Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny

Namibia

Kod oferty: WAK705025
Last minute
Kod oferty: WAK705025
1/51

Opis oferty

Organizator: Prestige ToursKod oferty: WAK705025

Namibia/Windhuk

Tytuł wycieczki

Namibia 15 DNI

Główne atrakcje

• Malownicze wydmy Pustyni Namib

• Fascynujące plemię Himba

• Wodospady Epupa

• Kultura ludu Herero

• Swakupmund i Wybrzeże Szkieletów kolonią kotików

• Safari w Parku Nardowym Etosza

• Park Waterberg

• Wspaniałe krajobrazy Damaralandu

• Nietypowa afrykańska stolica - Windhoek

O wycieczce

Namibia to niezwykłe i magiczne miejsce. Jedziemy tam, aby zakosztować prawdziwego safarii w Parku Narodowym Etosha, aby podziwiać najbardziej fotogeniczne wydmy, surrealistyczne krajobrazy i zniewalającą ciszę pustyni Namib.

Nasza wyprawa to też wioski lokalnych plemion, kolonialne Swakopmund, Wybrzeże Szkieletów, wodospady Epupa i wspaniałe krajobrazy Damaralandu.

Dodajmy do tego noclegi w klimatycznych "lodżach" a otrzymamy niezapomnianą przygodę życia.

Pomimo bogatego programu zwiedzania, nie odczujemy zmęczenia, a dwie noce przewidziane w namiotach na łonie natury pozwola nam zachwycić się przepięknie rozgwieżdżonym niebem i podziwianiem Drogi Mlecznej.

Program wycieczki

Dzień 1

Wylot Z Polski

Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Prestige Book", specjalnym informatorze, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do stolicy Namibii - Windhoek.

Dzień 2

Windhoek

Przylot do stolicy Namibii. Po przylocie do Windhoek odpoczynek w hotelu. Następniie zaczynamy zwiedzanie. Uporządkowane centrum i schludne budynki nie sprawiają wrażenia typowego, afrykańskiego miasta. Ciekawostką są eksponowane tu meteoryty, które niegdyś spadły w okolicy. Mamy czas, by nieco zrelaksować się po locie i przygotować do czekającej na nas afrykańskiej przygody. Wieczorem kolacja w jednej z najsłynniejszych restauracji w kraju. Będziemy mieć możliwość spróbowania mięsa z krokodyla, strusia i w miarę możliwości innych specjałów. Nocleg w hotelu w Windhoek.

Dzień 3

Park Narodowy Waterberg

Wyjazd ze stolicy Namibii. Podróż przebiega przez wielkie równiny. Drogi są zadziwiająco dobre, można powiedzieć, że zupełnie nieafrykańskie. Dojazd do pięknego krajobrazowo Parku Narodowego Waterberg. Zachwyci nas różnorodność przyrodnicza tego miejsca z żyrafami, nosorożcami i gepardami na czele. W parku wznosi się widoczna z daleka góra stołowa i znajdziemy tu wiele zieleni. Po tym pierwszym w Namibii safari udamy się na nocleg.

Dzień 4

Podróż Do Parku Narodowego Etosza

Przejazd do Parku Narodowego Etosza. To jeden z największych parków narodowych Afryki. Zajmuje obszar ponad dwudziestu tysięcy kilometrów kwadratowych. Obszar zamieszkuje niemal 150 gatunków ssaków i nie sposób nie doświadczyć spotkania z nimi. Na miejsce powinniśmy dojechać po południu, aby pojechać na krótkie safari przed zachodem słońca. Kolacja i nocleg w okolicach parku.

Dzień 5

Park Narodowy Etosza

Safari i okazja do fotografowania dzikiej zwierzyny. Etosza to najsłynniejszy park Namibii, zajmuje rozległy, równinny i dość suchy teren. Występują w nim wszystkie zwierzęta tzw. Wielkiej Piątki". Centralną część parku stanowi rozległe solnisko, które w porze deszczowej zmienia się w jezioro opanowane przez flamingi. Fotografowanie i pogoń" za różnymi gatunkami zwierząt. Po południu powrót do lodży i czas na relaks i kąpiel w basenie. Kolacja i nocleg w okolicach Etoszy.

DZIEŃ 6

Ludzie Herero

Kontynuujemy naszą podróż na północ. Wjeżdżamy do krainy zwanej Kaokoland, dawnego Bantustanju zamieszkanego przez plemię Himba. Wcześniej jednak dotrzemy obszary zamieszkane przez lud Herero, którzy jako niepokorni padli ofiarą niemieckiego ludobójstwa w XIX wieku. Kobiety Herero noszą obecnie wzorzyste, długie suknie i chusty. Dla Herero największym bogactwem są krowy i czym więcej się ich posiada, tym większy szacunek wzbudza właściciel. Dojazd do miejscowości Opuwo i tam nocleg w hotelu.

Dzień 7

Plemiona Himba

Rano odwiedziny na barwnym targu ludu Herero. W tym dniu mamy już blisko do terenów jednego z najciekawszych plemion na świecie. W północnej części kraju mieszka plemię Himba. Plemię niestety uległo komercjalizacji, niemniej niektórzy z nich wciąż mieszkają w małych chatkach, chodzą niemal nago, a swe ciała pokrywają ochrą. Z racji ograniczonej dostępności wody nie myją się, a o higienę dbają przy pomocy dymu z kadzideł. Himba chętnie pozują turystom do zdjęć, a trzeba przyznać, że są bardzo fotogeniczni. Kolejne grupy Prestige Tours obserwują, jak niestety zmieniają się obyczaje Himba. Nocleg w lodży na północy kraju.

Dzień 8

Wodospady Epupa

Jesteśmy na samej granicy z Angolą. Granicę między Namibią a Angolą stanowi rzeka Kunene, na której znajdują się ładne wodospady o jakże wdzięcznej nazwie Epupa. To sekwencja kilkunastu wodospadów na długości 1,5km, wijąca się rzeka pośród licznych figowców i baobabów robi znakomite wrażenie i cieszy oko. Po południu powrót do lodży i czas wolny na odpoczynek.

Dzień 9

Podróż Do Damaraland

To jest długi dzień jazdy, który zakończy się powrotem do środkowej części kraju. Po minięciu Opuwo skierujemy się do regionu Damaraland, którego nazwa pochodzi od ludu Damara, najstarszego z plemion zamieszkujących Namibię. Nocleg w regionie Damarland na campingu (stałe duże namioty wyposażone w łóżka).

Dzień 10

Twyfelfontein

Zwiedzanie Damarlandu. Zachwycimy się malowniczą, górzystą okolicą. W tym rejonie znajduje się Brandberg Mountain (2573m n.p.m.), najwyższa góra kraju. Okolica jest słynna z prehistorycznych rysunków naskalnych i fantastycznych krajobrazów. Wzruszające jest podziwianie prac artystycznych naszych przodków sprzed tysięcy lat. Najsłynniejsze z rysunków znajdują się w Twyfelfontein i są wpisane na listę UNESCO. Znajdują się też tutaj święte miejsca Buszmenów, pierwotnych gospodarzy tych ziem. W okolicy żyją słonie i bardzo rzadkie czarne nosorożce, które jednak trudno spotkać. Inną ciekawostką będzie znalezienie niezwykłej rośliny o nazwie welwiczia. Określa się ją czasem jako roślinną żywą skamienielinę. Powrót na nocleg na camping.

Dzień 11

WYBRZEŻE SZKIELETÓW, CAPE CROSS - KOLONIE KOTIKÓW

Z Damarlandu mamy już niedaleko nad ocean, a konkretnie Wybrzeże Szkieletów. Niegdyś było ono usłane wrakami statków. Wielką atrakcją, którą zobaczymy jest wielka kolonia kotików (z rodziny uchatkowatych) w Cape Cross. Można je oglądać z bardzo bliska dzięki specjalnym pieszym kładkom. Stamtąd pojedziemy do bardzo znanego i popularnego miasteczka Swakopmund. Tam nocujemy w hotelu.

Dzień 12

Swakopmund

Pobyt w Swakopmund. Niemiecka architektura i zwyczaje na tych niegościnnych, afrykańskich wybrzeżach sprawiają nieco surrealistyczne wrażenie. W miejscowości można pospacerować po rozległych plażach, a odporni na zadziwiająco zimną wodę mogą zanurzyć się nawet w wodach oceanu. Mamy trochę wolnego czasu na własne aktywności. Może to być wycieczka z przewodnikiem na pustynię lub rajd na quadach. Nocleg w Swakopmund.

Dzień 13

Walvis Bay - Pustynia Namib

Kontynuujemy podróż zmierzając wzdłuż wybrzeża Atlantyku do portu Walvis Bay. Ten naturalny port od wieków przyciągał żeglarzy. Na pobliskich płytkich wodach okresowo żerują flamingi i pelikany. Na twarzach czujemy zimny powiew. Ocean na skutek prądu płynącego wzdłuż wybrzeży Namibii jest zimny i wybrzeże często jest spowite mgłami. Wjazd na obszar Parku Narodowego Namib-Naukluft. Mijamy rzekę Kuiseb i dojeżdżamy do Sesriem leżąca w sercu pustyni Namib. To jedno z najsuchszych miejsc na ziemi, a krajobrazy należą do najstarszych na naszej planecie. Przed zachodem słońca wycieczka do Sossuvlei. Wjeżdżamy w piękną scenerię najwyższych wydm świata. Zdjęcia z Sossuvlei znajdują się na wielu folderach promujących Namibię. Gdy wdrapiemy się na jedną z wydm, naszym oczom odsłoni się pustynia w pięknej krasie. Oglądamy też niewielki, ale malowniczy kanion. W tym dniu mamy szansę zobaczyć żyjące tu antylopy springbok i strusie. Nocleg w Sesriem lub okolicy.

Dzień 14

Wylot Z Namibii

Kilka godzin jazdy dzieli nas od lotniska w Windhoek. Wylot wieczorem z przesiadką do Warszawy.

Dzień 15

Powrót Do Polski

Powrót do Warszawy.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 6miesięcy przed wycieczką.

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji.

Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu

II rata - dopłata do 40% ceny - 95 dni przed datą wyjazdu

III rata - dopłata do 100% ceny - 45 dni przed datą wyjazdu

IV rata - dopłata 500 USD w Namibii

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

W cenie

• Bilety lotnicze wraz z bagażem rejestrowanym;

• Wszelkie koszty transportu (minibusy lub samochody terenowe);

• Wyżywienie (codzienne śniadania w hotelach; 3 kolacje);

• Noclegi (pokoje 2 - osobowe) hotele i lodże" (3 lub 4 wg oceny biura), stałe namioty na campingu (2 noce) wyposażone w łóżka i pościel;

• Opłaty za wstępy do parków narodowych i rezerwatów oraz wszelkie inne opłaty administracyjne;

• Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż;

• Polski pilot

Po za ceną

• Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych;

• Napoje do posiłków;

• Zwyczajowe napiwki

• Dopłata do pokoju 1-osobowego;

• Koszt wizy wg aktualnej stawki (ok. 80 EUR)

Uwagi

Liczebności grupy od 8 do 16 osób.

Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty wyjazdu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy.

Zalecane jest stosowanie środków antymalarycznych (po konsultacji z lekarzem).

Pozostałe informacje zostaną przekazane bezpośrednio uczestnikom wyprawy przed wyjazdem.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Środa, 07.09.2022
Linia Rejsowa
WAWWarszawa - Chopin
WDHWindhoek

Powrót

Wtorek, 20.09.2022
Linia Rejsowa
WDHWindhoek
WAWWarszawa - Chopin

Wybierz pokój i godziny lotów

Ważne!Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Pokój dwuosobowy pokój 2-osobowy

według programu
2 dorosłych

Wylot (WAW): 2022-09-07 (WDH). Linia Rejsowa

Powrót (WDH): 2022-09-20 (WAW). Linia Rejsowa

Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Pogoda

27°C
12°C
10

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY:
Brak obowiązkowych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Zaświadczenie powinno być przetłumaczone na język angielski oraz załadowane na stronie internetowej: zobacz więcej. Wygenerowany kod należy przedstawić podczas odprawy.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie obowiązuje o ile podróżujący przedstawi certyfikat wyzdrowienia. Certyfikat nie może być starszy niż 3 miesiące oraz powinien być przetłumaczony na język angielski.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 5 roku życia. Starsze dzieci patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem. Zaświadczenie powinno być przetłumaczone na język angielski oraz załadowane na stronie internetowej: zobacz więcej. Wygenerowany kod należy przedstawić podczas odprawy.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Ważność paszportu musi być o 6 miesięcy dłuższa niż termin ważności wizy.
Obywatele polscy udający się do Namibii muszą posiadać wizę pobytową w paszporcie. Można się o nią ubiegać w przedstawicielstwach Namibii (w Londynie, tel. 0044 2076366244; Moskwie, tel. 007 952300113; Berlinie, tel. 0049 302540950). Od 22 sierpnia 2019 r. obywatele polscy mogę ubiegać się o wizę turystyczną także przy wjeździe do Namibii w porcie lotniczym Windhoek Hosea Kutako.
Wymagane jest okazanie w punkcie granicznym potwierdzenia odbycia szczepienia przeciwko żółtej febrze.