Opinie o hotelu Alfamar Beach & Sport Resort
Portugalia / Algarve

Alfamar Beach & Sport Resort

Anonimowy

• Zalety Jedynym plusem blisko plaża.Widoki przepiękne, mozna przejść plaża do Villamoura polecam.Cisza i spokój to fakt.Hotel raczej dla Seniorów z Wielkim Szacunkiem.Sniadania duży wybór,fakt praktycznie codziennie to samo. Kolacja również ten sam zestaw ale można zjeść.
    • Wady Bardzo niemiła obsługa na recepcji od pierwszego dnia przyjazdu.W pokoju drzwi balkonowych nie można było zamknąć po zgłoszeniu nikt nie zareagował.Przerazajace brązowe koce na łöżkach.Sejf niesprawny,całe dokumenty wraz z pieniędzmi stale przy sobie.Bedac w tym hotelu trzeba perfekt mówić po Angielsku lub Portugalsku.Do sklepów bardzo daleko,warto wypożyczyć samochód.NIE POLECAM TEGO HOTELU!!!!!

Z mojej strony nie potrzebuje luxusow ale stawiam na uprzejmość i pewne standardy.Uprzejmosc na recepcji porażka.!!!!Od dnia przyjazdu do dnia wymeldowania.

Wojciech

• Zalety Bliskość plaży, dużo zieleni wokół i smaczne posiłki. Chętnie tu z żoną jeszcze wrócimy.
    • Wady Brak możliwości przygotowania samodzielnie kawy lub herbaty.

Obsługa hotelu, barów i restauracji posługuje się kilkoma językami obcymi więc nie ma problemów z komunikacją na poziomie podstawowym.

Maciej

• Zalety 2 min. do plaży nad oceanem.Miła i pomocna obsługa. Jestem bardzo zadowolony.
    • Wady Nie jestem pewny czy jest to wada hotelu czy poprostu w Portugalii czuć w wodzie użytkowej chor. Brak możliwości ustawienia samodzielnie temperatury klimatyzacji- w pokoju brak pilota.

Stwierdzam, że tydzień to mało. Blisko do piaszczystej plaży gdzie znajdzie się również mniej zatłoczone miejsca. Z alfamar jest możliwość wyjazdu do lagos, oraz innych miast które warto zwiedzić jednak powrót możliwy tylko do 19:30- tak kursuje bus.

Krystyna

• Zalety POŁOŻENIE, kulturalna , miła i nienarzucająca się obsługa hotelowa, przyjemne wieczory muzyczne ,
    • Wady Pokoje z obrzydliwymi kocami , śmierdzące łazienki, bardzo przeciętna kuchnia

Główną zaletą hotelu jest jego położenie przy cudnej plaży. Tego nie przebije nawet wspaniały pokój w hotelu i wyśmienita kuchnia , czego w tym wypadku nie było. Otoczenie hotelu również bardzo dobre , miejsca dużo , leżaki ( których było za mało) ,można było dowolnie przemieszczać. Program rozrywkowy w hotelu dobry . Obsługa pomocna , sprzątanie wystarczające . Ogólnie bardzo przyjemne wakacie. Lot dobry. Na wielki minus - oczekiwanie na bagaż.

Pobyt: Maj 2017

• Zalety położenie, miła obsługa pokojowa
    • Wady niewyszukane posiłki, monotonne i dość skromne, zawsze czegoś brakowało, a to owoców, a to podstawowych produktów (2 gatunki wedliny , 2 gatunki serów, ciasta nie do zjedzenia, KOLEJKI DO STOŁÓWKI TWORZONE PRZEZ KIEROWNICZĘ SALI - SPRAWDZANIE NR POKOJU, ODHACZANIE NA LIŚCIE, WRĘCZANIE RACHUNKÓW DO ZAPŁATY ZA NAPOJE PRZED WEJSCIEM NA JADALNIĘ, KOLEJKI NAWET PO 50 OSÓB BO PANI KIEROWNIK WRECZAŁA RACHUNKI -SKANDALICZNE Mimo iż w ofercie była klima to nie działała- na szczęscie był to okres chłodny ok 22 oC

Urzekła mnie przyroda i położenie hotelu. Najgorsze wrażenie robiła obsługa stołówki - w miły ale natarczywy sposób wręczała rachunki za napoje przed ich spożyciem tworząc kolejki do pustej stołówki. Nigdzie sie nie spotkałem z takim trybem obsługi .

Megi
    Pobyt: Kwiecień 2017

• Zalety Położenie, bezpośrednio przy piaszczystej plaży Falesia, na której można znaleźć mnóstwo muszelek. Basen ok, teren Hotelu zadbany i duży, jest miejsce do opalania się na trawie a także do ćwiczeń na świeżym powietrzu.
    • Wady dziwne wejście do Hotelu jeśli ktoś jest wózkiem, przez jakąś przechowalnie :)

Spędziłam ostatni tydzień kwietnia 2017 w Hotelu Alfamar wraz z moją trzyosobową rodziną. Ogólnie był to udany urlop, polecam ten Hotel dla rodzin z dziećmi ze względu na szeroką piaszczystą plażę na której można znaleźć mnóstwo muszelek- dla dzieci to atrakcja :) Urzekły nas przepiękne krajobrazy wokół, Hotel spełnił nasze oczekiwania, uważam, że warto dopłacić na pokój z widokiem na ocean. Polecam bar tuż przy plaży, polecam także wypożyczyć samochód, za 4 dni zapłaciliśmy 80 euro w tym fotelik dla dziecka 20 euro. Warto odwiedzić pobliskie miasteczka, jak Faro, Lagos z przepiękną plażą DONA ANA, Benagil z tajemniczą grotą czy pobliskie Albufeira z przepiękną starówką i malowniczo położoną plażą Z Hotelu można dojść plażą do takich miejscowości jak Albufeifa w prawą stronę ,i Vilamoura w lewą stronę. W kwietniu w ciągu 7 dniowego pobytu mieliśmy pełne 3 dni słońca, pozostałe dni były w kratkę z temperaturą 24 stopnie. Przy drodze można kupić soczyste i słodkie pomarańcze 1 euro za 1 kg lub 3 euro za 5kg - naprawdę warto :) Pozdrawiam i życzę udanych wakacji

ela

• Zalety piękne położenie przy plaży, duży basen, położony na uboczu więc można wypocząć
    • Wady położony na uboczu więc raczej nie dla młodych ludzi

pogoda cudowna, tam upał i słońce - w Polsce niekoniecznie, chcesz odpocząć więc to dobre miejsce, położony na uboczu więc zawsze pierwsi na wyjazd na wycieczki fakultatywne, jedzenie dobre, szkoda tylko, że do obiado- kolacji można dokupić tylko zimne napoje,wg mnie animacje dla dzieci bardzo słabe, ale nie mam już dzieci w tym wieku

Pobyt: Lipiec 2015

• Zalety blisko oceanu i pięknej plaży, smaczne posiłki, piękny widok z balkonu,

Jeśli szukasz niezapomnianych wakacji, urlopu spędzonego w europejskim, ale jednocześnie nieco egzotycznym klimacie, cudownych, relaksujących chwil spędzonych na rozłożystych, pięknych i czystych plażach, zapierających dech w piersiach widoków, kojącego dotyku oceanu, świeżych i aromatycznych owoców morza podawanych do każdego posiłku, wyrazistego smaku wina z lokalnych winnic oraz spotkań z historią Portugalii niemal na każdym kroku to wyjazd do hotelu ALFAMAR Beach & Sport Resort w Albufeirze z Net Holiday jest dla Ciebie opcją najlepszą z możliwych. Każdy znajdzie w tym hotelu i tej miejscowości coś dla siebie!

Dorota
    Pobyt: Wrzesień 2015

• Zalety Przy plazy Jedzenie Codzienne koncerty/animacje
    • Wady Przed modernizacja

Pierwsze wrazenie gdy wieczorem wyjdzie sie na koncert? CIECHOCINEK. Z kazdym dniem ten hotel stawal sie dla mnie lepszy. Zakryty basen bardzo fajny. Duzy park i miejsce do zabaw, tez jest plusem.

Pobyt: Sierpień 2015

• Zalety Położenie przy pięknej plaży
    • Wady Hotel nie zasługuje na 4 gwiazdki tylko max 3 Pokoje bardzo skromne, dawno odświeżane, meble obdrapane, niewygodne łóżka Jedzenie na stołówce smaczne ale każdorazowo z mocno ograniczonym wyborem Co dzień odbywają się bardzo głośne animacje i występy co dla osób niezainteresowanych udziałem w każdym z nich w przypadku gdy mają pokój z centralnym widokiem na ocean jest makabryczną udręką Obsługa słabo mówi w innych językach niż portugalski i jest głównie nastawiona na zaspokajanie potrzeb swoich rdzennych turystów za nic mając prośby innych gości Panie sprzątające robią to niedokładnie i byle szybko W hotelu brak jest możliwości wypożyczenia rowerów co w przypadku położenia \\\"na skraju wioski\\\" z dala od większej cywilizacji ogranicza mobilność (autobusy kursują do miast krótko i zostaje wynajem samochodu jako ostateczność ale jest to droższe niż w innych krajach )

Jest to hotel ktory zdecydowanie nie zasługuje na 4 gwiazdki i jego ogólny standard pozwala na ocenę max 3gwiazdek. Reszta uwag wymieniona przy wadach. Jedynym plusem jest szeroka piaszczysta i piękna plaża po której można rano biegać a w ciągu dnia się opalać. Rozrywek większych w okolicy brak. Może być to ciekawa oferta dla tych którzy wybierają urlopy stacjonarne i zadowalają się wyłącznie chodzeniem na plażę, uziemionych przez małe dzieci rodziców i tych którzy chętnie przekonają się jak można nie wykorzystać potencjału hotelu który ceni się w opisach bardziej niż jest wart.