1 758

za osobę
Podsumowanie ceny
17
obiekt, budynek główny, teren hotelu
obiekt, budynek główny, teren hotelu
obiekt, budynek główny, teren hotelu
obiekt, budynek główny, teren hotelu
basen

Opis oferty

Region: SudetyOrganizator: NekeraKod oferty: WAK608224

Kraj

Polska

Opis

Pałac Wojanów to nowoczesne centrum konferencyjne ukryte w murach romantycznej rezydencji dworskiej. Luksusowe apartamenty i komfortowe pokoje zdecydowanie sprzyjają odpoczynkowi, a wygodne stylowe meble podkreślają historyczny charakter obiektu. Progi tego Pałacu przez stulecia gościły podróżników i turystów, artystów i polityków, a nawet królów. Wojanów jest magicznym miejscem pełnym zabytkowych parków, średniowiecznych zamków oraz romantycznych rezydencji, a to wszystko w otoczeniu unikalnej przyrody. Obiekt uznany został za Pomnik Historii Prezydenta RP pod nazwą „Pałace i parki krajobrazowe Kotliny Jeleniogórskiej".

Do dyspozycji gości oddane zostały 222miejsca noclegowe rozmieszczone w 92 komfortowych pokojach i apartamentach. Każdy pokój charakteryzuje się indywidualnym wystrojem. W głównym budynku Pałacu wnętrza zostały wyposażone w oryginalne zabytkowe meble i łazienki z kabiną prysznicową lub wanną. Dodatkowo, w przestronnych pomieszczeniach znajduje się duża sypialnia i salonik dzienny ulokowany w jednej z czterech wież. Z głównej części budynku pałacu rozpościera się widok na wspaniały pałacowy park oraz panoramę gór. Udogodnienia: Dla niepełnosprawnych, Płatność kartą, Restauracja, Drink bar, Siłownia, SPA, Basen, Sejf, Ogród / Park, Plac zabaw dla dzieci, Garaż / Parking, Boiska sportowe, Internet (Wi-Fi lub przewodowy), Pobyt z pupilem, Bon Turystyczny

Lokalizacja

Wojanów to wieś położona w województwie dolnośląskim, w Sudetach Zachodnich, nad Bobrem, na pograniczu Kotliny Jeleniogórskiej i Rudaw Janowickich, około 5km od Jeleniej Góry.

Dojazdu samochodem

Pałac Wojanów znajduje się niedaleko Jeleniej Góry. Jadąc drogą krajową nr 3 od strony Wrocławia i Legnicy należy w miejscowości Maciejowa należy skręcić w lewo w ul. Dzierżonia, która prowadzi wprost do Pałacu Wojanów. Na końcu drogi należy skręcić w lewo, gdzie po chwili po prawej stronie drogi znajduje się wjazd na teren pałacu.

Odległość od Jeleniej Góry to 9km, od Wrocławia - 110km, od Poznania - 240km, od Krakowa - 360, a od Warszawy - 460km.

Dojazd pociągiem i autobusem

Stacja kolejowa w Wojanowie oddalona jest o 1,2km od Pałacu Wojanów. Zatrzymują się tutaj pociągi Kolei Dolnośląskich na trasie Wrocław - Jelenia Góra.

Pokój 2-os. standard w oficynie

Pokój o indywidualnym charakterze i wystroju utrzymanym w klimatach karkonoskich. Wyposażenie: łazienka z wanną lub kabiną prysznicową, bezprzewodowy internet WiFi, telefon, telewizor, galanteria hotelowa.

Oferta

BB, Oferta zwrotna (P2SWO2 EX1A-Z2, 19725)

Oferta zawiera

• Codzienne śniadania

• Nielimitowany dostęp do basenu, sauny fińskiej i tureckiej oraz jacuzzi

• Bilet wstępu do Huty Szkła Julia (do odbioru w recepcji)

• Bezpłatny parking

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Pokój 2-os. standard w pałacu

Pokój o indywidualnym charakterze i stylowym wystroju z oryginalnymi zabytkowymi meblami. Wyposażenie: łazienka z wanną lub kabiną prysznicową, bezprzewodowy internet WiFi, telefon, telewizor, galanteria hotelowa.

Oferta

BB, Oferta zwrotna (P2SWP2-Z2, 19725)

Oferta zawiera

• Codzienne śniadania

• Nielimitowany dostęp do basenu, sauny fińskiej i tureckiej oraz jacuzzi

• Bilet wstępu do Huty Szkła Julia (do odbioru w recepcji)

• Bezpłatny parking

• Internet Wi-Fi

• Podatek VAT

Oferta nie zawiera

Pozostałe usługi hotelu

Mocne strony

• Na terenie dużego parku

• Boisko do siatkówki i centrum fitness

• Basen

• Bezpłatny wstęp do huty szkła Julia

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i datę zakwaterowania

Nowość

Pokój 2-os. standard w oficynie (oferta zwrotna)

2 dorosłych

śniadania
Zakwaterowanie2023-02-07
Wykwaterowanie2023-02-14
3 516 zł
za pokój

Pokój 2-os. standard w pałacu (oferta zwrotna)

2 dorosłych

śniadania
Zakwaterowanie2023-02-07
Wykwaterowanie2023-02-14
4 997 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Promesa Pewne Wakacje

00 zł
za wycieczkę
00 zł
za wycieczkę
Wakacje.pl: tu zaczyna się Twój urlop!

100%

o tyle wzrosła w ciągu roku liczba klientów, którzy kupują wakacje online

256000+

tyle opinii o hotelach napisali i opublikowali nasi klienci

100+

tyle sprawdzonych biur podróży współpracuje z nami

Promesa Pewne Wakacje. Zabezpieczenie, które warto mieć

Ochrona Twoich wakacji

Specjalna usługa na wypadek upadłości organizatora

Gwarancja wyjazdu

Jeśli Twój wyjazd zostanie odwołany, pomożemy Ci znaleźć nowy

Ponad 10 000 alternatywnych ofert

Ty wybierasz, a my zajmujemy się wszystkimi formalnościami

Wycieczka3 516
Cena całkowita3 516
Cena całkowita3 516
lub

Czekamy na pierwszą opinię! Może Twoją?

Możesz opowiedzieć coś o tej ofercie? Polecasz ją czy wręcz przeciwnie? Podziel się swoimi doświadczeniami i pomóż innym podjąć decyzję, gdzie pojechać na wakacje.

no offer review

Mapa

Pogoda

2°C
-3°C
3°C
10

Przewodnik

Opis obiektu

Jest to pasmo w Sudetach Środkowych, przy zachodnim obrzeżu Kotliny Kłodzkiej.

Ze względu na unikatową budowę i krajobraz góry należą do największych atrakcji krajoznawczych w Polsce.

Atrakcje turystyczne

BŁĘDNE SKAŁY:
Góry pobudzają wyobraźnię bogactwem skał tworzących labirynty, szczeliny, mosty; przypominających kształtem grzyby, zwierzęta czy ludzi.

Obecność tych fantastycznych tworów, będących efektem działania wiatru i wody, oraz ogromna różnorodność świata fauny i flory sprawiły, że utworzono tu park narodowy.

Warto udać się na spacer wśród Błędnych Skał oraz siąść w Fotelu Liczyrzepy na szczycie Szczelińca.

Błędne Skały - labirynt, którego ściany stanowią kamienne bloki, rozrzucone w nieładzie niczym klocki olbrzymów. Przechadzając się między nimi można rozpoznać Kurzą Stopkę, Końską Nogę czy Skalne Siodło. Skalne Czasze nie odstraszają nikogo, zwłaszcza, że roztacza się z nich wspaniały widok na okolicę.

Szczeliniec Wielki - szczyt, w obrębie którego znajduje się trzypoziomowe "skalne miasto". Powstało tu swoiste, skalne zoo. Zakute w kamień stoją Słoń, Wielbłąd, Wiewiórka. Powierzchnia góry, z daleka płaska jak blat stołu, jest w rzeczywistości gęsto spękana.

Niektóre szczeliny sięgają do 30m w głąb, jak np. Piekło, w którym nawet latem leży śnieg. Na szczycie góry, wznoszącej się 150m nad Karłowem, stoi Fotel Liczyrzepy - legendarnego ducha Sudetów. Prowadzą do niego kamienne schody.

Z PLATFORMY:
Na zboczu Szczelińca jest kilka platform widokowych. Można z nich podziwiać panoramę Gór Stołowych, Gór Kamiennych i Obniżenia Ścinawki.

KARKONOSZE. DO ZOBACZENIA NA SZLAKU:
Karkonosze są najwyższym pasmem Sudetów i regionem o wybitnych walorach turystyczno-krajoznawczych. Główne ośrodki turystyczne i punkty wypadowe wycieczek to Karpacz i Szklarska Poręba.

W Karkonoszach znajduje się wiele oznakowanych szlaków, a liczne schroniska ułatwiają organizowanie wędrówek.

MUFLON NA TURNI:
Na ogół wyrównana budowa Karkonoszy doskonale eksponuje najwyższy szczyt - Śnieżkę. Chłód przynoszą liczne potoki. Wiele z nich spływa wodospadami z pionowych urwisk oraz progów skalnych. Najdłuższy, 300-metrowy ciąg kaskad, tworzy Łomniczka spływająca do Kotła Łomniczki.

Bogaty jest świat przyrody ożywionej. W bezwietrzne wieczory można tu obserwować polujące nietoperze, których naliczono 16 gatunków. Szczególną jednak atrakcją Karkonoszy jest muflon - dzika owca.

Doceniając i chcąc chronić piękno tych gór utworzono Karkonoski Park Narodowy.

KOCIOŁ ŁOMNICZK
Kocioł Łomniczki - najdalej wysunięty na wschód kocioł polodowcowy polskich Karkonoszy. Jego południowe i zachodnie zbocza zajmują gładkie płyty skalne, pomiędzy którymi bujnie rozwijają się liściaste krzewy.

Zbocze południowo-wschodnie pokryte jest ogromnym rumowiskiem schodzącym ze Śnieżki; w dnie - bogata łąka alpejska. Łomniczka, płynąca po zachodniej ścianie kotła, tworzy ciąg malowniczych kaskad - tzw. wodospady Łomniczki. W górnej partii kotła znajduje się symboliczny cmentarz ofiar gór.

WZGÓRZE CHOJNIK
Chojnik to zalesione wzgórze, gdzie występuje interesująca fauna pajęczaków i ptaków. Żyje tu m.in. dzięcioł zielonosiny, muchołówka mała, gołąb siniak.

U podnóża północnego zbocza znajduje się grupa granitowych skałek, tzw. zbójeckie skały i dwie niewielkie jaskinie: Dziurawy Kamień i Zbójecka Grota.

Na szczycie góry widnieją ruiny zamku Chojnik. W części zabudowań zamkowych jest schronisko "Na Zamku Chojnik", a w nim niewielka ekspozycja ukazująca dzieje zamku.

Z wieży zamkowej roztacza się piękna panorama Kotliny Jeleniogórskiej i otaczających ją pasm górskich.