Wczasy Namibia

Oferty
O kraju
Przed podróżą
Pogoda
FAQ

Namibia

O kraju
Przed podróżą
Pogoda
Namibia to fascynujący kraj, który urzeka swoją dziką przyrodą i bogactwem kulturowym. Jest uznawana za jeden z najpiękniejszych regionów Afryki, charakteryzujący się niezwykłymi kontrastami. Od olbrzymich pustyń po malownicze krajobrazy, Namibia oferuje niezapomniane wrażenia dla każdego podróżnika. To miejsce, gdzie można odkrywać dziką przyrodę, spotykać ciekawych ludzi i przeżywać niezwykłe przygody przez cały rok.

Wycieczki do NamibiiWycieczka objazdowa po Namibii to prawdziwa afrykańska przygoda, idealna dla wytrawnych podróżników i poszukiwaczy przygód. Kraj ten, dopiero otwierający się na turystykę, zachwyca piękną dziką naturą i unikatowymi krajobrazami, które są jeszcze niewystępujące w wielu innych miejscach na świecie. Namibia to także raj dla miłośników słońca, gdyż jest tam ponad 300 słonecznych dni w roku. Podczas wycieczki po Namibii aktywni podróżnicy mogą spróbować przejażdżek quadami po pustynnych wydmach, zjeżdżać na desce po piasku, a także skorzystać z lotów widokowych nad pustynią Namib. Wakacje w Namibii to nie tylko przygoda w samym kraju, ale także możliwość zwiedzania sąsiednich państw, takich jak Zimbabwe, Botswana czy RPA, co gwarantuje jeszcze więcej niesamowitych doświadczeń i emocji na najwyższym poziomie.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

StolicaWindhuk
JęzykAngielski
WalutaDolar nambijski
Czas lokalny20:20
Lot z Warszawyśr. 15.5h

PASZPORTY I WIZY

Ważność paszportu musi być o 6 miesięcy dłuższa niż termin ważności wizy.
Obywatele polscy udający się do Namibii muszą posiadać wizę pobytową w paszporcie. Można się o nią ubiegać w przedstawicielstwach Namibii (w Londynie, tel. 0044 2076366244; Moskwie, tel. 007 952300113; Berlinie, tel. 0049 302540950). Od 22 sierpnia 2019 r. obywatele polscy mogę ubiegać się o wizę turystyczną także przy wjeździe do Namibii w porcie lotniczym Windhoek Hosea Kutako.

SZCZEPIENIA I SŁUŻBA ZDROWIA

Wymagane jest okazanie w punkcie granicznym potwierdzenia odbycia szczepienia przeciwko żółtej febrze.
MajZobacz cały rok
Temperatura w dzień21°C
Temperatura w nocy9°C
Liczba godzin słonecznych11

FAQ

Sprawdź najczęściej zadawane pytania o wakacje w Namibii i znajdź potrzebne informacje.

Co warto zobaczyć w Namibii?

 • Pustynia Namib – jedna z najstarszych pustyń na świecie, znana z wysokich, czerwonych wydm, szczególnie w rejonie Sossusvlei i Deadvlei.
 • Park Narodowy Etosha – jeden z największych parków narodowych w Afryce, znany z dzikiego safari.
 • Swakopmund – miasto, jedno z najsłynniejszych kierunków wybieranych na wakacje. Przyciąga surferów, miłośników plażowania i sportów ekstremalnych.
 • Skeleton Coast – "Wybrzeże Szkieletów" to surowy, niegościnny odcinek wybrzeża Atlantyku, znany z wraków statków i dzikiej przyrody.
 • Fish River Canyon – drugi co do wielkości kanion na świecie, oferuje spektakularne widoki i trasy trekkingowe, w tym popularny wielodniowy trekking wzdłuż rzeki Fish.
 • Kolmanskop – opuszczona osada górnicza, miasteczko duchów, które kiedyś tętniło życiem dzięki wydobyciu diamentów.
 • Plemiona Himba – wizyta w wioskach plemienia Himba oferuje możliwość poznania unikalnej kultury i tradycji tego ludu, który żyje w harmonii z przyrodą w północno-zachodniej Namibii.
 • Twijfelfontein – obszar znany z prehistorycznych rytów naskalnych, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Gdzie leży Namibia?

Namibia, kraj w południowo-zachodniej Afryce, przylegający do Oceanu Atlantyckiego, graniczący z Angolą, Botswaną, RPA, Zimbabwe oraz Zambią. Najwyższym punktem jest szczyt Brandberg o wysokości 2606 m n.p.m. Na zachodzie rozciąga się pustynia Namib, na południu dolina rzeki Oranje, a na wschodzie kotlina Kalahari.

Ile trwa Lot do Namibii?

Czas lotu do Namibii może się różnić w zależności od miejsca wylotu, liczby i długości przesiadek. Na przykład, lot z Warszawy do Windhoek, zazwyczaj wymaga co najmniej jednej przesiadki i może trwać około 16-18 godzin w sumie, w zależności od długości przesiadki.

Co warto wiedzieć o Namibii?

 • Dokumenty - Obowiązuje wiza, którą można uzyskać w ambasadzie Namibii (np. w Berlinie, Londynie, Moskwie). Obywatele polscy mogę ubiegać się o wizę turystyczną także przy wjeździe do Namibii w porcie lotniczym Windhoek Hosea Kutako.
 • Język - Angielski jest językiem urzędowym, co ułatwia komunikację. Występują również inne języki: afrikaans, niemiecki oraz języki etniczne. W większych miastach można się porozumieć także po niemiecku.
 • Elektryczność - W Namibii standardem jest napięcie 220/230V, jednakże gniazdka mają nietypową budowę. Zalecane jest zabranie odpowiednich adapterów.
 • Pieniądze - Walutą jest Dolar Namibijski (N$), używany wymiennie (1:1) z Południowoafrykańskim Randem (ZAR). Bankomaty są dostępne w miastach, a płatności kartą są możliwe w większości miejsc. Warto jednak mieć przy sobie gotówkę w przypadku podróży poza główne miasta.
 • Przepisy dotyczące wywozu - Istnieje całkowity zakaz wywozu kości słoniowej, skór i innych części ciała zwierząt. Zakazane jest również posiadanie surowych (nieoszlifowanych) diamentów.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź