Opinie o hotelu Bay View Resort Taba Heights

Bay View Resort Taba Heights

• Wylot z Wrocławia All Inclusive Ultra 24 h
  • Wylot z Katowic All Inclusive Ultra 24 h

Pablo PL

• Zalety Dobre wifi nawet na plaży; bar na plaży; dobry kontakt z kelnerami i szefem lobby Ehabem; duże pokoje z wydajną klimatyzacją; ładne oświetlenie nocą; super bar Grotto dostępny bez wychodzenia z basenu; leżaki w części basenowej ustawione nie za gęsto więc w miarę spokojnie
    • Wady - łazienki mocno zaniedbane pod kątem wykończeń, silikonów; mało się dzieje wieczorami; obsługa mało profesjonalnie ubrana - często pobrudzone ubrania noszone po kilka dni, albo w nie tym rozmiarze; słabiutkie animacje; muzyka wieczorem w barze puszczana często z prywatnych komórek co trąciło brakiem profesjonalizmu, strzałami w głośnikach albo niecenzuralnymi polskimi kawałkami; mało wody do pokoju, brak możliwości pobrania butelkowanej wody - są tylko dystrybutory z których można nalać wodę do szklanki lub butelki;

Z lotniska jedzie się około 40min. Zameldowanie poszło sprawnie - na rękę dostaje się opaski. Hotel ładnie się prezentuje i w dzień i w nocy. Rafa jest ale trzeba się kawałek przejść - ogólnie dużo ładnych rybek. Klimat w hotelu ok chociaż ogólnie przydało by się bardziej rodzinne podejście do ludzi - więcej uśmiechu i zdrowego żartu. Ogólnie byliśmy zadowoleni, morze we wrześniu mega ciepłe i piękny widok na zatokę a w oddali góry Jordanii i Arabii. Jedzenie znośne, smakowało nam bardziej niż w Turcji bo lepiej doprawione. Kuchnia czysta. Mogli by tylko przykładać większa uwagę do czystości różnych elementów jak szyby, błyszczące witryny itp - jak ktoś napisał GKS na szybie kilka lat temu to widać że do dzisiaj nie ruszono tego ścierką ;) Ogólnie hotel z 4 innymi jest w zamkniętej strefie Taba Highs i wszędzie pełno obstawy. Z lotniska autokary są eskortowane i sprawdzane przez psy - takie zwierzęta. Przy wjeździe w strefę hotelową wszędzie strażnicy. Czuć było ochronę i bezpieczeństwem się nie przejmowaliśmy. Polecamy hotel o ile złapiecie go w dobrych pieniądzach bo nie zasługuje na więcej niż 5k za parę na 7 dni.

Marek

• Zalety położenie jedzenie infrastruktura

Hotel wart polecenie. Spokój, dobre jedzenie Miła obsługa.

• Zalety Do zalet hotelu można zaliczyć przestronne pokoje, które są regularnie sprzątane. Chociaż po przyjeździe musieliśmy długo czekać na pokój, który nie był gotowy i nikt z obsługi nie umiał nam tego powiedzieć. Plaża piękna, przestronna, otoczenie hotelu zadbane , czyste.
    • Wady Słaba obsługa. Nawet napiwki nie pomagają. Jedzenie średnie, często zimne. Z alkoholi europejskich jest tylko piwo Heineken i tylko w lobby bar (za alkohole europejskie biuro Itaka pobierało dodatkową opłatę). Przy plaży brak toalet, tylko jeden prysznic. Dojazd do hotelu i powrót na lotnisko to niezbyt miła podróż. Sam pobyt na lotnisku w środku nocy (1 godz w nocy) średnio przyjemny. Nie mieliśmy żadnej informacji na temat wylotu samolotu , którego godzina odlotu minęła. Na nasze pytania obsługa kazała nam siedzieć.

Byliśmy w tym hotelu w maju 2019 r. Sam pobyt był przyjemny. Hotel przestronny, pokoje duże, widok z pokoju na morze piękny. Plaże szerokie, piaszczyste. Morze ciepłe. Jedzenie w hotelu nie robi szału, ale nie można zbytnio marudzić. Brak barów przy basenach i przy plaży. Przy plaży znajduje się tylko bar z alkoholami. Przy basenach grota, w której jest bar i w godz, od 13- 17 można zjeść jeden rodzaj pizzy (ciasto z serem) i frytki. Zdarzało się ze przed 17 już brakło frytek i pizzy. Często w toaletach przy barach panował nieporządek. Obsługa bez życia. Restauracja główna przy pełnym obłożeniu gości zbyt mała. Serwetki na stole nie widziały żelazka, dramat jakie wymięte. Drzwi i okna duże szklane ale jedna smuga na nich. Podczas posiłków w restauracji napoje trzeba było zamawiać u obsługi i to był horror, bo albo zapomnieli, albo nie można się było doprosić żeby podeszli, albo pomylili zamówienia. Kolacja a la carta zupełna porażka. Wybraliśmy kuchnię włoską (do wyboru jeszcze mieliśmy meksykańską, ale była poza hotelem). Brak karty wina, menu skromne, bez wyboru. Zupa grzybowa (bardzo smaczna), owoce morza z makaronem, ale zamiast owoców morza panierka i kurczak grilowany. Na deser jakieś ciasto (nie włoskie). Po kolacji poszliśmy dopiero coś zjeść do restauracji głównej. Animacje dla dzieci bardzo słabe. Dla dorosłych prawie nic się nie działo. Dyskoteka i jeden pokaz tańca w grocie, gdzie zaduch się zrobił momentalnie i trzeba było wychodzić bo nie było czym oddychać. Ogólnie nie było źle dzięki wspaniałym ludziom którzy z nami byli oraz których poznaliśmy już na miejscu, ale drugi raz już bym tam nie wróciła,

Pkt

• Zalety Przestronny, w miarę czysty
    • Wady Krzywy stół billardowy

Ogólne wrażenie bdb, pokój sprzątano nam codziennie, mogliby to robic dokładniej, wyżywienie super, dostępne warzywa owoce desery zupy mięso sałatki pieczywo kawa herbata alkohol woda

Egidijus (Litwa)
    Pobyt: Marzec 2019

• Zalety 1) Miejsce jest piękne, otoczenie hotelu jest starannie zarządzane. Pokoje są wygodne i czyste. 2) Morze i plaża - OK, bardzo ładne korale i ryby, wiele mostów do morza. 3) Jedzenie jest dobre, choć niezbyt zróżnicowane (dobre lody, koktajle i kawa, czego nie wszędzie w Egipcie można znaleźć) 4) Personel obsługujący zawsze ma dobry nastrój, stara się mówić na wszystkich językach.
    • Wady 1) Napoje w głównej restauracji - czasami musieliśmy czekać 30 minut, lub przypominać (niestety, tipsy nie bardzo ratowali) 2) podczas pobytu animatorzy (tylko dwa) pojawili się dopiero czwartego dnia, zero zabawy w ciągu dnia (tylko siatkówka na twardym piasku i tenis stołowy na wiatru), bez ciekawych programów wieczorami. 3) Podróże tu można rozmawiać tylko przez ITAKA - lokalnym dostawcą w Taba Heights nie wolno oferować alternatywnych podróży tutaj, które byłyby o jedną trzecią tańsze.

Bardzo dziwne miejsce - piękna zatoka Akaby, wszędzie skaliste góry, piasek i żwir. Wiele zamkniętych hoteli w okolicy - oto konsekwencje rewolucji, która miała miejsce 5 lat temu... Chociaż teraz odpoczywając tutaj 100% jest bezpieczne, wszędzie żołnierze, posty na drogach, w skrzyżowaniach, uzbrojona eskorta, jadąc przez góry na lotnisko. BayView hotel jest droższy niż hotele obok, ale też kilka razy mniej ludzi tutaj - którzy lubią spokój, to nie jest wadą :) Którzy chcą aktywnych działań - lepiej wybrać hotele obok. Chociaż morze jest niesamowite - piękne korale, wiele kolorowych ryb, muszli, krabów i morskich gwiazd - wszędzie na zewnątrz hotelu jest pełno plastikowych śmieci - takich ilości nigdy nie widziałem wcześniej. Nawet dno morskie jest pokryte plastikowymi workami. Podróż dżipami do kanionu a potem nurkowanie w Blue Hole (Red Sea) była niesamowita (koszt 65 USD, czas trwania od 8 rano do 19:00). W marcu często występowały silne wiatry i większe fale, gdy temperatura wody wynosiła + 21°C, nie było to komfortowo, ale można było udać się (2?3 km) na północ do przylądku, lub na południe do portu, gdzie nie było fali i mniejszy wiatr.

Egidijus (Litwa)

Madzia&Slawek
    Pobyt: Luty 2019

• Zalety Hotel blisko plaży.. woda w basenie podgrzewana.. urozmaicone jedzenie.. duży teren hotelowy.. bardzo dobre drinki.. przemiła obsługa.. czysto.. pogoda piękna..
    • Wady Jedyną wadą to napoje w trakcie śniadań .. obiadów i kolacji trzeba zamówić u kelnera... nie ma możliwości samemu sobie wziąść coś do picia.. nie wiem czy to wada po jednym dniu można się przyzwyczaić i uparzeć jednego kelnera który będzie nas przez cały pobyt obsługiwał za przysłowiowego dolara.

Spędziliśmy z mężem super tydzień w BayVie. Hotel piękny, jeden z lepszych w Tabie. Pokoje codziennie sprzątane. Widok z pokoju hotelowego obłędny.. wprost na morze.Lodówka w pełni wyposażona w napoje. Codziennie w pokoju świeże owoce.. kawa.. herbata. Warto zostawić sprzątaczowi 1 dolara wtedy posciel zmieniana codziennie i woda do picia dostarczana w wiekszej ilości.Jedzenie bardzo urozmaicone.. śniadania praktycznie te same ale za to obiady i kolacje tematyczne.. włoska.. meksykańska.. francuska.. izraelska.. naprawdę bardzo smaczne. Desery codziennie inne.Kazdy znajdzie coś dla siebie. Skorzystaliśmy w trakcie pobytu z 2 restauracji włoskiej która miesci sie na terenie hotelu i meksykanskiej która oddalona jest jakieś 15 minut od hotelu w takim miasteczku do którego zawiozł nas busik hotelowy. Byliśmy tam ze znajmymi w sumie w 10 osób bawiliśmy się świetnie..codziennie były różne atrakcje taneczne..Aqua aerobik..itp każdy znalazł coś dla siebie. Z hotelu nad morze jakieś 50 metrów.. plaża czysta.. piasek na plaży.. jedne co to trzeba mieć buty do wejścia do morza gdyż na brzegu 10 metrów w morze są kamienie a potem już piasek.. woda kryształ.. na plaży pomost który prowadzi w głąb morza, z którego można nurkować i podziwiać piękną rafe koralową. Na plazy bar.. drinki.. lody .. przekaski.Na terenie hotelu sklepiki z pamiątkami. Pogoda w lutym 22/24 stopnie.. w słońcu ponad 30.. niebo bezchmurne..Na terenie hotelu dużo basenów.. w tym 1 basen z podgrzewaną wodą. Drinki serwują bardzo dobre. Z hotelu do miasteczka kursuje bus, najlepiej zie tam wybrac po 19, gdyż wszystjie sklepiki i market spozywczy otwarte są do 12 a tetem od 19.. mozna kupić różne pamiątki i zwiedzić okolice. W trakcie wyjazdu organizowe są dla chetnyxh wycieczki jednak my nie skorzystalismy bo jechalismy typowo odpoczac.. ale jak rozmawialismy z osobami ktore skorzystaly to byly zadowolone.Pobyt oceniamy bardzo pozytywnie i satysfakcjonująco.. wypoczeliśmy.. wygrzaliśmy.. żal było wracać.

Artur

Hotel bardzo ładny, zadbany i czysty. Zasłużone 5 gwiazdek (jak na warunki egipskie oczywiście). Przeszliśmy się porównać warunki w Strandzie, Sofitelu, El Wakala, no i Bayview zdecydowanie najbardziej zadbany. Jedyne do czego muszę się przyczepić, to myląca oferta na stronie Itaki. Dopłaciliśmy do najdroższej opcji, czyli pokoju z widokiem na morze, ale de facto zatokę widać gdzieś tam w oddali. Do pokoju, który widać na zdjęciach na stronie Itaki (z widokiem bezpośrednio na plażę i morze) trzeba jeszcze dodatkowo dopłacić na miejscu. Taki mały zgrzyt na początek, bo poczuliśmy się wprowadzeni w błąd. Obsługa bardzo miła, mówi po angielsku - niektórzy ledwo, ale idzie się dogadać. Warto dawać drobne napiwki. Byliśmy w okresie świąt Bożego Narodzenia i na wigilię hotel przygotował niesamowicie wystawną kolację z niesamowitą oprawą. Naprawdę godna podziwu gościnność i rozmach. Wyżywienie niezłe, bardzo zróżnicowane, ogromny wybór i dań na ciepło i świeżych owoców i warzyw. Sporo różnych rodzajów mięs, ja akurat jestem wegetarianinem i wybór dla mnie również był duży. Niektórzy trochę narzekali, że jedzenie słabo doprawione. Kelnerzy mimo niskiego sezonu czasem nie nadążali, ale nadrabiali życzliwością. Raz na pobyt kolacja w restauracji włoskiej lub meksykańskiej a la carte - tu dania zdecydowanie gorsze, spokojnie można sobie darować. Pokoje bardzo przestronne, klima działa bardzo dobrze, codziennie świeże ręczniki, są nawet szlafroki i klapki kąpielowe. Miejscami może widać, że remont był przeprowadzony kilka lat temu (szczególnie w łazience), ale naprawdę nie było na co narzekać. Sam hotel z pięknym i wielkim ogrodem, ogromnym basenem, małą zjeżdżalnią i całą masą miejsc do leżenia, spacerowania. Na plaży sporo leżaków z parasolami. Pięknie, czysto i cieplutko, a byliśmy pod koniec grudnia. Trochę nagabują na masaże, zdjęcia, stretching i inne "atrakcje", ale rozumieją grzeczne "dziękuję". Generalnie bardzo polecam, szczególnie w niskim sezonie, gdy nie ma tłumów, ani upałów. Warto zaopatrzyć się w drobne (jednodolarówki) na napiwki, bo w okolicy jest duży problem z rozmianą na drobne.

Warszawiak
    Pobyt: Październik 2013

• Zalety brak wad
    • Wady brak wad

Witam, w opiniowanym hotelu przebywałem wraz z drugą połówką w październiku 2013 r. Był to mój drugi pobyt w Egipcie i drugi w Tabie. Polecam wypoczynek w Hotelu Marriott. W okresie kiedy tam przebywałem obłozenie hotelu wynosiło około 30-40% przez co warunki do delektowania się słońcem Egiptu były wyśmienite. Wszędzie cisza i spokój. Nie mam żadnych zarzutów, co, do jakości świadczonych mi usług. Wszystko było takie, jak winno być. Spaliśmy w pokoju połozonym na parterze, przez co po porannej pobudce moglismy wyjść przed budynek, rozsiąść się na trawie i odpoczywać. Pokój dobrze wyciszony, przez co nie słychac tego co działo się u sąsiadów, z kolei oni nie słyszeli nas. Na powitanie otrzymaliśmy kawę i herbatę. Codziennie dostarczano nam świeżą, butelkowaną wodę marki Nestle (lokowanie produktu;-), która różni się jednak w smaku od tego, co oferują nam sklepy w Polsce. Pokój codziennie sprzątany. Przyznam, że zostawiając dolara sprzątaczowi nie widziałem różnicy w sprzątaniu w stosunku do dni, kiedy sprzątacz nie był bakszyszowany. Było czysto;-) Aczkolwiek czasem wchodzili do nas nieproszeni goście?.mrówki. Dawały o sobie zwłaszcza wtedy, gdy siedzieliśmy na tarasie. Kilka uderzeń klapkiem załatwiało jednak sprawę;-) To co szczególnie mi się podobało to codziennie dostarczany zestaw kosmetyków, mydełka, szampony i odżywki, a wszystko to wyrabiane z ?dead sea?, hmm przynajmniej tak było napisane na opakowaniach. Woda w prysznicach ciepła i bardzo miękka;-0 Super sprawa. Bardzo polecam stołówkę hotelową;-) jedzenie urozmaicone?.oczywiście jak na warunki egipskie;-) Najbardziej smakowała mi ich kofta;-) Minusem stołówki jest niestety fakt, iż goście hotelowi nie mają możliwości samodzielnego dozowania sobienapojów. Te zamawiają niestety u kelnerów, którzy nalewają je w kuchni i przynosza w szklankach. Niekiedy trzeba na to niestety troche poczekać. Warto na samym poczatu pobytu upatrzeć sobie jakiegos jednego kelnera, który będzie nas obsługiwał przez cały pobyt.

SM
    Pobyt: Luty 2014

• Zalety Wspaniały hotel. Byłam 4 raz w Egipcie w hotelach 4* i 5* i ten zdecydowanie jest najlepszy. Przepiękne położenie, przemiła, nienachalna obsługa, duże, czyste pokoje. Fajne animacje i dobre jedzenie. Kilka razy dziennie do małego centrum handlowego jeździ bezpłatny busik. Faktycznie centrum nie jest duże ale na wszystkich egipskich bazarach jest to samo :) Cudny hotel, morze, góry ... Rewelacja.