Opinie o hotelu Fereniki Complex

Fereniki Complex: obiekt

Turystka
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety Miła obsługa , bardzo się starają. Hotel blisko położony od morza i gór. W restauracji smaczne jedzenie. Obsługa w restauracji na prawde się stara co chwila pytają czy wszystko pasuje.
    • Wady Są to minimalne wady na które można przymknąć oko. Ja uważam że przyjeżdza się tu aby pozwiedzać i wypocząć na plaży a nie spędzać większość czasu w hotelu.

Napiszę tak, najpierw kupiliśmy wycieczkę a potem przeczytaliśmy opinie które są na stronach. Wszystko jest przesadzone przez te opinie czlowiek jedzie w to miejsce juz na samym początku negatywnie nastawiony . Ludzie przestańcie czepiać się niewiadomo czego. Hotel jest względny jak za takie pieniądze jeżeli chcecie luksusów to kupujecie 5* wycieczki. Ludzie tu narzekają ze jedzenie jest monotonne, skoro ktoś ładuje na talerz spaghetti zmieszane z frytkami narzuca wszystkie rodzaje kasz i warzyw to dla mnie to tez byłoby monotonne. Jezeli ktoś je normalnie i każdego dnia próbuje po kolei to uwierzcie nie straczyłoby mu spróbować wszystkiego przy długiej wycieczce. Narzekają ze nie ma sztućcy, to nie prawda wszystko jest. Przychodzą na jedzenie przed otwarciem i ustawiają się w koleiki ,jakby nigdy jedzenia nie widzieli i mają pretensje do restauracji ze robia sie koleiki bydło. Nawalą bez tołku na talerze i wyrzucają potem jedzenie. Pretensje ze za małe ciśnienie w kranach ze telewizor nie działa a czy wy jedziecie na wycieczkę oglądać telewizje? Marudzą i narzekają przeważnie kobiety po 50 -ątce takich tu najwięcej. Nie jest w pokojach brudno jest normalnie jak dla ludzi ktorzy wezmą ze sobą klapki pod prysznic swoje kosmetyki do kąpieli i ręczniki. Na prawde moim zdaniem piszą opinie ci ktorzy z hotelu 3* chcą zrobić 5*. Bądźmy wyrozumiali. Kobieta sprzątała nam pokój 2 razy dziennie . Fakt że sprzątają po swojemu ale dla mnie to akurat nie jest największy problem. Dobrze się bawiłam a w hotelu spędzałam tylko noce i brałam kąpiel. Grecy są bardzo mili, na każdym kroku spotykasz się z ich serdecznością. Polecam to miejsce wszystkim którzy chcą miło i ciekwie spędzić wakacje w bardzo korzystnej cenie.

Maria
    Pobyt: Maj 2017

• Zalety Bliskość morza, pięknej promenady,dobra baza wypadowa,pokoje sprzątane codziennie,wymiana ręczników,pokoje duże przestronne
    • Wady źle zorganizowana obsługa posiłków tzn.częsty brak filiżanek,szklanek jedna osoba obsługuje wydawanie napojów (nie tylko alkoholowych) tworzące się kolejki

Właśnie wróciliśmy z pobytu w tym hotelu, ogólnie jesteśmy zadowoleni mimo strachu przed wyjazdem po czytaniu licznych negatywnych opinii. Hotel w końcu ma 2** a nie 4** więc warunki adekwatne. Dostaliśmy ładny duży pokój z widokiem na morze,co najważniejsze sprzątany,wymieniane ręczniki,suszarka-wystarczy, w końcu na urlopie przy pięknej pogodzie nie siedzimy w pokojach. Hotel składa się z licznych budynków, zamieszczone zdjęcia nie wszystkie są aktualne na pewno są dwa baseny a nie cztery (dwa w tym kryty nieczynne). Miejsce położenia hotelu jest super blisko do morza w lewo od hotelu obszerna piękna plaża, piękna nadmorska promenada do spacerów, sama miejscowość mała spokojna malownicza dobra komunikacja do pobliskich miast. Jedzenie było bardzo dobre pyszne oliwki feta itp. jedynym minusem to naczynia t.j zbieranina wysłużonych talerzy,filiżanek często nadszczerbionych, szklanek i oczywiście częsty ich brak. Źle też funkcjonował bar do obiadu i kolacji - jedna osoba nalewająca wszelkie napitki przy dużej liczbie gości to stanowczo za mało tworzyły się niepotrzebne kolejki. Byliśmy w różnych hotelach na ALL i z czymś takim się nie spotkaliśmy. Brzydkie wrażenie robi posadzka w części jadalnej. To minusy hotelu ale ogólnie jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy skorzystać z wypadu na Kretę i za taką cenę All to nie ma co się czepiać.Co do Biuro Ecco holidej nie mamy żadnych negatywnych uwag wszystko zg. z programem.

Patrycja
    Pobyt: Październik 2016

Pokoje ok. Byliśmy poza sezonem więc nie było tłumów, jedzenie bardziej dopasowane bo Rosjan i anglików. Ale uszło w tłumie:)

• Zalety pokoje odświeżone
    • Wady brak suszarki w pokoju zerowa możliwość wypożyczenia, brak telewizora

obskurny prysznic katastrofa, jedzenia na stołówce monotonne, stoliki myją jedną szmatą w wiadrze, restauracja w innym budynku, pool bar w innym budynku i brak lokalnych alkoholi, raczej nie polecam

Wojciech

• Zalety Położenie
    • Wady Obsluga

Ogólnie o swoje trzeba walczyć- typ i rodzaj pokoju. Zakwaterowani nas w okropnie wilgotnym pokoju, ale po walce z personelem udało się zmienic pokój na lepszy. Jedzenie dobre i w miarę greckie lecz po kilku dniach staję się monotonne.

Patryk
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety -super położenie, blisko plaży -fantastyczna obsługa w restauracji, - All inclusive przed zameldowaniem oraz po wymelowaniu :)
    • Wady - Ledwo mówiąca po angielsku obsługa w recepcji, - Praktycznie nie wymieniane ręczniki.

Byliśmy w hotelu przez tydzień ogólne wrażenia odnośnie całości pobytu bardzo dobre. Jedzenie w miarę jak dla mnie każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak osobiście uwarzam że lepsza była by opcja BB gdyż jedznie jest trochę monotonne codziennie więszość tych samych posiłków a w tawernach jest na prawdę pyszne jedzonko :) Pokoje nie są do końca zadbane. Jednak wszytsko rekompensuje widok, plaża i ogolnie mijesce. Polecam dla młodych par gdyż z reguły nie są tak wymagające jak rodzinny z dziećmi i starsi ludzie :)

Łukasz
    Pobyt: Maj 2016

• Zalety położenie
    • Wady niski standard

Doskonale położony hotel to największa zaleta wyboru tej opcji.

Zadowolony
    Pobyt: Sierpień 2014

• Zalety Położenie, bardzo pomocni i mili kelnerzy, bardzo dobre jedzenie, blisko do centrum i na plaże. Market i wypożyczalnia aut pod nosem
    • Wady wyposażenie pokoju lata 80

Mieszkaliśmy w budynku Manousos, przy samej plaży. Pokój całkiem spoko choć meble z czasów PRLu codziennie sprzątany. Do restauracji mieliśmy jakieś 50 m, czasami trzeba było czekać na wolny stolik ale przy tak dużej liczbie turystów którzy mieszkali w Ferenikach to nie ma się co dziwić. Super miejsce wypadowe do zwiedzania, polecamy lagunę Balos i wąwóz Samaria naprawdę warto. Ceny w lokalnych biurach dużo niższe niż oferowane przez krajowe biuro. Jeżeli ktoś płaci za wycieczkę all inclusive 1800 zł a żąda standardów hotelu 5 gwiazdkowego to jakieś nieporozumienie. Cena adekwatna do standardu hotelu, polecam niewymagającym.

Beata Węcławska
    Pobyt: Czerwiec 2014

• Zalety Bardzo dobre położenie, blisko plaży i blisko centrum miasteczka. Hotel ma dobre położenie jako baza wypadowa do zwiedzania wyspy, ale nic po za tym.
    • Wady Obsługa, tragiczne baseny, straszne posiłki, kilka budynków rozsypanych po brudnym i zaśmieconym terenie. Stołówka woła o pomstę do nieba, brudne stoliki i ogólny syf.

Gdyby nie to, że jestem zachwycona Kretą to pobyt w tym hotelu byłby nie do zniesienia. Jednak calą brzydotę, tragiczną obsługę, makabryczne jedzenie i jeszcze gorsze napoje, tak alkoholowe jak i bezalkoholowe zrekompensoały mi przepiękne widoki cudownej Krety. Nie polecam tego hotelu niekomu no chyba, że za karę :). Omijajcie go z daleka szerokim łukiem. Pokoje sprzątane od przypadku do przypadku, pościel ani razu nie była zmieniona, podobnie jak ręczniki.

azi1213
    Pobyt: Lipiec 2013

• Zalety Bliskość morza
    • Wady brak klimatyzacji i prądu w pokoju, syf i niemiły zapach przy jednym z basenów (obok dom, kozy i kury)

Przyjechaliśmy około 2 w nocy na pokój może nie czekaliśmy długo ale... pokój malutki i nie było w nim prądu i co za tym idzie klimy brak (pomimo że w pokojach obok był) Chłopek powiedział że na następny dzień kogoś przyjdzie i to naprawi lecz rzecz jasna nikt nie przyszedł. Więc pierwszy dzień upłynął nad załatwianiem, drugi dzień podobnie gdyż chcieliśmy zamienić pokój ...po kilku interwencjach ( rezydentka również w tym pomagała) bo ciężko dogadać się po angielsku z obsługą zwłaszcza na recepcji. Jednak udało nam się zamienić pokój który był o niebo lepszy :) tylko szkoda naszego straconego czasu i nerwów, Baseny są 3 ale jeden jest blisko innych zabudować i zapach nie jest zbyt przyjemny, Poza tym całkiem całkiem... jeśli wydajesz na wakacje mniej niż 1000 zł gdyż płacąc ponad 2300 zł (za tydzień) wymaga się czegoś więcej.,.. Więc nie polecam.