Asia Beach Resort and Spa

Kod oferty: WAK319047
Last minute
Kod oferty: WAK319047
basen, plażateren hotelu, basenbasen, zjeżdżalniabasen, zjeżdżalniapokój, 2HApokój, 2HApokój, 2HApokój, 31R, 1SQpokój, rodzinny, 4QZpokój, 31R, 1SQrestauracjadrink bardrink barplażaplażaplaża
basen, plaża
teren hotelu, basen
basen, zjeżdżalnia
basen, zjeżdżalnia
pokój, 2HA

Opis oferty

Region: Riwiera TureckaOrganizator: RainbowKod oferty: WAK319047

Opis oferty

Położenie

Hotel położony jest ok. 3km od centrum Alanyi z licznymi barami i restauracjami oraz ok. 140km od lotniska w Antalyi. Dobry dojazd do centrum Alanyi lokalnymi środkami transportu.

Plaża

Ok. 30m do szerokiej, piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do morza (przejście ulicą lub podziemnym tunelem). Leżaki i parasole dostępne bezpłatnie. Długie molo z leżakami i kanapami (bezpłatne). Ręczniki plażowe bezpłatnie (10 EUR w przypadku zgubienia karty).

Do dyspozycji gości

Recepcja 24 h, lobby, restauracja główna, 2 restauracje a'la carte -płatne 10 EUR/os. - wymagana rezerwacja, 2 snack bary, kawiarnia, 5 barów, w tym przy basenie i na plaży. Basen główny, basen z 3 zjeżdżalniami, basen kryty, brodzik dla dzieci oraz kryty brodzik dla dzieci. Ręczniki kąpielowe (wymagany depozyt ok. 10 EUR), leżaki i parasole przy basenie dostępne bezpłatnie.

Wyżywienie

Ultra All Inclusive: śniadanie (07:00-10:00), późne śniadanie (10:00-11:00), lunch (12:30-14:00) i obiadokolacja (19:00-21:00) w formie bogatego bufetu. W ciągu dnia przekąski, lody (14:00-16:00), kawa i ciastka, nocna przekąska (23:00-07:00). Lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe oraz wybrane napoje importowane dostępne 24 h w wybranym barze. Płatne dodatkowo: pozostałe importowane napoje bezalkoholowe i alkoholowe oraz soki ze świeżych owoców.

Program sportowy i animacyjny

Hotel prowadzi animacje dzienne oraz wieczorne, wieczory przy muzyce na żywo, show, noc turecka. Ponadto: centrum SPA (bezpłatna sauna i łaźnia turecka), siłownia, squash (wymagany depozyt), kino (nieczynne w sezonie 2021), pokój gier, mini klub dla dzieci (nieczynny w sezonie 2021). Płatne dodatkowo: kręgle, gry i bilard (nieczynne w sezonie 2021), playstation, masaże i zabiegi w centrum SPA.

Internet

Bezpłatny Internet Wi-Fi na terenie całego hotelu.

Naszym zdaniem

Nowoczesny hotel w europejskim stylu, którego zdecydowanym atutem jest doskonałe położenie oraz eleganckie pokoje. Dzięki udogodnieniom oferowanym przez hotel, jak również pobliskiemu centrum Alanyi z szerokim wyborem atrakcji, jest to idealna propozycja zarówno dla par jak i rodzin z dziećmi

Strona www

Opinie klientów

Pokoje

Zakwaterowanie

Stoki

Program

Dzień pierwszy

Wyloty z Polski. Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbowna poszczególnych lotniskachna 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.stronie operatora.

Dni od drugiego do przedostatniego

Czas na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne, udział w wycieczkachlokalnych itp.

Dzień ostatni

Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

Uwagi do programu

Na terenie Turcji obowiązuje wymóg noszenia maseczek w przestrzeniach ogólnodostępnych i środkach transportu (transfery, transport publiczny).

Wrestauracjach lokalnych obowiązuje 50% obłożenia.

"

świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 7, 10, 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, opiekę polskiego rezydenta (w przypadku hoteli położonych w rejonie Kemer kontakt z rezydentem odbywa się telefonicznie), ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek lokalnych, posiłków i napoi innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, innych wydatków osobistych oraz wizy tureckiej.

Uprzejmie informujemy że od dnia 26.04.2019 w Turcji nie są honorowane banknoty o nominale 500 EUR. W związku z tym nie będzie możliwości opłacania pakietów płatnych pilotowi oraz wycieczek lokalnych banknotami o tym nominale. Prosimy o poinformowanie Klientów.

Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia/atrakcje/serwis hotelu mogą działać w ograniczonym czasie i/lub mogą być wyłączone z oferowania

Wycieczki lokalne

Wycieczki lokalne

RIWIERA TURECKA PAMUKKALE - cena ok. 63 EUR Całodzienna wycieczka do niezwykłego Pamukkale, ze względu na kolor zwanego Bawełnianą Twierdzą. To niezwykła, tworząca się od 14 tys. lat, kaskada białych, wapiennych tarasów i naturalnych basenów, napełnionych wodą z gorących źródeł. Cały teren stanowi Park Narodowy wpisany na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Następnie spacer po ruinach Hierapolis - antycznego uzdrowiska. Zachowało się tu wiele zabytków z czasów rzymskich: Wielkie Łaźnie z II w. n.e., ulica Frontiniusa o długości ok. 1km, świątynia Apolla, święta sadzawka, teatr rzymski i inne.

ZAKUPY W ALANYI LUB SIDE - To propozycja dla tych z Państwa, którzy chcą się przekonać, ile jest prawdy w opowieściach o niezwykłym kunszcie tureckich złotników, wytwórców konfekcji skórzanej oraz tekstylnej. Odwiedziny w salonach złotniczym i wyrobów skórzanych dadzą możliwość zrobienia zakupów nawet najbardziej wybrednym. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w sklepie z tekstyliami. W chwilach, w których uda się Państwa oderwać od targowania, pilot chętnie podzieli się z Państwem wiadomościami o regionie, jego historii i współczesności. Znajdziemy oczywiście czas, by pokazać naszym gościom najpiękniejszą panoramę miasta.

KAPADOCJA - cena ok. 137 EUR Fascynująca 2-dniowa wyprawa do początków chrześcijaństwa, do "krainy księżycowych" formacji skalnych i podziemnych miast. To wyjątkowa okazja, aby poznać przyrodę, kulturę i historię Turcji. W drodze do Kapadocji wizyta w Konyi, gdzie zwiedzać będziemy Muzeum Mevlany - założyciela Zakonu Tańczących Derwiszy. Odwiedzimy także największy w Turcji Karavanseray pochodzący z XIII w. Po przybyciu do Kapadocji zwiedzanie jednego z największych miast podziemnych w Kaymakli. Następnego dnia wyjazd do Goreme, gdzie zobaczymy słynne kościoły wykute w skałach. W programie także postoje na punktach widokowych.

PERŁY STAROŻYTNEJ PAMFILII - cena ok. 60 EUR Wycieczka, dzięki której poznacie Państwo niesamowitą historię Turcji oraz piękno tutejszej przyrody. Podczas naszej wyprawy odwiedzimy Perge - nazywane też "małym Efezem", gdzie znajdują się ruiny jednego z najlepiej zachowanych miast hellenistycznych. Następnie odwiedzimy Park Narodowy Kurş unlu zachwycający wspaniałymi wodospadami i niezliczonymi gatunkami egzotycznych ptaków i roślin. To właśnie tutaj będzie czas, aby odpocząć od upałów i nabrać sił na zwiedzanie najlepiej zachowanego teatru starożytnego w południowej Turcji - teatru w Aspendos, w którym do dnia dzisiejszego odbywają się koncerty.

HAMAM - cena ok. 25 EUR Hamam, czyli łaźnia turecka, jest spadkobiercą najlepszych tradycji term rzymskich - instytucji niezbędnej niegdyś w każdym mieście, ulubionego miejsca rozrywki starożytnych Rzymian, Greków i Bizantyjczyków. Z czasem łaźnie tak mocno wrosły w krajobraz tureckich miast, iż dzisiaj większość Turków nie zdaje sobie sprawy z ich starożytnego rodowodu. W samych łaźniach czas zmienił jednak niewiele. Hamam to w tym samym stopniu relaks dla ciała i ducha. Sauna, kąpiele i masaże upływają w miłej atmosferze żartów i pogawędek. W pięknych marmurowych wnętrzach czekają nas między innymi: mycie i peeling specjalną rękawicą "kese", łaźnia parowa, polewanie zimną i gorącą wodą, masaż w pianie i w olejkach. Wizyta w Hamamie to zawsze jedno z tych najmilszych wspomnień z pobytu w Turcji.

ZIELONY KANION - cena ok. 55 EUR Rejs po Zielonym Kanionie to fantastyczna wyprawa dla wszystkich tych, którzy cenią ciszę, spokój, lubią wypoczywać na łonie natury oraz podziwiać bajkowe krajobrazy. Będziemy delektować się szmaragdowym kolorem czystego jeziora (turkusowa barwa wody jest efektem rozpuszczonych związków wapnia) i błękitem nieba. Jezioro otoczone jest pasmem gór, na którym zobaczyć można pasące się kozice. Dla ochłody zatrzymamy się na kąpiel w krystalicznie czystej wodzie. Będzie także przerwa na zrobienie zdjęć piątej co do wielkości w Turcji zapory Oymapinar, dzięki której powstał ten zalew.

JEEP SAFARI - cena ok. 39 EUR Szalona wyprawa dla amatorów mocnych wrażeń. Asfaltowe drogi i wygodny autokar mogą dać namiastkę górskiej wycieczki - ale takie zwiedzanie nie zadowoli tych, którzy kochają górskie bezdroża, słońce, kurz i wiatr we włosach. To właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy program Jeep Safari. W górach znajdziemy stylowe domki, nadzwyczajne widoki i nieprzebrane bogactwo przyrody. Zobaczymy wiejski meczet, a na lunch zabierzemy Państwa do uroczej restauracji na rzece Dimcay. Będzie także okazja do zapalenia fajki wodnej. MORSKA WYPRAWA - cena ok. 37 EUR Wakacje to tak długo oczekiwany przez wszystkich czas. Urlop wymyślono właśnie po to, aby zrelaksować się i naładować akumulatory pozytywną energią. Zapraszamy Państwa na rejs statkiem - wycieczka idealna dla wszystkich tych, którzy chcą uciec od miasta, codzienności i spędzić cudowny dzień na łonie natury. Więc koniec z wczesnym wstawaniem, stresem i pośpiechem - dzisiaj płyniemy w rejs. Słońce, delikatny szum morza oraz malownicze krajobrazy z pewnością pozwolą Państwu się zrelaksować. Podczas rejsu można popływać w krystalicznie czystych wodach, opalać się oraz podziwiać piękno urokliwych zatoczek. Podpłyniemy także do Jaskini Piratów, Kochanków oraz Jaskini Fosforyzującej.

RAFTING - cena ok. 35 EUR Szalony spływ pontonami po górskiej rzece Kanionu Kö prü lü. Aby skorzystać z tej rozrywki nie trzeba być doświadczonym sportowcem, gdyż spływ odbywa się pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów. Uczestnicy otrzymują wiosła, kamizelki i kaski. Trasa ma około 14km, a sam spływ trwa ok. 2,5 godz. W trakcie wyprawy planowane są postoje, podczas których będzie można odpocząć oraz popływać w orzeźwiającej, krystalicznie czystej wodzie.

DELFINARIUM - cena ok. 35 EUR Zapraszamy Państwa do wizyty w Delfinarium. Wycieczka zapewni Państwu pełno wrażeń związanych z obcowaniem z tymi niesamowitymi zwierzętami i podziwianiem ich występów. Fantastyczna przygoda nie tylko dla najmłodszych!!!

NURKOWANIE - cena ok. 52 EUR Współpracujemy z najlepszymi szkołami nurkowania w Turcji. Firmy te organizują nurkowania i szkolenia dla pojedynczych gości, jak i całych grup. Pozwalają zdobywać międzynarodowe certyfikaty, a doświadczonym nurkom umożliwiają wyprawy w najciekawsze miejsca w okolicy, zapewniając sprzęt i asekurację. Dla wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować tej niezwykłej przygody proponujemy program dla początkujących. Instruktor wprowadzi wszystkich w podstawowe zasady nurkowania, zaznajomi ze sprzętem. Następnie w asyście instruktora zejdziemy pod wodę. W przerwie lunch na pokładzie. Dołącz do ekskluzywnego klubu odkrywców głębin!

MANAVGAT - cena ok. 42 EUR Wycieczka, która pozwoli Państwu poznać tureckie realia. Odwiedzimy tradycyjny orientalny bazar, gdzie będą mogli Państwo poobserwować mieszkańców podczas zakupów czy samemu zakupić tureckie smakołyki. Po pełnym wrażeń pobycie na targu popłyniemy w spokojny rejs po rzece Manavgat, który kończy się malowniczym ujściem do Morza Śródziemnego. Odpoczniemy na plaży, gdzie zimna słodka woda rzeczna miesza się z ciepłą, słoną wodą morską. Następnie zwiedzimy jeden z największych meczetów na Riwierze Tureckiej z okazałym, pełnym ornamentów, wnętrzem.

ODKRYJ ALANYĘ -cena ok. 42 EUR Podczas wycieczki odkryją Państwo nieznane przez wszystkich miejsca Alanyi. Najpierw wjedziemy na sławne wzgórze Alanyi czyli Kale, gdzie z punktu widokowego rozpościera się piękny widok na plażę oraz port. Następnie odwiedzimy jaskinię Dim - jedną z najdłuższych w Turcji. Podczas spaceru będzie można zobaczyć niesamowitą grotę pełną okazałych nacieków skalnych: stalagmitów i stalaktytów. Po zwiedzeniu jaskini udamy się do znanego mieszkańcom Alanyi miejsca piknikowego nad rzeką Dimcay. W restauracji, znajdującej się na pływających platformach zjemy "turecki obiad" i odpoczniemy od upałów. Po relaksie nad rzeką udamy się do portu w Alanyi, gdzie przesiądą się Państwo na statek. Podczas rejsu opłyniemy półwysep i zobaczymy symbol miasta czyli Czerwoną wieżę czy ukryte wśród skał groty, gdzie ukrywali się m.in. piraci.

Uwaga! Wycieczki prowadzone są w języku polskim. Ich organizatorem nie jest Rainbow, a lokalne biuro, które odpowiada za jakość serwisu. Ustala też ich program, ceny i terminy wyjazdów, dlatego ewentualne reklamacje należy kierować bezpośrednio do organizatora. Podane w katalogu opisy i ceny są jedynie orientacyjne, szczegółowe informacje otrzymacie Państwo u naszego przedstawiciela. Rezydent jest jedynie pośrednikiem w zapisie na wycieczki lokalne. Min. ilość uczestników to 15 osób. Przed i po sezonie niektóre wycieczki nie są organizowane. Ceny wycieczek mogą się różnić w zależności od lokalizacji hotelu.

Inne

Riwiera Turecka

Informacje ogólne

Waluta TL - lira turecka. Warto zabrać ze sobą Euro lub Dolary. Wymiany pieniędzy można dokonać w kantorach, na poczcie, w banku lub w recepcji hotelu (w hotelach kurs jest zazwyczaj najmniej korzystny).

Język urzędowy - turecki.

Napiwki Przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków. Zarobki w Turcji są niskie i napiwki są często dużą pomocą finansową. Szczególnie dotyczy to kierowców na wycieczkach lokalnych i kelnerów w restauracjach.

Czas + 1 godz. w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny Pizza ok. 20 TL woda 1,5l - ok. 1,5-2 TL, piwo w sklepie ok. 9 TL. Poza sklepami spożywczymi warto się targować. Poczta oznaczona jest PTT (granatowy napis na żółtym tle). Na poczcie można zakupić kartki, znaczki, karty telefoniczne oraz wymienić pieniądze. W niektórych hotelach możliwość pozostawienia kartek pocztowych zaopatrzonych w znaczek - w recepcji. Kupując kartki warto od razu zadbać o znaczki na pocztę lotniczą.

Elektryczność Napięcie 220 V, 50 Hz. Urządzenia z polskimi wtyczkami działają bez problemów.

Telefony Karty telefoniczne można kupić w sklepach i kioskach w pobliżu publicznych aparatów telefonicznych. Karta ze 100 jednostkami za ok. 5 EUR wystarcza na krótką rozmowę międzynarodową. Koszty połączeń w roamingu polskich sieci komórkowych są stosunkowo drogie, dlatego prosimy o sprawdzenie operatora stawek przed wyjazdem.

W regionie

Alanya To w zasadzie rejon w którym znajduje się kilkanaście różnych kurortów, ciągnących się na długości ponad 50km. Centralną częścią Riwiery jest miasto Alanya ze słynną plażą Kleopatry oraz ogromnym wyborem restauracji, barów, dyskotek i innych rozrywek. Miejsce gdzie nie da się nudzić.

Side Położone na półwyspie zachęca pięknymi plażami, malowniczym portem jachtowym i dobrze zachowanymi zabytkami z czasów rzymskich: amfiteatrem i świątynią Apolla. Wokół samego Side znajduje się wiele miejscowości wypoczynkowych, z niektórych można dojść plażą aż do centrum miasta. To doskonały pomysł na wieczorne spacery.

Belek Położone tylko 35km od lotniska, jest najbardziej luksusową miejscowością na Riwierze. Tu znajdują się luksusowe hotele i pola golfowe. Do tego szerokie, piaszczyste plaże, restauracje sklepy i centrum rozrywkowo-handlowe.

Wyloty z: Warszawy, Katowic, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Łodzi i Bydgoszczy. Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie operatora.

Wizy

Wiza

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Turcji, na Riwierze tureckiej trwa od początku czerwca do końca września.

Warunki uczestnictwa
Wyświetl szczegóły

Wylot

Sobota, 23.10.2021
09:45
15:00
WAWWarszawa - Chopin
AYTAntalya

Powrót

Sobota, 30.10.2021
07:00
08:55
AYTAntalya
WAWWarszawa - Chopin
Trwa weryfikacja ceny

Kup od razu! Najlepsze pokoje szybko się wyprzedają.

lub

Opinie dodane przez

9.7
Bożena
Pobyt - Październik 2021Para
Pokoje są czyste, wyposażone zgodnie z opisem. Ręczniki codziennie zmieniane, super posiłki i wspaniała obsługa. Niestety pokoje od numeru 1022 do 106 są położone na pierwszym piętrze, z widokiem na brudny metalowy dach ogromnej hali. W hali znajdują się agregaty prądotwórcze oraz centralna klimatyzacja hotelu, co powoduje duży hałas. W nocy nie da się spać. Inne pokoje mają lepszy widok, a te całkiem drogie są ciche i z panoramicznym, widokiem na miasto lub morze. W TV są tylko 3 polskie programy $FuN tv oraz Disco Polo i program z bajkami dla dzieci.Zbyt głośno cały dzien gra muzyka nad basenem hotelowym, nie da się poczytać lub zwyczajnie porozmawiać, bo nic nie słychać poza głośną muzą.Opieki naszych rezxydentów z Rainbow, nie ma co oczekiwać w tym hotelu.Natomast pracownicy recepcji , pokojowe, personel restauracji ora rosyjscy i niemieccy rezydenci słuzyli nam zawsze pomocą.Podziwialiśmy dbałośc personelu kuchennego, kelnerów, pracowników całego hotelu o higienę i dezynfekcję pomieszczeń,. Oni bardzo dbali o zdrowie gości i zminimalizowanie możliwości zachorowania na Covid.
ZaletyCzystość, smaczne i urozmaicone posiłki, bardzo miła obsługa personelu hotelowego
WadyMała plaża, mnóstwo ludzi i zbyt mało leżaków , w stosunku do ilości chętnych . Transfer z lotniska trwał 4 godziny, a nie jak jest napisane w ofercie 2,5 godziny.

8.2
brygida Klient Wakacje.pl
Pobyt - Maj 2021Para
Lokalizacja bardzo dobra,tylko daleko od lotniska.Hotel przy samej plaży i blisko bazarki\\\'
Zaletybardzo czysty,świetnie położony,nowoczesny.
WadyWszystko nastawione,na Rosjan,Polacy traktowani słabo.Brak kanałów z polską telewizją,animacje,muzyka wszystko po rosyjsku.Przed hotelem brak polskiej flagi gdzie Polaków było 70% natomiast innych fag pełno.Jedzenie nakładane przez kelnerów nie można swobodnie nałożyć sobie samenu,Jak dla mnie monotonne,w szczycie sezonu z owoców tylko jabłka i gruszki.

9.8
Jacek Klient Wakacje.pl
Pobyt - Wrzesień 2019Para
Hotel przepiękny, duży, przestronny, obsługa jest bardzo miła i zawsze pomocna. Posiłki super, dostosowane do gustu wielu ludzi, zawsze coś innego, ale w żaden sposób nie traci na smaku. Każdy znajdzie coś dla siebie. Hotel położony zaraz przy morzu, widok z okna zapiera dech w piersiach. Naprawdę polecam. Czysto, pięknie.
Zaletypyszne jedzenie, położenie,
Wadywindy, bardzo wolne, mało

10
Jarosław Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2019Para
Nowoczesny hotel położny prze drodze do Alanyi. Hotel posiada wydzieloną plaże, do której prowadzi tunel pod drogą. Na plaży bar, gdzie są serwowane napoje bezalkoholowe i piwo. Są również przekąski oraz lunch. Przy plaży obok baru są smażone na ruszcie przepyszne placki, serwowane na bieżące. Duży wybór pysznych dań w restauracji głównej. Do dyspozycji gości centrum SPA oraz siłownia. Obsługa jest miła i chętna do pomocy. Pokoje są czyste i zgodne z opisem na stronie hotelu oraz na stronie operatora wycieczek. Wieczory animacyjne był na różnym poziomie artystycznym, ale nie ma co wybrzydzać. Na basenie ciągle się coś dzieje. Jeśli komuś przeszkadza zgiełk na basenie odkrytym, może udać się piętro niżej, gdzie w ciszy i spokoju można popływać na całkiem sporym basenie zakrytym. Drinki i pozostałe alkohole dość dobre, choć jest to oczywiście rzecz gustu. Z pobyty 14. dniowego w hotelu jesteśmy bardzo zadowoleni. I co tu dużo mówić - polecamy hotel!
ZaletyPołożenie względem centrum Alanyi, blisko do wydzielonej plaży.
Wadynie stwierdzam

10
Małgorzata Klient Wakacje.pl
Pobyt - Sierpień 2019Para
Hotel Asia Beach Resort położony jest w niedalekiej odległości od turystycznego miasta Alanya do którego prowadzi piękna promenada ciągnąca się nad samym morzem. Można więc spokojnie spacerkiem udać się do Alanya podziwiając przy okazji piękne widoki, bądź dojechać autobusem za 1 euro (przystanek tuż przy hotelu) Ulica wzdłuż której prowadzi promenada dosyć gwarna. Należy uważać przechodząc przez jakąkolwiek ulicę tak w Oba gdzie leży hotel, jak i w innych miejscowościach. Pieszy bowiem w Turcji nie ma żadnych praw. Ogólnie kierowcy w Turcji nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i wszyscy, ale to wszyscy!!! jeżdżą jak chcą (przejeżdżają skrzyżowania na czerwonym świetle,parkują centralnie na przejściu dla pieszych, trąbią na siebie, nikt też nie przepuszcza pieszych. Pieszy musi wymuszać przejście nawet gdy jest na środku oznakowanego przejścia dla pieszych) Hotel położony w ciągu innych hoteli i apartamentów, niedaleko od sklepów i targu. Faktycznie Turcy przyzwyczajeni są do targowania się. Wprawdzie są bardzo przyjaźnie nastawieni do obcokrajowców (w każdym widzą potencjalną kasę), ale ta ich postawa i ciągłe krzyki \\\"Polak za darmo\\\" są męczące i bardzo namolne. Nie ma możliwości swobodnego obejrzenia towaru, wymuszają wręcz jego zakup. Sam obiekt - Hotel Asia bardzo fajny, czysto utrzymany. Pokoje ładne, gustowne urządzone. Personel hotelu, w tym sprzątający miły i usłużny. Prośby moje kierowane do Hotelu zostały wszystkie uwzględnione (co było bardzo miłe z racji ilości gości obsługiwanych przez obiekt) Inna sprawa to wczasowicze, którzy uważają, że skoro zapłacili to o nic nie muszą dbać (śmieci rzucają gdzie popadnie, jakby miała odpaść im ręka by wrzucić do kosza. Po sobie nic nie odniosą, bo od tego są inni - przykre. Na talerze nakładają ogromne ilości jedzenia, które nie są w stanie zjeść i wyrzucają) A jedzenie w hotelu przepyszne i baaardzo urozmaicone. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystko smaczne i pięknie podane. Personel obsługujący grzeczny i cichutki, wręcz niezauważalnie sprzątają każdy talerz, kubek itp. Jedyne co zmieniłabym, to możliwość rezerwowania przez gości hotelowych ręcznikami leżaków przy basenie, czy na plaży. Były dni, że nigdzie n ie można było położyć się bowiem wszędzie leżały ręczniki (a do leżaka zajętego ręcznikiem nikt przez cały dzień nie przyszedł) Wprowadziłabym zasadę jaka panuje w innych hotelach m.in.w Europie, że po upływie 30 min rezerwacji ręcznikiem leżaka jest on zatrzymywany przez obsługę i pozostawiony w recepcji do odbioru po uiszczeniu stosownej kwoty za przetrzymywanie miejsca (możliwe jest sprawdzenie czasu pozostawienia ręcznika bowiem cały obiekt jest monitorowany i są kamery) Problem był także z windami (faktycznie długo się czeka, jest w nich baaardzo gorąco, a jedna stawała pomiędzy piętrami) Stwierdzam, że w Hotelu Asia Beach spędziłam bardzo fajny czas, odpoczęłam i hotel ten polecam innym - WARTO tu przyjechać :)
ZaletyHotel przyjemny, kompaktowy, bardzo dobrze utrzymany, czysty .
WadyMało naturalnej roślinności w obiekcie (plastikowe rośliny w tak ciepłym i wilgotnym klimacie były dla mnie zaskoczeniem)

Mapa

Jaskinia Damlatas 5 km w linii prostej od hotelu
Jaskinia Damlatas znajduje się na terenie Alanyi - najsłynniejszego kurortu Riwiery Tureckiej, nieopodal znanej Plaży Kleopatry, po której stąpała podobno sama królowa Egiptu. Jaskinia została odkryta w roku 1948, jednak badacze oszacowali jej wiek aż na 15 tysięcy lat. Została ukształtowana poprzez obfite opady deszczu, które przyczyniły się do powstania charakterystycznych stalaktytów, z jakich woda nadal kapie przez kilka miesięcy w roku, stąd też nazwa jaskini - "kapiący kamień". Do jaskini prowadzi 50-metrowy tunel, główna komora ma wysokość 15 m, a jej dno znajduje się już poniżej poziomu morza. W jaskini panuje specyficzny mikroklimat - ciśnienie 1013 hPa, znacznie podwyższone stężenie dwutlenku węgla w powietrzu, wilgotność na poziomie 98% i stała temperatura w wysokości 22 st. C. Warunki te - w połączeniu z dużą jonizacją - sprawiają, że powietrze w jaskini wykazuje właściwości lecznicze.

Zobacz więcej

Kanion Koprulu 108 km w linii prostej od hotelu
Malowniczy Kanion Koprulu osadzony jest w rozległym paśmie górskim Tauros, a podziwiać ten cud natury można płynąc po rzece Kopru - o zjawiskowym, szmaragdowym kolorze wody. Kanion, który znajduje się na terenie Parku Narodowego, przyciąga rzesze urlopowiczów nie tylko z Riwiery Tureckiej. Jego długość wynosi aż 14 km, a ściany sięgają w niektórych momentach 400 m wysokości! Zachwycająca panorama gór i lasów, jaką można podziwiać przemierzając ten najdłuższy kanion w Turcji i jeden z największych na świecie, pozostawia niezatarte wspomnienia na długie lata. Olbrzymie wrażenie robi także starożytny most Oluklu Kopru - wciąż czynne cudo architektury o zaledwie 2-metrowej szerokości. Znajduje się on na trasie wycieczki wzdłuż Kanionu Koprulu, spod którego często startują też spływy pontonowe. Kanion Koprulu to idealna propozycja na rodzinny wypad i przerwę w plażowaniu!

Zobacz więcej

Pogoda

Październik

Zobacz cały rok
26°C
15°C
23°C
8

Przed podróżą

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany o ile podróżujący przedstawi unijny certyfikat COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje - należy posiadać unijny certyfikat COVID.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany dla dzieci do 12 roku życia. Starsze dzieci wymagają przedstawienia unijnego certyfikatu COVID (nie wiesz co to za dokument, przeczytaj o nim) lub wykonania testu. Akceptowanymi testami są: PCR wykonany najwcześniej 72 h przed przylotem lub antygenowy wykonany najwcześniej 48 h przed wylotem.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: nie obowiązuje dzieci do 12 roku życia, które podróżują pod opieką dorosłych, którzy są zaszczepieni przeciwko COVID-19 lub przedstawili negatywny wynik testu na COVID-19. Dzieci powyżej 12 roku życia, które nie są zaszczepione zobowiązane są odbyć 10 dniową kwarantannę, z której mogą być zwolnieni wykonując test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: Należy wykonać jeden z testów: PCR - najwcześniej 72 h przed przylotem, antygenowy - najwcześniej 48 h przed wylotem oraz przedstawić jego wynik na unijnym certyfikacie COVID (nie wiesz co to za dokument przeczytaj o nim).
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna po powrocie: tak - 10 dni. Aby być zwolnionym z kwarantanny należy wykonać test PCR lub antygenowy: nie wcześniej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski lub nie później niż 48 godz. po przekroczeniu granicy Polski.

WYMAGANE DOKUMENTY
Elektroniczny formularz zgłoszenia podróżnego (Traveler Entry Form), który należy wypełnić na 72 h przed wylotem następnie wydrukować, bądź posiadać przy sobie wersję elektroniczną zobacz więcej

TESTY W SUPERCENIE!
Jeśli potrzebujesz testu, możesz szybko i tanio zamówić go przez Wakacje.pl. W ofercie są zarówno testy przed wyjazdem za granicę z zaświadczeniem w języku angielskim, jak i testy po powrocie do Polski. Przeczytaj więcej o tym, jak skorzystać z szybkich testów na COVID-19 w supercenie.
Do Turcji Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument powinien być ważny minimum 150 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji oraz musi być w dobrym stanie. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne dokumentu, zamazane wizy, dane osobowe, niewyraźne pieczątki mogą spowodować uruchomienie uciążliwej procedury wyjaśniającej lub cofnięcie z granicy.
Od 2 marca 2020 r. w Turcji dla Polaków wizy zostały zniesione. Zwolnienie z obowiązku posiadania wizy turystycznej obowiązuje do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane.