Bardzo dobry14 opinii100% poleceń
8.1
10 197 zł

9 520

za osobę
Podsumowanie ceny

Reef & Beach Resort

Kod oferty: WAK718068
Last minute
Kod oferty: WAK718068
1/17
plaża
obiekt, plaża
teren hotelu, plaża
plaża
plaża

Opis oferty

Region: ZanzibarOrganizator: Best ReisenKod oferty: WAK718068

Naszym zdaniem

Urokliwy hotel nawiązujący stylem do zanzibarskiej wioski. Ciekawa architektura, piaszczysta plaża, rafa koralowa, cudowna roślinność afrykańska, wspaniałe widoki. Hotel po renowacji w 2020 r. Przyjemne miejsce na relaksujący urlop w tropikach, z dala od świata.

Położenie

Przy piaszczystej plaży, między Jambiani i wioską Makunduchi, na południowo - wschodnim wybrzeżu Zanzibaru, ok. 64km od stolicy i międzynarodowego lotniska.

Wyposażenie

Całodobowa recepcja z sejfem, ogród ze ścieżkami, molo (zejście do oceanu) z barem Jetti Lounge, restauracja Makuti (bufety, wieczory tematyczne, kuchnia międzynarodowa i lokalna), restauracja a'la carte, bar plażowy, kącik informacji turystycznej, sklepik z pamiątkami, sala konferencyjna.

Pokoje

W sumie 137 pokoi.

Standard - standardowy pokój dwuosobowy; klimatyzacja, Wi-Fi, zestaw do przygotowania kawy/herbaty, sejf, mała lodówka, łazienka, taras lub balkon (widok na ląd, boczny widok na basen/ogród). Całkowita powierzchnia - ok. 45m kw.

Suite room ocean view - pokój z widokiem na basen i ocean, dodatkowo telewizor. Powierzchnia całkowita - ok. 40m kw.

Family room ocean view - sypialnia i pokój dzienny, łazienka, klimatyzacja, Wi-Fi, zestaw do przygotowania kawy/herbaty, sejf, mała lodówka, telewizor z kanałami sat., taras lub balkon (widok na basen i ocean). Całkowita powierzchnia - ok. 50m kw.

Garden bungalow - pokój w wolnostojącym bungalowie (może być kilka pokoi w jednym bungalowie, oddzielne wejścia); klimatyzacja, Wi-Fi, zestaw do przygotowania kawy/herbaty, sejf, mała lodówka, telewizor z kanałami sat., łazienka, taras. Powierzchnia ok. 38m kw. Widok na ogród.

Ocean bungalow - pokój w wolnostojącym bungalowie (może być kilka pokoi w jednym bungalowie, oddzielne wejścia) bliżej plaży; klimatyzacja, Wi-Fi, zestaw do przygotowania kawy/herbaty, sejf, mała lodówka, telewizor z kanałami sat., łazienka, taras (widok na ocean). Powierzchnia ok. 38m kw.

Sejf i lodówka - odpłatnie.

Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 14:00, a kończy się o godz. 11:00

Wyżywienie

BB - śniadania w formie bufetów

HB - śniadania i kolacje (bufety), napoje płatne

All inclusive - śniadania, obiady, kolacje (bufety), przekąski (2 razy dziennie), lokalne napoje i alkohole (woda, napoje, kawa, herbata, piwo, wino stołowe, wyznaczone koktajle i drinki alkoholowe/bezalkoholowe) - do godz. 23.00.

Wszelkie świadczenia rozpoczynają się o godz. 14:00 w dniu zakwaterowania, a kończą o godz. 11:00 w dniu wykwaterowania.

Sport i rozrywka

Dwa baseny (jeden z widokiem na ocean, drugi w ogrodzie), tarasy słoneczne, siatkowka plażowa, tenis stołowy, siłownia, animacje, wieczorna rozrywka. Serwis plażowy (leżaki, parasole, ręczniki) bezpłatny. Płatne: sporty wodne, nurkowanie, kursy PADI, rejsy, masaże, hammam, zabiegi kosmetyczne i relaksujące, usługi fryzjera.

Dla dzieci

Brodzik, okazjonalnie zajęcia dla dzieci.

Covid-19

Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się ogólnoświatową sytuację związaną z pandemią Covid-19, hotel zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obostrzeń i zmian dotyczących korzystania z infrastruktury oraz formuły wyżywienia zgodnej z wprowadzanymi wymogami i zasadami władz odwiedzanego kraju. Prosimy mieć na uwadze, że tego typu zamiany mogą być wprowadzone w trybie nagłym i bez wcześniejszego informowania organizatora. Różnice w opisie oferty wynikające z powyższej informacji nie stanowią podstawy reklamacyjnej. Dodatkowo, przed wyjazdem prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ, przepisami wizowymi, paszportowymi dotyczącymi odwiedzanego kraju: https://polakzagranica.msz.gov.pl/, a także z informacjami zawartymi na naszej stronie internetowej: https://bestreisengroup.pl/bezpieczne-wakacje.html

Przelot

Oferta jest oparta o tzw. dynamiczne pakietowanie. Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych. W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta.

W przypadku przelotów rejsowych wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

Jeśli uczestnik wyjazdu nie jest obywatelem polskim (nie posiada paszportu polskiego) - powinien nas o tym fakcie bezzwłocznie powiadomić, ponieważ ceny naszych ofert są skalkulowane dla klientów legitymujących się polskimi paszportami.

Linie lotnicze

Oferta oparta jest o dynamiczne pakietowanie.

Cena aktualizuje się sama po założeniu rezerwacji. Rozkład lotów podany jest na "Zgłoszeniu rezerwacji". Aby cena mogła zostać ostatecznie potwierdzona, muszą być wprowadzone poprawnie dane uczestników: płeć "Pan/Pani", imię, nazwisko, data urodzenia (takie same jak w paszportach). Po założeniu rezerwacji wstępnej nie mamy możliwości edycji danych uczestników.

W przypadku poniższych przelotów wszelkie zmiany zgłoszone po potwierdzeniu rezerwacji i wystawieniu biletów są rozpatrywane indywidualnie. Odpowiedzialność za konsekwencje zmian i wszelkie koszty z tym związane ponosi klient.

W przypadku braku możliwości rezerwacji biletów lotniczych w przyjętych taryfach cena ostateczna imprezy może ulec zmianie. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta.

//

Emirates Airlines (lot z 1 przesiadką w Dubaju)

Lecąc Emirates Airlines każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 7 kg,

• jeden lub dwa bagaże rejestrowane - do 23 kg (w zależności od taryfy, limit potwierdza organizator)

Na pokładzie zapewniony jest bezpłatny catering.

Zapytania o zakup miejsc przyjmowane są max do 96 h przed wylotem.

Warunki przewozu linii Emirates Airlines: https://www.emirates.com/pl/polish/before-you-fly/travel/rules-and-notices/

//

Flydubai (lot z 1 przesiadką w Dubaju)

Lecąc flydubai każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 7 kg,

• jeden bagaż rejestrowany - do 20 kg.

Na pokładzie serwowany jest 1 bezpłatny posiłek. Pozostałe posiłki i napoje dodatkowo płatne, zgodnie z informacją pokładową.

Miejsca w samolocie przydzielane są automatycznie przez system. Nie możemy zagwarantować, że osoby z jednej rezerwacji będą siedziały obok siebie. Istnieje jednak możliwość rezerwacji konkretnych miejsc za dodatkową opłatą, dzięki której klienci będą mieli gwarancję miejsc obok siebie. Zapytania o zakup miejsc przyjmowane są max do 96 h przed wylotem.

Warunki przewozu linii flydubai: https://www.flydubai.com/en/information/policies/conditions-of-carriage

//

Qatar Airways (lot z 1 przesiadką w Doha)

Lecąc Qatar Airways każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 7 kg,

• dwa bagaże rejestrowane - do 23 kg.

Na pokładzie zapewniony jest bezpłatny catering.

Warunki przewozu linii Qatar Airways: https://www.qatarairways.com/pl-pl/legal/conditions-of-carriage.html

//

Lufhansa (lot z 1 przesiadką we Frankfurcie)

Lecąc Lufhansa każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 8 kg,

• jeden bagaż rejestrowany - do 23 kg.

Warunki przewozu linii Lufhansa: https://www.lufthansa.com/pl/pl/warunki-przewozu

//

Condor (lot z 1 przesiadką we Frankfurcie)

Lecąc Condor każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 8 kg,

• jeden bagaż rejestrowany - do 20 kg.

Warunki przewozu linii Condor: https://www.condor.com/pl/pomoc-i-kontakt/owh.jsp

//

Turkish Airlines (lot z 1 przesiadką w Stambule)

Lecąc Turkish Airlines każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 8 kg,

• dwa bagaże rejestrowane - do 23 kg.

Na pokładzie zapewniony jest bezpłatny catering.

Warunki przewozu linii Turkish Airlines: https://www.turkishairlines.com/en-int/legal-notice/general-conditions-of-carriage/

//

Enter Air (lot bezpośredni)

Lecąc Enter Air każdy pasażer może wziąć ze sobą:

• jeden bagaż podręczny - do 5 kg,

• jeden bagaż rejestrowany - do 16 kg.

Przy rezerwacjach założonych z przelotem liniami Enter Air, obowiązują warunki anulacji, zmiany danych uczestników zgodne z warunkami przewoźnika. Nie mają zastosowania warunki rezerwacji dla przelotów czarterowych.

Warunki przewozu linii Enter Air: https://www.enterair.pl/pl/ogolne-warunki-przewozu

Wizy

Od obywateli RP wymagana jest wiza. Można ją nabyć na lotniskach lub przez internet https://eservices.immigration.go.tz/visa. Wiza jest ważna 90 dni. Opłata wizowa wynosi 50 USD.

Na lotnisku: należy okazać paszport, którego termin ważności w dniu powrotu, nie jest krótszy niż 6miesięcy (muszą być w nim dwie puste strony); bilet powrotny; wypełnić formularz wizowy; zostaną pobrane odciski palców oraz zrobione zdjęcie.

Wiza jest ważna na całym terytorium państwa. Cudzoziemców obowiązuje jednak lokalna kontrola paszportowa (bez opłat) i celna przy wjeździe i przy opuszczaniu wysp Zanzibaru.

Wszyscy goście hotelowi muszą zapłacić tzw Infrastructure Tax w wysokości 1 USD za osobę za noc. Opłata ta jest pobierana bezpośrednio w hotelu na recepcji.

Dodatkowo osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zobowiązane są we własnym zakresie zrealizować kwestie wizowe. Biuro nie ponosi odpowiedzialności w sytuacji, gdy klient nie wyleci do kraju docelowego, zostanie zawrócony lub w jakikolwiek inny sposób sprawy paszportowo-wizowe wpłyną na jego wylot i pobyt.

Szczepienia

Przy wjeździe na teren Zanzibaru nie są wymagane szczepienia. Jednak WHO zaleca szczepienia przeciwko żółtej febrze, durowi brzusznemu oraz WZW A. Sugerujemy profilaktykę antymalaryczną. Należy zaopatrzyć się w środki przeciw komarom. Szczepienie przeciwko żółtej febrze wymagane od osób przybywających bezpośrednio z regionów zagrożonych chorobą.

Cena zawiera

Bilet lotniczy z opłatami lotniskowymi, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie wg oferty, wyżywienie wg oferty, polskojęzyczny rezydent, ubezpieczenie od KL, NNW, bagażu i chorób przewlekłych, VAT.

Cena nie zawiera

Opłaty za wizę (50 USD), wycieczek fakultatywnych, napiwków, wydatków własnych, dodatkowych ubezpieczeń od kosztów rezygnacji i pakiet SPORT, podatku turystycznego - 1 USD/os/noc.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wybierz pokój i godziny lotów

Nowość
Wybierz pokój i sprawdź podany obok rozkład lotu. Czasami zdarza się, że godziny lotów się zmieniają. Jeśli tak się stanie – poinformujemy Cię o tym.

Suite room ocean view

2 dorosłych

śniadania
WylotEmirates, EK2023, EK2
21:25
14:55
WAW · 18.10 (Wt.)Warszawa - Chopin
ZNZ · 19.10 (Śr.)Zanzibar
Przylot
22:20
12:15
ZNZ · 26.10 (Śr.)Zanzibar
WAW · 27.10 (Czw.)Warszawa - Chopin
17 474 zł
za pokój

Suite room ocean view

2 dorosłych

śniadania i obiadokolacje
WylotEmirates, EK2023, EK2
21:25
14:55
WAW · 18.10 (Wt.)Warszawa - Chopin
ZNZ · 19.10 (Śr.)Zanzibar
Przylot
22:20
12:15
ZNZ · 26.10 (Śr.)Zanzibar
WAW · 27.10 (Czw.)Warszawa - Chopin
17 748 zł
za pokój

Suite room ocean view

2 dorosłych

All inclusive
WylotEmirates, EK2023, EK2
21:25
14:55
WAW · 18.10 (Wt.)Warszawa - Chopin
ZNZ · 19.10 (Śr.)Zanzibar
Przylot
22:20
12:15
ZNZ · 26.10 (Śr.)Zanzibar
WAW · 27.10 (Czw.)Warszawa - Chopin
18 692 zł
za pokój

Suite room ocean view

2 dorosłych

śniadania
WylotQatar Airways (Q.C.S.C), QR260, QR14
17:40
08:30
WAW · 18.10 (Wt.)Warszawa - Chopin
ZNZ · 19.10 (Śr.)Zanzibar
Przylot
23:15
13:15
ZNZ · 26.10 (Śr.)Zanzibar
WAW · 27.10 (Czw.)Warszawa - Chopin
19 090 zł
za pokój

Warto dokupić

Aktualizujemy parametry oferty
Tylko u nasPromesa Pewne Wakacje gratis i szeroki pakiet ubezpieczeń.

Oficjalny Parking Lotniska P2, Żwirki i Wigury 1, Warszawa

660
za 1 auto
1 auto
Data od
18.10.2022
Data do
27.10.2022
660
za 1 auto

Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

280
za wycieczkę
280
za wycieczkę
Dołóż ubezpieczenie do koszyka, warto!

70%

naszych klientów decyduje się na zakup ubezpieczenia

zero ryzyka

Ubezpieczenie Kosztów Rezerwacji chroni Cię, jeśli zachorujesz na COVID-19

od 80 tys. do 8 mln €

kosztów leczenia zostanie pokrytych, jeśli zdarzy Ci się COVID-19 w trakcie wakacji
Wycieczka17 474
Cena całkowita17 474
Cena całkowita17 474
lub

Opinie dodane przez

ANETA
Lipiec 2022 ·

Para

Dodano: 15.08.2022
8.0
Hotel przepięknie położony nad brzegiem oceanu i częściowo w lesie namorzynowym, dlatego w hotelu można spotkać urocze małpki. Widok na ocean nieziemski. Woda cieplutka, a dzięki dużym pływom można spacerować ,, po oceanie" Jedzenie raczej skromne ,ale nikt głodny nie będzie. Plaża nie jest duża i nie ma na niej leżaków, ale jest niewielki basen przy samej plaży z leżakami. Drugi basen w głębi hotelu duży i głęboki podobno wodna jest tam ze źródeł namorzynowych. Na terenie hotelu jest biuro podróży, Polecam. Fajne wieczorne animacje. Obsługa w hotelu bardzo mega pozytywnie nastawiona do turystów. Ogólnie hotel oceniam bardzo dobrze.

Paulina
Maj 2022 ·

Para

Dodano: 20.05.2022
6.0
+2
Hotel w afrykańskim klimacie, co jest mega plusem. Po hotelu biega mnóstwo przyjaznych małpek, którym można robić zdjęcia (ale nie dotykać!). Duży basen, lazurowa woda, piękne zejście do oceanu z „domku na wodzie”. Cudowne otocznie - wchodząc do tego hotelu i widząc ocean ma się od razu myśl, ze trafiło się do raju. Jednym mankamentem było trochę monotonne jedzenie, które jak się skończyło, nie było dokładne. Szczególnie dot. to owoców morza, ktore w tym kraju jednak są tanie. Generalnie żywnościowo szału nie ma. Za to warto pójść do restauracji a’La carte! Talerz owoców morza dla dwóch osób za 38 dolarów to coś pysznego!
ZaletyPokoje sprzątane codziennie, piękny widok, zwierzęta, afrykański klimat.
WadyMonotonne jedzenie, najgorsze i najbrzydsze łazienki w najdroższych pokojach (ocean bungalow), brak normalnej, piaszczystej plaży, jednak mimo tych wad warto tam pojechać!

Marek
Maj 2022 ·

50+

Dodano: 11.06.2022
8.0
+6
Pobyt (ostatni tydzień kwietnia- początek maja) w hotelu zaliczam do bardzo udanych chociaż byłem pełen obaw czy pora deszczowa nie zdefiniuje nam tego wyjazdu. Potwierdzę powtarzającą się opinię że panujący w Reef & Beach Resort standard afrykański odbiega od standardów hoteli europejskich w dół. Od początku wszystko budziło obawy - ostatnia prosta do hotelu po zakrzaczonej wyboistej drodze z dziurami wypełnionymi wodą... W recepcji bardzo miła Pani szybko się nami zajęła i obsłużyła z tym że..... nie było prądu więc nie mogła zeskanować paszportów i chociaż z uśmiechem stwierdziliśmy że nie ma sprawy przyjdziemy z dokumentami jeszcze raz to nas zaraz goście uświadomili że sprawa jest - bo nie działa w tym czasie np. spuszczanie wody w toalecie, prysznice w łazience, światło w pokojach a za tym np. nie można naładować baterii w telefonie. Jak się później okazało takie incydenty się zdarzały w ciągu pobytu - raczej na bardzo krótko i akurat my nie znaleźliśmy się nigdy w sytuacji w której by nam to przeszkodziło. Pokój niestety nie był gotowy - bardzo tego nie lubię bo po podróży która trwa prawie całą dobę potrzebny jest wypoczynek a nie siedzenie kątem bez możliwości przebrania, prysznica. Po interwencji mojej żony - dostaliśmy tymczasowy pokój gdzie mogliśmy te kilka godzin wypocząć. Dlaczego nie zaproponowano nam tego od razu ? Hotel był obłożony w małym stopniu, znacznie więcej gości pojawiło się od 1 maja. Być może to wina biura podróży które nie zadbało/opłaciło takiej opcji a nie hotelu ??? Zaraz po przyjeździe skorzystaliśmy ze śniadania - porównując do innych wcześniejszych wyjazdów - określiłbym raczej jako skromne z tym że niczego praktycznie nie brakowało - była owsianka, jajecznica smażona na życzenie, parówki, warzywa gotowane, surówki , owoce - skromny wybór co nas zaskoczyło bo liczyliśmy że pod tym względem będzie na bogato. Generalnie o innych posiłkach można powiedzieć że powtórzył się schemat ze śniadania czyli raczej skromnie i wybór ograniczony ale ilościowo nigdy niczego nie brakowało. Bywały wyjazdy z których pamiętam wystawne posiłki do dziś i stanowiło to dużą atrakcję - w tym przypadku był to najskromniejszy wybór potraw ale zrobionych smacznie i w różny sposób więc bez problemu znajdowałem sobie coś co bardzo smakowało. Często oferowane były smażone na bieżąco steki z tuńczyka i tutaj duży plus bo były najlepsze jakie kiedykolwiek miałem okazję spróbować - może chodziło o świeżość mięsa bo te co próbowałem w Polsce nawet w wykwintnych restauracjach nie umywały się do zanzibarskich. Obsługa i czystość na jadalni była wzorowa. Bardzo mili , kulturalni i pomocni młodzi ludzie którzy zawsze pytali czy można zabrać talerz, przynosili mi musztardę do parówek gdy nie była wystawiona :) i generalnie reagowali na każde skinienie. Kucharze także bardzo sympatyczni, szef kuchni doglądał całość i chętnie rozmawiał. Akurat w czasie naszego pobytu skończył się ramadan i mieli ważne czterodniowe święto. Na wycieczce dzień wcześniej dowiedziałem się że na pierwsze świąteczne śniadanie jedzą swoje tradycyjne potrawy ( tak jak u nas na Wigilię ) min. zupę z ośmiornicy i ryż na ostro. Śniadanie w hotelu było jednak takie jak zwykle - zapytałem szefa kuchni o tą kwestię i z uśmiechem na ustach powiedział że na obiad zrobi dla mnie zupę z ośmiornic. No i faktycznie była. Przepyszna! Dobrze doprawiona, lekko kwaśna z mięciutkimi kawałkami mięska. Zjadłem dwie porcje i tak zawsze z dna sobie pobierałem żeby była gęsta. Zachęceni zupą zamówiliśmy sobie danie z karty na kolację i to był prawdziwy strzał w 10. Szef poprosił nas tylko abyśmy kolacje zjedli na górnym piętrze restauracji gdzie bywało zwykle mało osób. Wybraliśmy sobie owoce morza. Kelnerka w towarzystwie szefa kuchni przyniosła nam olbrzymi półmisek wypełniony samymi rarytasami . Starczyło tych frykasów dla 3 osób. Nigdy wcześniej nie jadłem i nawet nie widziałem takich dużych krewetek, langust ... Koszt takiego dania w menu wynosił 33USD. Porównywalna cena w restauracji w Polsce byłaby bliska czterocyfrowej z tym że nigdy nie tak duże i tak świeże okazy. Następny temat który sprawił że pobyt był wyjątkowy to przyroda. W okresie gdy my byliśmy opady deszczu były niewielkie, przelotne i co było rewelacyjne ciepłe. Słońce często świeciło przez chmury dzięki temu mogliśmy cały dzień przebywać na powietrzu i cieszyć się 30 stopniowym ciepełkiem. Nie obeszło się jednak bez kremów z filtrem i pobytu gdy cały dzień bywa w pełnym słońcu bym nie wolał. Olbrzymie wrażenie robiło na nas obserwowanie dzikiej przyrody - małpy przechodzące przez teren hotelu, kolorowe gekony, motyle, kraby i nasz ulubiony nocny bushbaby. Osobny temat stanowiła wycieczka na snurkowanie i rozgwiazdy. Rafa koralowa jeszcze w miarę w dobrej formie porównując do tego co widzieliśmy ostatnie np. dwa lata w Egipcie i na Malediwach. Rozgwiazdy - tak kolorowe i w takiej ilości że zapierające dech w piersiach. Pojedyncze sztuki były także na rafie bezpośrednio przy hotelu.
ZaletyPołożenie na skraju parku krajobrazowego i oceanu, kultura i zaangażowanie personelu, pogoda, bogata przyroda, egzotyka, baseny ze słodką wodą z podziemnych źródeł, moskitiery w pokoju i codzienna dbałość o spryskiwanie ich na noc środkami odstraszającymi owady pomimo tego że komarów nie było wcale ale...no właśnie , baliśmy się malarii, dengi a w tym stanie rzeczy mogliśmy czuć sie bezpiecznie.

Edyta
Sierpień 2021 ·

Para

Dodano: 20.08.2021
9.8
Pobyt w tym hotelu był rewelacyjny. Genialna atmosfera, przesympatyczna obsługa, a animatorzy bardzo ciekawi ludzie potrafią zachęcić do zabawy. Co do wycieczek polecamy Salomona ( człowiek z plaży) tel +255673886174 nie bójcie się ich to naprawdę wspaniali ludzie. Uczciwi i przyjaźnie nastawieni do turystów. Spędziliśmy z nim dwa dni w grupie 6osobowej i zobaczyliśmy życie od podszewki. Pokazał nam wszystko o co prosiliśmy jednocześnie umilając nam czas podczas podróży. Napewno zostanie w on naszych sercach tak jak jego przyjaciel Tommy, który świetnie mówi po polsku. Hakuna mata.????
ZaletyŚwietna lokalizacja, wspaniały personel i animatorzy. Pokoje sprzątane codziennie. Niezapomniane wieczory w barze na wodzie.
WadyBrak

Krystyna i trójka
Sierpień 2021 ·

Grupa znajomych

Dodano: 22.04.2022
9.0
+2
cudowny pobyt, wspaniałe miejsce, dużo zieleni, basen przy samej plaży, biegąjce małpki po terenie, wspaniały personel, animacje przecudne, wszędzie blisko, do Paje, do The Rock, do Stone Town trochę dalej, ale taxi na 4 osoby na cały dzień wychodzi tanio, dalekie piękne odpływy, mnóstwo różnych zwierzątek do zobaczenia, po południu przypływ i kąpiel w oceanie, jedzonko super duży wybór, owoce morza - mniammm... trochę słabo z deserami, mały wybór pieczywa, marakuja pycha POLECAM TEN HOTEL, chociaż dookoła hotelu nic nie ma, to są taxi i dala, dala. AHA ---- wspanale w nocy widać drogę mleczną na niebie , trzeba wyjśc do drogi, jest mniej światła - przepięknie tam
Zaletyprzepiękne lobby, małpki, odpływy, animacje, super oraganizacja urodzin na życzenie (15$), personel czekał na nas z kolacją to duży plus po długim locie,, tanie taxi, wygodne i bardzo mili kierowcy, super animatorzy - WSZYSTKO SUPERRRRRR, byliśmy w cztery osoby 5 -18 sierpień, można wypożyczyć rowery, wspaniałe wycieczki po wyspie , byliśmy na pięciu , sami byliśmy cały dzień taksowką w Stone Town, cudne , stare zabytkowe miasto, żałujemy że nie wypożyczyliśmy samochodu by zwiedzić wyspę sami
Wadynie ma wad

Mapa

Zanzibar Butterfly Centre 21 km w linii prostej od hotelu
Niedaleko Parku Jozani Forest znajduje się bardzo wyjątkowe miejsce na zanzibarskiej mapie - to Zanzibar Butterfly Centre, w którym spotkamy prawie 50 wyjątkowych gatunków motyli. Możliwość spotkania ich wszystkich z bardzo bliska będzie niezapomnianym doświadczeniem (szczególnie dla najmłodszych). Motylarium to jednocześnie ogromna hodowla prowadzona przez lokalnych farmerów i bardzo ważny element lokalnej gospodarki.

Zobacz więcej

Zanzibar Butterfly Centre
Rezerwat przyrody Jozani Forest 23 km w linii prostej od hotelu
Zanzibar to przede wszystkim egzotyczne gatunki zwierząt i roślin. Wszystkie je poznamy w rezerwacie przyrody Jozani Forest (największym leśnym obszarze na Zanzibarze). Czekają tu na nas wyjątkowe gatunki ptaków, monstrualne baobaby i fikusy. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy małpę Red Colobus (żyjącą wyłącznie na Zanzibarze).

Zobacz więcej

Rezerwat przyrody Jozani Forest
Zanzibarskie zoo 44 km w linii prostej od hotelu
Będąc na Zanzibarze koniecznie odwiedźmy zoo. Wycieczka będzie wspaniałą atrakcją dla najmłodszych - będą mogli dotknąć i pogłaskać zebrę i inne egzotyczne gatunki zwierząt, których nigdy nie zobaczą w żadnym innym miejscu na świecie. Bardzo lubianą przez dzieci atrakcją zoo jest przejażdżka na grzbiecie wielbłąda. Wizyta w zanzibarskim zoo to nie tylko zabawa - przede wszystkim to wyjątkowa lekcja przyrody przeprowadzona w atrakcyjny i bardzo lubiany przez dzieci sposób (przez zabawę do nauki), która na długo zapadnie w pamięci.

Zobacz więcej

Zanzibarskie zoo
Stone Town 48 km w linii prostej od hotelu
Stone Town to najstarsza dzielnica Zanzibaru, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na jej uliczkach zetkniemy się z mieszanką kultury arabskiej, afrykańskiej i indyjskiej. Koniecznie zwiedźmy: Pałac Cudów, Pałac Sułtana, dawny targ niewolników, stary fort oraz ruiny Pałacu Bargasha. Jeżeli chcemy zabrać ze sobą do domu upominek z Zanzibaru to Stone Town jest idealnym miejscem na takie zakupy.

Zobacz więcej

Stone Town
Prison Island (Więzienna Wyspa) 53 km w linii prostej od hotelu
Prison Island (Więzienna Wyspa) to bardzo popularna atrakcja Zanzibaru. Jak sama nazwa wskazuje na wyspie było niegdyś więzienie, obecnie pozostały już po nim tylko mury. Nie dlatego jednak tak tłumnie przybywają tu turyści. Największą atrakcją wyspy są zamieszkujące ją gigantyczne żółwie sprowadzone z Seszeli w XIX w. Niektóre z nich osiągają wagę 400 kg i dożywają wieku 250 lat.

Zobacz więcej

Prison Island (Więzienna Wyspa)

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
31°C
19°C
26°C
9

Przed podróżą

SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Formularz online na 24 godziny przed przylotem. Wygenerowany kod należy pokazać władzom na lotnisku w Tanzanii zobacz więcej.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie o ile podróżujący przedstawi certyfikat z kodem QR, poświadczający przyjęcie pełnego cyklu szczepień.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak PCR, maksymalnie na 72 godziny przed przylotem do Tanzanii.

Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie na 72 godzin przed wylotem. Należy zabrać ze sobą wynik testu w formie papierowej lub elektronicznej w języku angielskim.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: tak PCR, maksymalnie na 72 godziny przed przylotem do Tanzanii.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w super cenie.
Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od chwili planowanego zakończenia pobytu w Tanzanii, dotyczy to także paszportów tymczasowych.

Obywatele Polski muszą posiadać wizę aby przekroczyć granicę i przebywać w Tanzanii. Wizę można uzyskać na głównych przejściach granicznych (w tym na lotnisku na Zanzibarze, na lotnisku w Dar es Salaam i na lotnisku Kilimandżaro) oraz przez Internet- zobacz więcej.

Koszt wizy turystycznej jednokrotnego wjazdu uzyskanej na przejściu granicznym i ważnej przez 90 dni to 50 USD. Na przejściach granicznych nie można uzyskać wizy wielokrotnego wjazdu.
Wymagane jest szczepienie przeciwko żółtej febrze od cudzoziemców podróżujących z /przez kraje endemiczne. Zdecydowanie zalecana jest profilaktyka antymalaryczna oraz szczepienie przeciw żółtaczce zakaźnej. Rekomendowane jest także używanie wody przegotowanej (także do mycia zębów) oraz kupowanie wody i napojów butelkowanych.