Opinie o hotelu Kenzi Europa
Maroko / Agadir

Kenzi Europa: obiekt, basen

• Tylko 200 m do szerokiej i długiej, piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do morza.
  • Atrakcje i udogodnienia dla najmłodszych: basen dla dzieci z 3 zjeżdżalniami, plac zabaw, miniklub (4-9 lat).
  • Bogata oferta rekreacyjna: 3 baseny, w tym jeden z 6 zjeżdżalniami, piłka wodna, gimnastyka w wodzie, stretching.
  • Wysoki poziom obsługi hotelowej.

magda

• Zalety Czysty hotel dla niewymagających Gości. Miła i uśmiechnięta obsługa. Jedzenie smaczne i nawet urozmaicone. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Fajna okolica. Promenada,blisko do portu i wesołego miasteczka.
    • Wady W zasadzie nie znalazłam w samym hotelu.

Miło wspominamy pobyt w tym hotelu. Obsługa bardzo miła i pomocna/nie tylko za napiwki/. Byłam z trzyletnia wnuczką i w kazdej chwili mogłam liczyć na dodatkową pościel,ręczniki. Nawet na jedzenie,które nie było dostępne na sali restauracyjnej. Pokoje czyste,codziennie sprzątane. Blisko do centrum i do portu. W pobliżu sklepy,knajpy i kolejka,którą można objechać Agadir w kilkadziesiąt minut. Polecam Crocopark ,Jardin de Olhao,Marakesz ale tylko indywidualnie/jak zresztą większość wycieczek/ ponieważ u Rezydentów są zbyt drogie. Czytam niektóre opinie i zastanawiam się kto to pisze? Przecież są hotele z wakacjami all inclusive od 8 000pln za osobę i można takie wybrać,a nie narzekać i narzekać wciąż. A wad samego hotelu nie doszukałam się,a jedynie u moich Rodaków,którzy skandalicznie potrafili obrażać ludzi mających inny kolor skóry. Reasumując:jeśli ktoś szuka hotelu na fajne wakacje z dobrym jedzeniem,atrakcjami dla dzieci to polecam właśnie Kenzi Europa:) Pozdrawiam i miłych wrażeń życzę.

ewa

• Zalety Polozenie /hotel miejski/ blisko plazy i promenady. Duzo sklepow, restauracji i kafejek. W okolicy mini ZOO i ptaszarnia, Jedzenie OK choc brakowalo mi owocow! Jednak ogolna ocena 9/10
    • Wady -brak owocow - brak czajnika w pokoju - brak suszarki do ubran, /no chocby sznurka na balkonie/ - za malo srodkow kosmetycznych /1 mini-mydelko oraz 1 \"ampulka\" szamponu na tydzien.... to ciut ciut za malo/

Ogolna ocena 9/10 Przeczytalam przed wyjazdem opinie w internecie i wiekszosc sie sprawdzila. Hotel spelnil wiekszosc moich oczekiwan, a male niedociagniecia dalo sie wybaczyc.

• Zalety Dobre i urozmaicone posiłki, miła obsługa, baseny i zjeżdżalnie.
    • Wady Hotel wysłużony. Jakość sprzątania w pokojach słaba.

Hotel położony ok 200-300 m od oceanu. Przy dość ruchliwej ulicy. Hotel składa się z dwóch budynków mieszkalnych. Pokoje przeciętnej wielkości. Wyposażenie oraz same pokoje są niestety już wyeksploatowane. Jakość sprzątania kiepska. Pościel nie była ani razu zmieniana - pomimo zostawianego napiwku ;). Posiłki dobre, często regionalne, smaczne. Obsługa miła i sympatyczne. Goście z różnych stron świata. Niestety Francuzi pala papierosy wszędzie - co i przeszkadzało

Pobyt: Luty 2019

• Zalety Położenie, darmowe WI_FI na terenie całego hotelu, czystość, obsługa.
    • Wady Brak wad.

Polecam ten hotel. Byliśmy tydzień na początku lutego. Obłożenie hotelu w tym okresie jakieś 60-70%,mieszanka różnych naci .Przedział wiekowy od niemowlaków po emerytów. Hotel czysty, położenie idealne, jedzenie bez uwag a byliśmy grupą 9 osób, alkohol słaby ale w pobliżu hotelu sklepy monopolowe są i można zaopatrzyć się. Blisko do pięknej plaży, promenady, dyskotek do bazaru SUK my chodziliśmy pieszo jakieś 30 min. .Na ulicach policji i wojska jest sporo ale dzięki temu jest bezpiecznie.Pogoda była OK, słońce od wschodu do zachodu, temp. rano do 11 jest rześko bluza się przyda ale po 11 do 16.30/17.00 było ciepło a nawet gorąco temp. dochodziła do 25-27 w cieniu. My byliśmy tylko na jednej wycieczce w Marakeszu. Polecam wycieczki od małżeństwa polsko-marokańskiego które prowadzi legalne biuro w Agadirze "Maroko z Abdullem" są bardzo atrakcyjni cenowo w porównaniu z wycieczkami od rezydentów. Polecam.

Alicja

• Zalety Świetne połozenie. Hotel dośc kameralny, czysty. Jedzenie dobre. Świezo wyciskane soki. Ładny ogród.
    • Wady Fatalna obsługa z jaka nigdzie się jeszcze nie spotkaliśmy. W ogóle nie zainteresowani gośćmi, kelnerzy i recepcja niesamowicie aroganccy. Reakcja na jakiekolwiek zażalenia wręcz wroga.

Jeśli gość traktuje hotel jako bazę wypadową jest to bardzo dobry hotel. Jeśli planujecie spedzać wiecej czasu na miejscu proponuje zacząć od sporej łapówki na początku, działa cuda. Jeśli planujecie zwyczajowe napiwki niestety nie ma za co nagrodzić gdyż obsługa jest fatalna, niegrzeczna, w najlepszym wypadku ignorują gościa.

• Zalety Nie ma
    • Wady Obsługa Hotelu poniżej oczekiwań standard hotelu również

Na samym wstępie gdy przyjechałem do hotelu przed północą chciałem coś zjeść bar zamknięty bufet też nie mam o to problemu . Pytam na recepcji czy jest jakiś bar obok hotelu odpowiada że wszystko zamknięte w okolicy . Kłamstwo ! Przechodzisz przez ulice i jest pyszne jedzonko w tych godzinach. W ofercie miałem otrzymać pokój z klimatyzacją brak klimatyzacji w pokoju. Widok miał być na zieleń otrzymałem widok na zasyfiały dach kuchni. Miało być śniadanie dla spiochów od godziny 10.00 do 11.00 nie ma czegoś takiego w ofercie. No i najgorsze traktowanie Polskiego turysty jak najgorzej A Francuskiego jak najlepiej. Turysta z Francji poprosi o coś obsługę to już biegnie a jak Polak poprosi to sobie czekaj może pomogę albo nie. Radze się zastanowić nad wyborem tego Hotelu . Pozdrawiam

ryszard

• Zalety czyste pokoje , woda do picia butelkowa bez ograniczeń
    • Wady brud w całym otoczeniu hotelu, brud w basenach , myją po nocach , noc w noc płytki , a woda brudna leci do basenów dostajesz jeden komplet sztućcy do posiłku i jedna papierowa serwetkę do jednego posiłku, jedzenie fatalne ale można się najeść codziennymi plackami , naleśnikami , nieczynne bankomaty, brak częsty prądu , obsługa w dużej części nieuprzejma , trzeba dać napiwek to będzie ok. , wszędzie zgoda na palenie papierosów nawet w całodziennym barze , wystrój hotelu jak za czasów PRL -u ,

brud w całym otoczeniu hotelu, brud w basenach , myją po nocach , noc w noc płytki , a woda brudna leci do basenów dostajesz jeden komplet sztućcy do posiłku i jedna papierowa serwetkę do jednego posiłku, jedzenie fatalne ale można się najeść codziennymi plackami , naleśnikami , nieczynne bankomaty, brak częsty prądu , obsługa w dużej części nieuprzejma , trzeba dać napiwek to będzie ok. , wszędzie zgoda na palenie papierosów nawet w całodziennym barze , wystrój hotelu jak za czasów PRL -u , plaża piękna lecz na całej szerokości brudne odpady, agresywni miejscowi , policja i wojsko pilnuje z uzbrojonymi karabinami części plaży dla turystów , teren zaznaczony dla wypoczynku dla gości hotelu Kenzi europa najgorszy z wszystkich, o obsłudze nie wspomnę bo tragiczna, wieczorami - po 20 trzeba przebywać na terenie hotelu bo poza jest bardzo niebezpiecznie , miejscowe mini zoo jest gorsze niż zadbana obora w Polsce, zwiedziłem sporo świata ale powyższa miejscowość i hotel odradzam ze względu bezpieczeństwa i na ochronę zdrowia ( większość co przyleciała spędziła czas w WC ) o kontrolach na lotnisku nie wspomnę ( 6 czy siedem ) i informacji od rezydentki TUI , która stwierdziła , że jak szybko i sprawnie chcemy przejść kontrolę do wylotu z Maroka to trzeba zapłacić po 40 euro od osoby Jedyny plus jak wskazałem to piękne plaże , i codzienna zmiana ręczników i pościeli w pokojach ( oczywiście za napiwek ) Nigdy tam nie wrócę , nikomu nie polecam

• Zalety Bardzo sprzyjająca lokalizacja, blisko promenady i szerokiej plaży. Smaczna kuchnia. Piękny palmowy ogród. Ciekawe i różnorodne animacje.
    • Wady W zasadzie nie ma się do czego doczepić.

Hotel bardzo przytulny z miłą obsługą, pokoje wygodne, codziennie sprzątane. Z balkonu mieliśmy widok na basen i piękny palmowy ogród, co jest zaletą tego hotelu. Kuchnia bardzo smaczna ( podobno uchodzi za jedną z lepszych w Agadirze ). Pobyt uprzyjemnia zespół animatorów. Hotel polecilibyśmy za równo rodzinom z dziećmi jak i parom i samotnym. Mam jednocześnie prośbę do miłośników zwierząt.....otóż na terenie hotelu zamieszkuje rodzina kotów, może znajdą się osoby, którym ich los nie jest obojętny i podrzucą w wolnej chwili trochę jedzenia i wodę. Ja osobiście przygotowałam się na taką ewentualność i spakowałam też worek suchej karmy do walizki. Okazało się, że była bezcenna. Można je spotkać za budynkiem na lewo, wchodząc na basen od strony recepcji.

Jola

• Zalety Dobre położenie.obsługa miła i pomocna
    • Wady Bardzo kiepskie jedzenie,zapachy ropy w hotelu,zimna woda w basenie

Hotel nie zasługuje na 4 gwiazdki.W pokojach jak i na korytarzach unosi się zapach ropy.Jedzenie bardzo monotonne,maly wybór,,gril bardzo krótko ,bo tylko do 14,często spalone ryby.Niewielki wybór mięs na obiad .Jedynym atutem hotelu to miła i pomocna obsługa i to że hotel znajduje sie w dobrej lokalizacji.Ponadto słońce świeci dopiero od 12,13 albo jeszcze pózniej,wcześnie tylko mgły.Jeśli ktoś chce sie opalic to do Marakeszu,bo tam temperatura wysoka i piekne miasto.Wycieczke proponuję z miejscowych biur poniewaZod rezydenta drogo.Jest takie biuro all Maroko,Marokańczyk mówi po polsku

jarek

• Zalety położenie i ładny ogród dobre miejsce na wypady
    • Wady pokoje stare wymagające natychmiastowego remontu, jedzenie bardzo monotonne i niedoprawione - mało owoców, ciast lokalni goście plaża zatłoczona i brudna

Hotel naprawdę stary i wymagający remontu, bar przy plaży zamknięty aby się napić trzeba wejść do hotelu. W pokoju radośnie biegał karaluch. Dobrze działa WIFI. Fajne miejsce na wypady położenie w centralnej części promenady. Cztery gwiazdki to za dużo. Nie wybrałbym się drugi raz do tego hotelu.