Opinie o hotelu Aktinia
Bułgaria / Słoneczny Brzeg

Aktinia: budynek główny

• Atrakcyjna lokalizacja: ok 1,5 km od centrum Słonecznego Brzegu, ok. 2 km od Nessebaru.
  • Piaszczysta plaża w odłegłości 200 m od hotelu.
  • Z myślą o najmłodszych: brodzik, menu w restauracji oraz animacje i minidyskoteki w sezonie.

Szocik

• Zalety Jest ok
    • Wady Niedokładne mycie toalety ogólno dostępne oraz blatów na stołach zewnętrznych

Fajne wakacje. Pan który pilnował sali jest super. Obsługa barów super

DARIA

• Zalety czysto, miła obsługa, działające darmowe wifi oraz klimatyzacja blisko sklepów i plaży
    • Wady łazienka z natryskiem bez kabiny

Właśnie wróciłam z wakacji z mężem i 3 letnim dzieckiem. Jestem bardzo bardzo pozytywnie zaskoczona pokoje są nowiutkie czyste i pachnące. Obsługa pomocna lokalizacja super jedzenie pyszne i urozmaicone.

Hotel zadbany i odnowiony, personel miły, wyżywienie bardzo dobre, pokoje sprzątane regularnie.

Floriusz

• Zalety Hotel umieszczony w spokojnej dzielnicy blisko plaży Cacao Beach sąsiadującej z naturystyczną.Pokoje przestronne z telewizorem , lodówką i klimą.
    • Wady Dość głośno z powodu obecnych kolonii młodzieży w wieku 10-18 lat.Drogie wifi.

Przebywałem w hotelu na przełomie sierpnia i września 2017-pobyt 2 tygodniowy.Jechałem z wielkimi obawami po przeczytaniu tylu złych opinii ,które na szczęście były bez pokrycia.Owszem na samym początku rzuciła mi się w oczy przybrudzona beżowa wykładzina w korytarzach i pokojach hotelu,brak półki na kosmetyki w łazience no i brak brodzika z zasłonka pod prysznicem,ale to nie mój pierwszy pobyt w Bułgarii więc uznałem to za standard ,choć przyznam że w innym pokoju był i brodzik i zasłonka. Wifi niestety płatne i zbyt drogie 7 dni 30 leva,14 dni 50 leva ,sporo głośnej młodzieży i na tym kończę biadolenie.Reszta ok tzn ,śniadania monotonne ale każdy znajdzie coś do zjedzenia ,jajka na twardo,sadzone jajecznica ,makaron ,parówki ,podsmażane plastry kiełbasy , kilka rodzajów oślej kiełbasy,ser żółty ,twaróg,ogórek ,pomidor,mleko ,jogurt ,płatki śniadaniowe, dżemy ,miód,słodkie rogaliki ,ciasto drożdżowe , kilka rodzajów pieczywa ,herbata ,kawa i napoje z automatu oraz nigdy nie brakujących świeżych w duuuuużej ilości owoców.Obiadokolacje zdecydowanie lepsze i bardzo smaczne ,spory wybór z możliwością popicia wodą lub lemoniadą z automatu ewentualnie 3 rodzajami kompotu.Tu chciałbym wymienić rodzaje owoców zapodawanych do kolacji,których nigdy nie brakowało: arbuz,melon,brzoskwinie ,nektaryny ,śliwki,jabłka ,pomarańcze,winogrona białe i ciemne . Końcem sierpnia młodzież wybyła z hotelu i zrobił się spokój i cisza.Bliskość do plaży umożliwiała w upalne godziny powrót z niej do hotelu i wypicie swojej ulubionej kawy.Każdy ma swoje przyzwyczajenia,polecam zabrać czajnik albo grzałkę bo w pokoju brak.Dla osób wierzących w niedzielę o godz 20:00 w Starym Nesebarze-spacerem 45 minut od hotelu - odprawiana jest msza św. w języku polskim przez Dominikanów.Tanie sklepy spożywcze to Mladost przy głównej ulicy przed hotelem Kuban i Perła przy hotelu Tia Maria.Poczta w sąsiedztwie Mladosti,znaczek na kartkę 1 leva. Polecam hotel dla niewymagających,cena adekwatna do jakości.

Paulina Stolińska

• Zalety Bardzo czysty hotel, miła, sympatyczna obsługa. Posiłki smaczne i zawsze ciepłe.
    • Wady Położony daleko od centrum Słonecznego Brzegu.

Polecam ten hotel dla rodzin z dziećmi i osób które chcą spokojnego wypoczynku, całodziennego planowania. Znajduje się on dość daleko od centrum, w nocy nie ma jak wrócić do hotelu (tylko na piechotę, około 40 minut).

dominika
    Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety 1)dobre położenie (na skraju Słonecznego Brzegu, ok. 3km spacerem do Nessebaru) 2)bardzo blisko do plaży 3)w pobliżu sklep, restauracje, kolejka turystyczna
    • Wady 1)brudne wykładziny w pokojach 2)ręczniki zmieniane raz na 5dni 3)brak placu zabaw dla dzieci 4)mały basen

Podczas mojego pobytu większość gości stanowili uczestniczy wycieczek typu kolonie, obozy, głównie z Polski i Rosji. Średni przedział wiekowy 10-18lat. Oczywiście goście w innym wieku także byli, ale w zdecydowanej mniejszości. Pomimo tak młodych ludzi w tak dużej ilości nie było większego problemu z zakłócaniem ciszy nocnej. Pokoje bardzo skromne, z mega brudną wykładziną, na wyposażeniu jedynie telewizor z kablówką i lodówką, czajnika i suszarki brak. Klimatyzacja dość wiekowa, jednak działająca całkiem nieźle. Łazienka dość mało funkcjonalna - brak jakiejkolwiek półki na kosmetyki i przybory toaletowe , zasłona prysznicowa tak krótka (przycięta na styk z brodzikiem), że nie dało się wziąć prysznica bez zalania połowy łazienki. Grzyb w fugach obecny. Karaluch w ilości jeden pojawił się dopiero ostatniego dnia pobytu, ale przypuszczam ze został zwabiony dużą ilością jedzenia przechowywanego w pokoju, więc nie przejmowałabym się bo to, że karaluchy są w hotelach to normalne, a gdyby nie było tyle okruchów na podłodze to i karaluch siedziałby cicho i udawał, ze go tam nie ma. Generalnie rzecz ujmując, standart tego hotelu jest odzwierciedleniem niskiej ceny. Polecam dla ludzi niewymagających, którzy nastawiają się tylko na spanie w pokoju. Ja byłam z 2,5 letnim dzieckiem i pomimo małego komfortu daliśmy radę całkiem nieźle. Jedzenie całkiem niezłe, w formie bufetu. Plusem jest to, ze można zabrać sobie ze stołówki owoce czy jakieś ciasta do pokoju i nikt nie robi z tego problemu i nie traktuje nas jak złodzieja. Nie ma tabliczek w stylu: wynoszenie jedzenia surowo zabronione. Basen hotelowy i brodzik do zaakceptowania. Położenie wyśmienite. Jedyna rzecz o której warto pamiętać przed wyjazdem do Bułgarii to preparaty odstraszające komary i preparaty łagodzące ugryzienia.

Alicja
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety bliskość do plaży, dogodne połączenia autobusowe, przystanki blisko hotelu, w okolicy dużo restauracji, sklepów, barów itp., pokoje sprzątane codziennie
    • Wady bardzo kiepskie jedzenie, dziwna łazienka (brak kabiny prysznicowej)

Polecam ten hotel ze względu na lokalizację - jakieś 10 minut spacerem na plażę, w okolicy również dużo barów, sklepów, restauracji. Hotel znajduje się w bliskiej odległości do dwóch przystanków autobusowych, z których kursują autobusy do nessebaru (bardzo często, podróż trwa zaledwie chwilę), burgas (godzina drogi), raz dziennie do sozopolu (dwie godziny jazdy) oraz w drugą stronę do sweti vlas i eliante (ale tam są tylko hotele i dużo gorsze plaże, ale za to dużo mniej ludzi). Zdecydowanie nie polecam brać jakiegokolwiek wyżywienia w tym hotelu. Śniadania nie smaczne, na dodatek przez cały tydzień dokładnie to samo. Obiadokolacje również bardzo mało zróżnicowane i nie dobre. Lunchów nie miałam w ofercie, ale nie sądzę, aby były lepsze.

Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety świetna, przemiła obsługa, mili i przystojni;) kelnerzy, bardzo blisko pięknej plaży, bliskość knajpek, dość cicho, bo nie w centrum (ale blisko), urozmaicone obiadokolacje, napoje za darmo w HB (oprócz alkoholowych;)) Blisko do Nesebaru - bo hotel jest położony w części od strony tego miasta - można zwiedzać - 40 minut spacerkiem...
    • Wady malutki basen, w sumie brodzik dla dzieci (ale zaraz blisko cieplutkie morze i piękne plaże, więc po co basen), małe łazienki, płatne wifi (40 lv/ 80 zł za 10 dni, trochę za dużo); wadą były niestety polskie (no właśnie - polskie...) kolonie - rozdarte dzieciaki, nie lubię;)

Aktinia jest trzygwiazdkowym hotelem, nie spodziewajmy się więc cudów. Szczerze mówiąc, jak na cenę i standard, hotel zrobił na mnie bardzo dobrze wrażenie: bardzo miła obsługa, urozmaicone posiłki, pomoc menadżerki hotelu w każdym zakresie, bardzo blisko plaży, świetne usytuowanie: nie w samym centrum (tam jest bardzo, bardzo głośno), ale blisko centrum (spacerem jakieś 20 minut). Śniadania może i monotonne, bo zawsze to samo, ale obiadokolacje naprawdę rozmaite. Nie było kolejek do baru, co też na plus. Względny luz. Spędziłem tam 10 fajnych dni i naprawdę polecam, bo jak na hotel *** to warto.

Darek i Iza
    Pobyt: Lipiec 2015

• Zalety Dobre położenie , miła obsługa
    • Wady nie widzę

Zamieniono nam hotel na lepszy , byliśmy razem z dzieckiem , czyli mieliśmy dostawkę . Dostaliśmy 2 pokojowy apartament około 70 m2 z balkonem . Bomba , bomba , bomba . Nic dodać , nic ująć , wakacje palce lizać .

monika
    Pobyt: Czerwiec 2015

• Zalety atrakcyjne położenie niedrogo wygodne duże łóżka czysto
    • Wady skromnie jakość wędlin pozostawia wiele do życzenia

Spędziliśmy tydzień w tym hotelu 4- osobową rodziną, dzieci spały na dostawce, dużej (narożnik), nasze łóżka były również duże i wygodne, w hotelu czysto, pokoje sprzątane codziennie (wyrzucanie śmieci, ścielenie łóżek, co 3 dni zmiana ręczników i pościeli) wybraliśmy opcję HB, obiadokolacje dobre, ciepłe zawsze kilka dań na ciepło do wyboru, codziennie coś innego, łagodnie przyprawiane. co do śniadań świeżość parówek pozostawała wiele do życzenia.. wędliny do wyboru: mortadela, salami i tania kiełbasa. pod dostatkiem chałki, różnych wypieków z białym serem na słono, pomidorów, ogórków i świeżego białego sera. Super lokalizacja prosto z hotelu wychodzi się na drewnianą kładkę prowadzącą prosto na plażę (przez wydmy), do Nessebar spacerkiem 30 min, do centrum słonecznego brzegu spacerkiem 30 min, kolejki, autobusy w obie strony co 15 min. Basen przy hotelu prawie nie używany, trochę zimna woda, ale morze bardzo ciepłe ok 23 st w czerwcu