Gradina
Bułgaria / Złote Piaski

Gradina: obiekt, basen

• Do piaszczystej plaży ok. 200 m.
  • Świetne ulokowanie hotelu - ok. 200 m do centrum Złotych Piasków z wachlarzem możliwości.
  • W okolicy przystanki autobusowe - bardzo dobry dojazd do Varny.
  • Krótki transfer z lotniska, które oddalone jest ok. 20 km od hotelu.
Sprawdź oferty
  • Dojazd własny śniadania
    515 zł 7 dni / os. Sprawdź

• Zalety Czysto obsługa bardzo miła jak ktoś chce to może odpocząć. Panie sprzątające dyskretne i można powiedzieć niewidoczne.zostawiamy czyste ręczniki i pokój wysprzatany
    • Wady Slabe dojście do plaży.mały basen

Wszystko ok.pokój rodzinny duży.bardzo czysto!!!!!nie wiem skąd ludzie biorą te karaluchy i brud bo ja nie widziałam.byli natomiast Polacy wiecznie głodni .zostawili całe stoliki jedzenia i ciągle narzekali .Minus to słabe dojście do plażyi drogie lezaki

• Zalety działająca klimatyzacja
    • Wady niemiła obsługa oprócz łysego barmana i Pani w recepcji,prusaki w łazience,basen do 17 ,jedzenie to jakiś dramat po prostu nie do opisania

Nie polecam tego hotelu nawet jak na 3 gwiazdki powinien mieć 1,5 max.Basen do 17 poduszki minute po wyrywają z pod głowy.Jedzenie to jakaś kpina wszystko to jedzenio podobne coś bez smaku(tragedia)jedyne co mi smakowało to kompot,lody,owoce,ciasto.Hotel typowo dla emerytów nie polecam młodym osobnikom wszystko słychać nawet jak ktoś się załatwia....Alkohol w ofercie all(light) to piwo podobne coś bez % ,wódka to jakieś paliwo lotnicze śmierdzi nie miłosiernie ale kopie wszystko podawane w plastikach kpina!Mają sposób żeby zniechęcić klienta barman przy basenie i ratownik nie mili wręcz obrażeni na cały świat.Prusaki w łazience,cisza nocna o 21 .Jedyny plus to blisko do centrum do plaży na której chce się poleżeć trzeba podreptać 10 min.Ogólnie fajnie było bo przy dobrym towarzystwie z Polski ale nie w tym Hotelu...dramat.

• Zalety blisko do morza, centrum, postoju taxi i przystanku
    • Wady winda od 4 piętra monotonne jedzenie

Hotel przyjazny dla rodzin z dziećmi, młodzieży chcącej poszaleć radzę zrezygnować, od godziny 21 cisza i spokój nic się nie dzieje, all inclusive kończy się już o godzinie 20.30 więc albo trzeba się zaopatrzyć na mieście albo wyjść w miasto, bo z hotelu wyganiają, nie czułem w ogóle atmosfery wakacji i szaleństwa, wszędzie tylko ''ciiiii ciiiii ciiii'' bo śpimy, to po co gdzieś jechać jak można się zamknąć w domu i przespać urlop, czułem się jakby otaczali mnie bardzo zmęczeni już życiem ludzie.

• Zalety - Super ciche miejsce na pobyt z dziećmi - bardzo blisko centrum a jednak na uboczu - czyste pokoje - miła i pomocna obsługa
    • Wady - dla niektórych może być brak windy do 4 piętra - basen czynny do 17 - nie smakowały mi śniadania ( kupując w sklepie podobne produkty jakościowo biły na głowę te serwowane w hotelu. Nazwaliśmy to śniadaniopodobny posiłek. Ser był seropodny, wędlina wędlino-podobna - nawet kawa to jakaś najtańsza z importu :) Lepiej było po śniadaniu kupić kawę za 2 lewa w barze - była zdecydowanie lepsza.

Hotel dla naprawdę mało wymagających ale i cena bardzo konkurencyjna. Ogólnie duży plus za czystość pokoi i miłą obsługę. Nie mieliśmy wykupionych innych posiłków niż śniadania ponieważ woleliśmy kosztować typowej kuchni bułgarskiej na mieście. Śniadania moim zdaniem bardzo słabe o reszcie nie mogę napisać bo nie wiem. Byliśmy z dziećmi i dla rodzin z dziećmi hotel jest idealny ze względu na ciszę. Animator tańczył z dziećmi do przebojów dla maluchów śpiewanych w różnych językach co wieczór - fajna atmosfera i integracja z innymi gośćmi hotelowymi. Bardzo pozytywna lokalizacja. Do najbliższej plaży 5 min spacerem do lepszej plaży około 10 min. Bardzo blisko centrum. Wrócę jeszcze do śniadań, które były naprawdę najniższego sortu i codziennie ten sam wybór. Kupowany w sklepie ser był 100 razy lepszy niż serwowany w Hotelu. To dotyczy praktycznie każdej rzeczy z menu śniadaniowego. Miałem wrażenie że gorszych rzeczy nie jadłem. To było okropne przeżycie. Praktycznie codziennie jadłem kanapki z serem i piłem zalewajkę herbatę, która przy herbacie nawet nie stała. Nawet niby soki z maszyny to był najniższej jakości napój owoco-podobny z cukrem. Margarynowe kostki masła oraz dżem nie wiadomo z czego robiony. Nie polecałbym tego hotelu w opcji "ALL" ale raczej miejsce noclegowe na wypady do miasta i stołowanie się w restauracjach. W sumie daję wysoką notę końcową ponieważ cena była powiedzmy niska i wiedziałem dokładnie co wybieram szukając hotelu więc nic mnie nie zaskoczyło. Spodziewałem się dokładnie tego co dostałem w tej cenie :) czyli cichej i bezpiecznej sypialni dla mojej rodziny blisko plaży i centrum, która nie zrujnuje mojego portfela :)

Wyjeżdżaliśmy pod koniec sierpnia 2016r. Pogoda przeważnie dopisywała, dwa razy złapał nas deszcz, temperatura w dzień wahała się od 25 do 30 stopni C. Wygląd hotelu i pokoi dokładnie taki jak na zdjęciach. Dostaliśmy pokój na 9, czyli najwyższym piętrze. Z balkonu widok na drzewa, ogródek Gradiny i morze. Winda kursuje dopiero od 4 piętra, ale wiedzieliśmy o tym i nie było to uciążliwe. Dłużej tylko trzeba było czekać na jej przyjazd w czasie wydawania posiłku. W hotelu można poprosić o żelazko oraz o suszarkę do włosów, jednak ze względu na pogodę suszarka w ogóle nie była potrzebna. Deski do prasowania stoją na korytarzu na każdym piętrze. Nasz pokoik był malutki, ale wygodny i czysty. Dostaliśmy 2 oddzielne łóżka, ale nie było problemu ze zsunięciem ich. W pokoju była klimatyzacja, telewizor, szafki nocne, krzesło do biurka z lustrem, duża szafa a w niej jeszcze malutka lodóweczka. Codziennie przychodziła pani, która wietrzyła pokój, przynosiła papier itd. W ciągu 7 dni pokój był tylko raz całkowicie sprzątany, wtedy też mieliśmy wymienione ręczniki i pościel. Z tego co wiem to jest to normą, ale i nie mieliśmy u nas potrzeby częściej. Restauracja znajduje się na dole. Obsługa była przyjazna, nie było problemu ze znalezieniem wolnego stolika. Większość potraw i zastawy była regularnie donoszona. Basen malutki, ze słodką i dość chłodną wodą. Czynny tylko do 17, ale i tak miło było tam posiedzieć. Ogólnie do polecenia dla osób, które chcą odpocząć albo są nastawione na wycieczki, leżenie na plaży albo imprezowanie w centrum Złotych Piasków. Warto udać się również na spotkanie z rezydentem, szczególnie jeśli jest nim pani Oktawia. Pozdrawiam :)

• Zalety Darmowa klimatyzacja w pokoju, lodówka w pokoju, duże wygodne łóżko, telewizor w pokoju (oczywiście malutki kineskopowy, ale spełniał swoje zadanie wieczorami), codzienna możliwość udostępnienia pokoju do sprzątania (sprzątaczka). Bardzo miła i profesjonalna obsługa hotelu , oceniam na 10/10. Blisko do morza (5minut spacerkiem). Stół do ping-ponga, mini siłownia oraz bilard (bilard akurat był płatny). Jedzenie typu szwedzki stół z wieloma zróżnicowanymi stanowiskami, każdy znajdzie coś dla siebie - dobre jedzenie.
    • Wady Dostaliśmy pokój na 9 piętrze. Winda jeździła tylko od piętra 4 do 5/6/7/8/9. Czyli trzeba było wchodzić na 4 piętro za każdym razem gdy chciało się wejść do swojego pokoju. A potem wracać na 4 i schodzić na parter na pieszo. Dla młodych żwawych ludzi jak ja i moja dziewczyna to żaden problem, a nawet zdrowy dodatek ale dla 50-60 latków to może być bardzo irytujące i męczące, w końcu na wakacje jedzie się by \"wypoczywać\".

Najbardziej urzekła mnie obsługa - każdy kelner/barman/sprzątaczka emanowali dobrą energią. Uśmiechali się i byli bardzo uprzejmi. Hotel bardzo nam się podobał jak i pobyt w kurorcie "złote piaski". Woda ciepła, plaża bardzo ładna i czysta, wszystko było tam zadbane. To były nasze pierwsze wspólne wakacje za granicą, obydwoje jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki. Również muszę polecić portal wakacje.pl gdyż organizacja naszego wyjazdu przebiegła perfekcyjnie i bez żadnych opóźnień. Niestety lot powrotny był opóźniony o 3 godziny i odbył się w dziwnej atmosferze, ale to nie wina biura podróży ani wakacje.pl tylko Small Planet Airlines (linie lotnicze).

• Zalety SPOKOJNA , CICHA OKOLICA
    • Wady CZAS STANĄŁ 30 LAT TEMU. WOKÓŁ RUSCY. 1 KILOMETR DO PLAŻY A NIE 300 METRÓW.

NIE MAM DUŻEGO DOŚWIADCZENIA W WOJAŻACH ZAGRANICZNYCH ALE INNI UCZESTNICY MÓWILI ZE'' SZAŁU NIEMA'' PRZEPAŚĆ DO HISZPANI CZY GRECJI - OGROMNA . LOKALIZACJA BARDZO SPOKOJNA Z POWODU OGROMNEJ ODLEGŁOŚCI OD PLAŻY CZ CENTRUM . WYŻYWIENIE - NUDA .NAJWIĘKSZE ROZCZAROWANIE TO BAR - TRAGEDIA OD 12.30 - 20.00 INNI MIELI OD 9.00 DO 23,00. DO WYRWANIA ;NAJTAŃSZE PIWO, NAJTAŃSZE WINO, NAJTAŃSZA WÓDA Z CZERWONĄ ETYKIETĄ. POZOSTAŁE ALKOHOLE MOŻNA SOBIE POOGLĄDAĆ ALBO KUPIĆ . MALUTKI BASEN, PŁATNE LEŻAKI NA PLAŻY, WOKÓŁ TŁUMY ŻE NIEMA GDZIE POŁOŻYĆ RĘCZNIKA . NIE UKRYWAM ŻE LICZYŁEM NA WIĘCEJ. MYŚLĘ ŻE GARDENA LICZY WYŁĄCZNIE NA NOWYCH KLIENTÓW - BO Z PEWNOŚCIĄ NIKT O ZDROWYCH ZMYSŁACH TAM NIE WRÓCI. SERDECZNIE ODRADZAM. NA SZCZĘŚCIE POGODA BYŁA REWELACYJNA !

• Zalety Blisko morza,czysto,rodzinnie,biorąc pod uwage trzy gwiazdki
    • Wady na trzy gwiazdki brak wad

hotel w lini prostej blisko morza,dojscie troche okrężne ale ok,czysty,dzienie pokój sprzątany,jedzenie ok,posiłki różnorodne,za dobrą kase hotel trzy gwiazdki jak najbardziej polecm !!

• Zalety Położenie w spokojniejszej i cichszej części miasta, Blisko do centrum i morza.
    • Wady Mały basen, cześć pokoi (w tym nasz) ma ok. 190 wysokości), konieczność przechodzenia 4 pięter schodami

Pomimo kilku wad to dobrze położony, sympatyczny hotel. Posiłki smaczne, choć na dłuższą metę lekko monotonne. Basen mały, ale nie zatłoczony.

• Zalety cicha okolica
    • Wady zbyt mały basen, winda od 4 piętra

Pobyt w hotelu w lipcu 2015 r. w pokoju rodzinnym ok. 30 m2, , 5 piętro, pokój czysty, sprzątany codziennie, wymiana pościeli i ręczników raz na trzy dni. Troszkę zbyt mały basen, ale i tak większość urlopowiczów chodziła na plażę. Dojście na skróty do plaży ok. 10 min. spacerkiem ( obok hotelu Preslav, dróżka na przeciwko wyjścia z hotelu Gradina). Okolica bardzo spokojna, cicho. Hotel nie oferuje animacji, ale według nas było to zaletą, nie wadą. Jedzenie dość smaczne, można popróbować bułgarskich smaków. Opłaca się schodzić na posiłki na początku pory ich serwowania, gdyż nie trzeba będzie czekać na ewentualne donoszenie brakujących dań. Winda działa od 4 piętra, co jest związane z architekturą hotelu, ale schody łatwe do pokonania. Przystanek komunikacji miejskiej bliziutko. Miła obsługa ( szczególnie w barach), porozumieć można się w j. angielskim, rosyjskim. Z pobytu jesteśmy zadowoleni, spełnił nasze oczekiwania, adekwatny do ceny.