Wakacje.plWczasySzwajcariaWokół Alp - Europejskie cuda natury

Wokół Alp - Europejskie cuda natury

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK469973
Kod oferty: WAK469973

Opis oferty

Organizator: RainbowKod oferty: WAK469973

Opis oferty

Położenie

Hotele / klasy turystycznej, położone w miastach satelickich (30-65km do centrum) lub obiekty "villaggio turistico" o charakterze wioski wakacyjnej, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 8 rozpoczętych dób hotelowych: Salzburg/Insbruck (1), Bolzano/Trydent (1), Cremona (1), Turyn (3), Saronno/Mediolan (1), Chiavenna (1).

Do dyspozycji gości

Recepcja, restauracja lub bar

Pokoje

Skromnie urządzone pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami

Wyżywienie

Śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Późnym wieczorem przyjazd na nocleg do hotelu w ok. Salzburga. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 800km). Uwaga! W tym dniu nie ma obiadokolacji.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Innsbrucka i spacer po starówce: zamek Hofburg, katedra św. Jakuba, symbol miasta - Złoty Dach, reprezentacyjna ul. Marii Teresy. Następnie przejazd na wzgórze ze skocznią narciarską - Bergisel i niezapomnianą panoramą miasta. Dalej przejazd do włoskiego Bolzano z Placem Walthera i gotycką katedrą z XV w. Przejazd do hotelu na nocleg w ok. Bolzano. (Trasa ok. 200km).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Trydentu: romańska katedra, monumentalny Palazzo Pretorio oraz główny plac miasta z fontanną Neptuna. Następnie degustacja produktów regionalnych w winnicy w ok. jeziora Garda otoczonym majestatycznymi Dolomitami i rejs statkiem po jeziorze. Przejazd do hotelu na nocleg w ok. Bergamo (Trasa ok. 250km).

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Bergamo i zwiedzanie Bergamo Alta - starego miasta, otoczonego murami, zaliczanego do najpiękniejszych starówek w całych Włoszech. Przejdziemy uliczkami starego miasta, gdzie będziemy podziwiać najpiękniejsze miejsca Bergamo: Piazza Vecchia - typowo włoski plac z fontanną w centralnej części oraz Palazzo Della Ragione - jeden z najstarszych pałaców publicznych w całych Włoszech. Popołudniu przejazd do opactwa Certosa di Pavia - perełki renesansowej Lombardii i siedziby rodu Viscontich. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Turynu. (Trasa ok. 300km).

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Courmayeur, położonego u stóp Mont Blanc. Udamy się do La Palud, gdzie znajduje się dolna stacja kolejki linowej, nazwanej ósmym cudem świata. W przeszklonych wagonikach wjedziemy na Punta Helbronner (3452m n.p.m.) z cudowną panoramą Alp. Po południu możliwość realizacji wycieczki fakultatywnej do stolicy regionu Aosty (płatne dodatkowo). Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 340km).

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do stolicy Piemontu - Turynu. Spacer po historycznym centrum, m.in.: Piazza Castello, Palazzo Madama, Pałac Królewski, Piazza Carlo Alberto i dzielnica Quadrilatero Romano ze starożytnymi rzymskimi zabytkami. Odwiedzimy też katedrę z Całunem Turyńskim (niedostępny dla zwiedzających) oraz wzgórze Kapucynów, z którego rozpościera się wspaniała panorama na miasto. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 60km).

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Maggiore i rejs na Wyspy Borromee, które swoją nazwę wzięły od rodu Boromeuszów. W programie zwiedzanie wysp: Isola Bella, gdzie odwiedzimy Pałac Boromeuszy wraz z ogrodami i oraz wyspy Pescatori. Na zakończenie rejs panoramiczny wokół wysp. Przejazd do hotelu na nocleg w ok. Saronno. (Trasa ok. 280km).

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Como: spacer po starówce, Piazza Cavour, katedra z XV w. Następnie przejazd do Canebbia, gdzie promem przeprawimy się do Bellagio: spacer urokliwymi zaułkami i czas wolny. Powrót do Canebbia i przejazd w ok. Chiavenny na nocleg. (Trasa ok. 150km).

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do szwajcarskiego St. Moritz, skąd udamy się w dwugodzinną podróż pociągiem (trasą wpisaną na listę UNESCO) do miasta Chur. W Chur przesiądziemy się do autokaru i podążymy w kierunku księstwa Lichtenstein, a dalej do Austrii. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1050km). Uwaga! W tym dniu nie ma obiadokolacji. W drodze powrotnej możliwość realizacji wycieczki fakultatywnej do Salzburga (płatne dodatkowo).

Dzień 10

Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych (Woszczyce ok. 10:00).

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

Na terenie Włoch i Szwajcariiobowiązuje wymóg noszenia maseczek w przestrzeniach ogólnodostępnych i wszystkich środkach transportu oraz 2-metrowy dystans społeczny. W środkach transportu obowiązuje 50% obłożenia.

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań kontynentalnych, za dopłatą 6 obiadokolacji, program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów na rejsy (statkiem po jeziorach:), wjazdu na kolejkę Mont Blanc od strony włoskiej, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 300 EUR/os. płatne pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 10 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napojów, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych: "Aosta" ok. 30 EUR/os., "Salzburg" ok. 35 EUR/os.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2021 r. i mogą ulec zmianie.

Uwaga! Wycieczki fakultatywne są realizowane przy min. 38 uczestnikach wycieczki.

Zniżki obowiązują dla

• uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.

• niepełnosprawnych - bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem niepełnosprawności.

Wycieczki lokalne

Uwaga! Wycieczki fakultatywne są realizowane przy min.38 uczestnikach wycieczki.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Meta description

Mont Blanc - Monte Bianco najwyższy szczyt Europy • Jezioro Maggiore i Wyspy Boromeuszy • Jezioro Como i Bellagio • Turyn - królewska stolica Piemontu • Bergamo - miasto ze średniowieczną zabudową Citta Alta • Pavia - potęga rodziny Sforzów • Szwajcaria - przejazd pociągiem na trasie UNESCO • Trydent - miasto z historią Soboru w tle

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "

Wizy

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

W związku z obostrzeniami wjazdowymi do Czech, Austrii, Włoch i Szwajcarii oraz brakiem możliwości wykonania jakichkolwiek testów na COVID-19 podczas trwania imprezy, wycieczka WTB (Wokół Alp - Europejskie cuda natury) może być realizowana wyłącznie przez osoby spełniające przynajmniej jedno z poniższych kryteriów:

• "pełne zaszczepienie", tj. ukończenie całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem imprezy, szczepionką zatwierdzoną przez UE (certyfikat należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta IKP)

Lub

• "status ozdrowieńca", tj. przebycie choroby COVID-19 i wyzdrowienie w okresie nie wcześniejszym niż 180 dni od daty zakończenia imprezy (certyfikat należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta IKP)

Oraz w ciągu 10 dni poprzedzających przyjazd do Szwajcarii NIE przebywały w Indiach, Nepalu i Wielkiej Brytanii.

Ponadto osoby spełniające jedno z w/w kryteriów mają obowiązek:

• zarejestrowania swojego przyjazdu do Włoch na platformie EU Digital Passenger Locator Form(w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione)

• zarejestrowania swojego przyjazdu do Szwajcarii na stronie

Nie ma obowiązku rejestracji przyjazdu do Austrii i Czech.

Uwaga! Certyfikaty szczepienia/ozdrowienia muszą być wydane w języku niemieckim lub angielskim.

Ponadto osoby "ze statusem ozdrowieńca" dodatkowo są zobowiązane wymogami austriackimi do posiadania urzędowego poświadczenia - np. decyzji o skierowaniu na kwarantannę w związku z zachorowaniem na Covid 19 lub zaświadczenia lekarskiego wydanego w języku niemieckim lub angielskim na formularzach A lub B dostępnych na

Źródło

Uwaga!!!

Aktualizacja dodatkowych wytycznych dla podróżujących do Włoch z dn. 27/07/2021 r. Od 6 sierpnia 2021r. wprowadza się wymóg okazania certyfikatu unijnego (tzw. paszportu covidowego, green pass, potwierdzającego zaszczepienie co najmniej 1 dawką/lub ozdrowienie/lub negatywny wynik testu) do:

• konsumpcji przy stoliku wewnątrz lokali gastronomicznych              

• wstępu na spektakle, koncerty, pokazy oraz wydarzenia i zawody sportowe 

• muzeów, miejsc kultury (w tym kin, sal koncertowych, teatrów etc.) i wystaw

• basenów, pływalni, sportu drużynowego, SPA (również na terenie obiektów wypoczynkowych/noclegowych) - wyłącznie w odniesieniu do aktywności w przestrzeniach zamkniętych                                       

• targów, festiwali i wydarzeń wystawienniczych, kongresów i konferencji    

• uzdrowisk, parków tematycznych i rozrywki                        

• centrów kulturalnych, społecznych i rekreacyjnych - wyłącznie w odniesieniu do przestrzeni zamkniętych i z wyłączeniem centrów przeznaczonych dla małych dzieci, w tym ośrodków letnich, oraz powiązanych z ich działalnością usług gastronomicznych                                              

• salonów gier, zakładów bukmacherskich, sal bingo i kasyn             

• konkursów publicznych.

Uwaga! Negatywny wynik testu wykonanego przed wylotem obowiązuje wyłącznie na okres, na jaki został on wykonany (tj. PCR na 72 h od momentu wykonania testu, a antygenowy - 48 h), a po upływie jego ważności w celu skorzystania z powyższych należy wykonać ponowne testy. Dodatkowe koszty i wykonanie kolejnych testów leży po stronie Klienta. Ewentualne wykonanie kolejnych testów oraz związane z tym koszty leżą po stronie Klienta i Rainbow nie pośredniczy w wykonywaniu testów na miejscu (podczas realizacji programu).

Wymóg okazania certyfikatu nie dotyczy osób nieobjętych krajowym programem szczepień przeciw COVID-19 zgodnie z przepisami włoskimi, tj. dzieci poniżej 12. roku życia oraz osób posiadających zaświadczenie lekarskie o istnieniu przeciwskazań dla szczepienia. Obowiązek weryfikacji certyfikatów spoczywa na organizatorach wydarzeń/personelu obiektów. Naruszenie przepisów dot. certyfikatów skutkuje mandatem karnym w wys. 400-1000 EUR zarówno dla prowadzącego działalność/organizującego wydarzenie, jak i osoby, która nielegalnie skorzystała z usługi/uczestniczyła w wydarzeniu.

Źródło

"

Wizy - informacje dla sprzedawców

Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.

W związku z obostrzeniami wjazdowymi do Czech, Austrii, Włoch i Szwajcarii oraz brakiem możliwości wykonania jakichkolwiek testów na COVID-19 podczas trwania imprezy, wycieczka WTB (Wokół Alp - Europejskie cuda natury) może być realizowana wyłącznie przez osoby spełniające przynajmniej jedno z poniższych kryteriów:

• "pełne zaszczepienie", tj. ukończenie całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem imprezy, szczepionką zatwierdzoną przez UE (certyfikat należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta IKP)

Lub

• "status ozdrowieńca", tj. przebycie choroby COVID-19 i wyzdrowienie w okresie nie wcześniejszym niż 180 dni od daty zakończenia imprezy (certyfikat należy pobrać z Internetowego Konta Pacjenta IKP)

Oraz w ciągu 10 dni poprzedzających przyjazd do Szwajcarii NIE przebywały w Indiach, Nepalu i Wielkiej Brytanii.

Ponadto osoby spełniające jedno z w/w kryteriów mają obowiązek:

• zarejestrowania swojego przyjazdu do Włoch na platformie EU Digital Passenger Locator Form(w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione)

• zarejestrowania swojego przyjazdu do Szwajcarii na stronie

Nie ma obowiązku rejestracji przyjazdu do Austrii i Czech.

Uwaga! Certyfikaty szczepienia/ozdrowienia muszą być wydane w języku niemieckim lub angielskim.

Ponadto osoby "ze statusem ozdrowieńca" dodatkowo są zobowiązane wymogami austriackimi do posiadania urzędowego poświadczenia - np. decyzji o skierowaniu na kwarantannę w związku z zachorowaniem na Covid 19 lub zaświadczenia lekarskiego wydanego w języku niemieckim lub angielskim na formularzach A lub B dostępnych na

Źródło

Uwaga!!!

Aktualizacja dodatkowych wytycznych dla podróżujących do Włoch z dn. 27/07/2021 r. Od 6 sierpnia 2021r. wprowadza się wymóg okazania certyfikatu unijnego (tzw. paszportu covidowego, green pass, potwierdzającego zaszczepienie co najmniej 1 dawką/lub ozdrowienie/lub negatywny wynik testu) do:

• konsumpcji przy stoliku wewnątrz lokali gastronomicznych              

• wstępu na spektakle, koncerty, pokazy oraz wydarzenia i zawody sportowe 

• muzeów, miejsc kultury (w tym kin, sal koncertowych, teatrów etc.) i wystaw

• basenów, pływalni, sportu drużynowego, SPA (również na terenie obiektów wypoczynkowych/noclegowych) - wyłącznie w odniesieniu do aktywności w przestrzeniach zamkniętych                                       

• targów, festiwali i wydarzeń wystawienniczych, kongresów i konferencji    

• uzdrowisk, parków tematycznych i rozrywki                        

• centrów kulturalnych, społecznych i rekreacyjnych - wyłącznie w odniesieniu do przestrzeni zamkniętych i z wyłączeniem centrów przeznaczonych dla małych dzieci, w tym ośrodków letnich, oraz powiązanych z ich działalnością usług gastronomicznych                                              

• salonów gier, zakładów bukmacherskich, sal bingo i kasyn             

• konkursów publicznych.

Uwaga! Negatywny wynik testu wykonanego przed wylotem obowiązuje wyłącznie na okres, na jaki został on wykonany (tj. PCR na 72 h od momentu wykonania testu, a antygenowy - 48 h), a po upływie jego ważności w celu skorzystania z powyższych należy wykonać ponowne testy. Dodatkowe koszty i wykonanie kolejnych testów leży po stronie Klienta. Ewentualne wykonanie kolejnych testów oraz związane z tym koszty leżą po stronie Klienta i Rainbow nie pośredniczy w wykonywaniu testów na miejscu (podczas realizacji programu).

Wymóg okazania certyfikatu nie dotyczy osób nieobjętych krajowym programem szczepień przeciw COVID-19 zgodnie z przepisami włoskimi, tj. dzieci poniżej 12. roku życia oraz osób posiadających zaświadczenie lekarskie o istnieniu przeciwskazań dla szczepienia. Obowiązek weryfikacji certyfikatów spoczywa na organizatorach wydarzeń/personelu obiektów. Naruszenie przepisów dot. certyfikatów skutkuje mandatem karnym w wys. 400-1000 EUR zarówno dla prowadzącego działalność/organizującego wydarzenie, jak i osoby, która nielegalnie skorzystała z usługi/uczestniczyła w wydarzeniu.

Źródło

"

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Dojazd

22:45
11:00
GdańskPiątek, 25.03.2022
Wokół Alp - Europejskie Cuda NaturySobota, 26.03.2022

Powrot

10:00
22:30
Wokół Alp - Europejskie Cuda NaturyPoniedziałek, 04.04.2022
GdańskPoniedziałek, 04.04.2022
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Mapa

Pogoda

10°C
1°C
5

Przed podróżą

WYMAGANE DOKUMENTY
Elektroniczny formularz wjazdowy. Zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje- należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie- dzieci do ukończenia 12. roku życia podróżujące pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Starsze dzieci- patrz ZASZCZEPIENI, OZDROWIEŃCY lub POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak, PCR najwcześniej na 72 godziny przed wylotem lub 48 godzin przed wylotem antygenowy. Osoby podróżujące prywatnymi samochodami nie muszą posiadać testu. Wymagany unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak- 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. Przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. Po przekroczeniu granicy Polski.
Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu turystycznego do 90 dni jest ważny paszport lub dowód osobisty.
Wizy nie są wymagane.