Orient Express

Wycieczka objazdowa
Kod oferty: WAK466954
Lato 2022
Kod oferty: WAK466954

Promocja

Itaka - LATO 2022Oferta promocyjna z rabatem do 47% (wliczony w cenę). Dodatkowo niska zaliczka - tylko 15% (resztę płacisz dopiero 22 dni przed wyjazdem).

Opis oferty

Organizator: ItakaKod oferty: WAK466954

Region

Turcja /

Opis oferty:

Antalya • Pamukkale • Hierapolis • Bursa • Stambuł • Ankara • Kapadocja • Konya • Antalya

Program od lat cieszący się dużą popularnością i znakomitymi opiniami. Pasjonujące zabytki, lokalne klimaty, zapachy i smaki Orientu w świetnie zaplanowanym tygodniu z mnóstwem atrakcji. Na trasie fascynująca Kapadocja z księżycowymi widokami i czarodziejskimi kominami skalnymi, kościoły wykute w skałach, Stambuł - intrygująca metropolia, miasto leżące na dwóch kontynentach. W programie niezapomniany rejs po Bosforze i znakomita zabawa na wieczorze tureckim w jaskiniach Kapadocji. Warto skorzystać z proponowanego programu fakultatywnego: lot balonem nad Kapadocją, Stambuł nocą, pokaz tańca wirujących derwiszów. Po pełnym wrażeń tygodniu proponujemy wypoczynek nad morzem. Fantastyczny wybór miejsc i hoteli znanych z wysokiego standardu i świetnego poziomu all inclusive. Łączna trasa w Turcji: ok. 2100km. W 2020 r. wycieczka otrzymała ŻAGIEL ITAKI za atrakcyjny program.

1. dzień. antalya

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Antalyi. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja i nocleg.

2. dzień. pamukkale - hierapolis (trasa: ok. 250km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez majestatyczne góry Taurus do PAMUKKALE, zwanego bawełnianą twierdzą, jednego z najwspanialszych cudów natury. Spacer po białych wapiennych tarasach, które zostały wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie ruin HIERAPOLIS, miasta założonego w II w. p.n.e. przez władcę Pergamonu Eumenesa II, gdzie do dziś w bardzo dobrym stanie zachował się teatr. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz rytualnego tańca derwiszów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. dzień. bursa (trasa: ok. 450km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BURSY, pierwszej stolicy imperium osmańskiego, obecnie popularnego ośrodka sportów zimowych w Turcji. Zwiedzanie Zielonego Meczetu wraz z przylegającym do niego grobowcem. Jest to najbardziej malowniczy meczet Bursy - swoją nazwę zawdzięcza kolorowi fajansowych płytek, którymi jest wyłożone jego wnętrze. Czas wolny w centrum. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. dzień. stambuł (trasa: ok. 150km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do STAMBUŁU, jednej z najbardziej intrygujących metropolii świata, miasta na dwóch kontynentach. Zwiedzanie: Hagia Sophia - Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata. Wizyta na Hipodromie. Dawny tor wyścigów konnych i rydwanów obecnie może nazwany być sercem starego Stambułu. Bliskość do pozostałych atrakcji sprawia, że miejsce to licznie przyciąga turystów. Błękitny Meczet - najpiękniejszy i najsławniejszy meczet Stambułu z 6minaretami i ścianami pokrytymi 20 tys. niebieskich fajansowych płytek. Wizyta na największym krytym targowisku świata - Wielkim Bazarze - o powierzchni 45 tys. m², gdzie w ok. 4 tys. sklepów można kupić niemal wszystko. Rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Jest to najlepszy sposób na relaks i poznanie wybrzeża. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, ma znaczenie strategiczne i była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): "Stambuł nocą", czyli wieczorny spacer po mieście. To wspaniała okazja, aby przekonać się, jak miasto żyje nocą. Powrót do hotelu, nocleg.

5. dzień. stambuł - ankara (trasa: ok. 450km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie pałacu Topkapi - imponującej rezydencji sułtanów i centrum administracyjnego przez ponad 380 lat. Przejazd do ANKARY, stolicy Turcji. Zwiedzanie Mauzoleum Ataturka - narodowej świątyni poświęconej ojcu Turków, twórcy współczesnego państwa tureckiego. Ankara w przeszłości znana była z hodowli rasowych zwierząt oraz uprawy gruszek i winogron. Obecnie jest ważnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym, a w jej obrębie mieszczą się liczne stanowiska archeologiczne. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): "Hammam", czyli wizyta w tureckiej łaźni. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. dzień. kapadocja (trasa: ok. 300km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do KAPADOCJI słynącej z księżycowego krajobrazu, podziemnych miast i skalnych kościołów. Zwiedzanie: skansen Göreme, największy i najciekawszy kompleks skalnych kościołów wyrzeźbionych w tufie wulkanicznym, kryjących wspaniałe freski, w większości z XI w., wizyta na wzgórzu Uchisar, skąd rozpościera się panoramiczny widok na Kapadocję. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Wieczorem wspaniała zabawa podczas "Tureckiej Nocy", zorganizowanej w jednej z jaskiń Kapadocji. Zabawa obejmuje program artystyczny, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Powrót do hotelu, nocleg.

7. dzień. kapadocja - konya - antalya (trasa: ok. 520km)

Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) lot balonem nad Kapadocją. Niepowtarzalna okazja do podziwiania wspaniałego krajobrazu z góry. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do KONYI, jednej z najbardziej religijnych i konserwatywnych miejscowości w Turcji. Tutaj powstał zakon tańczących derwiszów, których charakterystyczną cechą jest umiejętność medytacji w ruchu. Zwiedzanie muzeum Mevlany - założyciela zakonu. W muzeum zobaczyć można między innymi ponad 30 tysięcy rękopisów, a także pochodzące z okresu XIII-XVIII wieku dywany i kilimy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

świadczenia:

7 noclegów w hotelach w miastach lub w okolicy miast: 2 w Antalyi, 1 w Pamukkale, 1 w Bursie, 1 w Stambule, 1 w Ankarze, 1 w Urgup; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, klimatyzowane • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazdy autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: rejs po cieśninie Bosfor, wieczór "Turecka Noc", bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, audio guide: ok. 160 EUR (dzieci do 8 lat - 50% zniżki); napiwki: ok. 20 EUR/os. Wizy: obywatele RP podróżujący do Turcji w celach turystycznych na okres nie dłuższy niż 90 dni są zwolnieni z obowiązku wizowego. Opłaty fakultatywne: Stambuł nocą: ok. 25 EUR (wymagane min. 15 osób), lot balonem nad Kapadocją: ok. 160 EUR, pokaz tańca derwiszów: ok. 19 EUR (wymagane min. 5 osób), wizyta w hammamie: ok. 30 EUR. Podczas święta Kurban Bajram niektóre obiekty muzealne i meczety są zamknięte dla zwiedzających.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 30.04.2022
WAWWarszawa - Chopin
AYTAntalya

Powrót

Sobota, 07.05.2022
AYTAntalya
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

9.0
KRYSTIAN
Pobyt - Czerwiec 2021Para
Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni z wycieczki Orient Express, która właśnie się skończyła i aktualnie przebywamy na wypoczynku w hotelu. Z żoną naprawdę sporo podróżujemy i zaznaczam NIGDZIE nie spotkaliśmy tak cudownego przewodnika (Utku Eren). Duża wiedza, wspaniałe pozaprogramowe miejsca, opiekuńczość i troskliwość o klientów- te cechy zasługują na uwagę. Zawsze uśmiechnięty, służący pomocą. Dzięki ciekawym opowieściom w ogóle nie odczuliśmy długich przejazdów, których najbardziej obawiała się moja żona. Najważniejsze miejsca w Turcji zwiedzone dzięki tej wycieczce na długo zostaną w naszej pamięci- zwłaszcza Pamukkale oraz lot balonem nad Kapadocją, a także słone jezioro - ale również oczywiście NASZ WSPANIAŁY PRZEWODNIK Utku. Kierowca również zasługuje na pochwałę - jechał bardzo bezpiecznie i cierpliwie czekał na postojach. POLECAMY SERDECZNIE!
Zalety1) Przewodnik Utku Eren- jego wiedza, ciekawe opowieści oraz troskliwość, poczucie humoru i wspaniały kontakt z klientami. 2) Kierowca Hakim- który bardzo bezpiecznie jechał. 3) Program, który w tak krótkim czasie pozwolił na odwiedzenie najważniejszych punktów
WadyNie do końca zadowalający hotel w Antalya.

10
Wiola
Pobyt - Czerwiec 2021Para
Byłam z siostrą na Wycieczce objazdowej w Turcji i obecnie jesteśmy na wypoczynku. Wycieczka objazdowa Turcja Ekspres była SUPER!!!. Nasz Turecki przewodnik Utku, rewelacyjnie opowiadał o swoim kraju i przedstawił nam historię Turcji w bardzo interesujący sposób. Nigdy nie byłyśmy w Turcji, ale po tym wyjeździe zacznę zgłębiać historię Imperium Osmańskiego. Jesteśmy oczarowane tym krajem tylko i wyłącznie dzięki naszemu Przewodnikowi. Dużo podróżujemy i nie na każdej objazdówce spotyka się tak pozytywnych ludzi, kochających swoją prace i opowiadających się z taką pasją i do tego w obcym języku, a język Polski jest trudny w wymowie. Niesamowity człowiek, pomocny w każdej sytuacji i pełen pasji. Polecam wyjazd Turcja Ekspres i Turcja Ekstra tylko z Utku Eren. PS. Nie rozumiem P. Natalii, która opisuje wyjazd w mało pozytywny sposób. Na wycieczki objazdowe jeździ się zwiedzać i poznawać kulturę innych narodów. Ich kuchnię, tradycję oraz ludzi.
ZaletyPrzewodnik z ogromną wiedzą
Wadybrak

8.4
Helena Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2020Para
Jesteśmy z mężem zadowoleni z wycieczki mimo iż duże odległości do pokonania w autokarze. Jedzenie całkiem dobre. Hotele różne najbardziej klimatyczny w Kapadocji. Lot balonem niezapomniany! Stambuł i rejs po Cieśninie Bosfor super! Stambuł nocą też udany. Pamukkale piękne. Zobaczyliśmy tylko wycinek Turcji ale uważamy że jest piękna. Pilot Utku świetny: duża wiedza i duże poczucie humoru.
ZaletyCiekawy program, wygodny autokar, super pilot Utku
WadyDługie przejazdy ale to duży kraj. Za długi pobyt w sklepie z wyrobami skórzanymi.

1.0
Elżbieta
Pobyt - Wrzesień 2020Singiel
Super wycieczka. Organizacja również. Przewodnik rewelacyjny, wytworzył wspaniałą atmosferę wśród grupy
ZaletySuper wycieczka. Przepiękne widoki i ciekawy program,który dzięki wspaniałemu przewodnikowi Utku mówiącym w języku polskim i jego wiedzy i był jeszcze ciekawszy. Przewodnik był bardzo pomocny i miły. Kierowca również zasługuje na uznanie, to Mehmet, który dawał poczucie bezpiecznej podróży. Polecam bez wahania. Niezapomniane wrażenia. Następna wycieczka na którą wybiorę się będzie z Itaka
WadyZbyt małe aby je opisywać

9.0
Barbara
Pobyt - Wrzesień 2019Singiel
Wszystlo ????.Polecam wszystkim ktorzy lubia zwiedzac,mozna zobaczyc przepiekne miejsca i fascynowac sie inna kulturą
ZaletyWycieczka bardzo dobrze zorganizowana przepiekne miejsca do zwiedzania cudna Kapadocja przepiekne krajobrazy a przewodnik Wolga ,wspaniały urokliwy wiedza niesamowita urok osobisty, moglabym pisac nieskonczenie o jego zaletach polecam wszystkim taką wycieczkę i przewodnika Wolga Muszę jeszcze dodać ze tez wspaniały kierowca autokaru Soner super odpowiedzialny
WadyNie zauważyłam zadnych.

Mapa

Pogoda

21°C
11°C
17°C
8

Przed podróżą

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim) lub wykonania testu. Akceptowanymi testami są: PCR wykonany najwcześniej 72 h przed przylotem lub antygenowy wykonany najwcześniej 48 h przed wylotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje dzieci do 12 roku życia, które podróżują pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Dzieci powyżej 12 roku życia, które nie są zaszczepione zobowiązane są odbyć 10 dniową kwarantannę, z której mogą być zwolnieni wykonując test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: Należy wykonać jeden z testów: PCR - najwcześniej 72 h przed przylotem, antygenowy - najwcześniej 48 h przed wylotem oraz przedstawić jego wynik na unijnym certyfikacie COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak - 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

WYMAGANE DOKUMENTY
Elektroniczny formularz zgłoszenia podróżnego (Traveler Entry Form), który należy wypełnić na 72 h przed wylotem następnie wydrukować, bądź posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Turcji Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument powinien być ważny minimum 150 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji oraz musi być w dobrym stanie. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne dokumentu, zamazane wizy, dane osobowe, niewyraźne pieczątki mogą spowodować uruchomienie uciążliwej procedury wyjaśniającej lub cofnięcie z granicy.
Od 2 marca 2020 r. w Turcji dla Polaków wizy zostały zniesione. Zwolnienie z obowiązku posiadania wizy turystycznej obowiązuje do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane.