Opinie o hotelu Dorisol Mimosa
Portugalia / Madera

Dorisol Mimosa

• Atrakcyjne położenie: ok. 300 m od nadmorskiej, kilkukilometrowej promenady.
  • Dla najmłodszych gości hotelu: brodzik oraz pokój i plac zabaw.
  • Strefa SPA z krytym basenem, sauną oraz jacuzzi..
  • Czas wolny umilają z pewnością hotelowe animacje.

kot102
    Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety Położenie, basen, sauna , jakuzi
    • Wady łazienki wymagają odnowienia

Usytuowanie hotelu jest znakomite, w pobliżu tanie, małe sklepy, oraz mnóstwo restauracji i barów.Sniadania serwowane w hotelu są dobre. Są zarówno sery jak i wędliny, jajecznica, jogurty, kilka rodzajów pieczywa , owoce, soki ....naprawdę duży wybór i każdy coś dla siebie znajdzie.Każdy pokój ma balkon z widokiem na ocean.Ręczniki są zmieniane codziennie.W budynku jest basen,jakimi, sauna, siłownia oraz na zewnątrz kolejny basen i brodzik dla dzieci oraz kort tenisowy.Pr zy hotelu jest parking i ok.20 miejsc w garażu.Wszystko powyższe jest w cenie usługi hotelowej.Za tą cenę śmiało mogę polecić ten hotel.

• Zalety Widok z okna
    • Wady Czystość

Przepiękny widok z okna na miasto Funchal i ocean (9 piętro, widok na wschód). Ogromnym minusem jest brak czystości. Zastaliśmy pokój z brudnymi podłogami, oknami, lustrami. Wiele czarnych włosów należących do Pań sprzątających, na ręcznikach kuchennych, na lustrach, na szafkach nocnych przy łóżkach. Łazienka w złym stanie, wanna zardzewiała i zagrzybiona. Jednego dnia pojawiła się jaszczurka. Pościel czysta, ale ani razu nie zmieniona przez cały tydzień. Panie sprzątające były codziennie, ale poprawiały jedynie pościel i ręczniki. Wyposażenie pokoju ok, jest kuchenka elektryczna, czajnik, mikrofalówka, lodówka. Ciasne duszne windy. Wycieczki fakultatywne prowadzone w większości przez Panią Sonię, osoba bardzo nieprzyjemna, niezadowolona, wydaje się traktować uczestników jak zło koniecznie. Na wyspie większość turystów to emeryci. Ogólnie wyspa piękna, wypożyczenie samochodu jedynie dla osób z bardzo dużym doświadczeniem w prowadzeniu, mnóstwo przepaści, zmian wysokości, podjazdów i niebezpiecznych zakrętów.

Grzegorz

• Zalety położenie

Hotel zasługuje na swoje 3*, położony 40 minut spacerem do centrum Funchal. Pokój z aneksem kuchennym (sprzęt mocno zużyty), obszerny. Widok od strony wschodniej na miasto i ocean. Śniadania smaczne, ale mało urozmaicone za to obiadokolacje bardzo smaczne i różnorodne. Miły personel. Do najbliższych plaż około 40 minut pieszo, jedna znajduje się w centrum miasta (mała kamienista), druga to wulkaniczna plaża Praia Formosa. Blisko hotel znajdują się płatne baseny nadmorskie-wstęp 5euro. W pobliżu hotelu dużo sklepów, restauracji i wypożyczalni samochodów.

Aneta

• Zalety Bardzo pomocna i uprzejma obsługa. Hotel dobrze położony. Madera to piękne miejsce, na pewno tam wrócę.
    • Wady Brak wad.

Na pewno tam wrócę. Madera to piękne miejsce, niezwykle przyjaźni ludzie i dużo do zwiedzania.

Łukasz & Kasia

• Zalety Bardzo dobrze położony hotel, jakieś 3 km od centrum stolicy wyspy, spacerem na pieszo ok 40 min. Płatna plaża jakieś 5 min drogi (5 euro dzień), zaś darmowa 7 min. Czysty, duży z miłą obsługą. Dwa baseny otwarte, jeden wewnętrzny i jacuzzi (nie płatne). Jest parking dla gości hotelowych więc można zostawić wypożyczony samochód. Obiadokolacje to poezja! Codziennie coś innego do jedzenia (zawsze jakaś ryba i mięso, przyrządzone w zupełnie inny sposób). Ziemniaki robione na różne sposoby. Zawsze sałatka z rybą bądź nawet owocami morza. Makaron codziennie w różnych formach. Świetny hotel za tą cenę (to była najniższa cena ze wszystkich na Maderze jak kupowałem wycieczkę).
    • Wady Śniadania są takie same codziennie! W ogóle nie zmienia się menu, codziennie \"wyspiarskie breakfeasty\" - bekon, fasolka, jajka, te same wędliny, jogurt i ser. UWAGA - Nie oznacza to że nie są dobre bo trzeba przyznać że smaczne to jedzenie ale się nie zmienia.

W stosunku jakość do ceny jest to świetny hotel (ogólnie Madera jest drogą wyspą). Byłem z dziewczyną i dla dwójki osób bez dzieci to fajny hotel do zwiedzania wyspy, taka baza wypadowa. Byliśmy w opcji HB i na głód nie narzekaliśmy. W środku wygląda trochę jak ośrodki wypoczynkowe w Polsce, trochę odnowiony, w innych częściach już nie albo posiada jeszcze jakieś stare elementy. Jest to bardzo duży hotel i wchodzi w skład kompleksu trzech hoteli Dorisol. My zdecydowanie polecamy komuś kto nie oczekuje luksusów, chce zobaczyć wyspę i dobrze zjeść. Wycieczki na Maderę nie należą do najtańszych, a te 3 gwiazdki w porównaniu do 3 na Wyspach Kanaryjskich to jak niebo i ziemia.

Artur

• Zalety Czysty, codziennie sprzątane pokoje. Bardzo uprzejma obsługa.
    • Wady Za tę cenę bez wad.

Hotel rewelacyjny za tę cenę. Nie ma sensu wykupywać posiłków, gdyż w okolicy wspaniałe restauracje i bary, gdzie można pysznie zjeść. Polecam zwłaszcza Indyjską knajpkę 50 m od hotelu. Ryby w restauracjach najlepsze na świecie. Do centrum około godziny drogi, ale ładną trasą. Można wziąć taksówkę za 8?. Jeśli chodzi o hotel, to dość wiekowy, co widać. Jednak 1300zł za osobę z dolotem i pobytem, to naprawdę warto. Na początku dostaliśmy pokój na 2 piętrze tuż przy dyskotece. Pani w recepcji niezwykle uprzejma, natychmiast dał mi klucz do znacznie lepszego i cichszego pokoju na 9 piętrze z widokiem na ocean. Zdecydowanie nie należy brać pokoi na niższych pietrach. Pyszna kawa w kawiarence hotelowej za 1,5?. Naprawdę polecam ten hotel. Nie jest to 5* ale dla miłego wypoczynku na uroczej Maderze naprawdę wystarczy.

Pobyt: Luty 2018

• Zalety przy takiej cenie wszystko było ok
    • Wady przy tej cenie nie ma się do czego doczepić

Jak już wspomniałem wspomniałem przy zaletach i wadach, o jak sie wyjeżdża za tak w sumie marne pieniądze to naprawdę wszystko było na przyzwoitym poziomie. Ja miałem akurat wykupione HB, pokój mieliśmy duży i przestronny, chociaż inni narzekali że były małe pokoje, ja tego nie doświadczyłem. Obsługa miła, w pokojach czysto. Mam zastrzeżenia co do EXIM TOURS - organizatora wycieczki,. Z doświadczenie już wcześniejszych wyjazdów z innych firm można to lepiej było zorganizować, było troszkę kłopotów.

• Zalety Lokalizacja
    • Wady Zaniedbane wnętrze Stare meble i wyposażenie Kiepskie i nie urozmaicone jedzenie w restauracji

Hotel istnieje od dobrych kilkunastu lat i widać, że od wybudowania nie było nic odnawiane. W hotelu powinno być odnowione wszystko, łączeni z wymianą mebli w pokojach. Restauracja bardzo słaba przez tydzień czasu poza drobnym zmianami posiłki są niemal identyczne (mieliśmy wykupione śniadania i kolacje), smak posiłków przeciętny... Nie wiem czy to kwestia sezonu, ale 90% gości to francuscy emeryci. Całość oceniam bardzo słabo. Zazwyczaj zatrzymujemy się w hotelach 3* i naprawdę standard 3* dla tego hotelu jest mocno naciągany lub po prostu były one przyznane jakieś 15 lat temu...

Pobyt: Marzec 2018

• Zalety Bliskie położenie do wszystkich atrakcji, wygodny dojazd autobusami do centrum Funchal, sympatyczna obsługa.
    • Wady Hotel do generalnego remontu, odmalowania, odświeżenia, wymiany mebli w pokojach, stare windy.

Hotel generalnie ma wszystkie udogodnienia, ale wszystko jest stare. Najczęściej jeżdżę do hoteli 3 gwiazdkowych i ten na prawdę wypada słabo. W pokojach stare meble, plastikowe krzesełka i stoliczki na balkonie (my jeszcze dostaliśmy pokój na niskim piętrze i z widokiem na sąsiedni budynek :(, ale może inni mieli ładniejsze widoki). Hotel w 3/4 dla francuskich emerytów. Wszystko ogółem do zniesienia, ale najgorsze było jedzenie, codziennie to samo i co tu dużo pisać, po prostu nie dobre. Samo położenie hotelu jest ok, trzeba kawałek dojść do oceanu, nie ma plaży, ale to na Maderze akurat zupełnie normalne, jest za to promenada z restauracjami, pamiątkami, barami itp. Bliskie dojście do autobusów.

Wiesław Topolski
    Pobyt: Marzec 2018

• Zalety niedrogi, codzienne sprzątanie, sympatyczna obsluga, posiłki smaczne i dość urozmaicone
    • Wady uwaga \"sercowcy\" - strome i długie podejście od ulicy

Uwaga! Zamieszczone na tym portalu zdjęcie nie przedstawia hotelu Dorisol Mimosa. Kuchenka w pokoju 3-osobowym mała ale z pełnym wyposażeniem: garnki, naczynia, sztućce, lodówka, mikrofalówka. Duży balkon-loggia, widok na ocean z każdego pokoju (nie wiem jak z widokiem na najniższych piętrach). Na zewnątrz ogólnodostępny basen z leżakami + kort tenisowy, poza tym drugi basen - kryty. Wieczorami w dużym lobby na dole występy artystyczne. Na 11 piętrze wielki taras ogólnodostepny. W biskiej okolicy dużo sklepów i wypożyczalni aut. Blisko do skweru-bulwaru nadmorskiego. Do centrum spacer 40 min - są ławeczki. Do hotelu Mimosa (trzeciego w kompleksie Dorisol) strome i długie podejście od ulicy, ale są miękkie ławeczki do odpoczynku i skromna, ale zadbana zieleń (np. bananowce, kapokowce itp.). Wi-Fi tylko w lobby na dole, ale działa dobrze i są wygodne sofy. Ogólnie - Funchal i cała Madera przeurocze - polecam!