Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasyNorwegiaFiordy, Nordkapp i Lofoty - Po Koło Podbiegunowe
Polska otwiera granice

Fiordy, Nordkapp i Lofoty - Po Koło Podbiegunowe

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK261013

Promocja

zmiana rezerwacji na inny termin GRATIS

Rainbow - wyloty od sierpnia do października

zmiana rezerwacji na inny termin GRATIS
Tylko do 23 lipca: oferta promocyjna z możliwością bezkosztowej zmiany rezerwacji na inny wyjazd w sezonie Lato 2020 jeśli zostaniesz skierowany na kwarantannę lub nie zostaniesz wpuszczony do samolotu z powodu objawów Covid-19.

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji AXA ASSISTANCE

283
za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Informacje o podróży

Wylot

01.08.2020 Sobota
WAWWarszawa - Chopin
01.08.2020 Sobota
TRFOslo

Powrót

13.08.2020 Czwartek
NYOSztokholm
13.08.2020 Czwartek
WAWWarszawa - Chopin

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK261013Organizator: Rainbow

Opis oferty

Hotele - w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Quality lub Scandic na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych, (razem 11 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: wygodne pokoje 2-osobowe (możliwość dostawki UWAGA!!! pokoje z 3 osobnymi łóżkami na zapytanie) z łazienkami i wc, często z TV.

Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet)

Prom na trasie Turku-Sztokholm (Silja) - (1 rozpoczęta doba hotelowa) - to jeden z największych promów na świecie z doskonałą infrastrukturą rozrywkową. Do dyspozycji pasażerów: wewnętrzna uliczka o długości 140m, przy której zlokalizowane są sklepy, świetne restauracje, puby, bary z karaoke, dyskoteka, kasyno oraz centrum odnowy biologicznej (sauna, jacuzzi).

Kabiny: 4 - osobowe, wewnętrzne (z łazienkami). Za dopłatą dostępne kabiny 2-osobowe (możliwe tylko w przypadku rezerwacji pokoi 2-osobowych, a nie 3-osobowych) i 1-osobowe.

Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet)

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Oslo-Torp na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Wylot do Oslo-Torp. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Sandefjord. Zakwaterowanie (doba hotelowa rozpoczyna się ok.14-15:00) i nocleg. Tego dnia nie ma kolacji (dotyczy Klientów, którzy wykupili pakiet kolacji).

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Oslo. Zwiedzanie stolicy Norwegii z lokalnym przewodnikiem - Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźb Gustawa Vigelanda, przedstawiającymi wszystkie stadia ludzkiego życia. Dalej przejazd do centrum miasta gdzie zobaczymy m.in. główną ulicę miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Storting, czyli budynki Parlamentu oraz Ratusz (budynki oglądane z zewnątrz). Wizyta na Bygdoy - "półwyspie Muzeów", gdzie zobaczymy unikalny skansen z budynkami z różnych regionów Norwegii i muzeum statku Fram. Następnie podziwianie panoramy Oslo ze skoczni Holmenkollen. Po zwiedzaniu przejazd trasą widokową wzdłuż jeziora Mjosa w okolice miasteczka Vinstra na nocleg. (Trasa ok. 350km)

Dzień 3

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd urzekającą górską doliną Gudbrandsdalen do miasteczka Dombas leżącego u podnóża płaskowyżu Dovre. Przejazd przez płaskowyż i dolinę Drivdalen w kierunku Trondheim. Zwiedzanie Trondheim - spacer po uliczkach starego miasta zabudowanego charakterystycznymi domami z drewnianymi fasadami, po drodze zobaczymy m.in. zabytkowy, drewniany most miejski, urokliwą dzielnicę Bakklandet oraz zwiedzimy średniowieczną Katedrę Nidaros. Czas wolny, a następnie przejazd wzdłuż fjordu na nocleg w okolicach Steinkjer. (Trasa ok. 440km)

Dzień 4

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się wzdłuż jeziora Snasa i doliny Namdalen do Nordland, prowincji obfitującej w liczne jeziora. Podróż pośród górskich krajobrazów Nordland. Następnie przejazd drogą prowadzącą przez dolinę Dunderlandsdalen. Przekroczenie Kręgu Polarnego i wizyta w centrum turystycznym Polarsirkelsenteret. Przejazd przez malowniczy płaskowyż Saltfjellet, a następnie wycieczka na obserwację Salstraumen - najsilniejszego prądu pływowego świata. W cieśninie o szerokości 150metrów i długości 3 kilometrów, gdzie łączą się 2 fiordy: Saltenfjord i Skjerstadfjord co sześć godzin przepływa 400milionów metrów sześciennych wody z prędkością do 20 węzłów (37km/godz.). Woda tworzy wiry o średnicy do 10metrów i 5metrów głębokości. Poziom wody podnosi się najgwałtowniej w czasie pełni i nowiu księżyca, a wiry można obserwować z mostu, lub z brzegu. (wycieczka uzależniona od liczby chętnych i warunków pogodowych). Dojazd na nocleg w okolicach Bodo. (Trasa ok. 580km)

Dzień 5

Po wczesnym śniadaniu (możliwy pakiet śniadaniowy), wykwaterowanie i przejazd w kierunku przeprawy promowej w Bodo skąd popłyniemy w ok. 3 godzinny rejs widokowy do znajdującego się na archipelagu lofockim miasteczka - Moskenes. Lofoty, ciągnące się 112km wzdłuż wybrzeża, uważane są za jedno z najpiękniejszych miejsc w Norwegii. Podczas przejazdu przez archipelag zobaczymy urocze wioski z charakterystyczną architekturą (czerwone domki na palach), zatrzymamy się na pięknej, piaszczystej plaży w Ramberg w otoczeniu ostrych szczytów górskich oraz odwiedzimy muzeum Wikingów - Lofotr. Przejazd na nocleg w jednym z hoteli na Lofotach lub Vesteralen. (Trasa ok. 250km) UWAGA !!! w niektórych terminach zamiast rejsu Bodo - Moskenes możliwa zamiana na rejs Skutvik - Svolvaer

Dzień 6

Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd malowniczą trasą przez wyspę Hinnoya należącą do archipelagu Vesteralen będącą jednocześnie największą wyspą kontynentalnej części Norwegii. Przeprawa potężnym mostem przez Tjeldsundet na stały ląd i podróż w kierunku Narwiku - miasta słynnego z walk w czasie II Wojny Światowej, w których brali udział Polacy. Wizyta na cmentarzu wojskowym z mogiłami polskich żołnierzy. Następnie przejazd trasą widokową przez surowe tereny północnej Norwegii do miejscowości Tromso zwanego "bramą Arktyki". To stąd w XIX i XX wieku wyruszały najbardziej znane ekspedycje polarne m.in. Roalda Amundsena, Umberto Nobile i Fridtjofa Nansena. W mieście znajduje się najdalej na północ położony uniwersytet, katedra, ogród botaniczny, a także browar. Wieczorny spacer po mieście. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Tromso. (Trasa ok. 480km)

Dzień 7

Po śniadaniu, wykwaterowanie i podróż w kierunku Alta. Po drodze czekają nas 2 przeprawy promowe, a dalej trasa podróży wiedzie wybrzeżem fiordu Lyngen, gdzie podziwiać będziemy pasmo górskie Lyngen Alps, a następnie niezapomniane widoki nad fiordem Kvaenangen. Dojazd do niewielkiej osady położonej nad fiordem Jokelfjord, skąd widoczny jest jęzor lodowca Ø ksfjordjø kelen. Dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 460 NOK/os.) wyprawa szybką łodzią (RIB) pod jęzor lodowca. Następnie dalsza podróż wybrzeżem fiordów w kierunku Alta przez największe miasto prowincji Norwegii - Finnmark. Przejazd przez bezludne tereny Sennalandet i Breidalen w kierunku Skaidi. (Trasa ok. 380km)

Dzień 8

Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd na Nordkapp. Trasa prowadząca do najdalej na północ wysuniętego punktu Europy, wiedzie przez dzikie tereny prowincji Finnmark, wzdłuż pięknego, rozległego Porsangerfjordu. Przejazd Nordkapptunnelen, jednym z najdłuższych podwodnych tuneli drogowych na świecie, którym dotrzemy na wyspę Mageroya, na której znajduje się Przylądek Północny. Dojazd do Honningsvag najdalej na północ położonego miasta na świecie i wizyta w Barze Lodowym. Przejazd do jednej z wiosek rybackich na wyspie na Birdsafari: rejs łodzią po Morzu Arktycznym, podziwianie ptaków (m.in. maskonury, alki, głuptaki, bieliki) zamieszkujących wyspy i skały, które tworzą rezerwat (rejs uzależniony od warunków na morzu). Następnie udamy się w kierunku Nordkapp (wjazd na teren centrum turystycznego). Spacer po Nordkapphallen ze wspaniałym widokiem na Ocean Arktyczny. Zwiedzający otrzymują specjalny certyfikat, upamiętniający wizytę w tym wyjątkowym miejscu. Powrót na stały ląd na nocleg w hotelu w Lakselv. (Trasa ok. 390km)

Dzień 9

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Podróż przez Lakslev - miejscowość położoną na południowym krańcu Porsangerfjordu. Z Lakselv dalsza podróż Drogą Reniferów do lapońskiego miasta Karasjok. Po przekroczeniu granicy z Finlandią w Karigasniemi, droga prowadzić będzie nad jeziorem Inari z 3000 urzekających wysepek. Wizyta w wyjątkowym Siida - muzeum i skansenie - przedstawiającym naturę i kulturę Laponii. Dalej trasa na południe przebiega przez malowniczą fińską Laponię do Rovaniemi. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 48 EUR/os) rejs po rzekach Kemijoki i Ounatsjoki. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Rovaniemi. (Trasa ok. 530km)

Dzień 10

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku wioski świętego Mikołaja znajdującej się na kole podbiegunowym. Będzie możliwość uściśnięcia ręki św. Mikołajowi i zrobienia sobie z nim zdjęcia (płatne dodatkowo: grupowe ok. 8 EUR/os, indywidualne ok. 30 EUR/os.) oraz samodzielną eksplorację wioski: odwiedziny w urzędzie pocztowy, z którego Św. Mikołaj wysyła listy do dzieci z całego świata, zakup pamiątek lapońskich. Dla miłośników reniferów - możliwość wizyty w zagrodzie tych uroczych zwierzaków i nakarmienia ich soczystą gałązką (płatne dodatkowo ok. 6 EUR). Następnie podróż z Rovaniemi przez pokryte lasami tereny centralnej Finlandii. Po drodze przerwa na odpoczynek w Oulu - tętniącym życiem mieście, pięknie położonym nad Zatoką Botnicką. Następnie przejazd przez krainę jezior w kierunku Jyvaskyla, miasta położonego na północnym krańcu jeziora Paijanne. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Jyvaskyla. (Trasa ok. 530km).

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd do stolicy Finlandii. Zwiedzanie Helsinek z lokalnym przewodnikiem - Plac Senacki, Katedra, Sobór Uspieński, Kościół w Skale, pomnik Sybeliusa i port jachtowy. Czas wolny. Następnie przejazd do portu w Turku. Ok. godz. 20:15 przeprawa promowa do Szwecji, jednym z wielkich promów pasażerskich Silja Line. Prom oferuje różnego rodzaju atrakcje - od licznych sklepów, restauracji, barów, dyskotek po występy estradowe. Nocleg na promie. (Trasa ok. 460km).

Dzień 12

Wczesne śniadanie na promie i ok. 06:10 przypłynięcie do Sztokholmu. Wyokrętowanie, a następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem - objazd podczas którego zobaczymy m.in. budynki parlamentu, plac Gustawa Adolfa z Operą, Ratusz. Następnie spacer po starym mieście (Gamla Stan) z brukowanymi uliczkami wzdłuż których od kilku wieków stoją kamienice szwedzkich kupców oraz Pałac Królewski. Następnie odwiedzimy jedno z najchętniej odwiedzanych obiektów w mieście -Muzeum Vasa, poświęcone okrętowi wojennemu, który zatonął w 1628 r. i został odnaleziony w 1956 r. Dalej przejedziemy do wpisanego na listę UNESCO Pałacu Drottningholm. Ta renesansowa budowla, nazywana jest szwedzkim małym Wersalem, i do dziś mieszka tu rodzina królewska. Zwiedzimy pałac i piękny ogród. Powrót do centrum i czas wolny. Dla chętnych (za dodatkową opłatą - ok. 40 EUR/os) wizyta w wyjątkowym muzeum zespołu Abba. Czas wolny. Nocleg w okolicach Sö dertä lje. (Trasa ok. 100km)

Dzień 13

Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe, dla klientów wylatujących wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 10:00). Następnie transfery na lotnisko Sztokholm-Skavsta. Dokładne godziny transferów poda pilot Rainbow na miejscu. Wyloty do Polski.

Uwagi do programu

Uwagi do programu

• Program może ulec nieznacznym zmianom, kolejność zwiedzania może ulec zmianie lub odwróceniu.

• Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach jw. (11 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (11) oraz na promie (1 rozpoczęta doba hotelowa) oraz 1 śniadanie program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów uczestnictwa w programie zwiedzania (kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji, rejsu Birdsafari, miejscowych przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków, systemu Tour Guide) - orientacyjny koszt to: Norwegia - ok. 2250 NOK/os., Szwecja - ok. 550 SEK/os., Finlandia - ok. 40 EUR/os. (płatne na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: rejs łodzią RIB Jokelfjord - ok. 460 NOK/os., rejs w Rovaniemi - ok. 48 EUR/os, muzeum zespołu Abba ok. 40 EUR/os. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków, zdjęć u Św. Mikołaja i innych wydatków osobistych.

Możliwość dokupienia 11 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku w tym kolacja na promie Silja Turku - Sztokholm - w formie bogatego bufetu z napojami bezalkoholowymi oraz piwem i winem).

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: "

META Description

Norweskie miasta - Oslo i Trondheim • majestatyczne fiordy • koło podbiegunowe • Nordkapp - tego nie zapomnisz! • Lofoty • Droga Reniferów przez Laponię • Rovaniemi - Wioska Świętego Mikołaja • dwie stolice - Helsinki i Sztokholm • super rejs promem na trasie Turku-Sztokholm

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
18°C
Temperatura w nocy
10°C
Temperatura wody
13°C
Liczba godzin słonecznych
6

Przed podróżą

Paszporty

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Królestwa Norwegii jest ważny dokument paszportowy bądź ważny dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.

Wizy

Wiza nie jest wymagana.

Szczepienia, służba zdrowia

W Norwegii nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych.

Infolinia Wakacje.pl

+48 58 325 29 00