Opinie o hotelu Rotana Salalah Resort
Oman / Zufar

Rotana Salalah Resort

• Infrastruktura przyjazna dzieciom: mini klub (3-12 lat), animacje, plac i pokój zabaw, brodzik.
  • 200 m od hotelu długa, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza.
  • Luksusowy hotel ekskluzywnej sieci Rotana z nowoczesnymi pokojami i oryginalnie zaprojektowanymi wnętrzami.
  • Wysoki poziom obsługi hotelowej.

Pobyt: Kwiecień 2019

• Zalety Piękna plaża, łagodne zejście, miałki piasek, dla dzieci super
    • Wady To nie hotel dla rodzin z dziećmi, po pierwsze w restauracjach nie są mile widziane małe dzieci i wózki, po drugie w hotelu jest masa schodów, jedzenie tragiczne ciagle to samo. Pomiędzy posiłkami nie ma snackow dla dzieci. All inclusive w tym hotelu to jakiś żart, jeżeli ktoś pije kawę z ekspresu to trzeba za nią dodatkowo płacić. Ogólnie za wszystko trzeba dodatkowo płacić co nie obejmuje jedzenia w restauracji głównej na 3 posiłki. Dużo bardziej opłacałaby się opcja śniadania i obiadokolacje. Biura podróży powinny informować jakie all inclusive oferuje hotel !!!! Podróżujemy bardzo często w odległe zakątki świata i nigdy nie spotkaliśmy się z taka oferta.

Hotel Rotana nie jest dla rodzin z małymi dziećmi. All inclusive to jakiś żart. Hotel 5 gwiazdek nie powinien w życiu zobaczyć, max 4. Jedzenie fatalne, codziennie to samo. W każdy czwartek zabierają gości na tzw Hawana nights busami i w hotelu nie ma kolacji. Miejsce piękne ale znów nie dla rodzin z małymi dziećmi schody oraz marina, wąskie stoły i niestabilne ławki, a najlepsze z dwójka maluchów kilometry do pokonania w marinie aby przynieść do bufetu po jedzenie. Porażka. Po awanturze w restauracji i przeganianiu nas z małymi dziećmi od stolika do stolika, ostatnie dwa dni i kawa z ekspresu była darmowa ???? Dodatkowo biuro nie poinformowało ze jest między lądowanie w stronę do Omanu. !!! Na absolutny plus zasługuje pogoda, morze i plaża.

Józef
    Pobyt: Marzec 2019

• Zalety Położenie bezpośrednio przy pięknej ,piaszczystej plaży.Darmowy dostęp do leżaków,ręczników i parasoli.

Byłem wraz żoną w tym hotelu od 22.03 do 27.03 2019 roku.Wyjazd zaliczam do bardzo udanych a porównując go do innych wyjazdów ,do krajów arabskich jak Egipt,Tunezja,Turcja to ten wyjazd do Omanu stawiamy na pierwszym miejscu.Po pierwsze sam kraj ludzi spokojnych,przyjaznych bez tej nachalności np: Egipcjan dotyczących zakupów ,gdzie wszystko Ci chcą sprzedać i na każdym kroku jesteś zaczepiany.Tutaj tego nie ma ,zakupy robi się jak w każdym normalnym kraju i na ulicy nie jesteś zaczepiany.Ogólnie kraj z świetnie rozwiniętą infrastrukturą drogową ,zadbanymi ,czystymi miastami .Gdy zaś chodzi o sam hotel to atutem jego jest położenie nad samym morzem ,przy pięknej piaszczystej plaży ,gdzie rosną palmy i jest cała infrastruktura z parasolami,prysznicami,barami i opieką ratowników.Do tego dodać pogodę + 32 * powietrze, + 25 woda , słońce w oddali można ,zwłaszcza rano zobaczyć przepływające delfiny.Czego więcej potrzeba do odpoczynku.Gdy zaś idzie o sam hotel .Pokoje przestronne,dobrze wyposażone,czyste.Codziennie sprzątane z wymianą pościeli.Małym mankamentem są gniazdka elektryczne ,które są 3 wtykowe i nie pasują do naszych wtyczek .W naszym pokoju była jedna przejściówka zamontowana na stałe przy jednym z gniazdek przy łóżku co do naładowania telefonów wystarczyło po odpowiednim ustawieniu wtyczki bo bardzo lużno to pasowało.Wiec tyle jeśli chodzi o pokoje aczkolwiek Ci co mieli pokoje przy kanale-rzece co przepływa przez teren hotelu skarżyli się na wilgoć .Samo położenie hotelu,budynki,rośliność -jednym słowem : ładnie.Do tego dużo ptaków ,zwłaszcza rano i wieczorem pięknie śpiewających a także tu mała atrakcja a może dla niektórych mankament w porach posiłków całe gangi tych ptaków a zwłaszcza kawek ,kradnących z talerzy posiłki tych co jedli na zewnątrz.Co się tyczy posiłków smaczne ,ilościowo wystarczające.Każdy na pewno coś dla siebie znajdzie .Może trochę monotonne i słabo przyprawione .Obsługa bardzo szybka,uprzejma i pomocna. Do posiłków podawane napoje na życzenie .Woda w butelkach i w puszkach jak i inne napoje otwierane przy stoliku.Wino białe i czerwone do obiadu i kolacji a także piwo.Soki ,3 rodzaje własnoręcznie nalewane. Alkohole podawane w 1 barze przy basenie i na plaży .Z tym że ten przy basenie z większym wyborem .Podawane w godzinach 12-15 i 18-23.Wybór wystarczający, aczkolwiek nie można alkoholu pić przy basenie na leżaczku.Nam akurat to nie przeszkadzało aczkolwiek byli tacy co zwracali na to uwagę. Porozumiewanie się na hotelu w języku angielskim .Na recepcji panie w burkach uważają że każdy zna angielski perfekt i bardzo szybko tłumaczą jakiś problem i to właśnie może być problem dla tych co znają ten język słabo. Z innych informacji przydatnych. Na lotnisku wykupuje się wizę ,10 dniowa kosztuje 15 $ od osoby i tu uwaga na lotnisku jak i przy innych zakupach Omańczycy przyjmują dolary tylko te wydane od 2009 roku ,starszych banknotów nie przyjmują .Walutą obowiązującą w Omanie jest rial .1 rial= 10 zł. Można zrobić zamianę w bankomatach w hotelu ale jak kto ma dolary czy euro można nimi płacić większości sklepów z tym że za 1 riala liczą 3 $. Wycieczki oferowane przez rezydentów Itaki porównując cenę do oferowanej usługi są generalnie drogie .Np: 150 $ za wycieczkę od osoby 6 godziną gdzie zapewnione są tylko w tym napoje i parasolka na plażę a poza tym przejazd samochodem terenowym około 70 km .Zwiedzenie 2 miejsc no punktów widokowych i plażowanie 1,5 godzinne na plaży,fakt pięknej to trochę za mała jak za ta cenę .A już oferta wyjazdu za 15 $ do Galerii w Salalah na zakupy 2 godzinne ,gdzie główną atrakcją jak się okazuje jest Carrefour to śmieszne .Jeszcze niechęć rezydenta do udzielenia informacji ,jakiś ciekawostek po drodze o co domagali się turyści bo to wyjazd na zakupy a nie na wycieczkę doprawdy ,zdumiewające.W ogóle praca rezydentów ogranicza się do odebrania z lotniska ,zorganizowania spotkania ,gdzie pobieżnie przedstawione są informacje i nie do końca precyzyjne a poza tym zebranie kasy na wycieczki i tyle .No jeszcze transfer na lotnisko ale już opuszczenie grupy przed ukończoną odprawą to chyba przesada ,gdzie mogą i pojawiają się problemy a nie każdy zna angielski perfekt i zawiłości lotniskowe.Ale to ogólnie małe mankamenty.Reasumując wyjazd do Omanu na marcowy wypoczynek to bardzo trafna decyzja i hotel Rotana do oferta ,którą mogę wszystkim polecić .

• Zalety Obsługa i zbałość o czystość.
    • Wady Wilgoć i zapach stęchlizny w niektórych pokojach.

Hotel i miejsce godne polecenia.

• Zalety Ogólny wygląd.czystość.aranzacja całego miejsca. Obsluga(Ale nie w barze tam po podaniu jednego drinka,obsługa przestaje cię zauważać. Wiadomo .) Baseny bardzo fajne.
    • Wady Za ten standard to te 5 gwiazdek nie wiem skąd. Hotel ładny czysty i to wszystko. Jedzenie baaaardzo przeciętne. Smaczne ale 5 gwiazdek to napewno nie jest. Kawa to lura jak z budki na PKP. Soki 3 rodzaje też jakieś dziwne w smaku. Drinki w barze i tylko w barze, nie można pójść z drinkiem nad basen i sączyć sobie go na leżaczku. Acha i tylko w wyznaczonych godzinach. Trochę lipa. Atrakcją jest tylko hotel. Poza hotelem nie ma nic walące się miasto . Wycieczka do muzeum, meczetu, na targ( który jest totalną kpiną) 150 dolarów pfff. Oglądanie delfinów też tyle (2 osoby dorosłe 2 dzieci). Zabiegi spa ceny kosmos a to wszystko w all inclusive i 5 gwiazdek. Było fajnie ale za czysty pokój , duży basen, i plażę która jest naprawdę ładna, to 15 tyś. Chyba za dużo. Ja nie polecam , nie w tej cenie. Nie jestem niezadowolony, ale tu nie wrócę. Nie za tą cenę. Aha do minusów można zaliczyć brak Aqua parku nawet takiego malutkiego dla dzieci.

Opinia ... Trochę liczyłem na oh i ah, ale się przeliczyłem . Spokuj , cisza piękny hotel. Ograniczony bar, przeciętne jedzenie brak innych atrakcji czy rozrywek. To tyle.

jacek

Hotel godny polecenia.Kuchnia zbyt europejska, bardzo skormna,niedoprawiona, co w kraju arabskim jest wyjatkowo dziwne. Wszyscy dosalali posiłki.Całkowity brak owoców morza.Za duzo ograniczeń, wiecznie się słyszy,ze coś jest o innej godzinie lub dla innych klientów np nawet leżaki na plazy podzielone na 2 grupy........Jak na all inclusive zaskakujace.

• Zalety Bardzo blisko do pięknej, szerokiej i bardzo długiej plaży. Miła, uczynna obsługa. Brak animacji Dobre jedzenie
    • Wady Pokoje w budynku nr.9 zagrzybione, nienadające się do mieszkania, myślę że wszystkie pokoje, które są bezpośrednio przy rzece nie nadają się do użytku, wilgoć, pleśń, i mokra pościel.

Hotel najlepiej położony wśród wszystkich hoteli bo jako jedyny ma dostęp bezpośrednio do pięknej piaszczystej ciągnącej się km plaży. ( pozostałe hotele to beton, mało zieleni, plaża nad zatoką). Niestety hotel posiada na swoim terenie rzekę przepływającą między budynkami co powoduje że połowa pokoi nie nadaje się do zamieszkania w nich z powodu zagrzybienia, stęchlizny i wilgoci. Wszystkie pokoje w budynku nr 9 ( tzn. 920, 927,928,929,930 itd) zostały zareklamowane i wymienione na inne z w/w powodu. Będzie to również dotyczyło budynku nr 10 czyli pokoi zaczynających się od nr 1000 w górę. Moja rodzina i znajomi zostaliśmy zakwaterowani w pokojach 928,920, 731. Pierwszą noc spędziłam z 3 letnia córka na tarasie bo się dusiła ( ma alergię na grzyby), pościel na łóżku była wilgotna, zapach nie do zniesienia nawet nie dla alergików, rodzina obok miała ogromnego grzyba na suficie, klimatyzacja zagrzybiona, pościel mokra - Koszmar! Problem ze zmianą pokoju, rezydent całkowicie ignorowany na recepcji i to przez kobiety ( muzułmankę i azjatkę ). Po zdecydowanej reakcji wymiana pokoju z 928 I piętro na 831 II piętro bez rewelacji ale natężenie grzybów, stęchlizny i wilgoci mniejsze o 70 % dało sie dotrwać do końca. Dzieciom ( 2 os 14 letnie ) pokoju 920 I piętro nie zmieniono więc na noc przychodziły do nas tzn do 831 i 731. Pokoje nieprzygotowane, ponad godzinę czekaliśmy na przygotowanie spania ( dostawka), serwis sprzątający na bakier, 3 krotnie wzywany bo się nie pojawiał albo przychodził o 19. Na plus : urozmaicone jedzenie, owoce były zawsze ( arbuzy, ananasy, banany, papaja, melon), napoje oryginalne otwierane w puszkach przy klientach ( pepsi, mirinda, tonic, woda mineralna, piwo). Do obiadu i kolacji można było zamówić z alkoholu wino czerwone/białe i piwo. Karta z alkoholami pozostałymi bardzo uboga, dla mnie na plus brak animacji, głośnej muzyki. Personel bardzo przyjazny, grzeczny i miły z wyjątkiem aroganckich bab z recepcji. Bezpiecznie, sami pojechaliśmy na wycieczkę do Salalah taxi, ( koszt 30 riali OMR w obie strony za 4 osoby ale max 3 godz czasu potem dodatkowo płatne). W recepcji za 100 $ otrzymaliśmy 36 riali OMR czyli opłata za taxi z tipem. I tak się bardziej opłaca niż w Itace za os 55$ a dziecko 28$. Taksówkarze świetnie się sprawdzają w roli przewodników, w 3 godz można zobaczyć meczet ale tylko do godz 11 są wpuszczani turyści, pałac sułtana a właściwie 2 m mur, suk i galerię handlową ( w Itace tj dodatkowa wycieczka za 12$ od osoby). Nie było problemu z leżakami na plaży czy basenie, obsługa zawsze przychodziła i przygotowywała leżaki, przynosili też ręczniki, ratownicy bardzo czujni, tak samo w restauracji, czysto, szybko i sprawnie. Lot trwał 6 godz 40 min a w druga stronę 7 godz. bez przerwy technicznej z KAT bardzo miły czesko-polski personel. Polecam wybieranie pokoi tylko w budynkach nr 6,7,8,11 tzn będą to np pokoje o numerach 628, 731, 831 itd najlepiej na II piętrze. Te budynki nie są bezpośrednio przy rzece tylko przy plaży choć czytając prawie wszystkie opinie o tym hotelu widzę że polskim turystom grzyb, pleśń i stęchlizna niestraszna chyba że Itaka nie publikuje takich komentarzy. Pokój oceniam na 1 bo nie można dać -1. Oman piękny, pachnący kadzidłem i mirrą, bezpieczny. Ludzie mili, sympatyczni, nienachalni i zepsuci jak araby z Egiptu. Plaża wg mnie ładniejsza niż na Dominikanie, czysta, niezadeptana. Polecam osobom, które chcą się zresetować z dla od hałasu i tandety na łonie natury.

Pobyt: Grudzień 2016

• Zalety Piękna plaża i morze zachęcające do kąpieli
    • Wady Przeciętne jedzenie.

Nie wiem skąd te opinie o luksusie. Normalny przyzwoity hotel w odległości ponad 8 h lotu. Akurat wszystko co luksusowe to dodatkowo płatne. Hotel ładnie położony, zadbany. Wycieczki fakultatywne bardzo drogie i te ceny są może ok na warunki omańskie. Za to piękna plaża i morze zachęcające do kąpieli. Hotel udostępnia rowery, którymi można pozwiedzać tereny siostrzanych hoteli. Jeszcze zdanie o bardzo rygorystyczne podejściu do spożywania alkoholu - różne godziny podawania i niespodziewane przerwy w podawaniu z okazji - różnych okazji:) Oczywiście nie to było najważniejsze, ale dość zaskakujące :) Ogólnie bardzo ciekawy kraj i warto go chociaż troszkę poznać.

Adam
    Pobyt: Kwiecień 2017

• Zalety Pięknie położony , przemiła atmosfera .
    • Wady Oprócz jabłek brak owoców podawanych do posiłku

Piękny kompleks hotelowy położony przy samej plaży . Bardzo przemyślana architektura całego kompleksu . Wszędzie blisko a jednocześnie ładnie czysto i ciekawie .Komfortowo wyposażone pokoje . Duży basen . Bardzo miła i uśmiechnięta obsługa . Minusem jest mała ilość owoców podawanych do posiłku .Brakowało mi też muzyki lokalnej .Ogólnie jednak bardzo polecam .

Tadek
    Pobyt: Marzec 2017

• Zalety Hotel super ale to tylko enklawa
    • Wady Omanu nie polecam.

Generalnie zacznę od tego że NIE POLECAM OMANU Ludzie super wszystko super ale to enklawa która może być gdziekolwiek indziej blizej Brak pokazania kultury miejscowej brak przyrody.Każda roslina ma swój wężyk z wodą do podlewania. Lot długi Na Cypr 3,10 a z Cypru ok 5 godz jak zawieje wiatr.Brak bezpłatnych posiłków w samolocie. Generalnie nie czujesz się jak w Omanie tylko jak w jakimś blizej nieokreślonym miejscu a lot daleki i uciążliwy.Byłem w 52 krajach i nie polecam mimo że hotel naprawdę dobry ale chodzi o teren.Wychodzisz poza hotel to piasek kamienie i dalej góry Wycieczki drogie safar jeepamii to jak wszędzie,zaginione miasto albo na delfiny albo do centrum handlowego galerii.Kupuje się daktyle i kadzidełka. Napoje w hotelu sa niesmaczne tak jakby rozwodnione.Tylko club soda-mineralna gazowana najlepsza. Reasumnując jedźcie tam gdzie przyroda tj Kenia,Zanzibar.Nawet Egipt lepszy Hotel muszę polecić bo opinia pisana jest o hotelu. Zespół występujący na scenie to zakres podstawowy umiejętności.

Tomasz M
    Pobyt: Styczeń 2017

• Zalety położenie
    • Wady jest kilka

Nie wiem kto pisze te opinie i zwykły aczkolwiek dobry hotel kreowany jest na "wyśmienity, genialny i perfekcyjny" a co za tym idzie cena rośnie... napiszę o wadach bo zalety są oczywiste. Rezerwowanie miejsc - wszędzie na plaży na stołówce na basenie. Absurdem jest fakt że o 7.30 /sprawdziłem osobiście/ leżaki są już zarezerwowane a jest to 4.30 w Polsce! Nie jest prawdą że obsługa zabiera rzeczy. Owoce tylko na śniadanie, bark prozaicznych frytek a lody to ciekawostka nie dla Klientów ITAKI - jak to wytłumaczyć dziecku? Dla mnie dużym minusem to liczba naszych rodaków nie będę cytował Piłsudskiego na przełomie stycznia i lutego to około 250 rodzin. Wycieczki absurdalnie drogie, za to wypożyczenia podstawowej Hondy Civic sedan z automatem to ok 30 dolarów. My płaciliśmy ok 13.500 za dwie osoby dorosłe i dziecko - wyjazd w połowie stycznia - wyższa cena nie jest adekwatna dla tego hotelu.