Rezerwacja wycieczki nie została zakończona, masz na to jeszcze kilka minut wróć do rezerwacji

Fujairah Rotana Resort & Spa
Emiraty Arabskie

Fujairah Rotana Resort & Spa: basen

• Dla najmłodszych: mini klub (4-12 lat), nauka tańca, mała biblioteka, mini disco, wydzielony brodzik, mała zjeżdżalnia.
  • Bezpośrednio przy hotelu znakomicie utrzymana, długa, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza.
  • Ekskluzywne Spa Zen - m.in.: sauna, hammam, grota lodowa, 17 pokoi do masażu i zabiegów kosmetycznych, akupunktura.
  • Dużo możliwości uprawiania sportu
  • Wylot z Warszawy - Chopin śniadania

• Zalety Hotel czysty, ładna plaża
    • Wady Jedzenie, animacje, życie nocne, położenie

Właśnie wróciłam z tygodniowego pobytu w tym hotelu. Położenie nie jest bardzo dobre pod względem strategicznym. W okolicy nie wiele jest do zobaczenia poza paroma sklepikami. Do Dubaju jest 2 godziny drogi, 3,5 godziny do Abu Dhabi. Cena taksówki do Dubaju to 700 zł, 1000 zł do Abu Dhabi. Jeśli ktoś zamierza spędzić wakcje monotonnie i bez żadnych zabaw, animacji, muzyki (poza taką sentymentalną gdzie człowiek usypia) to zdecydowanie polecam ten hotel. Jeśli jednak ktoś chce żeby coś się działo- w tle muzyka, dyskoteka to zdecydowane NIE. Jedzenie monotonne, słodkości to porażka, minimalna ilość owoców. Hotel nie jest wart tych pieniędzy. A najbardziej denerwujące jest podawanie numeru pokoju wszędzie. Człowiek idzie po coca cole i muszi czekac na paragon potem się na nim podpisywać. Chyba prostsze byłoby wprowadzenie opasek all inclusive. Najbardziej zdenerwował mnie Sylwester. Wymyślono sobie, że na imprezie jest alkohol więc dzieci mają zostać w hotelu w salce zabaw z animatorami a rodzice mogą iść na imprezę. Razem nie ma wejścia. W zamyśle tej koncepcji, jeśli nie zostawiłabym dziecka to nie mogę zjeść kolacji, bo kolacje podaje się na imprezie hotelowej. Pomijam fakt, że mój trzylatek nie zostanie sam z obcymi ludźmi i jest to bardzo nie w porządku ze strony hotelu. Tam 80 procent ludzi to rodziny z dziećmi. Ostatecznie odeszli od tej koncepcji po 2 godzinach ale nieźle napsuli nam nerwów.

• Zalety pokoje, plaża, basen, jedzenie, obsługa
    • Wady okolica

Hotel położony przy czyściutkiej piaszczystej plaży, woda czysta ciepła, być może kiedyś i był jakiś wyciek ropy z tankowca (widać je na horyzoncie przy ładne pogodzie) ale wydaje mi się że to jakiś pojedynczy przypadek. Pokoje ładne, sprzątane codziennie my mieliśmy w budynku głównym na trzecim piętrze z widokiem na basen i może. Obsługa miła, uśmiechnięta starają się, jeżeli chodzi o jedzenie to byliśmy już w hotelach gdzie był większy ale tu było jedno ze smaczniejszych, takich dobrych ciast jak tu nie było w żadnym innym piwo Becks podawane w puszkach tak samo jak Pepsi, 7up, Mirinda. Basen główny podgrzewany, leżaków nie brakowało ani na basenie ani przy morzu, ręczniki wydawane codziennie czyste. Temat All Inclusive, który jest tu często poruszany. Faktycznie przy wejściu do restauracji trzeba za każdym razem podać numer pokoju a przy barze podpisać rachunek na kwotę zero, tylko nie wiem czy ktoś sobie zadał trud i zapytał dlaczego tak jest?! Tak więc w hotelu nie ma opasek dlatego przy wejściu do restauracji trzeba podać nr pokoju i obsługa zaznacza sobie na listach kto wszedł. Do hotelu w piątek i sobotę przyjeżdżają też tubylcy i oni nie wykupują opcji All Inclusive i to co zamówią doliczają im do rachunku i wtedy podpisują rachunek na sumę , która złożyli zamówienie, prócz tego jeden z barmanów gdy się go zapytałem o te rachunki, powiedział że oni są rozliczani z tego co podają i żeby na koniec dnia nie okazało się że brakuje np. 5 butelek rumu a podpisanie tego rachunku trwa naprawdę 5 sekund. Naprawdę polecam, za takie pieniądze nie ma co się zastanawiać.

• Zalety jedzenie basen odległość do plaży kameralne miejsce spokój, cisza obsługa
    • Wady daleko od dubaju mało rozrywki

Witam serdecznie, dzisiaj wróciłam z tego hotelu i chcę państwa uspokoić iż hotel warty swojej ceny, ropy na plaży nie ma, czyste basenki, pyhszne mocne drinki i urozmaicone jedzenie. SUPER POLECAM

• Zalety Zdjęcia w ofercie Miła obsługa
    • Wady Ropa na plaży Zakaz kąpieli w morzu Fetor ropy na terenie hotelu Spolegliwa obsługa Mały pokój Głośna klimatyzacja Fetor z łazienki

Hotel max 4*. UWAGA! Ropa na plaży! Zamknięta plaża, zakaz kąpieli! Fetor ropy na terenie całego ośrodka! Spolegliwa aczkolwiek miła obsługa. Jedzenie dobre. Brak przekąsek, lodów. Napoje alkoholowe "nie chrzczone" -Piwo Becks, Coca cola, mirinda itp. Basen wymaga odnowienia - brudne fugi. Byliśmy z dziećmi 2+2 - w opisie Itaka zapewnia pokój 2 os. + 2 dostawki - w rzeczywistości jest to pokój na max 3 osoby, dopłata to większego pokoju w recepcji hotelu wynosi 60$ nocleg.

• Zalety Zdjęcia w internecie
    • Wady Brzydka plaża, zapach ropy, jedzenie słabe i obsługa niemiła

Niemiła obsługa i plaża z brzydką wodą . Obsługa jest niesympatyczna a ciągle podawanie numeru pokoju bardzo uciążliwe

• Zalety Ładna promocja w sieci Web
    • Wady Ropa naftowa na plaży i w wodzie skażenie z tego tygodnia stołówka zamiast restauracji, lody dla dzieci 30 zł (all inclusive nie wlicza lodów kawy) problem z wymianą pokoju dla Polaków najgorsze propozycje) koty śmierdzące czekające przy stołówce, rezydentka ponizej wszelkich oczekiwań.

Pierwszy dzień wakacji z Itaką to zakwaterowanie rodziny z malutkimi dziećmi w pokoju na pierwszym pietrze bez windy< 5*?? >Po pierwszym spotkaniu z rezydentką uczestnicy wycieczki zadając pytania o możliwość wypożyczenia samochodu lub inne nie dostawali konkretnej pomocnej odpowiedzi tylko nagabywanie na wycieczki itaka. Bagatela nad wyraz za drogie w porównaniu z innymi biurami i można otrzymać płatny tani transfer do Dubaju z recepcji. Po spotkaniu plażę zalała ropa po awarii z tankowca. Skażenie usuwano 2 dni przez ludzi w maskach i gumowych uniformach. Rezydentka w żaden sposób nie pomogła w uzyskaniu informacji o poziomie skażenia a także czy formalnie kąpielisko i piasek dopuszczono do użytkowania twierdząc na spotkaniu na 2 dzień ze można się już kapać. W tej sytuacji nawet biuro nie zaproponowało przebywającym wczasowiczom rozwiązań w ramach zaistniałych ograniczeń w korzystaniu z oferty wycieczkowej tzn z plaży. Smród oleju naftowego roznosi się po całym obiekcie. W ofercie all macie państwo możliwość wypicia soków tradycyjnych słodzonych i wódki z tym i owym. Kawa płatna, lody tylko 3 smaki sorbety płatne 30 zł itd..... stołówka...jedzenie smaczne jak na stołówkę ale nie ma nic wspólnego z restauracją. Parasole zwijane jak troszkę wieje wiec parzycie się na leżakach.. 4 dzień obiecano pokój na parterze ale trzeba było czekać 3 dni...po 3 dniach recepcja jednak zapomniała o umówie i odsyła z kwitkiem...ogólnie nie polecam. Spędziliśmy wakacje 3 miesiące temu z TUI w Iberohotelu w tym samym regionie i tam 5* można przyznać 4* w Hotelu Rotana to 2* a obsługa Itaka 2* tzn na poziomie wsadzenia do autobusu wczasowiczów z PL i wciskanie wycieczek przez rezydenta.

• Zalety Kameralny, położony przy pięknej, piaszczystej plaży z bardzo dobrym dojściem, ładne i zadbane otoczenie, serwis plażowy, czysto. Brak wymogu bransoletek przy opcji All Inclusiv.
    • Wady Obsługa w restauracji, która nie miała dobrze zorganizowanej pracy, przez co czas oczekiwania na stolik i zamówienie był bardzo długi.

Idealny na wypoczynek z dziećmi. Plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej i piłki nożnej. Klub dla dzieci. Brak animacji dla nas był bardzo dużym plusem. Pokoje sprzątane codziennie, wymiana ręczników i pościeli na życzenie (proekologiczna polityka hotelu). Bardzo ładna, szeroka plaża z delikatnym zejściem. Woda i serwis kawowy w pokojach w cenie.

• Zalety Piaszczysta plaża bezpośrednio przy hotelu (bezpłatny serwis plażowy). Uprzejma obsługa.
    • Wady Położenie hotelu z dala od cywilizacji, dużo zieleni,stosunkowo mała powierzchnia hotelu

Spędziłem tydzień w hotelu Rotana Fujairah w miesiącu lutym 2017 (2+1). Ogólne wrażenie hotelu dobre- na pewno na bardzo duży plus zasługuje szeroka piaszczysta plaża położona bezpośrednio przy hotelu (bezpłatny serwis). Dużym udogodnieniem jest bar znajdujący się bezpośrednio przy plaży (w stylu karaibskim). Powierzchnia hotelu (budynki plus baseny) stosunkowko niewielka-wszędzie jest blisko. W opcji all inclusive napoje bezalkoholowe oraz piwo w puszkach (nieco inaczej niż w Europie). Nie można mieć zastrzeżeń do jakości all inclusive -na pewno spełia oczekiwania turystów. Co do posiłków tutaj byłem nieco zawiedziony zwłaszcza jeżeli chodzi o ich różnorodność- generalnie podczas obiadu czy kolacji dostępne są max 2-3 dania mięsne, owoce morza przez tydzień pobytu serwowane były tylko 1 raz, duży wybór surówek, warzywa, bardzo dobre ciasta. Niecodziennę kwestią jaka nas spotkała podczas posiłów w all inc jest fakt, że na obiad, kolację można wejść tylko jeden raz (w przypadku gdybyśmy chcieli zjeść na początek coś delikatnego później wyjść i wrócić za jakiś czas- trzeba wówczas zapłacić dodatkowo ok 120 AED za osobę za kolację). Na pewno warto odwiedzić to miesjce, zwłaszcza Dubaj i Abu Zabi bo rzeczywiście Emiraty to nieco inna bajka niż południowo Europa czy Kanary (trzeba to po prowtu zobaczyć). Muszę również pochwalić bardzo profesionalną obsługę dwójki rezydentów z Itaki- warto ich posłuchać zwłaszcza podczas wycieczek. Ogromna wiedza przekazywana w ciekawy spsoób.

• Zalety Ocean,plaża ,jedzenie,krajobraz,obsługa . Przy wyspie rekiny i żółwie(rafowe).
    • Wady Komary czasem,meduzy-niegroźne , b.słabe animacje wieczorne.

Pobyt bardzo udany. Polecam za 2099 zł /os. - bajka.

Byłem w Listopadzie. Cisza i spokój czyli to czego chciałem. Jedzenie jak wszędzie tj. tydzień można na tych posiłkach wytrzymać :) - świeże -chyba pierwszy hotel w którym smakowały mi ciasta. W barze oryginalne napoje typu pepsi, mirinda itd. oraz soki takie jak u nas powiedzmy 100%. Alkohole dobre , piwo z puszki reszta dużo lepsza niż w Egipcie. Pokoje na fulu. Rafy i żółwi nie ma. Woda ciepła. Dubaj rewelka. Polecam kupić wycieczkę do Dubaju tj. tylko przejazd i zabrać mapkę z recepcji. Metrem można cały Dubaj za kilkadziesiąt złotych zwiedzić.