Gościniec Galicyjski

Kod oferty: WAK602381
Last minute
Kod oferty: WAK602381
1/7
obiekt
pokój
pokój
pokój
restauracja

Opis oferty

Region: Beskid ŻywieckiOrganizator: NekeraKod oferty: WAK602381

Kraj

Polska

Opis

Gościniec Galicyjski zlokalizowany jest 3 kilometry od centrum Nowego Sącza, w Miasteczku Galicyjskim, czyli niezwykłej przestrzeni muzealnej będącej filią Sądeckiego Parku Etnograficznego. Zarówno budynki, jak i rynek oraz uliczki tworzące Miasteczko Galicyjskie są wiernym odwzorowaniem zabudowy galicyjskiej z przełomu XIX i XX wieku. Wizyta w tym miejscu pozwala więc poczuć klimat austro-węgierskiej prowincji sprzed lat.

Do dyspozycji gości oddanych zostało 17 pokoi gościnnych wyposażonych zgodnie ze standardami 3-gwiazdkowego hotelu. W każdym pokoju znajduje się: oddzielna łazienka z kabiną prysznicową lub wanną, telefon oraz dostęp do bezprzewodowego internetu WiFi. Niemal z każdego okna roztaczają się piękne widoki na uliczki Miasteczka Galicyjskiego.

Warto wspomnieć, że na życzenie gości przygotowano pokoje EKO, czyli pozbawione wszelkich urządzeń emitujących promieniowanie, które może być szkodliwe, takich jak: odbiorniki TV, czy monitory (goście mogą bezpłatnie wypożyczyć odbiornik TV na czas pobytu).

Pobyt w Miasteczku warto uprzyjemnić sobie wizytą w Cesarsko-Królewskiej Kawiarni Galicyjskiej, gdzie delektować się można aromatem świeżo parzonej kawy. Z kolei sytą strawę goście znajdą w Gospodzie Galicyjskiej mieszczącej się w budynku - replice karczmy żydowskiej z Orawki z przełomu XIX i XX wieku. Tutejsze menu łączy w sobie tradycyjne receptury z czasów Franciszka Józefa I z akcentami kuchni austriackiej, węgierskiej i niemieckiej.

W tym miejscu nie można się nudzić. Spacerując klimatycznymi uliczkami można odwiedzić dawną aptekę, atelier fotografa i zakład zegarmistrzowski, zajrzeć do fryzjera i garncarza oraz dowiedzieć się, jak działał magiel. Dopełnieniem tej wspaniałej lekcji historii jest dwór szlachecki z Łososiny Górnej (rekonstrukcja oryginału) oraz remiza strażacka, gdzie za drewnianymi wrotami odnaleźć można dawne wozy, węże gaśnicze, bosaki, hełmy.

Lokalizacja

Gościniec Galicyjski zlokalizowany jest 3 kilometry od centrum Nowego Sącza i około 4km od dworca.

Dojazdu samochodem

Jadąc samochodem od strony Krakowa należy kierować się drogą wojewódzką nr 966 w stronę ulicy Tymowskiej i kontynuować wzdłuż Zapotocza. Następnie trzeba skręcić w lewo w ulicę Szkolną, po chwili

W prawo w Sądecką i dalej drogą krajową nr 75. Na rondzie należy zjechać w ul. Wincentego Witosa i po 3km skręcić w lewo w ulicę Lwowską.

Odległość od Warszawy - 360km, od Krakowa - 110km, od Wrocławia - 380km

Dojazd pociągiem i autobusem

Do Nowego Sącza najlepiej dojechać pociągiem lub autobusem. Gościniec Galicyjski znajduje się około 4km od dworca. Odległość tą najlepiej pokonać taksówką.

Atrakcje

Nowy Sącz, położony u stóp Beskidu Sądeckiego oraz Wyspowego, w widłach rzek Dunajca i Kamienicy Nawojowskiej, to jedno z najstarszych miast w Małopolsce. Nic więc dziwnego, że obfituje w zabytki i miejsca opowiadające bogatą historię tych terenów. Sercem miasta jest ratusz, który został odbudowany po pożarze pod koniec XIX wieku.

Coraz popularniejszą atrakcją w regionie jest Sądecki Park Etnograficzny prezentujący drewnianą architekturę i tradycyjną kulturę ludową historycznej Sądecczyzny. Liczy on około 20 hektarów i skupia 68 obiektów m.in. zagrody chłopskie, XVII-wieczny dwór szlachecki, folwark dworski.

Warto zobaczyć:

• Mury miejskie - fragmenty średniowiecznych umocnień, na które składają się resztka muru z basztą przy zamku, mur obronny koło Bazyliki św. Małgorzaty (20m długości i 5m szerokości), mur przy ul. Zakościelnej, reliktowa część wału ziemnego (ul. Matejki)

• Bazylika Św. Małgorzaty (Pl. Kolegiacki)

• Kościół Św. Heleny - drewniany kościół z XVII wieku

• Dom Gotycki - zabytkowy dom z przełomu XV i XVI wieku, siedziba Muzeum Okręgowego

Pokój 2-os. standard

Komfortowy pokój wyposażony w: oddzielną łazienkę z kabiną prysznicową, internet bezprzewodowy, czajnik.

Oferta

BB, Oferta bezzwrotna (P2S-B, 12434)

Oferta zawiera

• Codzienne śniadania

• Zniżka na zwiedzanie Skansenu i Miasteczka Galicyjskiego

• Bezpłatny parking

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Mocne strony

• Turystyczna atrakcja dla całej rodziny

• Zabudowa w stylu XIX i XX wieku

• 3km od centrum

• obok największy Małopolski Skansen

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Zakwaterowanie

Poniedziałek
17.01.2022

Wykwaterowanie

Poniedziałek
24.01.2022
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

-1°C
-9°C
3