Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyNamibiaPo drodze do Himba - RPA i Namibia

Po drodze do Himba - RPA i Namibia

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK358645
Kod oferty: WAK358645
1/15

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK358645

Opis oferty

Hotele i lodge . Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w niektórych hotelach i lodgach także basen. Pokoje: w hotelach - wyposażone są w klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV w lodgach - skromnie wyposażone z łazienkami (bez klimatyzacji), TV i telefonu. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora. Przelot do Windhoek.

Dzień 2

Przylot do Windhoek. Stolica Namibii położona jest w malowniczej dolinie, a obecnie jest miastem wielu kontrastów – nowoczesne drapacze chmur przeplatają się z zabytkami pamiętającymi czasy, gdy Namibia była kolonią niemiecką. Podczas zwiedzania miasta zobaczymy m.in. budynek parlamentu, zwany Pałacem Atramentowym, zabytkowe zabudowania dworca kolejowego, Pomnik Jeźdźca, a także Fontannę Meteorytów Gibeon. Fontanna składa się z 30 z 77meteorytów, które spadły nieopodal miejscowości Gibeon w Namibii w 1838 r. w czasie największego deszczu meteorytów w historii Ziemi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 100km ).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd w kierunku Sossusvlei. Podczas kilkugodzinnej podróży będziemy odkrywać uroki niezwykłego i zjawiskowo pięknego Płaskowyżu Centralnego Namibii, aż dotrzemy do pustyni Namib. Ze względu na ciekawe kształty oraz cudowne, pastelowe, ciągle zmieniające się kolory, pustynia jest ucztą dla oka i niezwykłą gratką dla amatorów fotografii. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Sossusvlei, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 460km).

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dzień spędzimy na najstarszej i jednej z najbardziej suchych pustyń na świecie. Średnia roczna suma opadów w pasie nadbrzeżnym nie przekracza tu 25mm, a głównym źródłem wilgoci jest rosa i poranne mgły. Namib jest znana z pięknych wydm, zmieniających swą wysokość w zależności od pory roku i kierunku wiejących wiatrów. Zatrzymamy się przy najsłynniejszej z nich, Dune 45, której piasek nanoszony jest aż z Kalahari, a wiek szacowany jest na 5mln lat. Czas wolny na wspinaczkę na wydmę oraz zdjęcia. Następnie przejedziemy jeepami do słynnego Deadvlei, znanego również jako Martwe Bagno – regionu położonego między najwyższymi wydmami na świecie mierzącymi nawet do 400m wysokości, który uległ nagłemu osuszeniu. Wyschnięte drzewa stworzyły niepowtarzalny pejzaż, który jest najbardziej rozpoznawalnym krajobrazem Namibii na świecie. Odwiedzimy kanion Sesriem, wyżłobiony 30m w głąb ziemi przez rzeki okresowe, bardzo szybko wzbierające po opadach deszczu w górach Naukluft. Występujące na tym obszarze rośliny i zwierzęta przystosowały się do życia w surowych warunkach, a niektóre nauczyły się nawet spijać kropelki rosy. Po drodze będziemy mieli szansę zobaczyć zebry górskie, żyrafy pustynne lub anytopy: oryksy czy skoczne springboki. Następnie przejazd do kurortu Swakopmund. Po drodze zatrzymamy się przy Zwrotniku Koziorożca oraz w Kuiseb Moon Valley, aby podziwiać jej księżycowy krajobraz. Przyjazd do hotelu lub lodgy w godzinach późnowieczornych. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 450km).

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do miasteczka Walvis Bay, skąd wyruszymy w rejs po Zatoce Wielorybiej, który będzie okazją do obserwacji zwierząt żyjących w zimnych wodach Prądu Bengalskiego m.in. delfinów, fok czy toninów (endemiczny gatunek delfina), a także wielorybów, kaszalotów i orek. Przybrzeżne tereny zatoki zamieszkuje także wiele gatunków ptaków, m.in. pelikany, flamingi i egzotyczne szablodzioby. Zobaczymy farmę ostryg, gdzie będziemy mieli okazję spróbować tych luksusowych owoców morza, budzących skrajne emocje. Zobaczymy również latarnię morską na Pelican Point. Następnie proponujemy przystanek przy Dune 7, gdzie skorzystać będzie można z dodatkowych atrakcji jak: przejażdżka quadami lub zjazd na desce snowboardowej po piaszczystej wydmie (dodatkowo płatne ok. 45 USD/os.) Sandwich Harbour – spektakularne jeep safari (przejazd w miejsce, gdzie pustynia Namib dociera wysokimi wydmami do brzegu oceanu, w programie także solniska, podpatrywanie flamingów oraz lunch, cena ok 120 USD/os.) loty widokowe nad pustynią Namib (cena uzależniona od trasy i ilości chętnych, szczegółowe informacje u pilota).

Tego dnia w programie także spacer po Swakopmund. Miasto położone jest prawie idealnie na Zwrotniku Koziorożca. W czasach kolonialnych pełniło głównie funkcje portowe, dzisiaj będąc przykładem dobrze zachowanej niemieckiej architektury kolonialnej. Swakopmund to także ulubiona miejscowość wypoczynkowa Namibijczyków. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 100km).

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku północnym na Wybrzeże Szkieletów. Region ten słynie z ponad tysiąca wraków statków, dla których silne prądy morskie i liczne płycizny stanowiły śmiertelną pułapkę. Szkielety statków ‘straszące’ odwiedzających wybrzeże nadały mu tę charakterystyczną nazwę. Zobaczymy z bliższej odległości jeden z wraków – słynną Zelię. Następnie udamy się na Przylądek Krzyża (Cape Cross), gdzie podziwiać będziemy wielotysięczną kolonię fok. Doskonały klimat sprzyja rozmnażaniu się tych zwierząt. Przejazd do hotelu lub lodgy w okolicach Twyfelfontein. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 450km).

Dzień 7

Po śniadaniu odwiedzimy stanowisko archeologiczne w Twyfelfontein. Jest to miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, chroniące ok. 2 tys petroglifów (rysunków naskalnych). Najstarsze z nich pochodzą z I w. p.n.e., przedstawiają zwierzęta i ludzi. Zobaczymy też słynny skamieniały las. Liczące 280milionów lat pnie drzew, odkryte zostały przez namibijskich farmerów w latach 40-tych XX wieku. Przejazd w kierunku parku narodowego Etosha. Po drodze odwiedzimy wioskę plemienia Himba, rdzennej ludności Namibii, żyjącej poza cywilizacją. Jego przedstawiciele prowadzą koczowniczy tryb życia, zajmując się przede wszystkim pasterstwem. Hodują głównie kozy i bydło, ciągle przemieszczając się w poszukiwaniu wody oraz pastwisk. Plemię Himba to ludzie, którzy na dotkniętych suszą terenach nauczyli się żyć bez wody”. Zobaczymy jak żyją mieszkańcy wioski. Ciekawostką jest, że kobiety Himba uznawane są za najpiękniejsze kobiety Czarnego Lądu. Okadzają ciała wonnymi dymami i smarują czerwoną otijze – mazią z masła, wonnych olejków i ochry, aby pomimo braku wody pięknie się prezentować i ładnie pachnieć. Następnie przejazd w okolice parku Etosha. Obiadokolacja i nocleg w lodgy w okolicach parku. (Trasa ok. 350km).

Dzień 8

Po śniadaniu wyjazd na poranne safari na terenie Parku Etosha. To jeden z największych parków narodowych Afryki i jedna z głównych atrakcji turystycznych w Namibii. Park obejmuje obszar ok. 22 912km2. Safari w Namibii jest interesujące o każdej porze roku. W porze suchej Etosha to spektakularne widowisko stad zwierząt zmierzających do wodopoju. W porze deszczowej park zamienia się w zielone oazy. Jest to czas, kiedy można spotkać różne zwierzęta wraz z młodymi. Teren parku zamieszkuje ponad 100 gatunków ssaków, m. in. lwy, lamparty, gepardy, hieny, zebry i antylopy. To najlepsze miejsce na świecie, aby móc zobaczyć czarnego nosorożca. Ze względu na ogromne, otwarte przestrzenie można tu także dostrzec mniejsze zwierzęta takie jak antylopy damara dik-dik (endemit), szakale czaprakowe czy otocjony. Jedną z głównych atrakcji parku są oczka wodne, wokół których można w ciszy obserwować zwierzęta, gromadzące się przy wodopoju. Obiadokolacja i nocleg w lodge w okolicach lub na terenie parku. (Trasa ok. 150km ).

Dzień 9

Przejazd do Parku Narodowego Waterberg. To płaskowyż w formie góry stołowej, jego najstarsze formy skalne liczą około miliarda lat. Miejsce słynące z oszałamiających zachodów słońca oraz bajecznych panoram. Zakwaterowanie w logdach. Czas na odpoczynek przy basenie, a dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z popołudniowego safari. Poza zachwycającą przyrodą można tu spotkać bawoły przylądkowe (nie występują w Parku Etosha), przedstawicieli zagrożonego gatunku nosorożca czarnego oraz rzadkie antylopy: antylopowca szablorogiego i końskiego (cena ok. 80 USD/os.). Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 300km ).

Dzień 10

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Windhoek. Po drodze odwiedzimy fundację AfriCat w Okonjima, która znajduje się ratowaniem dzikich kotów. Będziemy obserwować uratowane gepardy i poznamy ich zwyczaje. Zatrzymamy się w małej miejscowości Okahandja, gdzie będzie możliwość zakupu lokalnych wyrobów. Przyjazd do Windhoek późnym wieczorem. Zakwaterowanie w hotelu w Windhoek. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 450km).

Dzień 11

Po śniadaniu transfer na lotnisko oraz wylot do Polski.

Dzień 12

Przylot do Polski według rozkładu.

Uwagi do programu

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa-Windhoek-Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie - 9 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc., wizy do Namibii (ok.85 USD/os. płatna dodatkowo na lotnisku w Namibii - płatnośćć wyłącznie gotówką). Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu i napiwki płatne pilotowi jako pakiet ok.390 USD/os.), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 06.03.2020 r. i mogą ulec zmianie.

inne

Szczepienia: brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Porady ogólne: Park Etosha i Waterberg: proponujemy zabrać ciepłe ubrania, chustę/szalik oraz nakrycie głowy. Podczas jazdy otwartymi samochodami może być chłodno. W dniu safari sugerujemy nie używać perfum oraz zabrać środek przeciwko komarom z wysokim deetem. Funkcję ochronną pełnią również bransoletki antykomarowe, w które najlepiej zaopatrzyć się przed wylotem.

Przylatując do Nambii należy okazać negatywny wynik testu RT PCR na COVID 19 zrobiony nie wcześniej niż 72 h przed przylotem (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski).

wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza do Namibii

Przy wjeździe do Namibii konieczne jest posiadanie wizy przez obywateli Polski.

Wymagane dokumenty

· paszport (ważny co najmniej 6miesięcy od daty przylotu do Namibii)z przynajmniej 3 wolnymi stronami

· 2 aktualne zdjęcia paszportowe (koniecznie na wprost, bez okularów i nakryć głowy) o rozmiarze 45x35mm

· 2 kopie paszportu

· 2 wnioski wizowe wypełnione wg wzoru (o wzór wniosku zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwację).

· Wyciąg z konta w j. angielskim z ostatnich 3miesięcy lub pismo gwarancyjne z banku w j. angielskim z pieczątką, z informacją, że Klient ma środki na koncie (min. 500$).

Wiza dla obywateli Polski możliwa do uzyskania wyłącznie na lotnisku w Namibii. Rainbow nie pośredniczy w wizowaniu Klientów. Koszt procedury wizowej ok. 1080USD namibijskich/os. (płatność wyłącznie gotówką w dolarach namibijskich, dolarach amerykańskich lub euro).

Wymagania wjazdowe i wizowe

• paszport ważny przez minimum 6miesięcy od daty przylotu do Namibii z przynajmniej 3 wolnymi stronami

• wystarczające środki utrzymania na miejscu, w tym potwierdzenie rezerwacji hotelu oraz program realizowanej imprezy

• bilet lotniczy powrotny

• ubezpieczenie medyczne obejmujące okres pobytu

• 2 wypełnione formularze wniosku wizowego

• zaproszenie od osoby zapraszającej lub organizatora wycieczek

• Certyfikat szczepienia przeciwko żółtej gorączce, jeśli wnioskodawca przebywał w krajach endemicznych z żółtą gorączką.

• Płatność określonych opłat.

Przylatując do Namibii należy okazać negatywny wynik testu RT PCR na COVID 19 zrobiony nie wcześniej niż 72 h przed przylotem (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski).

UWAGA!!! Wszystkie wymienione wyżej dokumenty muszą być w języku angielskim lub przetłumaczone na język angielski.

wizy

Wiza do Namibii

Przy wjeździe do Namibii konieczne jest posiadanie wizy przez obywateli Polski.

Wymagane dokumenty

· paszport (ważny co najmniej 6miesięcy od daty przylotu do Namibii)z przynajmniej 3 wolnymi stronami

· 2 aktualne zdjęcia paszportowe (koniecznie na wprost, bez okularów i nakryć głowy) o rozmiarze 45x35mm

· 2 kopie paszportu

· 2 wnioski wizowe wypełnione wg wzoru (o wzór wniosku zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta, u którego dokonywałeś rezerwację).

· Wyciąg z konta w j. angielskim z ostatnich 3miesięcy lub pismo gwarancyjne z banku w j. angielskim z pieczątką, z informacją, że Klient ma środki na koncie (min. 500$).

Wiza dla obywateli Polski możliwa do uzyskania wyłącznie na lotnisku w Namibii. Rainbow nie pośredniczy w wizowaniu Klientów. Koszt procedury wizowej ok. 1080USD namibijskich/os. (płatność wyłącznie gotówką w dolarach namibijskich, dolarach amerykańskich lub euro).

Wymagania wjazdowe i wizowe

• paszport ważny przez minimum 6miesięcy od daty przylotu do Namibii z przynajmniej 3 wolnymi stronami

• wystarczające środki utrzymania na miejscu, w tym potwierdzenie rezerwacji hotelu oraz program realizowanej imprezy

• bilet lotniczy powrotny

• ubezpieczenie medyczne obejmujące okres pobytu

• 2 wypełnione formularze wniosku wizowego

• zaproszenie od osoby zapraszającej lub organizatora wycieczek

• Certyfikat szczepienia przeciwko żółtej gorączce, jeśli wnioskodawca przebywał w krajach endemicznych z żółtą gorączką.

• Płatność określonych opłat.

Przylatując do Namibii należy okazać negatywny wynik testu RT PCR na COVID 19 zrobiony nie wcześniej niż 72 h przed przylotem (w laboratoriach certyfikowanych przez odpowiednie władze krajowe i międzynarodowe oraz przetłumaczony na język angielski).

UWAGA!!! Wszystkie wymienione wyżej dokumenty muszą być w języku angielskim lub przetłumaczone na język angielski.

meta description

Pustynia Namib – rudy olbrzym • safari w Parku Etosha • czerwone piaski namibijskich wydm – słynna Dune 45 • Waterberg - bajeczne krajobrazy • kolonialna stolica Namibii – Windhoek • nadmorski kurort – Swakapmund • Zatoka Wielorybia – spotkanie z wielkimi ssakami morskimi • piękne kobiety plemienia Himba • tajemnicze Wybrzeże Szkieletów

opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.6/6. Sprawdź opinie: "

uwagi do programu

Uwaga ! Dla osób zainteresowanych wzięciem udziału w oferowanych wycieczkach lokalnych (przejażdżka quadami lub zjazd na desce snowboardowej po piaszczystej wydmie, loty widokowe nad pustynią Namib) sugerujemy rozszerzenie ubezpieczenia o pakiet SPORT.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Piątek, 28.10.2022
WAWWarszawa - Chopin
WDHWindhoek

Powrót

Poniedziałek, 07.11.2022
WDHWindhoek
WAWWarszawa - Chopin

Wybierz pokój i godziny lotów

Ważne!Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

2 os. pokoj standardowy

śniadania i obiadokolacje, standardowy
2 dorosłych

Wylot (WAW): 2022-10-28 (WDH).

Powrót (WDH): 2022-11-07 (WAW).

Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
29°C
15°C
10

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak obowiązkowych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Zaświadczenie powinno być przetłumaczone na język angielski oraz załadowane na stronie internetowej: zobacz więcej. Wygenerowany kod należy przedstawić podczas odprawy.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje o ile podróżujący przedstawi certyfikat wyzdrowienia. Certyfikat nie może być starszy niż 3 miesiące oraz powinien być przetłumaczony na język angielski.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 5 roku życia. Starsze dzieci patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Zaświadczenie powinno być przetłumaczone na język angielski oraz załadowane na stronie internetowej: zobacz więcej. Wygenerowany kod należy przedstawić podczas odprawy.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Ważność paszportu musi być o 6 miesięcy dłuższa niż termin ważności wizy.
Obywatele polscy udający się do Namibii muszą posiadać wizę pobytową w paszporcie. Można się o nią ubiegać w przedstawicielstwach Namibii (w Londynie, tel. 0044 2076366244; Moskwie, tel. 007 952300113; Berlinie, tel. 0049 302540950). Od 22 sierpnia 2019 r. obywatele polscy mogę ubiegać się o wizę turystyczną także przy wjeździe do Namibii w porcie lotniczym Windhoek Hosea Kutako.
Wymagane jest okazanie w punkcie granicznym potwierdzenia odbycia szczepienia przeciwko żółtej febrze.