Opinie o hotelu Pedras da Rainha
Portugalia / Algarve

Pedras da Rainha

• 10 Ciche i kameralne położenie

Pobyt: Lipiec 2016

• Zalety fajne domki z pełnym wyposażeniem kuchni, ocean - bajka, plaża daleko, ale niezwykłą atrakcją jest ciuchcia, która woziła nas na plażę.
    • Wady opcja śniadania i obiadokolacje porażka. obrzydliwe. niesmaczne, a restauracja bardzo brudna, wszystko się kleiło.

małżeństwo z rocznym dzieckiem, domki na początku wyglądały nieciekawie, ale po kilku godzinach odpoczynku docenilismy ich klimat, fajna kuchnia w domkach, wyposazona. Wykupilismy opcję śniadań i obiadokolacji, bo stwierdziliśmy, że z dzieckiem, to jednak lepiej mieć wykupione posilki. nic bardziej mylnego. posiłki byly niezjadliwe, a restauracja aż ociekała brudem. krzesełka dla dzieci (dostępne 2) były niemożliwe do zaakceptowania. pierwszego dnia sama wymyłam to krzesełko, po posiłku zostało kilka plamek po moim dziecku, które były tam kolejne 10 dni. na terenie hotelu sklep, w którym były wszytskie potrzebne artykuly do przygotowania posiłku, zaraz za hotelem duzy market spar, w którym którym też można bylo kupić coś do jedzenia. poza tym płatne niedrogie restauracje, gdzie mozna było zjeść obiad kolację, zdecydowanie lepsza opcja niz wykupowanie wakacji z jedzeniem. Ocean - bajka

Jowita
    Pobyt: Kwiecień 2016

• Zalety Fantastyczne jedzenie, czyste pokoje, codzienne sprzątanie, super obsługa, czyste baseny i plaża. Piękny wielki ogród!

Polecam parom szukającym spokoju oraz rodzinom. To najlepszy hotel w Egipcie, w jakim byłam. Zasługuje na 5 gwiazdek.

Zbyszek K
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety lokalizacja, spokój, przestronne apatramenty dobrze wyposażone,
    • Wady słaby internet

Posiłki sami przygotowywaliśmy, na miejscu można wypożyczyć samochód, są bankomaty. Kompleks apartamentów i domków, gdzie głównie wypoczywają portugalczycy, ale jest też sporo francuzów. Generalnie spokój, nie ma głośnych imprez, muzyka z restauracji sączy się tylko kilka godzin w porze wieczornej, w sposób nie nachalny. Miłe miejsce na wypoczynek.

Zbyszek K
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety - Samodzielne domki lub apartamenty w szeregowcu, - Duże pomieszczenia, - Kompleksowe wyposażenie lodówka, piekarnik, sztuće i talerze, wszystko jak w domu, - Czysto i przytulnie, - Cicho i kameralnie
    • Wady - słaby internet w okolicach recepcji i restauracji

Hotel położony w ciekawej i niezałoczonej miejscowości Cabanas, przyjemnie było mieszkać w obszernym apatramencie komplenie wyposażonym. My akurat mieliśmy blisko do basenu i restauracji co było plusem ze względu na dzieci. Obsługa przyjemna i pomocna, można wynająć samochodów na miejscu, koszt na 3 dni w kategorii małych samochodów 95 EUR, spod hotelu odjeżdza również autobus do Taviry , 2,25 EUR w jedną stronę. Super miejsce na spokojny wypoczynek bez pośpiechu i zgiełku. Spokojnie w większości przypadków można porozumieć się po angielsku. Do plaży ojeżdza kolejka spod hotelu lub można dojść piechotą około 10 minut, a następnie wsiąść na łódkę (przejazd w cenie), która przewozi na plaże. Ogólnie bardzo polecam to miejsce dla rodzin i osób chcących spędzić wakacje w miłym i zadbanym miejscu. Posiłków nie oceniam, robiliśmy je samodzielnie.

Kuba

Pedras Da Raihna to kompleks kilkudziesięciu domków rozrzuconych po ogromnym ogrodzie. Domki ladne, schludne, niektóre piętrowe, inne w parterze. Czyste, odpowiednio wyposażone - bez zastrzeżeń. Tuż przy ośrodku znajdują się 2 supermarkety, przystanek autobusowy PKSu, korty/boisko. Duży plus za basen - duży, głęboki, można fajnie popływać. W okolicy kilka dobrych knajpek.

Jędrzej Ratajczak
    Pobyt: Grudzień 2006

Mała mieścinka, raczej zaniedbana ale posiadająca typowy klimat dla podobnych z tego regionu, na pewno nie jest to kurort na miarę Albuferii raczej coś w rodzaju naszych nadbałtyckich wiosek rybackich przekształcających się w miejscowości wypoczynkowe - kilka niewyszukanych restauracyjek i barów, kilka sklepów. Dużą zaletą jest opieka rezydenta (my byliśmy pod opieką Orbisu) - całodobowy uprzejmy kontakt, pomoc w każdej sytuacji; przyzwoity wybór wycieczek fakultatywnych-warto skorzystać, ponadto pobliską kolejką można tanio dojechać do każdej z miejscowości Algarwe i pozwiedzać na własną rękę-sprawdziłem - polecam. Sam ośrodek, cóż zupełnie znośne bungalowy (są też i całkiem okazałe domy) klimatyzowane całkiem dobrze wyposażone prosto umeblowane, słoneczny taras, znikoma ilość komarów ;-). Fajerweków nie uświadczysz ale całkiem fajnie.

bellami
    Pobyt: Sierpień 2006

wspaniala wioska portugalska z dala od szumu i tlumu ulicy i turystow, duzo portugalczykow w osrodku, ogromna swoboda, bardzo duzo miejsca na spacery, dla dzici idealnie, restauracja z mozliwoscia siedzenia na zewnatrz, to samo sniadania co dale kompletny luz, nie trzeba zakladac stosownych ubran do kolacji :-), kolejka jezdzaca na plaze dodatkowa atrakcja dla dzieci, plaze jakich malo w Europie - PRZEPIEKNE!!!, szerokie, przyplywy i odplywy, cudowny piasek, jak pojdzie sie kawalek dalej to mozna byc samemu na plazy a widoki nieziemskie, bardzo fajne kameralne sniete miasteczko rybackie Santa Lucia w odleglosci 20min spacerem, klimatyczne restauracje. Nie ma straganow i calego turystycznego szalenstwa, po prostu wioska :-) Polecam.

ewa
    Pobyt: Czerwiec 2006

Tomek
    Pobyt: Maj 2006

W czerwcu byłem z rodziną w Pedras del Rei. Miejsce jest bardzo ładne i może naprawdę zachwycić. Szczególnie polecam jesli ktoś wybiera się z dziećmi. Do plaży jest kilkaset metrów ale dojeżdza sie tam kolejką i jest to dodatkowa atrakcja. Miejsce nie jest tłumnie odwiedzane (chociaż weekendy jest wiecej ludzi) wiec przyjemniejsze niż bardzo popularne plaże Algarve. Plaża jest bardzo ładna i można tam spedzić cały dzień (jest restauracja i bary).
    W resorcie należy zwrócić jednak uwagę na to gdzie jesteśmy zakwaterowani bo kompleks jest rozległy - można się znaleźć zbyt daleko od basenu i restauracji. Jedzenie jest akceptowalne ale jesli ktoś oczekuje czegoś wyjątkowego to raczej trzeba się wybrać do pobliskiego mista (Tavira). Na miejscu mozna wypozyczyc samochod (załatwienie rezerwacji samochodu przez internet z kraju znacząco się opłaca). Generalnie personel jest pomocny ale czasem trzeba się upomnieć.
    Nie mielismy wyżywienia bo dużo podróżowaliśmy. Można jednak dokupić sobie sniadania idywidualnie (6 EUR) i to polecam.