Opinie o hotelu Bay View Resort Taba Heights
Egipt / Taba

Bay View Resort Taba Heights

Jula
    Pobyt: Luty 2020

• Zalety Hotel pięknie położony, obsługa miła, dużo przestrzeni.
    • Wady Nie znalazłam specjalnych wad.

Polecam pobyt w miesiącach zimowych: mało ludzi, idealne temperatury.

Pobyt: Styczeń 2020

Bardzo dobry hotel. Teren dość duży zadbany dużo zieleni. Duży fajny basen, plaża też fajna, do każdego parasola parawan, co daje troche intymności. Super siłownia dobre sprzęty. Jedzenie dobre nie było chyba osoby która by narzekała, każdy znalazł coś na co miał ochotę. Mili i fajni barmani warto dać parę $ jak tylko podszedłem do stolika usiąść to za chwile dostawałem to co zawsze zamawiam i żona też. Pokoje duże fajne z balkonem czyste codziennie sprzątane i dawana butelka wody do pokoju. Rezydentka słaba wkurzała się jeśli ktoś kupił wycieczki od lokalnych. Śmieszne to było i żenujące. My dostaliśmy namiar od znajomych na fajne biuro SkarbTravel.com Byliśmy łącznie na trzech wycieczkach do Jerozolimy Petry oraz w Kolorowym Kanionie. Wycieczki spełniły nasze oczekiwania. Bardzo dobrzy przewodnicy w języku polskim no i ceny niższe niż u rezydentki. Nie czarujmy się ale porównując te trzy wycieczki z Itaką to cenowo wyszło że z biurem lokalnym do Jerozolimy jechaliśmy za darmo także dla nas różnica spora. Polecam biuro skarbtravel.com bardzo dobry kontakt przez messengera a jeśli chodzi o Itakę to to do jakich metod posuwają się żeby nie jeździć z lokalnym to przekracza granice. Mam prawo jeździć z kim mi się podoba i nikt nie będzie mi mówił co mam robić i z kim jeździć na wycieczki strasząc mnie i moją rodzinę także oficjalne pismo w tej sprawie już wystosowałem. Hotel jak i biuro lokalne jak najbardziej polecam

Maciej
    Pobyt: Styczeń 2020

Hotel polecam naprawdę dobry w sumie ani ja ani żona ani znajomi ani inne osoby w hotelu nie narzekały. Wszyscy byli zadowoleni. Jedzenie dobre, basen duży sporo miejsca nie ma walki o leżaki i obojętnie o której ktoś przyszedł to coś się znalazło albo zaraz pojawiał się chłopak który nam szukał miejsca. Jeśli chodzi o alkohole to nie powalały my mieliśmy swoje, jednak żona mówiła że te drinki to całkiem dobre. Plaża fajna można snurkować dużo ładnych raf i kolorowych rybek.Pokoje spoko czyste i sprzątane codziennie. Panowie w recepcji bardzo mili i jak był problem to starali się go rozwiązać. Rezydentka Itaki to nieporozumienie zero wiedzy jak się o coś zapytało. Wycieczki od rezydenta drogie nie opłaca się kupować szczególnie jeśli ktoś myśli o więcej niż jednej wycieczce. My byliśmy na 3 wycieczkach z biura skarbtravel.com maja mega wycieczki w niższych cenach a program ten sam a nawet lepszy. Przewodnik mówił po polsku bardzo dowcipny i pozytywnie zakręcony. Byliśmy w Petrze (fajna grupa polaków się uzbierała przez co wycieczka była jeszcze fajniejsza), na Górze Mojżesza i Kolorowym kanionie tam to już w ogóle było super dużo śmiechu i super spędzony czas.

Pobyt: Grudzień 2019

Hotel bardzo ładnie zagospodarowany, czystko. Miła i pomocna obsługa. Fajny duży basen. Pokoje co prawda mogłyby być odświeżone ale były czyste, codziennie sprzątane, woda w butelkach codziennie dostarczana do pokoju. Jedzenie dobre każdy znalazł coś dla siebie. Plaża fajna czysta. Animacje w ciągu dnia i wieczorem. Jedyne rozczarowanie to Pani rezydent Karolina, która zrobi wszystko żeby tylko u niej kupić drogie wycieczki. Nam polecili znajomi jedne jak się okazało biuro SKARBTRAVEL.COM które prowadzi tam wycieczki. Byliśmy naprawdę mile zaskoczeni profesjonalizmem i super organizacją. Nie było żadnego problemu z odebraniem nas z hotelu. Byliśmy na wycieczce do Jerozolimy oraz w Petrze. Cudowne wycieczki z polskim przewodnikiem z dużą wiedzą i doświadczeniem. Ceny niższe niż u rezydenta i jakościowo też lepiej. Nie warto przepłacać z Itaką. Dużo straszą a tak naprawdę nie ma się czego obawiać. Kontaktować można się z nimi przez fanpage messenger lub whatsapp i viber +201090365299. Polecam bo na prawdę warto zobaczyć te piękne miejsca z profesjonalnym biurem.

Pablo PL

• Zalety Dobre wifi nawet na plaży; bar na plaży; dobry kontakt z kelnerami i szefem lobby Ehabem; duże pokoje z wydajną klimatyzacją; ładne oświetlenie nocą; super bar Grotto dostępny bez wychodzenia z basenu; leżaki w części basenowej ustawione nie za gęsto więc w miarę spokojnie
    • Wady - łazienki mocno zaniedbane pod kątem wykończeń, silikonów; mało się dzieje wieczorami; obsługa mało profesjonalnie ubrana - często pobrudzone ubrania noszone po kilka dni, albo w nie tym rozmiarze; słabiutkie animacje; muzyka wieczorem w barze puszczana często z prywatnych komórek co trąciło brakiem profesjonalizmu, strzałami w głośnikach albo niecenzuralnymi polskimi kawałkami; mało wody do pokoju, brak możliwości pobrania butelkowanej wody - są tylko dystrybutory z których można nalać wodę do szklanki lub butelki;

Z lotniska jedzie się około 40min. Zameldowanie poszło sprawnie - na rękę dostaje się opaski. Hotel ładnie się prezentuje i w dzień i w nocy. Rafa jest ale trzeba się kawałek przejść - ogólnie dużo ładnych rybek. Klimat w hotelu ok chociaż ogólnie przydało by się bardziej rodzinne podejście do ludzi - więcej uśmiechu i zdrowego żartu. Ogólnie byliśmy zadowoleni, morze we wrześniu mega ciepłe i piękny widok na zatokę a w oddali góry Jordanii i Arabii. Jedzenie znośne, smakowało nam bardziej niż w Turcji bo lepiej doprawione. Kuchnia czysta. Mogli by tylko przykładać większa uwagę do czystości różnych elementów jak szyby, błyszczące witryny itp - jak ktoś napisał GKS na szybie kilka lat temu to widać że do dzisiaj nie ruszono tego ścierką ;) Ogólnie hotel z 4 innymi jest w zamkniętej strefie Taba Highs i wszędzie pełno obstawy. Z lotniska autokary są eskortowane i sprawdzane przez psy - takie zwierzęta. Przy wjeździe w strefę hotelową wszędzie strażnicy. Czuć było ochronę i bezpieczeństwem się nie przejmowaliśmy. Polecamy hotel o ile złapiecie go w dobrych pieniądzach bo nie zasługuje na więcej niż 5k za parę na 7 dni.

Marek

• Zalety położenie jedzenie infrastruktura

Hotel wart polecenie. Spokój, dobre jedzenie Miła obsługa.

• Zalety Do zalet hotelu można zaliczyć przestronne pokoje, które są regularnie sprzątane. Chociaż po przyjeździe musieliśmy długo czekać na pokój, który nie był gotowy i nikt z obsługi nie umiał nam tego powiedzieć. Plaża piękna, przestronna, otoczenie hotelu zadbane , czyste.
    • Wady Słaba obsługa. Nawet napiwki nie pomagają. Jedzenie średnie, często zimne. Z alkoholi europejskich jest tylko piwo Heineken i tylko w lobby bar (za alkohole europejskie biuro Itaka pobierało dodatkową opłatę). Przy plaży brak toalet, tylko jeden prysznic. Dojazd do hotelu i powrót na lotnisko to niezbyt miła podróż. Sam pobyt na lotnisku w środku nocy (1 godz w nocy) średnio przyjemny. Nie mieliśmy żadnej informacji na temat wylotu samolotu , którego godzina odlotu minęła. Na nasze pytania obsługa kazała nam siedzieć.

Byliśmy w tym hotelu w maju 2019 r. Sam pobyt był przyjemny. Hotel przestronny, pokoje duże, widok z pokoju na morze piękny. Plaże szerokie, piaszczyste. Morze ciepłe. Jedzenie w hotelu nie robi szału, ale nie można zbytnio marudzić. Brak barów przy basenach i przy plaży. Przy plaży znajduje się tylko bar z alkoholami. Przy basenach grota, w której jest bar i w godz, od 13- 17 można zjeść jeden rodzaj pizzy (ciasto z serem) i frytki. Zdarzało się ze przed 17 już brakło frytek i pizzy. Często w toaletach przy barach panował nieporządek. Obsługa bez życia. Restauracja główna przy pełnym obłożeniu gości zbyt mała. Serwetki na stole nie widziały żelazka, dramat jakie wymięte. Drzwi i okna duże szklane ale jedna smuga na nich. Podczas posiłków w restauracji napoje trzeba było zamawiać u obsługi i to był horror, bo albo zapomnieli, albo nie można się było doprosić żeby podeszli, albo pomylili zamówienia. Kolacja a la carta zupełna porażka. Wybraliśmy kuchnię włoską (do wyboru jeszcze mieliśmy meksykańską, ale była poza hotelem). Brak karty wina, menu skromne, bez wyboru. Zupa grzybowa (bardzo smaczna), owoce morza z makaronem, ale zamiast owoców morza panierka i kurczak grilowany. Na deser jakieś ciasto (nie włoskie). Po kolacji poszliśmy dopiero coś zjeść do restauracji głównej. Animacje dla dzieci bardzo słabe. Dla dorosłych prawie nic się nie działo. Dyskoteka i jeden pokaz tańca w grocie, gdzie zaduch się zrobił momentalnie i trzeba było wychodzić bo nie było czym oddychać. Ogólnie nie było źle dzięki wspaniałym ludziom którzy z nami byli oraz których poznaliśmy już na miejscu, ale drugi raz już bym tam nie wróciła,

Pkt

• Zalety Przestronny, w miarę czysty
    • Wady Krzywy stół billardowy

Ogólne wrażenie bdb, pokój sprzątano nam codziennie, mogliby to robic dokładniej, wyżywienie super, dostępne warzywa owoce desery zupy mięso sałatki pieczywo kawa herbata alkohol woda

Egidijus (Litwa)
    Pobyt: Marzec 2019

• Zalety 1) Miejsce jest piękne, otoczenie hotelu jest starannie zarządzane. Pokoje są wygodne i czyste. 2) Morze i plaża - OK, bardzo ładne korale i ryby, wiele mostów do morza. 3) Jedzenie jest dobre, choć niezbyt zróżnicowane (dobre lody, koktajle i kawa, czego nie wszędzie w Egipcie można znaleźć) 4) Personel obsługujący zawsze ma dobry nastrój, stara się mówić na wszystkich językach.
    • Wady 1) Napoje w głównej restauracji - czasami musieliśmy czekać 30 minut, lub przypominać (niestety, tipsy nie bardzo ratowali) 2) podczas pobytu animatorzy (tylko dwa) pojawili się dopiero czwartego dnia, zero zabawy w ciągu dnia (tylko siatkówka na twardym piasku i tenis stołowy na wiatru), bez ciekawych programów wieczorami. 3) Podróże tu można rozmawiać tylko przez ITAKA - lokalnym dostawcą w Taba Heights nie wolno oferować alternatywnych podróży tutaj, które byłyby o jedną trzecią tańsze.

Bardzo dziwne miejsce - piękna zatoka Akaby, wszędzie skaliste góry, piasek i żwir. Wiele zamkniętych hoteli w okolicy - oto konsekwencje rewolucji, która miała miejsce 5 lat temu... Chociaż teraz odpoczywając tutaj 100% jest bezpieczne, wszędzie żołnierze, posty na drogach, w skrzyżowaniach, uzbrojona eskorta, jadąc przez góry na lotnisko. BayView hotel jest droższy niż hotele obok, ale też kilka razy mniej ludzi tutaj - którzy lubią spokój, to nie jest wadą :) Którzy chcą aktywnych działań - lepiej wybrać hotele obok. Chociaż morze jest niesamowite - piękne korale, wiele kolorowych ryb, muszli, krabów i morskich gwiazd - wszędzie na zewnątrz hotelu jest pełno plastikowych śmieci - takich ilości nigdy nie widziałem wcześniej. Nawet dno morskie jest pokryte plastikowymi workami. Podróż dżipami do kanionu a potem nurkowanie w Blue Hole (Red Sea) była niesamowita (koszt 65 USD, czas trwania od 8 rano do 19:00). W marcu często występowały silne wiatry i większe fale, gdy temperatura wody wynosiła + 21°C, nie było to komfortowo, ale można było udać się (2?3 km) na północ do przylądku, lub na południe do portu, gdzie nie było fali i mniejszy wiatr.

Egidijus (Litwa)