Opinie o hotelu Aktinia
Bułgaria / Słoneczny Brzeg

Aktinia: budynek główny

• Atrakcyjna lokalizacja: ok 1,5 km od centrum Słonecznego Brzegu, ok. 2 km od Nessebaru.
  • Piaszczysta plaża w odłegłości 200 m od hotelu.
  • Z myślą o najmłodszych: brodzik, menu w restauracji oraz animacje i minidyskoteki w sezonie.
  • Wysoki poziom obsługi hotelowej.
  • Wylot z Krakowa Wszystko w cenie
  • Wylot z Katowic Wszystko w cenie

DARIA

• Zalety czysto, miła obsługa, działające darmowe wifi oraz klimatyzacja blisko sklepów i plaży
    • Wady łazienka z natryskiem bez kabiny

Właśnie wróciłam z wakacji z mężem i 3 letnim dzieckiem. Jestem bardzo bardzo pozytywnie zaskoczona pokoje są nowiutkie czyste i pachnące. Obsługa pomocna lokalizacja super jedzenie pyszne i urozmaicone.

Hotel zadbany i odnowiony, personel miły, wyżywienie bardzo dobre, pokoje sprzątane regularnie.

Floriusz

• Zalety Hotel umieszczony w spokojnej dzielnicy blisko plaży Cacao Beach sąsiadującej z naturystyczną.Pokoje przestronne z telewizorem , lodówką i klimą.
    • Wady Dość głośno z powodu obecnych kolonii młodzieży w wieku 10-18 lat.Drogie wifi.

Przebywałem w hotelu na przełomie sierpnia i września 2017-pobyt 2 tygodniowy.Jechałem z wielkimi obawami po przeczytaniu tylu złych opinii ,które na szczęście były bez pokrycia.Owszem na samym początku rzuciła mi się w oczy przybrudzona beżowa wykładzina w korytarzach i pokojach hotelu,brak półki na kosmetyki w łazience no i brak brodzika z zasłonka pod prysznicem,ale to nie mój pierwszy pobyt w Bułgarii więc uznałem to za standard ,choć przyznam że w innym pokoju był i brodzik i zasłonka. Wifi niestety płatne i zbyt drogie 7 dni 30 leva,14 dni 50 leva ,sporo głośnej młodzieży i na tym kończę biadolenie.Reszta ok tzn ,śniadania monotonne ale każdy znajdzie coś do zjedzenia ,jajka na twardo,sadzone jajecznica ,makaron ,parówki ,podsmażane plastry kiełbasy , kilka rodzajów oślej kiełbasy,ser żółty ,twaróg,ogórek ,pomidor,mleko ,jogurt ,płatki śniadaniowe, dżemy ,miód,słodkie rogaliki ,ciasto drożdżowe , kilka rodzajów pieczywa ,herbata ,kawa i napoje z automatu oraz nigdy nie brakujących świeżych w duuuuużej ilości owoców.Obiadokolacje zdecydowanie lepsze i bardzo smaczne ,spory wybór z możliwością popicia wodą lub lemoniadą z automatu ewentualnie 3 rodzajami kompotu.Tu chciałbym wymienić rodzaje owoców zapodawanych do kolacji,których nigdy nie brakowało: arbuz,melon,brzoskwinie ,nektaryny ,śliwki,jabłka ,pomarańcze,winogrona białe i ciemne . Końcem sierpnia młodzież wybyła z hotelu i zrobił się spokój i cisza.Bliskość do plaży umożliwiała w upalne godziny powrót z niej do hotelu i wypicie swojej ulubionej kawy.Każdy ma swoje przyzwyczajenia,polecam zabrać czajnik albo grzałkę bo w pokoju brak.Dla osób wierzących w niedzielę o godz 20:00 w Starym Nesebarze-spacerem 45 minut od hotelu - odprawiana jest msza św. w języku polskim przez Dominikanów.Tanie sklepy spożywcze to Mladost przy głównej ulicy przed hotelem Kuban i Perła przy hotelu Tia Maria.Poczta w sąsiedztwie Mladosti,znaczek na kartkę 1 leva. Polecam hotel dla niewymagających,cena adekwatna do jakości.

Paulina Stolińska

• Zalety Bardzo czysty hotel, miła, sympatyczna obsługa. Posiłki smaczne i zawsze ciepłe.
    • Wady Położony daleko od centrum Słonecznego Brzegu.

Polecam ten hotel dla rodzin z dziećmi i osób które chcą spokojnego wypoczynku, całodziennego planowania. Znajduje się on dość daleko od centrum, w nocy nie ma jak wrócić do hotelu (tylko na piechotę, około 40 minut).

dominika
    Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety 1)dobre położenie (na skraju Słonecznego Brzegu, ok. 3km spacerem do Nessebaru) 2)bardzo blisko do plaży 3)w pobliżu sklep, restauracje, kolejka turystyczna
    • Wady 1)brudne wykładziny w pokojach 2)ręczniki zmieniane raz na 5dni 3)brak placu zabaw dla dzieci 4)mały basen

Podczas mojego pobytu większość gości stanowili uczestniczy wycieczek typu kolonie, obozy, głównie z Polski i Rosji. Średni przedział wiekowy 10-18lat. Oczywiście goście w innym wieku także byli, ale w zdecydowanej mniejszości. Pomimo tak młodych ludzi w tak dużej ilości nie było większego problemu z zakłócaniem ciszy nocnej. Pokoje bardzo skromne, z mega brudną wykładziną, na wyposażeniu jedynie telewizor z kablówką i lodówką, czajnika i suszarki brak. Klimatyzacja dość wiekowa, jednak działająca całkiem nieźle. Łazienka dość mało funkcjonalna - brak jakiejkolwiek półki na kosmetyki i przybory toaletowe , zasłona prysznicowa tak krótka (przycięta na styk z brodzikiem), że nie dało się wziąć prysznica bez zalania połowy łazienki. Grzyb w fugach obecny. Karaluch w ilości jeden pojawił się dopiero ostatniego dnia pobytu, ale przypuszczam ze został zwabiony dużą ilością jedzenia przechowywanego w pokoju, więc nie przejmowałabym się bo to, że karaluchy są w hotelach to normalne, a gdyby nie było tyle okruchów na podłodze to i karaluch siedziałby cicho i udawał, ze go tam nie ma. Generalnie rzecz ujmując, standart tego hotelu jest odzwierciedleniem niskiej ceny. Polecam dla ludzi niewymagających, którzy nastawiają się tylko na spanie w pokoju. Ja byłam z 2,5 letnim dzieckiem i pomimo małego komfortu daliśmy radę całkiem nieźle. Jedzenie całkiem niezłe, w formie bufetu. Plusem jest to, ze można zabrać sobie ze stołówki owoce czy jakieś ciasta do pokoju i nikt nie robi z tego problemu i nie traktuje nas jak złodzieja. Nie ma tabliczek w stylu: wynoszenie jedzenia surowo zabronione. Basen hotelowy i brodzik do zaakceptowania. Położenie wyśmienite. Jedyna rzecz o której warto pamiętać przed wyjazdem do Bułgarii to preparaty odstraszające komary i preparaty łagodzące ugryzienia.

Alicja
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety bliskość do plaży, dogodne połączenia autobusowe, przystanki blisko hotelu, w okolicy dużo restauracji, sklepów, barów itp., pokoje sprzątane codziennie
    • Wady bardzo kiepskie jedzenie, dziwna łazienka (brak kabiny prysznicowej)

Polecam ten hotel ze względu na lokalizację - jakieś 10 minut spacerem na plażę, w okolicy również dużo barów, sklepów, restauracji. Hotel znajduje się w bliskiej odległości do dwóch przystanków autobusowych, z których kursują autobusy do nessebaru (bardzo często, podróż trwa zaledwie chwilę), burgas (godzina drogi), raz dziennie do sozopolu (dwie godziny jazdy) oraz w drugą stronę do sweti vlas i eliante (ale tam są tylko hotele i dużo gorsze plaże, ale za to dużo mniej ludzi). Zdecydowanie nie polecam brać jakiegokolwiek wyżywienia w tym hotelu. Śniadania nie smaczne, na dodatek przez cały tydzień dokładnie to samo. Obiadokolacje również bardzo mało zróżnicowane i nie dobre. Lunchów nie miałam w ofercie, ale nie sądzę, aby były lepsze.

Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety świetna, przemiła obsługa, mili i przystojni;) kelnerzy, bardzo blisko pięknej plaży, bliskość knajpek, dość cicho, bo nie w centrum (ale blisko), urozmaicone obiadokolacje, napoje za darmo w HB (oprócz alkoholowych;)) Blisko do Nesebaru - bo hotel jest położony w części od strony tego miasta - można zwiedzać - 40 minut spacerkiem...
    • Wady malutki basen, w sumie brodzik dla dzieci (ale zaraz blisko cieplutkie morze i piękne plaże, więc po co basen), małe łazienki, płatne wifi (40 lv/ 80 zł za 10 dni, trochę za dużo); wadą były niestety polskie (no właśnie - polskie...) kolonie - rozdarte dzieciaki, nie lubię;)

Aktinia jest trzygwiazdkowym hotelem, nie spodziewajmy się więc cudów. Szczerze mówiąc, jak na cenę i standard, hotel zrobił na mnie bardzo dobrze wrażenie: bardzo miła obsługa, urozmaicone posiłki, pomoc menadżerki hotelu w każdym zakresie, bardzo blisko plaży, świetne usytuowanie: nie w samym centrum (tam jest bardzo, bardzo głośno), ale blisko centrum (spacerem jakieś 20 minut). Śniadania może i monotonne, bo zawsze to samo, ale obiadokolacje naprawdę rozmaite. Nie było kolejek do baru, co też na plus. Względny luz. Spędziłem tam 10 fajnych dni i naprawdę polecam, bo jak na hotel *** to warto.

Darek i Iza
    Pobyt: Lipiec 2015

• Zalety Dobre położenie , miła obsługa
    • Wady nie widzę

Zamieniono nam hotel na lepszy , byliśmy razem z dzieckiem , czyli mieliśmy dostawkę . Dostaliśmy 2 pokojowy apartament około 70 m2 z balkonem . Bomba , bomba , bomba . Nic dodać , nic ująć , wakacje palce lizać .

monika
    Pobyt: Czerwiec 2015

• Zalety atrakcyjne położenie niedrogo wygodne duże łóżka czysto
    • Wady skromnie jakość wędlin pozostawia wiele do życzenia

Spędziliśmy tydzień w tym hotelu 4- osobową rodziną, dzieci spały na dostawce, dużej (narożnik), nasze łóżka były również duże i wygodne, w hotelu czysto, pokoje sprzątane codziennie (wyrzucanie śmieci, ścielenie łóżek, co 3 dni zmiana ręczników i pościeli) wybraliśmy opcję HB, obiadokolacje dobre, ciepłe zawsze kilka dań na ciepło do wyboru, codziennie coś innego, łagodnie przyprawiane. co do śniadań świeżość parówek pozostawała wiele do życzenia.. wędliny do wyboru: mortadela, salami i tania kiełbasa. pod dostatkiem chałki, różnych wypieków z białym serem na słono, pomidorów, ogórków i świeżego białego sera. Super lokalizacja prosto z hotelu wychodzi się na drewnianą kładkę prowadzącą prosto na plażę (przez wydmy), do Nessebar spacerkiem 30 min, do centrum słonecznego brzegu spacerkiem 30 min, kolejki, autobusy w obie strony co 15 min. Basen przy hotelu prawie nie używany, trochę zimna woda, ale morze bardzo ciepłe ok 23 st w czerwcu

Piórko
    Pobyt: Lipiec 2013

Jedzenie okropne. Przykład spleśniały chleb, zupa z piórami ptaka, lodowaty bo nawet nie zimny makaron, recepcjonistka myląca klucze do pokoju ponieważ nie zna podstaw angielskiego. Basen bardzo malutki. Fajnie spędzony czas, nawet bardzo ale na pewno nie dzięki luksusom w hotelu. Nie polecam.