Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyNorwegiaFiordy - Droga Atlantycka

Fiordy - Droga Atlantycka

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK203377
Last minute
Kod oferty: WAK203377
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
COVID-19
Przypominamy, że wciąż obowiązują restrykcje i dodatkowe wymagania (np. obowiązkowe testy dla osób bez szczepienia). Sprawdź tutaj, jakie warunki wjazdu obowiązują w przypadku tej oferty.

Nasi klienci docenili

 • Oslo: Park Frogner, objazd centrum miasta (główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedra oraz Storting).
 • Trasa widokowa - Droga Atlantycka, uznawana za najlepszą wśród najbardziej znanych tras widokowych.
 • Przejazd Drogą Trolli i jej najbardziej osławionym fragmentem składającym się z 11 serpentyn - Drabiną Trolli.
 • Rejs widokowy po najsłynniejszym fiordzie Norwegii - Geirangerfjordzie - wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  standardowy
  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę
  Trwa weryfikacja ceny

  Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

  lub

  Opis oferty

  Organizator: RainbowKod oferty: WAK203377

  Opis oferty

  Zakwaterowanie

  Hotele (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Scandic na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.

  Pokoje:wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.

  Do dyspozycji gości:w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

  Wyżywienie:śniadania (najczęściej bufet).

  Kategoria lokalna:/

  Promy:lokalne - bez kabin i bez wyżywienia. Najczęściej fotele lotnicze.

  Program

  Dzień 1

  Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Oslo-Torp na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy lotniska Oslo-Torp. Zakwaterowanie i czas wolny (doba hotelowa rozpoczyna się ok. godziny 15:00).

  Dzień 2

  Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Oslo. Zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem - Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, przedstawiający wszystkie stadia ludzkiego życia. Dalej przejazd do centrum miasta gdzie zobaczymy m.in.: główną ulicę miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Storting, czyli budynki Parlamentu oraz Ratusz (budynki oglądane z zewnątrz). Wizyta na Bygdø y - "półwyspie Muzeów", gdzie zobaczymy unikalny skansen z budynkami z różnych regionów Norwegii i Muzeum Statku Fram. Następnie podziwianie panoramy Oslo ze skoczni Holmenkollen. Po zwiedzaniu przejazd trasą widokową wzdłuż jeziora Mjosa do Hamar, jednego z miast Igrzysk Olimpijskich w 1994 r. Dojazd do hotelu w okolicy Hamar i nocleg. (Trasa ok. 350km).

  Dzień 3

  Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd pod skocznie narciarskie w Lillehammer. Następnie udamy się, przez urzekającą górską dolinę Gudbrandsdalen, w kierunku miasteczka Dombas leżącego u podnóża płaskowyżu Dovre. Po drodze zobaczymy kościółek słupowy w Ringebu. Przejazd przez płaskowyż i dolinę Drivdalen w kierunku Oppdal, skąd przeprawimy się trasą widokową prowadzącą przez góry oraz wzdłuż wybrzeży fiordów do położonego na północnym skraju "Krainy Fiordów" Kristiansund. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Kristiansund. (Trasa ok. 440km).

  Dzień 4

  Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd ok. 6km podmorskim tunelem - Atlanterhavstunnelen, łączącym Kristiansund z wyspą Averø y. Następnie uznawana za "norweską budowlę stulecia oraz opisywana jako najlepsza wśród najbardziej znanych tras widokowych - Droga Atlantycka, która biegnie ostrymi zakrętami przez niskie mosty nad otwartym oceanem, łącząc ze sobą kolejne niewielkie wyspy. Dalej przeprawimy się promem z Afranes do Solsnes, aby przejechać znaną Drogą Trolli i jej najbardziej osławionym fragmentem - składającą się z 11 serpentyn - Drabiną Trolli. Po drodze podziwiać będziemy potężny wodospad Stigfossen. Następnie przejazd w kierunku Linge - przeprawa promem do Eidsdal i dalej w kierunku Drogi Orłów, która poprowadzi nas do miejscowości Geiranger. Tu czeka nas rejs widokowy po najsłynniejszym fiordzie Norwegii - Geirangerfjordzie, który w 2005 roku wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Popłyniemy wśród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250m wysokości. Po rejsie przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Videseter. (Trasa ok. 260km).

  Dzień 5

  Po śniadaniu, wykwaterowanie. Przy dobrej pogodzie możliwość wjazdu na górę Dalsnibba - punkt widokowy położony na wysokości 1500m n.p.m. (wycieczka uzależniona od ilości chętnych). Następnie przejazd trasą widokową wzdłuż wybrzeża Innvikfjordu. Dojazd do Briksdal i wycieczka pod jeden z jęzorów lodowca, która odbywa się specjalnie do tego celu przeznaczonymi pojazdami. Następnie drogami górskimi dostaniemy się do Fø rde. Dojazd na nocleg do hotelu w okolicy Fø rde. (Trasa ok. 280km).

  Dzień 6

  Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Lavik. Przeprawa promowa przez najdłuższy fjord w Norwegii - Sognefjord - do miejscowości Oppedal. Dalsza podróż do Bergen. Wizyta w baśniowym Troldhaugen - posiadłości najsłynniejszego kompozytora norweskiego Edvarda Griega (dla chętnych, za dodatkową opłatą). Najpierw obejrzymy dom i ogród, a potem w sali z widokiem na fjord i hytte, w której komponował, będziemy mogli posłuchać 30-minutowego koncertu fortepianowego utworów Griega. Następnie zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, w programie m.in. wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Przejazd kolejką na wzgórze Flø yen z którego rozpościera się piękna panorama na Bergen i fiordy. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicy Bergen. (Trasa ok. 220km).

  Dzień 7

  Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd z Bergen trasą widokową wzdłuż fiordu Hardanger, przez który przeprawimy się imponującym mostem i dalej będziemy podróżować w kierunku miejscowości Geilo trasą prowadzącą przez malownicze, dzikie krajobrazy płaskowyżu Hardangervidda (największym plateau w Europie), po drodze zobaczymy m.in. słynny wodospad Vø ringsfossen. Z Geilo przejazd przez tereny górskie w kierunku hotelu w okolicy Sandefjord. (Trasa ok. 490km).

  Dzień 8

  Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 11:00). Następnie transfery na lotnisko Oslo-Torp, wylot do Polski.

  Uwagi do programu

  • Program może ulec zmianie.

  • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

  "

  świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, napiwków, atrakcji fakultatywnych oraz systemu Tour Guide - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania ok. 150 EUR/os. (płatne na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: Troldhaugen + koncert ok.26 EUR/os.. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.

  Możliwość dokupienia 7 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).

  Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

  Opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: "

  Meta description

  Królewskie Oslo • płaskowyż Dovre - przeprawy lokalnymi promami • fiordy - niezapomniane widoki • najpiękniejsze trasy Norwegii - Droga Atlantycka i Droga Trolli • imponujący Geirangerfjord • Dalsnibba - niezwykły punkt widokowy • lodowiec Briksdal • Bergen - czyli stara Norwegia • płaskowyż Hardangervidda

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Wylot

  Piątek, 06.08.2021
  12:40
  14:35
  WAWWarszawa - Chopin
  TRFOslo

  Powrót

  Piątek, 13.08.2021
  15:10
  16:55
  TRFOslo
  WAWWarszawa - Chopin

  Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

  Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

  no offer review

  Mapa

  Pogoda

  18°C
  10°C
  13°C
  6

  Przed podróżą

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, od 21 czerwca br. Polska jest krajem oznaczonym na zielono. Od 24 czerwca br. Norwegia akceptuje polskie certyfikaty covidowe. Nie ma ograniczeń wjazdowych, nie ma kwarantanny i nie trzeba mieć przy sobie negatywnego wyniku testu wykonanego 24h przed przylotem. Nadal natomiast trzeba rejestrować podróż zobacz więcej i poddać się testowi na lotnisku po wylądowaniu.
  Z rejestracji podróży i testu zwolnione są osoby z unijnym certyfikatem COVID - koronasertifikat, w którym jest wpisane, że są w pełni zaszczepione lub przechorowały COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

  UWAGA:
  W związku z nowelizacją z dnia 22 lutego 2021 r. do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ograniczeń na czas pandemii, osoby posiadające zaświadczenie o otrzymaniu dwóch dawek szczepienia przeciwko COVID-19, szczepionką dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej są zwolnione z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do Polski z zagranicy.

  Z tego obowiązku od 11 czerwca 2021 r. zwolnione są również dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy przedstawili negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego w odniesieniu do tych dorosłych, przed przekroczeniem granicy, w okresie 48 godzin, licząc od momentu wyniku testu, lub pod opieką dorosłych będących osobami zaszczepionymi przeciwko COVID-19.

  Ponadto z obowiązku kwarantanny, po powrocie do kraju zwolnione są również osoby, które odbyły już izolację domową lub były hospitalizowane w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, nie dawniej niż 6 miesięcy przed datą przekroczenia polskiej granicy.
  Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Norwegii jest ważny dokument paszportowy bądź ważny dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.
  Wiza nie jest wymagana.
  W Norwegii nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych.