Diagoras
Grecja / Rodos

Diagoras

• Atrakcyjna lokalizacja: ok. 1,5 km od centrum, ok. 13 km od stolicy Rodos, ok. 17 km od lotniska.
  • Udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych: brodzik, plac zabaw oraz animacje.
  • Hotel położony w spokojnej okolicy, na przedmieściach typowo turystycznej, tętniącej życiem miejscowości Faliraki.
  • Dużo możliwości uprawiania sportu

• Zalety tylko 1,5km do Faliraki czyli jakies 15min spacerkiem, wypożyczalnia aut na miejscu, fajni polscy animatorzy, spokój i cisza, basen czysty, pokoje czyste
    • Wady brak świeżych soków, brak wifi w pokojach, monotonne śniadania

Byliśmy w lipcu, gdzie cena wynosiła ok 2200pln za osobę. Tyle maksymalnie był wart ten wyjazd. Sam hotel składa się z 3 osobnych budynków oddalonych od siebie o 200m z 3 osobnymi basenami. Trzeba pierwszego dnia podpytać gdzie są pozostałe baseny, ponieważ przy 3 i tylko przy 3 basenie jest świetny bar, gdzie można wypić "prawdziwego" drinka nawet z poza karty all inclusive, która zawiera UWAGA az 2 drinki. W budynku głównym drinki rozlewa syn właścicieli i są one bez kropli alkoholu. Śniadania monotonne i zawsze to samo. Jajecznica z proszku a kiełbaski odbijają się od podłogi. Odpady medyczne a nie jedzenie. Obiad i kolacja znośne, zawsze można było wybrać coś smacznego. Napoje słabej jakości - tylko kawa mrożona spoko. Wi-Fi tylko w lobby. Dostaliśmy na "dzień dobry" brudny pokój, a obsługa wysprzątała go w 30min po zgłoszeniu tego faktu w recepcji. Muszę przyznać, że mimo wad tego hotelu wyjazd zaliczam do udanych. Przy tak niskiej cenie liczyłem się z pewnym kompromisem, ale aż tak źle nie było. Sam hotel czysty i w miare zadbany. Obsluga tak na 4+, swietni animatorzy (piona Adaś). Basen z leżakami za free i zawsze jakiś był wolny. Klima w pokoju wydajna, a sam pokój razem z łazienką tak na solidną 7,0. Samo Faliraki ok 20km od Rodos, które polecam zobaczyc za dnia i w nocy. Wypozyczylismy w hotelu na 3 dni auto za 80EURO, przez co udało nam się zobaczyć kilka pieknych miejsc. Można powiedzieć, że ten hotel to świetna baza wypadowa, bo mamy w nim ciszę i spokój, a do cywylizacji tylko 1,5km :) Polecam samemu zwiedzać wyspe bo wycieczki do wykupienia w hotelu nie zawsze byly oplacalne np. z 3 oferowanych wycieczek - zdecydowalismy sie na 1 za ok 26E/osoba i był to 3h rejs z nurkowaniem. Inne znacznie droższe np. wycieczka do Rodos czy Lindos, wiec lepiej wynajac auto lub skuter i pojechac samemu. Hotel przygotowuje lunch boxy na wycieczki - wystarczy zglosic to w recepcji. Wyspa nas zachwyciła, wiec za kilka lat wrocimy w to miejsce, tylko tym razem może "szarpniemy" sie na lepsze lokum :) Ogólnie polecam, ale w rozsadnej cenie.

• Zalety -darmowy transport na plaże
    • Wady -brak jakichkolwiek rozrywek i animacji na terenie hotelu -brak rozmaitości w jedzeniu (cały czas to samo ) bardzo ciężkostrawne jedzenie -udzielanie alkoholu (sprawdzają licząc osoby przy stoliku czy ilość osób zgadza się z ilością zamawianych drinków lub piw przy barze -mały basen -brak jedzenia przystosowanego dla dzieci -napoje typu cola,oranżada rozcieńczane -brak przekąsek w ciągu dnia

Pojechaliśmy w 4 osoby do tego hotelu pod koniec września . Jeżeli chodzi o samą Grecję - wszystko super . Pobytu w tym hotelu nie wspominamy dobrze ,pierwszy raz spotkaliśmy się z takim podejściem do klientów . Pokoje w niskim standardzie,ku zaskoczeniu dostaliśmy z chłopakiem pokój w którym mieliśmy dwa osobne pojedyncze łóżka, gdy sprzątaczka przychodziła co 2dni sprzątać w pokoju nie uzupełniała lodówki wodą do picia,musieliśmy zapewniać sobie napoje we własnym zakresie,brak rozmaitości w jedzeniu non stop te same jedzenie w dodatku bardzo ciężkostrawne ,po którymś dniu już się miało dość tego jedzenia i szło się na miasto by zjeść coś innego,napoje rozcieńczane bez smaku ,udzielanie alkoholu , odmawianie podania alkoholu gdy ta sama osoba podchodziła do baru i zamawiała lub sprawdzają czy ilość osób przy stoliku zgadza się z ilością zamawianych drinków lub piw - takie all inclusive .Brak możliwości dostania butelki wody,poprosiłam o cytrynę do wody,której nie otrzymałam gdyż była przeznaczona tylko do herbaty.W dniu wyjazdu nad ranem przed zbiórką mieliśmy możliwość skorzystania z a`la śniadania składającego się z : herbaty lub kawy i zwykłych ciastek..Oszczędność,oszczędność na wszystkim co się da. Nie polecam hotel i obsługa pozostawia dużo do życzenia ..

• Zalety Miła obsługa,dobre miejsce wypadowe na zwiedzanie wyspy,blisko lotniska
    • Wady Bardzo twarde i niewygodne łóżko składane z dwóch małych,absolutnie nie dla małżeństwa

Wyspa przepiękna,widoki wspaniałe.Hotel jak na Grecję może być,jedzenie ok.Jednak pogoda i miejsce tz (wyspa)rekompensuje wszystko.

• Zalety - położenie na wzgórzu - obsługa z którą można wszystko załatwić - bus na plaży - sprzątanie pokoju codziennie - przemiła rezydentka
    • Wady - jedzenie zróżnicowane (raz lepsze, raz gorsze) - bardzo kiepski animator - alkohol za darmo do 23 :(

Przylot i wylot zgodnie z harmonogramem. Jedzenie średnie - ni to dobre, ni to złe. umiejscowienie hotelu w cichej i spokojnej okolicy. Animacja w hotelu bardzo kiepska lecz znaleźliśmy na to sposób - cały dzień na plaży, spacerze, zwiedzaniu itd. Hotel pełen polaków więc można poznać nowe znajomości. Poza tym czesi i rosjanie. Pani rezydent bardzo przyjemna, załatwia każdą sprawę. Za rok z chęcią odwiedzę ten hotel. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ;)

• Zalety czysto, jak na grecki hotel 3* świetna obsługa czyściutki basen dobre jedzenie
    • Wady wifi tylko w lobby

W hotelu Diagoras spędziliśmy 8 dni w trzecim tygodniu września. Spodziewaliśmy się średnich warunków jak na 3* hotel za okazyjną cenę, ale miło się zaskoczyliśmy. Pokoje czyste, codziennie zmieniane ręczniki, łazienka na plus, spory wybór posiłków, tak, że każdy coś dla siebie znalazł, przesympatyczna i zawsze pomocna obsługa, codziennie sprzątany basen. Rezydentka Miranda jest rewelacyjna! Wszystko można z nią załatwić. Korzystaliśmy z dwóch wycieczek oferowanych przez rezydentkę, ponieważ po rozeznaniu się w cenach w kilku lokalnych biurach wypadały one najkorzystniej i najtaniej. Wycieczki były jak najbardziej na plus, przewodniczka Beata trochę miała denerwujący sposób opowiadania, ale to tylko nasze subiektywne zdanie, natomiast można się było troszkę dowiedzieć i coś zobaczyć, na obu wycieczkach przewidziane były degustacje i możliwość zakupu lokalnych produktów. Szczególnie świetne miody i wina! Dla osób nie przepadających za Uzo, polecamy spróbować Uzo kawowego - rewelacja. Następnym razem jednak wypożyczymy samochód i na własną rękę pozwiedzamy to, do czego na wycieczkach nie dotarliśmy. Z hotelu do plaży było 1,5km - czyli jakieś 15 min spacerem. Plaża piaszczysta - jedna z nielicznych na Rodos, bardzo czysta, leżaki płatne, ale można było bez problemu położyć się na piasku na własnym ręczniku gdziekolwiek i nikt nikogo nie wyrzucił. Wolnego miejsca było bardzo dużo z racji końca sezonu. Woda przejrzysta, czysta, z łagodnym zejściem - świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Na plaży możliwość skorzystania z kilkunastu atrakcji, osobiście z jednej skorzystaliśmy i były to jedne z lepiej wydanych pieniędzy podczas tego urlopu. 2,5 km od hotelu w wiosce obok znajduje się świetna mała restauracja z owocami morza, polecona nam przez miejscowych. Jedzenie obłędne! Koniecznie warte spacerku do restauracji (20 min), ponieważ taksówka jest wybitnie droga - 10euro w jedną stronę. Kalmary, krewetki i ośmiornice powalają na kolana! Generalnie polecamy gorąco!

• Wady Hotel jak za PRL-u ciasno przy posiłkach, kolejki do napojów. Otoczenie zaniedbane.

Hotel generalnie jak za PRL-u Na plus codzienne sprzątanie pokoi.Cieknąca spłuczka w łazience, brak kontaktu w łazience. Sniadania beznadziejne, wędliny ohydne. Obiady i kolacje dość smaczne.Przekąski ? byle jakie ciasteczka i kanapki z niedobrą wędliną.Zresztą ciastek zaraz brakowało. Ne wiem kto zachwyca się drinkami, do wyboru dwa,ale alkoholu to w nich nie czuć. Kolejki przy każdym posiłku do napojów, kawy, coli, brak prawdziwych soków!! Niejednokrotnie brak miejsc ,żeby zjeść posiłek. Nie jestem jakąś wybredną osobą, ale do Diagoras na pewno nie wrócę. ... Polecam wypożyczenie auta i obejrzenie kilku pięknych miejsc na Rodos.

• Zalety POLECAM ten hotel z całego serca. Dużo Polaków Czechów i Rosjan.

Od początku :Biuro podróży 7 Islands wylot 09.09.2017 o godz 4:20 z Katowic przylot na Rodos 7:30 Lot super bez żadnych komplikacji i opóźnienia . Samolot lini Small Planet Hotel:Jeśli ktoś nie jest wymagający i ę ą to ten hotel spełni jego oczekiwania. Pokoje sprzątane codziennie, czysto schludnie. Obsługa bardzo miła, zawsze dziękowali jeśli odniosło się talerz po sobie. Wczasowicze mają w zwyczaju, że płacą i wymagają i oni po sobie sprzątać nie będą, ale kulture wynieśli z domu. Piwo jak i drinki nie uderzają do głowy, bardzi slabe. Dopiero jak zajdzie się do Tani to ona nalewa już konkret drinki( kto tam był ten wie o co chodzi - jakby cos kierować się w stronę plaży ostatnio hotel Diagorasa) Jedzenie powtarzające się, ale czasem można było trafic coś nowego. Dużo ciast, sałatek makaraonów i przysmaków Greckich. Mnie osobiscie smakowało. Z czasem już robiło sie nudne, ale idzie przeżyć. Ogólnie POLECAM Panią Mirandę rezydentkę widzialem tylko po przylocie na lotnisko raz w hotelu jak prezentowali wycieczki które organizuja i na końcu na lotnisku. Animatorzy Adam i Asia mili, ale równiez rzadko bywali. Wiecej było widać Adama. Temperatura we wrześniu 33 - 36 stopni od początku wyjazdu do końca. Na plażę można było dojsc w 15 min pieszo lub busikiem ze śmiesznym kierowca w 5 min. Kursował co godzinie prawie. Można wypożyczyć samochód. Ten z hotelu to 45 euro za dzien, odradzono nam brać u nich więc wypożyczyliśmy w centrum za 60 euro za 2 dni. Nie był zatankowany po korek, tylko na rezerwie i tak trzeba było oddać z powrotem do wypożyczalni. Nam zostało jeszcze w baku. Benzyna z tego co pamietam to była po 1,68 Euro.Zwiedziliśmy Lindos, Prasinisi Filierimos , zatokę Antonego Quinna, Rodos oraz statkiem na Simi (26 euro- najładniejsze miejsce z tych wszystkich)Wycieczki z hotelu sa droższe, wiec od siebie nie polecam, jeśli ktos woli zaoszczędzić. W dzien wylotu wymeldowanie o 12. Do 14 ostatni posiłek. Wtedy kończy się all inclusive,22:45 wyjazd na lotnisko.

• Zalety + bus nad morze + 3 baseny + miła obsługa + sprzątane pokoje codziennie (wyjątek niedziela) + drinki
    • Wady - jedzenie - daleko od morza - pokoje - małe leżaków przy głównym basenie

Hotel dla bardzo mało wymagających, w prawdzie dobry tylko jako miejsce wypadowe. Jedzenie okropne, co prawda wybór był duży ale jedzenie w kółko to samo (jedyna zmiana w dwóch/trzech potraw). Przesolone albo totalnie bez smaku. Ponadto nie wiem dlaczego, ale nie wietrzyli miejsca gdzie były posiłki, w ostatni dzień sam zapach uderzał mnie tak bardzo, że nie mogłam zmusić się do jedzenia tam. Naprawdę liczyłam na coś więcej. Śniadania - tragedia, obiady - ciut lepsze (może z jedno danie które można zjeść), a kolacje może z dwa dania. Drinki były pozytywem - do wyboru: sex on the beach (polecam przy drugim basenie w hotelu głównym w ogóle nie czuć alkoholu), diagoras oraz do wyboru tequila/wódka/gi itd z sokiem/woda/colą. Minusem były all inclusive możliwe dopiero od 10:30 z przerwami podczas obiadów (chociaż tu się zdarzało że nadal wydawali). Okolica otoczona budynkami nic ciekawego. Do plaży na nogach 20 minut, busem 15. Bus jeździł od 10:30 - 12:30 co godzinę, później od 15:30 do 18:30 również co godzinę. Co do pokoi.... Tutaj się dzieje rzecz dziwne... Część hotelu jest wyremontowana a częśc jak ubogi PRL. Nie wiem od czego to zależy? Może trzeba dorzucić 10 EUR na recepcji albo loteria? My nie mieliśmy szczęścia, ale słyszłam kobietkę wychwalającą swój pokój i naśmiewającą się przez telefon z innych ludzi który mieli gorzej... Nie wyobrażam sobie wrócić do tego hotelu.

• Zalety Obsługa, Wyżywienie. Animatorzy. Miranda

Wszystko udało się bardzo dobrze. Cała rodzina bardzo zadowolona z pobytu.

Właśnie wróciliśmy z tygodniowego pobytu w hotelu Diagoras , jesteśmy z mężem bardzo zadowoleni ,hotel fajny jedzenie bardzo dobre i każdy znajdzie coś dla siebie, w barze też każdy znajdzie coś dla siebie :-). Pokoje duże zadbane, baseny też ok. Rezydentka Miranda niesamowita !!!!! :-) Animatorzy Adam i Asia świetni !!!!!! :-) Myślę że jeszcze kiedyś tam wrócimy. :-)