Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny
Wakacje.plWczasySzwajcariaWokół Alp - Europejskie cuda natury

Wokół Alp - Europejskie cuda natury

Wycieczka objazdowa

Kod oferty: WAK469973
Z Wakacje.pl podróżuj bezpiecznie!
W sekcji „Przed podróżą” przeczytaj ważne informacje o bezpieczeństwie podróżowania i wymaganiach związanych z koronawirusem.
Jeżeli to możliwe zarezerwuj wycieczkę online.
 Zobacz szczegóły 

Dostępne pokoje

Pokój dwuosobowy

standardowy
2 dorosłych
Aktualizujemy cenę

Dodatkowe opcje

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

za wycieczkę
promesa

Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

promesa
0
za wycieczkę
Trwa weryfikacja ceny

Najchętniej wybierana opcja. Szybko, bezpiecznie, gdziekolwiek jesteś!

Informacje o podróży

Dojazd

22:4526.03.2021 PiątekGdańsk
11:0027.03.2021 SobotaWokół Alp - Europejskie Cuda Natury

Powrot

10:0005.04.2021 PoniedziałekWokół Alp - Europejskie Cuda Natury
22:3005.04.2021 PoniedziałekGdańsk

Szczegóły oferty

Kod oferty: WAK469973Organizator: Rainbow

Opis oferty

Położenie:

Hotele / klasy turystycznej, położone w miastach satelickich (30-65km do centrum) lub obiekty "villaggio turistico" o charakterze wioski wakacyjnej, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miastami. 8 rozpoczętych dób hotelowych: Salzburg/Insbruck (1), Bolzano/Trydent (1), Cremona (1), Turyn (3), Saronno/Mediolan (1), Chiavenna (1).

Do dyspozycji gości:

Recepcja, restauracja lub bar

Pokoje:

Skromnie urządzone pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami

Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko) oraz za dopłatą obiadokolacje (możliwe w pobliskiej włoskiej restauracji), napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo

Kategoria lokalna:

/

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Późnym wieczorem przyjazd na nocleg do hotelu w ok. Salzburga. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 800km). Uwaga! W tym dniu nie ma obiadokolacji.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Innsbrucka i spacer po starówce: zamek Hofburg, katedra św. Jakuba, symbol miasta - Złoty Dach, reprezentacyjna ul. Marii Teresy. Następnie przejazd na wzgórze ze skocznią narciarską - Bergisel i niezapomnianą panoramą miasta. Dalej przejazd do włoskiego Bolzano z Placem Walthera i gotycką katedrą z XV w. Przejazd do hotelu na nocleg w ok. Bolzano. (Trasa ok. 200km).

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Trydentu: romańska katedra, monumentalny Palazzo Pretorio oraz główny plac miasta z fontanną Neptuna. Następnie degustacja produktów regionalnych w winnicy w ok. jeziora Garda i rejs statkiem po jeziorze. Przejazd do hotelu na nocleg w ok. Cremony. (Trasa ok. 250km).

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Cremony, miasta kompozytora Claudio Monteverdi i lutnika Stradivariusa, z katedrą i dzwonnicą Torazzo - jedną z najwyższych średniowiecznych włoskich wież. Popołudniu przejazd do opactwa Certosa di Pavia - perełki renesansowej Lombardii i siedziby rodu Viscontich. Przejazd na nocleg do hotelu w ok. Turynu. (Trasa ok. 300km).

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Courmayeur, położonego u stóp Mont Blanc. Udamy się do La Palud, gdzie znajduje się dolna stacja kolejki linowej, nazwanej ósmym cudem świata. W przeszklonych wagonikach wjedziemy na Punta Helbronner (3452m n.p.m.) z cudowną panoramą Alp. Po południu możliwość realizacji wycieczki fakultatywnej do stolicy regionu Aosty (płatne dodatkowo) Czas wolny w Courmayeur i powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 340km).

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do stolicy Piemontu - Turynu. Spacer po historycznym centrum, m.in.: Piazza Castello, Palazzo Madama, Pałac Królewski, Piazza Carlo Alberto i dzielnica Quadrilatero Romano ze starożytnymi rzymskimi zabytkami. Odwiedzimy też katedrę z Całunem Turyńskim (niedostępny dla zwiedzających) i Bazylikę de Superga z grobowcami królewskimi (bez zwiedzania apartamentów). Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 60km).

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd nad jezioro Maggiore i rejs na Wyspy Borromee, które swoją nazwę wzięły od rodu Boromeuszów. W programie zwiedzanie wysp: Isola Bella, gdzie odwiedzimy Pałac Boromeuszy wraz z ogrodami i oraz wyspy Pescatori. Na zakończenie rejs panorami wokół wysp. Czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg w ok. Saronno. (Trasa ok. 280km).

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Como: spacer po starówce, Piazza Cavour, katedra z XV w. Następnie przejazd do Canebbia, gdzie promem przeprawimy się do Bellagio: spacer urokliwymi zaułkami i czas wolny. Powrót do Canebbia i przejazd w ok. Chiavenny na nocleg. (Trasa ok. 150km).

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do szwajcarskiego St. Moritz, skąd udamy się w dwugodzinną podróż pociągiem (trasą wpisaną na listę UNESCO) do miasta Chur. W Chur przesiądziemy się do autokaru i podążymy w kierunku księstwa Lichtenstein, a dalej do Austrii. W godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1050km). Uwaga! W tym dniu nie ma obiadokolacji. W drodze powrotnej możliwość realizacji wycieczki fakultatywnej do Salzburga (płatne dodatkowo).

Dzień 10

Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych (Woszczyce ok. 10:00).

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (8 rozpoczętych dób hotelowych), 8 śniadań kontynentalnych, za dopłatą 6 obiadokolacji, program turystyczny jw., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów na rejsy (statkiem po jeziorach:), wjazdu na kolejkę Mont Blanc od strony włoskiej, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 285 EUR/os. płatne pilotowi jako pakiet. Nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 10 EUR/os. (płatne bezpośrednio w hotelach), dodatkowych posiłków i napojów, innych wydatków osobistych oraz wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 12.0.2020 r. i mogą ulec zmianie.

Uwaga! Wycieczki fakultatywne są realizowane przy min.38 uczestnikach wycieczki.

Zniżki obowiązują dla:

• uczniów, studentów - bilety ulgowe za okazaniem legitymacji uczniowskiej/ studenckiej.

• niepełnosprawnych - bilety ulgowe/ bezpłatne za okazaniem legitymacji ze stopniem niepełnosprawności.

Wycieczki lokalne

Uwaga! Wycieczki fakultatywne są realizowane przy min.38 uczestnikach wycieczki.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.

Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.3/6. Sprawdź opinie: "

META Description

Mont Blanc - Monte Bianco najwyższy szczyt Europy • Jezioro Maggiore i Wyspy Boromeuszy • Jezioro Como i Bellagio • Turyn - królewska stolica Piemontu • Cremona - miasto miłośników muzyki • Pavia - potęga rodziny Sforzów • Szwajcaria - przejazd pociągiem na trasie UNESCO • Trydent - miasto z historią Soboru w tle

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Pogoda

Temperatura w dzień
10°C
Temperatura w nocy
1°C
Liczba godzin słonecznych
5

Przed podróżą

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że od 19 grudnia 2020 r. osoby przyjeżdżające do Szwajcarii z Polski nie podlegają kwarantannie.
Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu turystycznego do 90 dni jest ważny paszport lub dowód osobisty.
Wizy nie są wymagane.