Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyNorwegiaFiordy - Droga Atlantycka

Fiordy - Droga Atlantycka

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK203377
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzanie
zwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzaniezwiedzanie
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Nasi klienci docenili

 • Oslo: Park Frogner, objazd centrum miasta (główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedra oraz Storting).
 • Trasa widokowa - Droga Atlantycka, uznawana za najlepszą wśród najbardziej znanych tras widokowych.
 • Przejazd Drogą Trolli i jej najbardziej osławionym fragmentem składającym się z 11 serpentyn - Drabiną Trolli.
 • Rejs widokowy po najsłynniejszym fiordzie Norwegii - Geirangerfjordzie - wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 • Trwa weryfikacja ceny

  Informacje o podróży

  Wylot

  30.05.2021 Niedziela
  WAWWarszawa - Chopin
  30.05.2021 Niedziela
  TRFOslo

  Powrót

  06.06.2021 Niedziela
  TRFOslo
  06.06.2021 Niedziela
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK203377Organizator: Rainbow

  Opis oferty

  Hotele (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Scandic na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.

  Pokoje: wygodne, 2-osobowe (możliwość dostawki UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.

  Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

  Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet).

  Kategoria lokalna: /

  Promy: lokalne - bez kabin i bez wyżywienia. Najczęściej fotele lotnicze.

  program

  Dzień 1

  Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Oslo-Torp na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy lotniska Oslo-Torp. Zakwaterowanie i czas wolny (doba hotelowa rozpoczyna się ok. godziny 15:00).

  Dzień 2

  Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Oslo. Zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem - Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, przedstawiający wszystkie stadia ludzkiego życia. Dalej przejazd do centrum miasta gdzie zobaczymy m.in.: główną ulicę miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Storting, czyli budynki Parlamentu oraz Ratusz (budynki oglądane z zewnątrz). Wizyta na Bygdø y - "półwyspie Muzeów", gdzie zobaczymy unikalny skansen z budynkami z różnych regionów Norwegii i Muzeum Statku Fram. Następnie podziwianie panoramy Oslo ze skoczni Holmenkollen. Po zwiedzaniu przejazd trasą widokową wzdłuż jeziora Mjosa do Hamar, jednego z miast Igrzysk Olimpijskich w 1994 r. Dojazd do hotelu w okolicy Hamar i nocleg. (Trasa ok. 350km).

  Dzień 3

  Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd pod skocznie narciarskie w Lillehammer. Następnie udamy się, przez urzekającą górską dolinę Gudbrandsdalen, w kierunku miasteczka Dombas leżącego u podnóża płaskowyżu Dovre. Po drodze zobaczymy kościółek słupowy w Ringebu. Przejazd przez płaskowyż i dolinę Drivdalen w kierunku Oppdal, skąd przeprawimy się trasą widokową prowadzącą przez góry oraz wzdłuż wybrzeży fiordów do położonego na północnym skraju "Krainy Fiordów" Kristiansund. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Kristiansund. (Trasa ok. 440km).

  Dzień 4

  Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd ok. 6km podmorskim tunelem - Atlanterhavstunnelen, łączącym Kristiansund z wyspą Averø y. Następnie uznawana za "norweską budowlę stulecia oraz opisywana jako najlepsza wśród najbardziej znanych tras widokowych - Droga Atlantycka, która biegnie ostrymi zakrętami przez niskie mosty nad otwartym oceanem, łącząc ze sobą kolejne niewielkie wyspy. Dalej przeprawimy się promem z Afranes do Solsnes, aby przejechać znaną Drogą Trolli i jej najbardziej osławionym fragmentem - składającą się z 11 serpentyn - Drabiną Trolli. Po drodze podziwiać będziemy potężny wodospad Stigfossen. Następnie przejazd w kierunku Linge - przeprawa promem do Eidsdal i dalej w kierunku Drogi Orłów, która poprowadzi nas do miejscowości Geiranger. Tu czeka nas rejs widokowy po najsłynniejszym fiordzie Norwegii - Geirangerfjordzie, który w 2005 roku wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Popłyniemy wśród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250m wysokości. Po rejsie przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Videseter. (Trasa ok. 260km).

  Dzień 5

  Po śniadaniu, wykwaterowanie. Przy dobrej pogodzie możliwość wjazdu na górę Dalsnibba - punkt widokowy położony na wysokości 1500m n.p.m. (wycieczka uzależniona od ilości chętnych). Następnie przejazd trasą widokową wzdłuż wybrzeża Innvikfjordu. Dojazd do Briksdal i wycieczka pod jeden z jęzorów lodowca, która odbywa się specjalnie do tego celu przeznaczonymi pojazdami. Następnie drogami górskimi dostaniemy się do Fø rde. Dojazd na nocleg do hotelu w okolicy Fø rde. (Trasa ok. 280km).

  Dzień 6

  Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Lavik. Przeprawa promowa przez najdłuższy fjord w Norwegii - Sognefjord - do miejscowości Oppedal. Dalsza podróż do Bergen. Wizyta w baśniowym Troldhaugen - posiadłości najsłynniejszego kompozytora norweskiego Edvarda Griega (dla chętnych, za dodatkową opłatą). Najpierw obejrzymy dom i ogród, a potem w sali z widokiem na fjord i hytte, w której komponował, będziemy mogli posłuchać 30-minutowego koncertu fortepianowego utworów Griega. Następnie zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem, w programie m.in. wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Przejazd kolejką na wzgórze Flø yen z którego rozpościera się piękna panorama na Bergen i fiordy. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w okolicy Bergen. (Trasa ok. 220km).

  Dzień 7

  Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd z Bergen trasą widokową wzdłuż fiordu Hardanger, przez który przeprawimy się imponującym mostem i dalej będziemy podróżować w kierunku miejscowości Geilo trasą prowadzącą przez malownicze, dzikie krajobrazy płaskowyżu Hardangervidda (największym plateau w Europie), po drodze zobaczymy m.in. słynny wodospad Vø ringsfossen. Z Geilo przejazd przez tereny górskie w kierunku hotelu w okolicy Sandefjord. (Trasa ok. 490km).

  Dzień 8

  Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 11:00). Następnie transfery na lotnisko Oslo-Torp, wylot do Polski.

  Uwagi do programu

  • Program może ulec zmianie.

  • Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

  "

  świadczenia

  Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

  Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, napiwków, atrakcji fakultatywnych oraz systemu Tour Guide - orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania ok. 150 EUR/os. (płatne na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: Troldhaugen + koncert ok.26 EUR/os.. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.

  Możliwość dokupienia 7 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).

  meta description

  Królewskie Oslo • płaskowyż Dovre - przeprawy lokalnymi promami • fiordy - niezapomniane widoki • najpiękniejsze trasy Norwegii - Droga Atlantycka i Droga Trolli • imponujący Geirangerfjord • Dalsnibba - niezwykły punkt widokowy • lodowiec Briksdal • Bergen - czyli stara Norwegia • płaskowyż Hardangervidda

  opinie klientów

  Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: "

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Temperatura w dzień
  12°C
  Temperatura w nocy
  4°C
  Temperatura wody
  7°C
  Liczba godzin słonecznych
  6

  Przed podróżą

  Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Norwegii jest ważny dokument paszportowy bądź ważny dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.
  Wiza nie jest wymagana.
  W Norwegii nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych.

  Opinie

  Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

  Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

  no offer review
  no offer review