zimbabwe, wstępy i atrakcje wymienione w programie (oprócz fakultatywnych) należy zabrać ze sobą 350 USD. Na zwyczajowe napiwki sugerujemy przeznaczyć ok. 80 USD. Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

09.09 - 23.09.2024, .00 PLN

10.10 - 24.10.2024, .00 PLN

Warunki uczestnictwa

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z (Dz.U. z 2022 r. poz. 511), Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków...

Czytaj więcej

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość

Podział na pokoje

Powyżej wybierasz liczbę osób, które będą zakwaterowane w 1 pokoju (lub apartamencie, willi itd.). Wybierz jedną z ofert z listy i zarezerwuj ją. Zrób oddzielne rezerwacje dla każdego kolejnego pokoju lub skontaktuj się z nami, by złożyć zamówienie u naszego doradcy.

Maksymalna liczba uczestników

Jeśli nie możesz dodać kolejnych osób, osiągnąłeś(-aś) maksymalny limit dla 1 pokoju.

Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Miejsce w pokoju 2 os.

2 dorosłych

Wg programuMiejsce w pokoju 2 os.
Wylot
WAW · 09.09 (Pon.)Warszawa - Chopin
WDH · 09.09 (Pon.)Windhoek
Godziny lotu podamy później
Przylot
CPT · 23.09 (Pon.)Kapsztad
WAW · 23.09 (Pon.)Warszawa - Chopin
Godziny lotu podamy później
49 552 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

980
za 1 auto
1 auto
Data od
09.09.2024
Data do
23.09.2024
980
za 1 auto

Ubezpiecz podróż z AXA Assistance MAX wraz z kosztami rezygnacji

761
za wycieczkę
761
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka49 552

Cena całkowita

49 552
Zaliczka płatna teraz8 052
Pozostała kwota płatna na 45 dni przed wyjazdem.

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Pogoda

26°C
10°C
12

Przed podróżą

Wymagane jest okazanie w punkcie granicznym potwierdzenia odbycia szczepienia przeciwko żółtej febrze.
Ważność paszportu musi być o 6 miesięcy dłuższa niż termin ważności wizy.
Obywatele polscy udający się do Namibii muszą posiadać wizę pobytową w paszporcie. Można się o nią ubiegać w przedstawicielstwach Namibii (w Londynie, tel. 0044 2076366244; Moskwie, tel. 007 952300113; Berlinie, tel. 0049 302540950). Od 22 sierpnia 2019 r. obywatele polscy mogę ubiegać się o wizę turystyczną także przy wjeździe do Namibii w porcie lotniczym Windhoek Hosea Kutako.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź