6

Opis oferty

Biuro podróży (przedsiębiorca): RainbowKod oferty: WAK313831

Opis oferty

Położenie

Hotele - skromne, położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych: Antalya-2, Aksaray-1, Kapadocja-4).

Pokoje:2 - osobowe (możliwość dostawki) z klimatyzacją i łazienkami (hotele w Kapadocji bez klimatyzacji).

Do dyspozycji gości: restauracja i bar.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna:

Program

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na poszczególnych lotniskach na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.stronie operatora. Wylot do Antalyi. Po przylocie transfer do hotelu w Antalyi, spotkanie z pilotem. Czas wolny. Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu obiadokolacji, w zamian otrzymają prowiant w postaci pakietów. (Trasa ok. 20km).

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu przejazd do największej w Turcji Jaskini – Tinaztepe, która znana jest ze swoich właściwości leczniczych. Następnie przejazd w kierunku Aksaray przez miejscowość Kilistra i Konyę. Uważa się, że właśnie tam żyli pierwsi chrześcijanie, a św. Paweł na terenie Kilistry wygłaszał mowy i dokonywał cudów. Zwiedzimy także Sultanhani XII-wieczny seldżucki karawansaray jeden z najlepiej zachowanych na tych terenach. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Aksaray lub okolicy. (Trasa ok. 520km).

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się na spacer do miejscowości Selime, która słynie ze skalnego monastyru uważanego za największy katedralny skalny kościół na terenie Kapadocji. Kolejnym punktem zwiedzania będzie dolina Ihlara - bardzo często ze względu na piękne widoki porównywana z Wielkim Kanionem (trekking połączony z oglądaniem kościołów skalnych). Następnie przejedziemy do Guzelyurt, gdzie w trakcie spaceru zobaczymy Kościół św. Grzegorza z Nazjanzu. Przejazd do hotelu na terenie Kapadocji, przerwa na zdjęcia nad przepięknym jeziorem na dnie krateru. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kapadocji. Dla chętnych wieczorem Noc Turecka (za dodatkową opłatą ok.34 EUR). (Trasa ok. 100km).

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po Twierdzy Uchisar, która góruje nad Kapadocją i skąd rozpościera się cudowny widok. Twierdza jest niewątpliwie jednym z największych cudów natury na tym terenie. Następnie udamy się do Goreme gdzie zwiedzimy wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO muzeum kościołów skalnych, z pięknie zachowanymi freskami, przedstawiającymi najważniejsze postacie chrześcijaństwa. Wybierzemy się na spacer wśród okolicznych dolin, gdzie wyobraźnia podpowie nam co przedstawiają poszczególne formacje skalne i dlaczego miejscowi nazywają jedną z nich „doliną miłości”. Okazja do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć z panoramy w Goreme. Możliwość zakupu wyrobów skórzanych i biżuterii z onyxu. Późnym popołudniem dla chętnych szalona wyprawa quadami po bezdrożach „Krainy Pięknych Koni” (za dodatkową opłatą ok. 45 EUR) i relaks w łaźni tureckiej (za dodatkową opłatą ok.35 EUR). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kapadocji. (Trasa ok. 60km).

Dzień 5

Rano dla chętnych lot balonem o wschodzie słońca (na potwierdzenie, za dodatkową opłatą ok.330 EUR), następnie po śniadaniu w hotelu przejazd do wioski Cavusin - jednej z najbardziej malowniczych osad w Kapadocji. Zobaczymy tam m. in. Kościół skalny św. Jana Chrzciciela z bardzo charakterystycznymi reliefami i freskami. Następnie pojedziemy do twierdzy Ortahisar, gdzie zobaczymy naturalną fortecę pełną jaskiń i tuneli. Kolejnym punktem programu jest szalony jetboat oraz spływ motorówką po rzece Kizilirmak. Doskonała zabawa i mały zastrzyk adrenaliny (spływ uzależniony jest od warunków atmosferycznych i poziomu wody w rzece). Udamy się także na panoramę Devrent - gdzie naturalne formy skalne „spłatały figla” i przybrały niebywałe postacie zwierząt i bestii. Spacer po Avanos - mieście słynącym z oryginalnych wyrobów ceramicznych, których proces tworzenia będziemy mogli zobaczyć. Odwiedzimy drugie najsławniejsze skupisko kościołów skalnych Zelve będące również, miejscem gdzie, aż do 1924 roku żyli we wspólnocie muzułmanie i chrześcijanie. Dzień zakończymy spacerem po pełnej „kapadockich grzybów” dolinie Pasabagi. To właśnie tam mnisi żyli w odosobnieniu w celach wydrążonych w skałach. Możliwość degustacji sławnych kapadockich win. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kapadocji. Wieczorem dla chętnych pokaz mistycznego tańca Derwiszy (za dodatkową opłatą ok. 19 EUR). (Trasa ok. 60km).

Dzień 6

Rano dla chętnych możliwość podziwiania cudów natury podczas przejażdżki konnej (za dodatkową opłatą ok. 40 EUR). Po śniadaniu jeepami udamy się do kilku najpiękniejszych miejsc regionu, gdzie będziemy podziwiać księżycowe krajobrazy bajkowej Kapadocji. Następnie przejdziemy do wioski Mustafapasa, zobaczymy kościół Heleny i Konstantyna, poczujemy atmosferę dawnych czasów oraz „grecki” charakter tego miejsca. Wioska ta słynie z późno bizantyjskich kościołów i domów zdobionych motywami zwierzęcymi. Wybierzemy się także na spacer wzdłuż doliny Soganli, gdzie zobaczymy kościoły wykute w skałach (np. Kościół Czarnych Głów). Pojedziemy także do miasteczka Urgup, którego architektura jest połączeniem naturalnych skał z dziełem ludzkich rąk. Możliwość zakupu tureckich słodkości. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 120km).

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd do podziemnego miasta Saratli, w którym zobaczymy jak dawniej mieszkańcy Kapadocji potrafili zagospodarować i wykorzystać swoje naturalne otoczenie w czasie zagrożenia i wojen. Następnie przejazd do Konyi - niegdyś stolicy Seldżuków, gdzie zobaczymy wzgórze Alladinów. Wzgórze zostało usypane specjalnie dla Alladina Keykubata I (usypane z ziem wszystkich terenów należących do Seldżuków). Ujrzymy także XIX wieczny meczet Aziziye łączący w sobie niepowtarzalne style architektoniczne. Kolejno udamy się do Muzeum Karatay, słynącego ze wspaniałych zbiorów sztuki islamskiej. Odwiedzimy także Catalhoyuk - jedną z najstarszych odnalezionych osad (datowana jest na około 7500 r. p.n.e.). Przejazd do Antalyi, obiadokolacja i nocleg w hotelu w Antalyi. (Trasa ok. 620km).

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery: - dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku - przejazd do wybranego hotelu na Riwierze Tureckiej, pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski. - dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu

Uwagi do programu Wyjazd ma charakter wyprawy. Będziemy jeździć i spacerować po górzystych terenach. Nie będą to trudne podejścia, trzeba jednak zabrać wygodne sportowe buty (najlepiej trekkingowe) na piesze wycieczki i ciepłe okrycie na wieczory. Program dla osób które pragną odkrywać uroki danego miejsca w sposób aktywny. Wykwaterowanie z hoteli do godziny 10:00 niezależnie od godziny zakwaterowania.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

W pierwsze dni ważnych świąt religijnych (Kurban Bayrami, Ramazan Bayrami) niektóre obiekty muzealne oraz sakralne mogą być zamknięte dla zwiedzających.

świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS (kwota ok. 168 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej (ok. 10-13 EUR)i innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe ceny oraz wysokość opłat podane zostały na dzień 13.01.2023 r.i mogą ulec zmianie.

Uprzejmie informujemy że od dnia 26.04.2019 w Turcji przestaną być honorowane banknoty o nominale 500 EUR. Nie są wymieniane także dolary drukowane przed 1996r. (z małymi wizernukami głów postaci).

W związku z tym nie będzie możliwościdokonywania opłat u pilotalub zawycieczki lokalne banknotami o tym nominale (roczniku). Prosimy o poinformowanie Klientów.

Wycieczki lokalne

Wieczór turecki - cena ok.34 EUR.

Pokaz wirujących Derwiszy - cena ok. 19 EUR.

Lot balonem - cena ok.330 EUR.

Hamam - cena ok.35 EUR.

Quad Safari- cena ok.50 EUR (ok. 1 h) - wymagane prawo jazdy (dla osoby prowadzącej), Quady są 2-os.

Jazda konna- cena ok.45 EUR (ok 1 h ) - limit wagowy max. 95 kg.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Turcji, na Riwierze tureckiej trwa od początku czerwca do końca września.

Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza

Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędny jest dowód osobisty ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji LUB paszport ważny co najmniej 150 dni od pierwszego wjazdu do Turcji, czyli 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego (za msz.gov.pl).

Obywatele Polski są zwolnieni z obowiązku wizowego w celu turystycznym do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.

Uwaga: Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.

Meta description

Turecka Wyprawa - Przygoda w księżycowej Krainie, 8 lub 15 dni, Jaskinia Tinaztepe - podziemny cud, Kilistra - pierwsi chrześcijanie, niezwykła Kapadocja, trekking w dolinie Ihlara, Twierdza Uchisar, szalona wyprawa quadami, spływ po rzece Kizilirmak, Zelve - kościoły skalne, Pasabag - spacer wśród „kapadockich grzybów”, offroad w księżycowej dolinie, dla chętnych: przejażdżka na koniach, dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Riwierze Tureckiej

Wizy

Wiza

Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski niezbędny jest dowód osobisty ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji LUB paszport ważny co najmniej 150 dni od pierwszego wjazdu do Turcji, czyli 60 dni dłużej niż dozwolony okres pobytu bezwizowego (za msz.gov.pl).

Obywatele Polski są zwolnieni z obowiązku wizowego w celu turystycznym do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.

Uwaga: Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem rezerwacji lub agentem, u którego dokonywałeś zakupu wycieczki.


Warunki uczestnictwa

Pogoda

28°C
19°C
26°C
13

Przed podróżą

Szczepienia nie są wymagane.
SYTUACJA W UKRAINIE
W związku z obecną sytuacją władze Ukrainy zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla lotów cywilnych. Oznacza to, że samoloty, w tym także te o charakterze turystycznym nie przelatują nad terytorium tego kraju. Linie lotnicze zawiesiły czasowo połączenia z Ukrainą. Wszystkie loty będą realizowane alternatywnymi, bezpiecznymi trasami.

COVID-19
WYMAGANE DOKUMENTY
Brak wymaganych formularzy.

ZASZCZEPIENI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

OZDROWIEŃCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

DZIECI
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

POZOSTALI PODRÓŻUJĄCY
Możliwość podróżowania: tak. Kraj jest otwarty dla turystów.
Test: nie jest wymagany.
Kwarantanna na miejscu: nie obowiązuje.
Kwarantanna/test po powrocie: nie obowiązuje.

TRANZYT LUB WYLOT SPOZA POLSKI
Jeśli wylatujesz/wyjeżdżasz z innego kraju niż Polska lub korzystasz z tranzytu w innym państwie sprawdź aktualne warunki wjazdowego do tego państwa (możesz być objęty dodatkowymi restrykcjami). Szczegóły na: zobacz więcej.

AKTUALNOŚĆ INFORMACJI
Warunki wjazdowe często się zmieniają, dlatego prosimy o dodatkowe potwierdzanie ich aktualności na stronie internetowej MSZ: zobacz więcej.
Od 19.04.2022 r. Polacy mogą wjechać do Turcji na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu - oba dokumenty muszą być ważne ważne minimum 5 miesięcy od dnia wjazdu do Turcji. Dokument nie może być uszkodzony. Dane na nim powinny być wyraźne. Uszkodzenia dokumentu, nieczytelne dane i pieczątki mogą spowodować uruchomienie uciążliwej procedury wyjaśniającej lub cofnięcie z granicy.

Polaków nie obowiązują wizy do Turcji, jeśli pobyt nie przekracza 90 dni.

Informacje prawne

Realizując obowiązek przewidziany w art. 12a pkt. 2 i 4 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2020 r. poz. 287) w zw. z art. 40 ust. 1 ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. z 2022 r. poz. 511) Wakacje.pl niniejszym informuje Państwa o podziale obowiązków związanych z zawieraną za pośrednictwem Wakacje.pl jako agenta turystycznego umową o udział w imprezie turystycznej a organizatorami turystyki, którzy prezentują swoje oferty na naszym serwisie. Jednocześnie wskazujemy, że wszelkie oferty dostępne na naszym serwisie podchodzą od podmiotów będących przedsiębiorcami.

Czytaj więcej