Aktualizujemy cenę
Trwa weryfikacja ceny
17
plaża
obiekt, plaża
teren hotelu, plaża
plaża
plaża

Opis oferty

Region: ZanzibarOrganizator: Best ReisenKod oferty: WAK718068

Naszym zdaniem

Urokliwy hotel nawiązujący stylem do zanzibarskiej wioski. Ciekawa architektura, piaszczysta plaża, rafa koralowa, cudowna roślinność afrykańska, wspaniałe widoki. Przyjemne miejsce na relaksujący urlop w tropikach, z dala od świata.

Położenie

Przy piaszczystej plaży, między Jambiani i wioską Makunduchi, na południowo - wschodnim wybrzeżu Zanzibaru, ok. 64km od stolicy i międzynarodowego lotniska.

Wyposażenie

Całodobowa recepcja z sejfem, ogród ze ścieżkami, molo (zejście do oceanu) z barem Jetti Lounge, restauracja Makuti (bufety, wieczory tematyczne, kuchnia międzynarodowa i lokalna), restauracja a'la carte, bar plażowy, kącik informacji turystycznej, sklepik z pamiątkami, sala konferencyjna.

Pokoje

W sumie 141 pokoi.

Standard - standardowy pokój dwuosobowy; klimatyzacja, Wi-Fi, zestaw do przygotowania kawy/herbaty, sejf, mała lodówka (na zapytanie), łazienka, taras lub balkon (widok na ląd, boczny widok na basen/ogród). Całkowita powierzchnia - ok. 45m kw.

Suite room ocean view - pokój z widokiem na basen i ocean, dodatkowo telewizor. Powierzchnia całkowita - ok. 40m kw.

Family room ocean view - sypialnia i pokój dzienny, łazienka, klimatyzacja, Wi-Fi, zestaw do przygotowania kawy/herbaty, sejf, mała lodówka (na zapytanie), telewizor z kanałami sat., taras lub balkon (widok na basen i ocean). Całkowita powierzchnia - ok. 50m kw.

Garden bungalow - pokój w wolnostojącym bungalowie (może być kilka pokoi w jednym bungalowie, oddzielne wejścia); klimatyzacja, Wi-Fi, zestaw do przygotowania kawy/herbaty, sejf, mała lodówka (na zapytanie), telewizor z kanałami sat., łazienka, taras. Powierzchnia ok. 38m kw. Widok na ogród.

Ocean bungalow - pokój w wolnostojącym bungalowie (może być kilka pokoi w jednym bungalowie, oddzielne wejścia) bliżej plaży; klimatyzacja, Wi-Fi, zestaw do przygotowania kawy/herbaty, sejf, mała lodówka (na zapytanie), telewizor z kanałami sat., łazienka, taras (widok na ocean). Powierzchnia ok. 38m kw.

Suite Room Mangrove/Pool View - klimatyzacja, Wi-Fi, zestaw do przygotowania kawy/herbaty, sejf, mała lodówka (na zapytanie), łazienka, taras (widok na basen lub namorzyny). Powierzchnia ok. 49m kw.

Suite Room Mangrove/Pool View/ Family - 1 łóżko king size i 1 łóżko piętrowe, łazienka, klimatyzacja, Wi-Fi, zestaw do przygotowania kawy/herbaty, sejf, mała lodówka (na zapytanie), taras (widok na basen dziecięcy lub namorzyny). Całkowita powierzchnia ok. 78m kw.

Sejf i lodówka - odpłatnie.

Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14:00, a kończy się o godz. 11:00

Wyżywienie

BB - śniadania w formie bufetów

HB - śniadania i kolacje (bufety), napoje płatne

All inclusive - śniadania, obiady, kolacje (bufety), przekąski (2 razy dziennie), lokalne napoje i alkohole (woda, napoje, kawa, herbata, piwo, wino stołowe, wyznaczone koktajle i drinki alkoholowe/bezalkoholowe) - do godz. 23.00.

Wszelkie świadczenia rozpoczynają się o godz. 14:00 w dniu zakwaterowania, a kończą o godz. 11:00 w dniu wykwaterowania.

Sport i rozrywka

Dwa baseny (jeden z widokiem na ocean, drugi w ogrodzie), tarasy słoneczne, siatkowka plażowa, tenis stołowy, siłownia, animacje, wieczorna rozrywka. Serwis plażowy (leżaki, parasole, ręczniki) bezpłatny. Płatne: sporty wodne, nurkowanie, kursy PADI, rejsy, masaże, hammam, zabiegi kosmetyczne i relaksujące, usługi fryzjera.

Dla dzieci

Brodzik, okazjonalnie zajęcia dla dzieci.

Covid-19

Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z pandemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://polakzagranica.msz.gov.pl/, a także z informacjami zawartymi na naszej stronie internetowej: https://bestreisengroup.pl/bezpieczne-wakacje.html

Zmiana świadczeń

Informujemy, że w rzadkich przypadkach hotele mogą zmienić warunki wyżywienia oraz oferty sportowo-rekreacyjnej bez wcześniejszej informacji (np. zamknięte bary na świeżym powietrzu, grill, część basenów zewnętrznych). Takie decyzje są uzależnione od obłożenia, pory roku, warunków pogodowych i wewnętrznych decyzji hotelu, na co nie mamy wpływu.

Przelot

Oferta jest oparta o tzw. dynamiczne pakietowanie. Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych. W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta.

W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami.

Linie lotnicze

Oferta oparta jest o dynamiczne pakietowanie.

Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych uczestników.

W przypadku poniższych przelotów wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta.

//

Emirates Airlines (lot z 1 przesiadką w Dubaju)

Lecąc Emirates Airlines każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 7 kg,

• jeden lub dwa bagaże rejestrowane - do 23 kg (w zależności od taryfy, limit potwierdza organizator)

Na pokładzie zapewniony jest bezpłatny catering.

Zapytania o zakup miejsc przyjmowane są max do 96 h przed wylotem.

Warunki przewozu linii Emirates Airlines: https://www.emirates.com/pl/polish/before-you-fly/travel/rules-and-notices/

//

Flydubai (lot z 1 przesiadką w Dubaju)

Lecąc flydubai każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 7 kg,

• jeden bagaż rejestrowany - do 20 kg.

Na pokładzie serwowany jest 1 bezpłatny posiłek. Pozostałe posiłki i napoje dodatkowo płatne, zgodnie z informacją pokładową.

Miejsca w samolocie przydzielane są automatycznie przez system. Nie możemy zagwarantować, że osoby z jednej rezerwacji będą siedziały obok siebie. Istnieje jednak możliwość rezerwacji konkretnych miejsc za dodatkową opłatą, dzięki której klienci będą mieli gwarancję miejsc obok siebie. Zapytania o zakup miejsc przyjmowane są max do 96 h przed wylotem.

Warunki przewozu linii flydubai: https://www.flydubai.com/en/information/policies/conditions-of-carriage

//

Qatar Airways (lot z 1 przesiadką w Doha)

Lecąc Qatar Airways każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 7 kg,

• dwa bagaże rejestrowane - do 23 kg.

Na pokładzie zapewniony jest bezpłatny catering.

Warunki przewozu linii Qatar Airways: https://www.qatarairways.com/pl-pl/legal/conditions-of-carriage.html

//

Lufhansa (lot z 1 przesiadką we Frankfurcie)

Lecąc Lufhansa każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 8 kg,

• jeden bagaż rejestrowany - do 23 kg.

Warunki przewozu linii Lufhansa: https://www.lufthansa.com/pl/pl/warunki-przewozu

//

Condor (lot z 1 przesiadką we Frankfurcie)

Lecąc Condor każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 8 kg,

• jeden bagaż rejestrowany - do 20 kg.

Warunki przewozu linii Condor: https://www.condor.com/pl/pomoc-i-kontakt/owh.jsp

//

Turkish Airlines (lot z 1 przesiadką w Stambule)

Lecąc Turkish Airlines każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 8 kg,

• dwa bagaże rejestrowane - do 23 kg.

Na pokładzie zapewniony jest bezpłatny catering.

Warunki przewozu linii Turkish Airlines: https://www.turkishairlines.com/en-int/legal-notice/general-conditions-of-carriage/

//

Enter Air (lot bezpośredni)

Lecąc Enter Air każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 5 kg,

• jeden bagaż rejestrowany - do 16 kg.

Przy rezerwacjach założonych z przelotem liniami Enter Air, obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

Warunki przewozu linii Enter Air: https://www.enterair.pl/pl/ogolne-warunki-przewozu

Wizy

Od obywateli RP wymagana jest wiza. Można ją nabyć na lotniskach lub przez internet https://eservices.immigration.go.tz/visa. Wiza jest ważna 90 dni. Opłata wizowa wynosi 50 USD.

Na lotnisku: należy okazać paszport, którego termin ważności w dniu powrotu, nie jest krótszy niż 6miesięcy (muszą być w nim dwie puste strony); bilet powrotny; wypełnić formularz wizowy; zostaną pobrane odciski palców oraz zrobione zdjęcie.

Wiza jest ważna na całym terytorium państwa. Cudzoziemców obowiązuje jednak lokalna kontrola paszportowa (bez opłat) i celna przy wjeździe i przy opuszczaniu wysp Zanzibaru.

Wszyscy goście hotelowi muszą zapłacić tzw Infrastructure Tax w wysokości 1 USD za osobę za noc. Opłata ta jest pobierana bezpośrednio w hotelu na recepcji.

Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami. W przeciwnym wypadku hotel na miejscu może zażądać dopłaty, jeśli cena dla innej narodowości będzie inna.

Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.

Szczepienia

Przy wjeździe na teren Zanzibaru nie są wymagane szczepienia. Jednak WHO zaleca szczepienia przeciwko żółtej febrze, durowi brzusznemu oraz WZW A. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną. Należy zaopatrzyć się w środki przeciw komarom. Szczepienie przeciwko żółtej febrze wymagane od osób przybywających bezpośrednio z regionów zagrożonych chorobą.

Cena zawiera

Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, polskojęzyczny rezydent, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Cena nie zawiera

Opłaty za wizę (50 USD), wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT, podatku turystycznego - 1 USD/os/noc.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Suite room mangrove/pool view

2 dorosłych

All inclusive
WylotTurkish Airlines Inc, TK1722, TK6
10:05
02:30
BER · 29.03 (Śr.)Berlin - Brandenburg
ZNZ · 30.03 (Czw.)Zanzibar
Przylot
04:35
18:00
ZNZ · 05.04 (Śr.)Zanzibar
BER · 05.04 (Śr.)Berlin - Brandenburg
12 902 zł
za pokój

Suite room ocean view

2 dorosłych

All inclusive
WylotTurkish Airlines Inc, TK1722, TK6
10:05
02:30
BER · 29.03 (Śr.)Berlin - Brandenburg
ZNZ · 30.03 (Czw.)Zanzibar
Przylot
04:35
18:00
ZNZ · 05.04 (Śr.)Zanzibar
BER · 05.04 (Śr.)Berlin - Brandenburg
13 416 zł
za pokój

Suite room mangrove/pool view

2 dorosłych

All inclusive
WylotQatar Airways (Q.C.S.C), QR82, QR148
16:40
07:55
BER · 29.03 (Śr.)Berlin - Brandenburg
ZNZ · 30.03 (Czw.)Zanzibar
Przylot
17:10
13:05
ZNZ · 05.04 (Śr.)Zanzibar
BER · 06.04 (Czw.)Berlin - Brandenburg
14 580 zł
za pokój

Suite room ocean view

2 dorosłych

All inclusive
WylotQatar Airways (Q.C.S.C), QR82, QR148
16:40
07:55
BER · 29.03 (Śr.)Berlin - Brandenburg
ZNZ · 30.03 (Czw.)Zanzibar
Przylot
17:10
13:05
ZNZ · 05.04 (Śr.)Zanzibar
BER · 06.04 (Czw.)Berlin - Brandenburg
15 094 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Parking Dein Stellplatz, Hufenweg 16, 12526 Berlin

257
za 1 auto
1 auto
Data od
29.03.2023
Data do
06.04.2023
257
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

280
za wycieczkę
280
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji

Wycieczka12 902
Cena całkowita12 902
Cena całkowita12 902
lub

Opinie

Filtrowanie
Typ podróżującego
WszystkieSingielRodzina z dziećmiParaGrupa znajomych50+
Czas podróży
DowolnyMarzec - MajCzerwiec - SierpieńWrzesień - ListopadGrudzień - Luty
Opinie tylko ze zdjęciami
Sortuj po:
Data pobytu - ostatnie
Data pobytu - ostatnieNajwyższa ocena
Wyświetlono 5 z opinii
ewa
Luty 2023 ·

Para

Dodano: 24.02.2023
10
hotel cudo ,jedzenie b .dobre -owoce morza świeże soki. Obsługa super
Zaletyotoczenie ocean
Wadybrak masła
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
1
0

Opinia zmoderowana przez Wakacje.pl


CompetitionDesktopBanner
Ewa
Klient Wakacje.pl
Styczeń 2023 ·

Para

Dodano: 31.01.2023
8.8
bardzo dobra obsługa, rzetelność w sprzątaniu, reagowanie na potrzeby gości, dbałość obsługi o otoczenie
Zaletypołożenie tuż przy oceanie, dobre jedzenie, sympatyczna i dyskretna obsługa
Wadybrak
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
0
1

Przemek
Klient Wakacje.pl
Grudzień 2022 ·

Para

Dodano: 26.12.2022
3.4
Zacznę od tego, że to nie był mój pierwszy wyjazd do Afryki, dlatego mam już dość spore porównanie. I tak naprawdę w zasadzie nie wiem od czego zacząć😥Z pewnością hotel nie zasługuje na 4 lub 3 gwiazdki. Osobiście dla mnie max 2. Najgorszy minus hotelu to wyżywienie. Śniadania to porażka, jeden rodzaj mortadeli, 1 rodzaj sera żółtego, który prawie sam się roztapia😉 Pomidor i ogórek, margaryna najgorszego gatunku bo masła niestety brak. Brak tostera, tylko opiekacz do pieczywa. Prócz tego jedynie jajka, naleśniki nie jadalne, sama mąka, zakalec. Niestety słodkie bułki typu rogaliki z ciasta francuskiego nie wypieczone, pól surowe. Jedne pseudo parówki, lokalne ziemniaki, jakiś jogurt w miskach - niestety zawsze ciepły. Owoce jedynie ananas, arbuz i czasami banany, od czasu do czasu marakuja i mango. Obiady i kolacje to kolejna porażka, zero umiejętności gotowania. Mięso twarde, kto lubi rzuć pół godziny kawałek wołowiny to Ok l, ryby bardzo wysuszone. Brak puree i frytek. Jedynie ryż, ziemniaki opiekane, makaron typu nudle. Zjadalny jedynie rosół i czasami jak się trafi niewysuszony kurczak. Najgorsze, że cały czas to samo, na stołówce niema klimatyzacji, kilka małych wiatraków , woda i sok z hibiskusa na pół z woda to napoje które są w cenie, cola, fanta, tonik, spray. Personel pracuje tutaj chyba za karę i z wszystkim robią łaskę. Następna polityką hotelu jest zasada, że w barach nie dostaniesz czystego alkoholu, np. Samej whisky. Leją tylko drinki, brak możliwości podwójnego alkoholu. Więc jak ktoś lubi mocniejsze drinki to tutaj nie ma takiej opcji. Pokoje w stylu afrykańskim, bardzo skromne, klimatyzacja brudna. Często wyłączają prąd na kilka godzin, wtedy brak klimy, brak wody w pokojach itp. Odradzam naprawdę ten hotel, nie wiem skąd te opinie bo Zanzibar naprawde piękny ale przez taki hotel odechciało mi się tutaj wracać.
ZaletyPołożenie, spokój i cisza. Ładny pomost do opalania i bar na palach. Małpki biegające po hotelu.
WadyPolityka hotelu, jedzenie, obsługa, pokoje.
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
6
3

Opinia zmoderowana przez Wakacje.pl


Brands
Grudzień 2022 ·

Para

Dodano: 09.01.2023
1.4
Zacznę od tego, że to nie był mój pierwszy wyjazd do Afryki, dlatego mam już dość spore porównanie. I tak naprawdę w zasadzie nie wiem od czego zacząć😥Z pewnością hotel nie zasługuje na 4 lub 3 gwiazdki. Osobiście dla mnie max 2. Najgorszy minus hotelu to wyżywienie. Śniadania to porażka, jeden rodzaj mortadeli, 1 rodzaj sera żółtego, który prawie sam się roztapia😉 Pomidor i ogórek, margaryna najgorszego gatunku bo masła niestety brak. Brak tostera, tylko opiekacz do pieczywa. Prócz tego jedynie jajka, naleśniki nie jadalne, sama mąka, zakalec. Niestety słodkie bułki typu rogaliki z ciasta francuskiego nie wypieczone, pól surowe. Jedne pseudo parówki, lokalne ziemniaki, jakiś jogurt w miskach - niestety zawsze ciepły. Owoce jedynie ananas, arbuz i czasami banany, od czasu do czasu marakuja i mango. Obiady i kolacje to kolejna porażka, zero umiejętności gotowania. Mięso twarde, kto lubi rzuć pół godziny kawałek wołowiny to Ok l, ryby bardzo wysuszone. Brak puree i frytek. Jedynie ryż, ziemniaki opiekane, makaron typu nudle. Zjadalny jedynie rosół i czasami jak się trafi niewysuszony kurczak. Najgorsze, że cały czas to samo, na stołówce niema klimatyzacji, kilka małych wiatraków , woda i sok z hibiskusa na pół z woda to napoje które są w cenie, cola, fanta, tonik, spray. Personel pracuje tutaj chyba za karę i z wszystkim robią łaskę. Następna polityką hotelu jest zasada, że w barach nie dostaniesz czystego alkoholu, np. Samej whisky. Leją tylko drinki, brak możliwości podwójnego alkoholu. Więc jak ktoś lubi mocniejsze drinki to tutaj nie ma takiej opcji. Pokoje w stylu afrykańskim, bardzo skromne, klimatyzacja brudna. Często wyłączają prąd na kilka godzin, wtedy brak klimy, brak wody w pokojach itp. Odradzam naprawdę ten hotel, nie wiem skąd te opinie bo Zanzibar naprawde piękny ale przez taki hotel odechciało mi się tutaj wracać.
ZaletyPomost małpki biegające po osrodku
WadyJedzenie ,podejście kelnerów ,bak światła co drugi dzień .nie działająca klima
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
4
4

Opinia zmoderowana przez Wakacje.pl


krawatt@tlen.pl
Klient Wakacje.pl
Listopad 2022 ·

Para

Dodano: 12.11.2022
7.9
+1
Cudowne miejsce i ludzie. Polecamy. Zanzibar przywita Cię mile
ZaletyKomfortowe pokoje z widokiem na ocean.Duzy basen głęboki 2.8m. Rozrywki wieczorne .
WadyBrak.
Czytaj więcej
Czy ta opinia była pomocna?
2
2

Opinia zmoderowana przez Wakacje.pl


Mapa

Zanzibar Butterfly Centre 21 km w linii prostej od hotelu
Niedaleko Parku Jozani Forest znajduje się bardzo wyjątkowe miejsce na zanzibarskiej mapie - to Zanzibar Butterfly Centre, w którym spotkamy prawie 50 wyjątkowych gatunków motyli. Możliwość spotkania ich wszystkich z bardzo bliska będzie niezapomnianym doświadczeniem (szczególnie dla najmłodszych). Motylarium to jednocześnie ogromna hodowla prowadzona przez lokalnych farmerów i bardzo ważny element lokalnej gospodarki.

Zobacz więcej

Zanzibar Butterfly Centre
Rezerwat przyrody Jozani Forest 23 km w linii prostej od hotelu
Zanzibar to przede wszystkim egzotyczne gatunki zwierząt i roślin. Wszystkie je poznamy w rezerwacie przyrody Jozani Forest (największym leśnym obszarze na Zanzibarze). Czekają tu na nas wyjątkowe gatunki ptaków, monstrualne baobaby i fikusy. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy małpę Red Colobus (żyjącą wyłącznie na Zanzibarze).

Zobacz więcej

Rezerwat przyrody Jozani Forest
Zanzibarskie zoo 44 km w linii prostej od hotelu
Będąc na Zanzibarze koniecznie odwiedźmy zoo. Wycieczka będzie wspaniałą atrakcją dla najmłodszych - będą mogli dotknąć i pogłaskać zebrę i inne egzotyczne gatunki zwierząt, których nigdy nie zobaczą w żadnym innym miejscu na świecie. Bardzo lubianą przez dzieci atrakcją zoo jest przejażdżka na grzbiecie wielbłąda. Wizyta w zanzibarskim zoo to nie tylko zabawa - przede wszystkim to wyjątkowa lekcja przyrody przeprowadzona w atrakcyjny i bardzo lubiany przez dzieci sposób (przez zabawę do nauki), która na długo zapadnie w pamięci.

Zobacz więcej

Zanzibarskie zoo
Stone Town 48 km w linii prostej od hotelu
Stone Town to najstarsza dzielnica Zanzibaru, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na jej uliczkach zetkniemy się z mieszanką kultury arabskiej, afrykańskiej i indyjskiej. Koniecznie zwiedźmy: Pałac Cudów, Pałac Sułtana, dawny targ niewolników, stary fort oraz ruiny Pałacu Bargasha. Jeżeli chcemy zabrać ze sobą do domu upominek z Zanzibaru to Stone Town jest idealnym miejscem na takie zakupy.

Zobacz więcej

Stone Town
Prison Island (Więzienna Wyspa) 53 km w linii prostej od hotelu
Prison Island (Więzienna Wyspa) to bardzo popularna atrakcja Zanzibaru. Jak sama nazwa wskazuje na wyspie było niegdyś więzienie, obecnie pozostały już po nim tylko mury. Nie dlatego jednak tak tłumnie przybywają tu turyści. Największą atrakcją wyspy są zamieszkujące ją gigantyczne żółwie sprowadzone z Seszeli w XIX w. Niektóre z nich osiągają wagę 400 kg i dożywają wieku 250 lat.

Zobacz więcej

Prison Island (Więzienna Wyspa)

Pogoda

28°C
26°C
29°C
12

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz online na 24 godziny przed przylotem. Wygenerowany kod należy pokazać władzom na lotnisku w Tanzanii zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile podróżujący przedstawi certyfikat z kodem QR, poświadczający przyjęcie pełnego cyklu szczepień.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak PCR, maksymalnie na 72 godziny przed przylotem do Tanzanii.

Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie na 72 godzin przed wylotem. Należy zabrać ze sobą wynik testu w formie papierowej lub elektronicznej w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak PCR, maksymalnie na 72 godziny przed przylotem do Tanzanii.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.
Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii, dotyczy to także paszportów tymczasowych.

Obywatele Polski muszą posiadać wizę aby przekroczyć granicę i przebywać w Tanzanii. Wizę można uzyskać na głównych przejściach granicznych (w tym na lotnisku na Zanzibarze, na lotnisku w Dar es Salaam i na lotnisku Kilimandżaro) oraz przez Internet- zobacz więcej.

Koszt wizy turystycznej jednokrotnego wjazdu uzyskanej na przejściu granicznym i ważnej przez 90 dni to 50 USD. Na przejściach granicznych nie można uzyskać wizy wielokrotnego wjazdu.
Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze od cudzoziemców podróżujących z /przez kraje endemiczne. Zdecydowanie zalecana jest profilaktyka antymalaryczna oraz szczepienie przeciw żółtaczce zakaźnej. Rekomendowane jest także używanie wody przegotowanej (także do mycia zębów) oraz kupowanie wody i napojów butelkowanych.