Opinie o biurze Otium

Otium

Marek Kwaśny

Pobyt: Marzec 2020

Serdecznie nikomu nie polecam wakacji z Wakacje.pl i biurem Otium. Wszystko wygląda pięknie dopóki nie pojawi się jakikolwiek problem. Wakacje.pl to zespół osób niekompetentnych nie będących w stanie pomóc z czymkolwiek, to pośrednik, który w razie jakichkolwiek pytań po zakupie wycieczki nic nie wie i za nic nie ponosi odpowiedzialności - w takim przypadku już lepiej zawrzeć umowę bezpośrednio z biurem podróży. Kupiliśmy wycieczkę na narty do Włoch, jak się okazało w regionie zagrożonym korona-wirusem, miesiąc przed wycieczką chcieliśmy zrezygnować z niej (w obawie o nasze zdrowie i dzieciaków) na podstawie art. 47 ust. 4, ale biuro stwierdziło wbrew doniesieniom zarówno medialnym jak i z regionu do którego się wybieraliśmy, że jest tam bezpiecznie i odmówiło wypłaty środków (my nie będziemy ryzykować, ale dla firmy to biznes i pewnie nawet jakby zginęło na Corona-wirusa kilka osób to według nich byłoby bezpiecznie). Gdy chcieliśmy odwołać wyjazd ponosząc koszty zgodnie z OWU - gdzie napisali że na miesiąc przed wyjazdem to według historycznych danych jest to koszt 30% a więc zwracają 70%, to nagle odpisali że koszt zerwania umowy to 70% a więc zwrócą nam 30%. Także na nikogo miejscu nie liczyłbym w razie czego na zwrot zgodnie z OWU. Najważniejsze, że dla nich hajs się zgadza, bo te firmy wiedzą, że nikt nie pójdzie przeciw nim na drogę sądową bo są to koszty i czas, nie warte tym zwrotom.

Ewa Jędrzejewska

Pobyt: Marzec 2020

Najgorsze biuro podróży. Wykupiliśmy wycieczkę na narty do Włoch ale w obawie przed zarażeniem epidemią koronawirusa złożyliśmy rezygnację z wyjazdu powołując się na art 47 ust 4. Jednak organizator nie chce nam zwrócić kosztów mimo, że jest miesiąc do wyjazdu i twierdzi, że ludzie tam jeżdżą i nic się nie dzieje, co dziwne bo kto wraca z tamtych regionów jest zarażony. A skoro rezygnujemy na miesiąc przed to jak mają tak duże oblężenie klientów na te rejony to spokojnie by kogoś znaleźli na nasze miejsce i zachowali by twarz zwracając nam koszty. Nigdy więcej nie kupię już wakacji na Wakacje.pl i w biurze Otium ponieważ umywają ręce a ciekawe co by powiedzieli jakbyśmy wrócili z koronawirusem? Żałosne podejście i nastawieni tylko na kasę a nie na dobrą opinie....

David Kosiba

Pobyt: Marzec 2020

Co tu więcej powiedzieć. Mamy wycieczkę wykupiona do Włoch w strefy zagrożone korona wirusem, nie chcemy już tam jechać z dziećmi, i pomimo zaleceń Polskiego Ministerstwa Zdrowia, który odradza tam jechać firma Otium i tak ma to głęboko gdzieś. Jak zachoruje to osobiście przyjadę odwiedzić biuro, aby uściskać rękę wszystkim.

Henryk

Pobyt: Marzec 2020

Jestem bardzo zbulwersowany postępowaniem organizatora (OTIUM) w sytuacji rezygnacji z wyjazdu., rezygnacja była spowodowana obawą zachorowania na koronawirus w północnej części Włoch. Czerwone strefy we Włoszech były ogłaszane ale organizator stwierdził, że nie jest to powód do rezygnacji i nie wypłaci poniesionych kosztów pomimo zawartego ubezpieczenia. Pomimo wykupienia opcji ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w 100% odmówiono nam zwrotu kosztów uczestnictwa. Zaproponowano 50% zwrotu kosztów, i mimo zdroworozsądkowego podejścia. Pieniądze i za wszelką cenę nabijanie zysku próbują wysłać ludzi do rejonu, który zagraża zdrowiu uczestnika wyjazdu. Na dzień dzisiejszy wypłacono połowę, powtarzając jak mantrę, że rząd Włoski nie zamknął granic i ciągle można tam jeździć, chociaż tylko słuchając wiadomości w radio odnosi się inne wrażenie. Przestrzegam zatem wszystkich, którzy zamierzają mieć kontakt z tym biurem, że mówią nieprawdę, bo przy płatnościach zapewnili mnie iż to ubezpieczenie od kosztów rezygnacji działa w każdej sytuacji nawet do 1 dnia przed wyjazdem. Normalne oszustwo . Ostrożnie z tym biurem, rezerwują pokoje w ośrodkach narciarskich o najniższym standardzie, jednocześnie dokonując fotoszopu swojej oferty zdjęciowej. Prosić trzeba rzecznika ubezpieczonych aby chcieli z człowiekiem normalnie rozmawiać. Tylko kasa. ostrożnie, nie polecałbym tego biura nikomu

Mateusz

Pobyt: Luty 2020

Nie polecam nikomu tego biura podróży. Wykupiłem wyjazd na narty do Włoch. Wycieczka była za potwierdzieniem rezerwacji, mieli na to 48 godzin niestety odpowiedzieli dopiero po tygodniu że jest potwierdzona. Z czego tydzień przed planowanym wyjazdem dali informacje do wakacji.pl, że niestety nie ma miejsc i zaproponowali jakieś śmieszne apartamenty albo hotel, który mocno odbiegał od poprzedniego a cena taka sama. Szczerze jeszcze nigdy nie zostałem tak potraktowany. Jeszcze raz nie polecam.

Lucy

Pobyt: Marzec 2019

Po przeczytaniu opinii w internecie mieliśmy wielkie obawy co do wyjazdu. Byliśmy w marcu na nartach we Włoszech, wszystko zgodne z ofertą, hotel dobry, jedzenie pyszne, obsługa miła. Rezydent bardzo pomocny ( Pan Marian) wszystko załatwiał na czas, organizacja bardzo dobra. Karnet SKI gratis. Pracownicy biura kontaktowali się i informowali o wyjeździe zarówno w kraju jak i za granicą. Wyjazd bardzo dobrze zorganizowany. Bez opóźnień wszystko na czas. Autokar firmy Sindbad czysty komfortowy, kierowcy bardzo mili, grzeczni. Polecamy, nie było żadnych nieprzyjemnych niespodzianek.

Kinga

Organizacja dojazdu to jakiś koszmar, w drodze do Włoch na narty mieliśmy 2 godzinne opóźnienie, a pani rezydent zamiast od razu powiedzieć jaka jest sytuacja leje wodę, wymyśla jakieś głupoty żeby tylko uniknąć odpowiedzi na pytanie. Aktualnie czekamy już 9 godzin w hotelowym holu na transport do autokaru, kontakt z panią rezydent znowu słaby, nie podaje konkretnych informacji. Podsumowując zero zainteresowania ze strony najważniejszej osoby która powinna zadbać o nasz komfort. Zero informacji, zero przeprosin i jak myślę również zero rekompensaty.

Adam

Kierowcy w autobusie na głos skarżący się na przekroczony dozwolony prawem czas pracy, nocleg w apartamencie bez bieżącej wody. Nie poleciłbym nawet najgorszemu wrogowi.

Mario

Pobyt: Marzec 2017

Cielo Blu, super cena, bez problemów, wszystko bylo okej. Tak trzymać.

Piotr Borowiec

Pobyt: Marzec 2017

bylem z nimi w marcu na free ski w madonnie/ apartamenty ambiez, super polożenie, dobra cena. polecam