Opinie o hotelu Akti Arilla

Akti Arilla

• Wylot z Warszawy - Chopin 2 posiłki
  • Wylot z Wrocławia 2 posiłki

Magdalena

• Zalety Czyste, codziennie sprzątane pokoje, bardzo smaczne śniadania i obiadokolacje, miła obsługa hotelowa, czysty basen z wygodnymi lezakami, w pobliżu bary, sklepy, knajpki, wypożyczalnia skuterów i samochodów, bardzo blisko do pięknej, piaszczystej plaży.
    • Wady Dodatkowo płatna klimatyzacja, a bez niej nie da się wytrzymać w pokoju

Bardzo nam się podobało. Hotel czysty, fajnie zlokalizowany, miła obsługa i smaczne jedzenie.

• Zalety Blisko plaży. Miła i spokojna atmosfera. Basen. Czystość pokoi. Sympatyczna obsługa. Blisko sklepy.
    • Wady Brak moskitiery w oknie (komary nas zżerały, nie pomagało nic). Brak suszarki balkonowej (ręczniki schły długo bo spadały ze stołków lub poręczy). Zbyt późna obiadokolacja (w godz. 19-21). Jakość śniadań (bardzo mały wybór). Płatna klimatyzacja.

Pobyt w lipcu 2019 r. Ogólnie jestem zadowolona. Pomimo tego, że plaża jest bardzo blisko hotelu to dzieciaki często wolały jednak basen a nie wszystkie hotele miały to udogodnienie. Hotel prowadzony przez rodzinę, stąd miła atmosfera. Synowie właścicieli często pytali gości czy wszystko w porządku, zagadywali do dzieci, sporo rozumieją po polsku a także znają wiele słów i zwrotów czym nie raz zaskakiwali. Śniadania liche, ponieważ codziennie to samo czyli pomidor, ogórek, jajka na twardo, oliwki, jogurt naturalny, dwa rodzaje dżemu, płatki, zimne mleko, czasami parówka pocięta na małe kawałki, jeden rodzaj pieczywa (kromki grubo pocięte). Z napoi to herbata, kawa, gorąca woda i sok pomarańczowy z dystrybutora. Oczywiście każdy wychodził najedzony ale brakowało czegoś na ciepło lub chociaż jakiegoś minimalnego urozmaicenia. Co do obiadokolacji to były dobre domowe obiady serwowane do stołu ale szkoda że późno bo dopiero od 19. Każdy już czekał głodny. Sam hotel lata świetności ma już za sobą ale naprawdę nie jest źle jak na 2 gwiazdki. Pokoje dość duże i czyste, bez rdzy czy zagrzybionych fug w kafelkach, balkon, spora szafa, tv lcd, lodówka, okno i nowa zasłona prysznicowa w łazience. Pokoje pomalowane dość niedawno, sprzątane codzienne, wymiana pościeli i ręczników co 3 dni. Ten sławny bar na przeciwko nadal jest i puszcza muzę do 2 w nocy ale do wytrzymania jak dla mnie. Nie mam większych uwag do hotelu. Oferta zgodna z opisem. PS opłata klimatyczna 50 euro centów za pokój za dobę płatna pod koniec pobytu.

Joanna Jeremiejko

• Zalety bliskość przepięknej piaszczystej plaży, czystość, przemiła obsługa, miła atmosfera,
    • Wady serwowane posiłki

Pobyt uważam za bardzo miły. Korfu przepiękne, plaża bardzo, malownicza czysta i blisko hotelu. Obsługa bardzo miła, uwija się i dba o zachcianki klienta (bardzo ciężko pracują). Jedzenie (śniadania) stosowne do standardu hotelu, skromne ale można wybrać coś dla siebie. Obiadokolacje bardzo smaczne, córka nie je mięsa i miała przygotowywane dania wegetariańskie (przepyszne). Hotel kameralny, generalnie odnowiony, cichy z rodzinną atmosferą. miałyśmy pokój od ogrodu z bardzo ładnym widokiem. Basen mały ale na tak małą ilość pokoi przeważnie pusty, zresztą plaża tak piękna, że nie warto tracić czasu na przebywanie na basenie.

Jerzy
    Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety - Sympatyczna obsługa, bardzo miły właściciel. - Cisza i spokój. - Czysto w pokojach i w basenie. - Pyszne jedzenie.
    • Wady - Obok hotelu jest pub z którego bywa głośno.

Hotel zadbany, czysty. Blisko "centrum" - Arillas to malutka miejscowość. Właściciel uraczył nas za darmo dobrym winem domowym, codziennie zagadał, pożrtował w języku polskim. Miła, rodzinna atmosfera.

• Zalety Okolica, blisko do plaży
    • Wady Hałaśliwa muzyka z pobliskich tawern

W hotelu spędziłam tydzień. Zaskoczył już początek pobytu. Nasza grupa przybyła tam wczesnym rankiem. Dobę hotelową mieliśmy zacząć dopiero o godz. 14, a mimo to zaproponowano nam śniadanie. Na pokoje czekaliśmy tylko tyle ile czasu zajęło ich posprzątanie. Pokoje odpowiadają standardem ich cenie. Nie zauważyłam niedogodności wyczytanych przed wyjazdem w internecie. Nie polecam pobytu rodzinom z małymi dziećmi. Pobliskie 2 lokale, mimo panującej tam pustki, emitują bardzo głośną muzykę, która kończy się po 1 w nocy. Można wówczas urządzić sobie miłe party na balkonie. Niestety operują komary, toteż radzę zaopatrzyć się w repellenty. Największym plusem pobytu była hotelowa obsługa nie tylko świetnie komunikująca się w j. angielskim, ale również podejmująca rozmowy w naszym języku. Można było tu z łatwością załatwić późniejsze wydanie kolacji po powrocie z wycieczki lub jej zamianę na lunch. Posiłki również odpowiadały cenie pobytu. Nie było wyboru ale za to były smaczne i urozmaicone. Śniadanie to szwedzki stół zaś obiadokolacja była podawana indywidualnie do stolików i składała się ze startera, dania głównego, sałatki i deseru. Napoje do zamówienia w barze. Goście hotelowi to głównie Polacy i sporadycznie Czesi. Kolejny plus pobytu to piękna najbliższa okolica i cudowna darmowa plaża jeżeli z centralnego pomostu skierujemy się kilkaset metrów na prawo. W okolicy pomostu komplet plażowy wraz z wodą kosztuje od 7,5 do 10 ?. Polecam drinki i kawę w hotelu Horizon. Podczas pobytu na wyspie należy pamiętać, że czas przejazdu po górzystym terenie znacznie się wydłuża.

Robert

• Zalety 1. Położenie: północno zachodnia cz. Korfu , wysokie klify, wiatr , morze, piaszczysta plaża, nie widziałem jeżowców. 2. Bassen z parasolami. 3. Czysto wszędzie. 4. Miła obsługa, rodzinna. 5. Feria roślin i kwiatów, oliwki , figi , kumkwaty, ryby... 6. Klimatyzacja. 7. Balkoniki, przydatne do suszenia i posiady wieczorne.
    • Wady 1. Bliskość tawern z fantastyczną muzyką, trudno zasnąć by nie potańczyć. Chociaż pokoje od strony ogrodu mają cicho. Drzwi i okna są prawie dźwiękoszczelne. 2. Basen dla mnie powinien być głębszy i dłuższy.

Zaskoczył mnie Hotel swą atmosferą i czystością. Jest to rodzinny biznes z luzem i staraniem o klienta choć bez nadskakiwania - co cenię. Kapitalnie odpocząłem. Zrobiliśmy dwie wyprawy: na Agios Stefanos, gdzie są niezapomniane widoki z klifów oraz Agios Afionas z górskimi ścieżkami zakończone plażami, widokami, przyrodą...... Dodatkowo można dobrać wycieczki fakultatywne - fantastyczne, choć mogą być męczące. Podstawą egzystencji musi być porządny filtr min. 50 - tka - spalona skóra psuje wszystko - i nakrycie głowy. Myślę, że do chodzenia po górach wystarczą sandały trekingowe na grubej podeszwie. Myślę , że będę chciał powrócić.

Magdalena

• Zalety blisko do plaży, restauracji, przystanku autobusowego, nie ma problemu z leżakami przy basenie, miła obsługa, jedzenie jak najbardziej ok

Lokalizacja super, blisko plaży, pokoje schludne może łazienki do odnowienia ale jak najbardziej polecam :) byliśmy z mężem 7 dni na początku czerwca pogoda boska woda ciepła. Okolica dość tętniąca życiem - jest gdzie wyjść wieczorem na drinka :) Basen przy hotelu dla dorosłych jak i również dla dzieci - 3 poziomy wody. Z chęcią wrócilibyśmy jeszcze raz !

Tomek

• Zalety Blisko morza ok.150m.Właścicele sympatyczni .Spoko basen.Jedzenie ok.Pokoje w pożądku.
    • Wady Zaprawde fajne knajpki naprzeciwko hotelu ale zupełnie przyzwoita muzyczka o godzinie 01 w nocy troszke drażniła,ale jak się zamkneło okno było ok.(trzeba było tylko wtedy korzystać z klimatyzacji)

Pobyt ekstra ,żeby trafić naprawde ładną plaże trzeba troche poszukać,najlepiej skuterem(poj.125)te z mniejszą pojemnością dużo palą 5-7 litrów na 100km(125- ok,3litry),Wypożyczenie skutera 15-18 euro/dzień.Dużo klimatycznych miejsc na wyspie.

Mariola

• Zalety blisko do pięknej plaży
    • Wady 3 głośne bary 100 metrów od hotelu, przez co nie da się spać w nocy (noc to godzina 1-2 kiedy bary się zamykaly) płatna 5euro dziennie klimatyzacja najgorsze jedzenie - suchy chleb ze sztucznymi dzemami i margaryną + obleśna kawa i jajka na twardo - taki zestaw na śniadanie. Z obiadem nie było lepiej, może raz w ciągu 7 dni zjedliśmy coś smacznego Arillas to mała miejscowość i nie ma dobrego zaplecza - 3 sklepy i 3 restauracje to za mało na tygodniowy urlop, chyba, że codziennie się gdzieś jeździ lub chce się tylko siedzieć na plaży. pokój w standardzie ekonomicznym - bardzo stare wyposażenie, śmierdzi grzybem, łazienka jak z PRL-u, lodówka wyciekająca na podłogę Mały basen Do hotelu i na basen wchodzą ludzie z ulicy - wystarczy, ze kupią drinka za 10 euro w barze

Gdyby nie to, ze Korfu to pięna wyspa i codziennie jeździliśmy do innego miasta, a hotel był tylko bazą wypadową to nie byłabym zadowolona z urlopu. Koncert na żywo muzyki rockowej, we wtorek do godziny 2 w nocy to była przesada. Następnego dnia nie było lepiej - karaoke z pijanymi angolami. i tak każdego dnia. Właściciel jest w hotelu cały czas i uważa tylko żeby żaden z gości czegoś nie zepsuł. Potrafi zwrócić uwagę zeby przesiąść się do innego stolika bo stołówka dla gości jest też restauracją dla klientów z zewnątrz.... masakra... od przyszłego sezonu mają współpracować już tylko z Itaką i tylko dla Polaków - pewnie anglicy się za bardzo skarżyli na syf

Grażyna

• Zalety Blisko piaszczystej plaży z pięknym widokiem na góry;kolacje zróżnicowane; przemili właściciele; ładna okolica; sklepy spozywcze,z ubraniami i z pamiątkami w pobliżu.Pyszne drinki.
    • Wady Śniadania - brak zróżnicowania i brak napoj?w do kolacji.

Po dotarciu na miejsce byliśmy miło zaskoczeni,w hotelu panuje przemiła atmosfera.Pokoje polecam zamawiac klasy standard.