Dobry8 opinii100% poleceń
7,6
Aktualizujemy cenę
ZAREZERWUJ
Trwa weryfikacja ceny

Orient Express

Wycieczka objazdowa

Last minute
Kod oferty: WAK466954

Nasi klienci docenili

 • Wysoko oceniany program wycieczki, od lat cieszący się niesłabnącą popularnością.
 • Wyjątkowa zabawa podczas wieczoru tureckiego w jednej z jaskiń Kapadocji.
 • Zwiedzanie najsłynniejszej budowli w Stambule - Świątyni Mądrości Bożej, uznanej za jeden z cudów architektonicznych świata.
 • Dostępne pokoje

  Pokój dwuosobowy

  2 dorosłych
  Aktualizujemy cenę

  Dodatkowe opcje

  Ubezpieczenie podróży wraz z kosztami rezygnacji i leczeniem COVID-19 AXA ASSISTANCE

  185
  za wycieczkę
  promesa

  Promesa Pewne Wakacje - TYLKO TERAZ ZA DARMO

  promesa
  0
  za wycieczkę
  Trwa weryfikacja ceny

  Informacje o podróży

  Wylot

  06:3507.10.2020 Środa
  WAWWarszawa - Chopin
  10:2507.10.2020 Środa
  AYTAntalya

  Powrót

  11:1514.10.2020 Środa
  AYTAntalya
  13:1514.10.2020 Środa
  WAWWarszawa - Chopin

  Szczegóły oferty

  Kod oferty: WAK466954Organizator: Itaka

  Region

  Turcja /

  Opis oferty:

  Antalya • Pamukkale • Hierapolis • Bursa • Stambuł • Ankara • Kapadocja • Konya • Antalya

  Program od lat cieszący się dużą popularnością i znakomitymi opiniami. Pasjonujące zabytki, lokalne klimaty, zapachy i smaki Orientu w świetnie zaplanowanym tygodniu z mnóstwem atrakcji. Na trasie fascynująca Kapadocja z księżycowymi widokami i czarodziejskimi kominami skalnymi, kościoły wykute w skałach, Stambuł - intrygująca metropolia, miasto leżące na dwóch kontynentach. W programie niezapomniany rejs po Bosforze i znakomita zabawa na wieczorze tureckim w jaskiniach Kapadocji. Warto skorzystać z proponowanego programu fakultatywnego: lot balonem nad Kapadocją, Stambuł nocą, pokaz tańca wirujących derwiszów. Po pełnym wrażeń tygodniu proponujemy wypoczynek nad morzem. Fantastyczny wybór miejsc i hoteli znanych z wysokiego standardu i świetnego poziomu all inclusive. Łączna trasa w Turcji: ok. 2100km. W 2019 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

  1. dzień. antalya

  Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Antalyi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja i nocleg.

  2. dzień. pamukkale - hierapolis (trasa: ok. 250km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Taurus do PAMUKKALE, zwanego bawełnianą twierdzą, jednego z najwspanialszych cudów natury. Spacer po białych wapiennych tarasach, które zostały wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin HIERAPOLIS, miasta założonego w II w. p.n.e. przez władcę Pergamonu Eumenesa II, gdzie do dziś w bardzo dobrym stanie zachował się teatr. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

  3. dzień. bursa (trasa: ok. 450km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURSY, pierwszej stolicy imperium osmańskiego, obecnie popularnego ośrodka sportów zimowych w Turcji. Zwiedzanie Zielonego Meczetu wraz z przylegającym do niego grobowcem. Jest to najbardziej malowniczy meczet Bursy - swoją nazwę zawdzięcza kolorowi fajansowych płytek, którymi jest wyłożone jego wnętrze. Czas wolny w centrum. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

  4. dzień. stambuł (trasa: ok. 150km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do STAMBUŁU, jednej z najbardziej intrygujących metropolii świata, miasta na dwóch kontynentach. Zwiedzanie: Hagia Sophia - Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata. Wizyta na Hipodromie. Dawny tor wyścigów konnych i rydwanów obecnie może nazwany być sercem starego Stambułu. Bliskość do pozostałych atrakcji sprawia, że miejsce to licznie przyciąga turystów. Błękitny Meczet - najpiękniejszy i najsławniejszy meczet Stambułu z 6minaretami i ścianami pokrytymi 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Wizyta na największym krytym targowisku świata - Wielkim Bazarze - o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4 tys. sklepów można kupić niemal wszystko. Rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, ma znaczenie strategiczne i była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): "Stambuł nocą", czyli wieczorny spacer po mieście. To wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.

  5. dzień. stambuł - ankara (trasa: ok. 450km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pałacu Topkapi - imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnego przez ponad 380 lat. Przejazd do ANKARY, stolicy Turcji. Zwiedzanie Mauzoleum Ataturka - narodowej świątyni poświęconej ojcu Turków, twórcy współczesnego państwa tureckiego. Ankara w przeszłości znana była z hodowli rasowych zwierząt oraz uprawy gruszek i winogron. Obecnie jest ważnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym, a w jej obrębie mieszczą się liczne stanowiska archeologiczne. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): "Hammam", czyli wizyta w tureckiej łaźni. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

  6. dzień. kapadocja (trasa: ok. 300km)

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KAPADOCJI słynącej z księżycowego krajobrazu, podziemnych miast i skalnych kościołów. Zwiedzanie: skansen Göreme, największy i najciekawszy kompleks skalnych kościołów wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym, kryjących wspaniałe freski, w większości z XI w., wizyta na wzgórzu Uchisar, skąd rozpościera się panoramiczny widok na Kapadocję. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Wieczorem wspaniała zabawa podczas "Tureckiej Nocy", zorganizowanej w jednej z jaskiń Kapadocji. Zabawa obejmuje program artystyczny, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Powrót do hotelu, nocleg.

  7. dzień. kapadocja - konya - antalya (trasa: ok. 520km)

  Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) lot balonem nad Kapadocją. Niepowtarzalna okazja do podziwiania wspaniałego krajobrazu z góry. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji. Tutaj powstał zakon tańczących derwiszów, których charakterystyczną cechą jest umiejętność medytacji w ruchu. Zwiedzanie muzeum Mevlany - założyciela zakonu. W muzeum zobaczyć można między innymi ponad 30 tysięcy rękopisów, a także pochodzące z okresu XIII-XVIII wieku dywany i kilimy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

  8. dzień.

  Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

  świadczenia:

  7 noclegów w hotelach w miastach lub w okolicy miast: 2 w Antalyi, 1 w Pamukkale, 1 w Bursie, 1 w Stambule, 1 w Ankarze, 1 w Urgup; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazdy autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

  Uwagi:

  Obowiązkowe opłaty na miejscu: rejs po cieśninie Bosfor, wieczór "Turecka Noc", bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, audio guide: ok. 160 EUR (dzieci do 8 lat - 50% zniżki); napiwki: ok. 20 EUR/os. Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego. Opłaty fakultatywne: Stambuł nocą: ok. 25 EUR; wymagane min. 15 osób, lot balonem nad Kapadocją: ok. 200 EUR, pokaz tańca derwiszów: ok. 19 EUR; wymagane min. 5 osób, wizyta w hammamie: ok. 30 EUR. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.

  Warunki uczestnictwa
  Wyświetl szczegóły

  Pogoda

  Październik

  Zobacz cały rok
  Temperatura w dzień
  26°C
  Temperatura w nocy
  14°C
  Temperatura wody
  23°C
  Liczba godzin słonecznych
  8

  Opinie

  Opinie dodane przez

  1.0
  Elżbieta
  Pobyt - Wrzesień 2020Singiel
  Super wycieczka. Organizacja również. Przewodnik rewelacyjny, wytworzył wspaniałą atmosferę wśród grupy
  ZaletySuper wycieczka. Przepiękne widoki i ciekawy program,który dzięki wspaniałemu przewodnikowi Utku mówiącym w języku polskim i jego wiedzy i był jeszcze ciekawszy. Przewodnik był bardzo pomocny i miły. Kierowca również zasługuje na uznanie, to Mehmet, który dawał poczucie bezpiecznej podróży. Polecam bez wahania. Niezapomniane wrażenia. Następna wycieczka na którą wybiorę się będzie z Itaka
  WadyZbyt małe aby je opisywać

  9.0
  Barbara
  Pobyt - Wrzesień 2019Singiel
  Wszystlo ????.Polecam wszystkim ktorzy lubia zwiedzac,mozna zobaczyc przepiekne miejsca i fascynowac sie inna kulturą
  ZaletyWycieczka bardzo dobrze zorganizowana przepiekne miejsca do zwiedzania cudna Kapadocja przepiekne krajobrazy a przewodnik Wolga ,wspaniały urokliwy wiedza niesamowita urok osobisty, moglabym pisac nieskonczenie o jego zaletach polecam wszystkim taką wycieczkę i przewodnika Wolga Muszę jeszcze dodać ze tez wspaniały kierowca autokaru Soner super odpowiedzialny
  WadyNie zauważyłam zadnych.

  9.6
  Czesław Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Czerwiec 2019Seniorzy
  Hotele nieekskluzywne ale czyste z dobrą klimatyzacją, dwa z nich z basenami.
  ZaletyDobra organizacja. Przewodnik wycieczki Ibrahim ciekawie opowiadał o Turcji i zwiedzanych obiektach, bardzo starał się aby zadowolić uczestników wycieczki. Tempo zwiedzania nie było uciążliwe. Posiłki dobre.
  WadyTrudno nazwać to wadą ale program zwiedzania można by bardziej urozmaicić o zwiedzanie ciekawych miejsc na trasie wycieczki. Słabej jakości, psujące się bezprzewodowe zestawy słuchawkowe ale przewodnik starał się nad tym zapanować.

  9.0
  Dorota
  Pobyt - Październik 2018Para
  Wycieczka dobrze zorganizowana z ciekawym programem,bardzo intensywna.Super przewodnik Halil,człowiek o anielskiej cierpliwości,stworzył miłą rodzinną atmosferę,w każdej chwili służący pomocą.
  ZaletyCiekawy program wycieczki w 100% zrealizowany
  WadyZbędna część handlowa/wizyta w salonie jubilerskim i sklepie z wyrobami ze skóry/

  7.6
  A Klient Wakacje.pl
  Pobyt - Sierpień 2018Grupa przyjaciół
  - słaba organizacja czasu - częste i dość długie przerwy, które mają umożliwić najlepiej nieustające robienie zakupów (z przerwą na jedzenie w drogich i przeważnie średniej jakości przydrożnych lokalach, choć przeważnie tuż obok nich znajduje się jakaś tańsza alternatywa, ale o tym turecki przewodnik już nie wspomina), tak więc ustawki z restauratorami i handlarzami są aż nadto oczywiste - można by pewne rzeczy robić subtelniej :-) - przewodnik przekazuje po kilkanaście razy te same informacje (które niekoniecznie są jakoś specjalnie istotne) i przy każdej nadarzającej się okazji mówi o pieniądzach - kiepska organizacja lotów (15-godzinne czekanie na transfer w hotelowej recepcji bez możliwości przynajmniej przedłużenia doby hotelowej - jakoby ze względu na rezerwacje, których realizacji jednak nie dało się zaobserwować podczas rzeczonych 15 godzin - to całkowita porażka - idiotyczne rozwiązania z zajmowaniem miejsc w autokarze - organizator powinien zadbać o to, by pary wyjeżdżające razem miały szansę siedzieć obok siebie, a nie spędzać ponad 50 % czasu z obcym człowiekiem
  Zalety- bardzo wygodny i komfortowy autokar z sympatycznym i wyważonym kierowcą, co jest kluczowe podczas tego typu wypraw, dobre wyżywienie (oczywiście, nie we wszystkich hotelach równie smaczne, ale ogólnie nie można narzekać), program w Kapadocji super (duży plus za rewelacyjny hotel, którym jednak nie było czasu się nacieszyć), bardzo fajnym pomysłem jest wieczór turecki w podziemnej restauracji, choć wybrany termin (tuż przed porannym zrywem na lot balonem) może niezbyt szczęśliwy, ale trudno :-), podstawowe atrakcje Stambułu pokazane (głównie dzięki rejsowi po Bosforze)
  Wady- typowa \"turystyka bazarowa\" z małym akcentem religijnym (zwiedzanie kilku meczetów) - jeśli ktoś jedzie na wycieczkę przede wszystkim po to, by robić zakupy, to trafi w 10; jeśli ktoś woli skupić się na innego rodzaju atrakcjach (czyli zwiedzaniu), to już gorzej - wydaje się, że program jest dopasowany głównie do tej pierwszej grupy turystów - pozostali mają niedosyt, że w miastach takich jak Bursa, Ankara czy Konya program obejmował w zasadzie pojedyncze obiekty, a resztę czasu traci się na poszukiwanie miejsc, gdzie turysta może coś zjeść (oczywiście, po mocno zawyżonych cenach, niekoniecznie idących w parze z jakością) i kupić

  Przed podróżą

  Paszporty

  Do Turcji Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument powinien być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu z Turcji oraz musi być w dobrym stanie. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne dokumentu, zamazane wizy, dane osobowe, niewyraźne pieczątki mogą spowodować uruchomienie uciążliwej procedury wyjaśniającej lub cofnięcie z granicy.

  Wizy

  Od 2 marca 2020 r. w Turcji dla Polaków wizy zostały zniesione. Zwolnienie z obowiązku posiadania wizy turystycznej obowiązuje do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.

  Szczepienia, służba zdrowia

  Szczepienia nie są wymagane.

  Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że zniesiono następujące ograniczenia dla cudzoziemców wjeżdżających do Turcji:
  - zniesiono zakaz wjazdu do Turcji, za wyjątkiem granicy lądowej z Iranem (pozostaje otwarta dla ruchu towarowego),
  - zniesiono obowiązkową, 14 dniową kwarantannę dla osób wjeżdżających do Turcji.

  Infolinia Wakacje.pl

  +48 58 325 29 00