Rotana Salalah Resort
Oman / Zufar

Rotana Salalah Resort

• Infrastruktura przyjazna dzieciom: mini klub (3-12 lat), animacje, plac i pokój zabaw, brodzik.
  • 200 m od hotelu długa, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza.
  • Luksusowy hotel ekskluzywnej sieci Rotana z nowoczesnymi pokojami i oryginalnie zaprojektowanymi wnętrzami.
  • Wysoki poziom obsługi hotelowej.
  • Wylot z Warszawy - Chopin All inclusive
  • Wylot z Katowic All inclusive

• Zalety Obsługa i zbałość o czystość.
    • Wady Wilgoć i zapach stęchlizny w niektórych pokojach.

Hotel i miejsce godne polecenia.

• Zalety Ogólny wygląd.czystość.aranzacja całego miejsca. Obsluga(Ale nie w barze tam po podaniu jednego drinka,obsługa przestaje cię zauważać. Wiadomo .) Baseny bardzo fajne.
    • Wady Za ten standard to te 5 gwiazdek nie wiem skąd. Hotel ładny czysty i to wszystko. Jedzenie baaaardzo przeciętne. Smaczne ale 5 gwiazdek to napewno nie jest. Kawa to lura jak z budki na PKP. Soki 3 rodzaje też jakieś dziwne w smaku. Drinki w barze i tylko w barze, nie można pójść z drinkiem nad basen i sączyć sobie go na leżaczku. Acha i tylko w wyznaczonych godzinach. Trochę lipa. Atrakcją jest tylko hotel. Poza hotelem nie ma nic walące się miasto . Wycieczka do muzeum, meczetu, na targ( który jest totalną kpiną) 150 dolarów pfff. Oglądanie delfinów też tyle (2 osoby dorosłe 2 dzieci). Zabiegi spa ceny kosmos a to wszystko w all inclusive i 5 gwiazdek. Było fajnie ale za czysty pokój , duży basen, i plażę która jest naprawdę ładna, to 15 tyś. Chyba za dużo. Ja nie polecam , nie w tej cenie. Nie jestem niezadowolony, ale tu nie wrócę. Nie za tą cenę. Aha do minusów można zaliczyć brak Aqua parku nawet takiego malutkiego dla dzieci.

Opinia ... Trochę liczyłem na oh i ah, ale się przeliczyłem . Spokuj , cisza piękny hotel. Ograniczony bar, przeciętne jedzenie brak innych atrakcji czy rozrywek. To tyle.

jacek

Hotel godny polecenia.Kuchnia zbyt europejska, bardzo skormna,niedoprawiona, co w kraju arabskim jest wyjatkowo dziwne. Wszyscy dosalali posiłki.Całkowity brak owoców morza.Za duzo ograniczeń, wiecznie się słyszy,ze coś jest o innej godzinie lub dla innych klientów np nawet leżaki na plazy podzielone na 2 grupy........Jak na all inclusive zaskakujace.

• Zalety Bardzo blisko do pięknej, szerokiej i bardzo długiej plaży. Miła, uczynna obsługa. Brak animacji Dobre jedzenie
    • Wady Pokoje w budynku nr.9 zagrzybione, nienadające się do mieszkania, myślę że wszystkie pokoje, które są bezpośrednio przy rzece nie nadają się do użytku, wilgoć, pleśń, i mokra pościel.

Hotel najlepiej położony wśród wszystkich hoteli bo jako jedyny ma dostęp bezpośrednio do pięknej piaszczystej ciągnącej się km plaży. ( pozostałe hotele to beton, mało zieleni, plaża nad zatoką). Niestety hotel posiada na swoim terenie rzekę przepływającą między budynkami co powoduje że połowa pokoi nie nadaje się do zamieszkania w nich z powodu zagrzybienia, stęchlizny i wilgoci. Wszystkie pokoje w budynku nr 9 ( tzn. 920, 927,928,929,930 itd) zostały zareklamowane i wymienione na inne z w/w powodu. Będzie to również dotyczyło budynku nr 10 czyli pokoi zaczynających się od nr 1000 w górę. Moja rodzina i znajomi zostaliśmy zakwaterowani w pokojach 928,920, 731. Pierwszą noc spędziłam z 3 letnia córka na tarasie bo się dusiła ( ma alergię na grzyby), pościel na łóżku była wilgotna, zapach nie do zniesienia nawet nie dla alergików, rodzina obok miała ogromnego grzyba na suficie, klimatyzacja zagrzybiona, pościel mokra - Koszmar! Problem ze zmianą pokoju, rezydent całkowicie ignorowany na recepcji i to przez kobiety ( muzułmankę i azjatkę ). Po zdecydowanej reakcji wymiana pokoju z 928 I piętro na 831 II piętro bez rewelacji ale natężenie grzybów, stęchlizny i wilgoci mniejsze o 70 % dało sie dotrwać do końca. Dzieciom ( 2 os 14 letnie ) pokoju 920 I piętro nie zmieniono więc na noc przychodziły do nas tzn do 831 i 731. Pokoje nieprzygotowane, ponad godzinę czekaliśmy na przygotowanie spania ( dostawka), serwis sprzątający na bakier, 3 krotnie wzywany bo się nie pojawiał albo przychodził o 19. Na plus : urozmaicone jedzenie, owoce były zawsze ( arbuzy, ananasy, banany, papaja, melon), napoje oryginalne otwierane w puszkach przy klientach ( pepsi, mirinda, tonic, woda mineralna, piwo). Do obiadu i kolacji można było zamówić z alkoholu wino czerwone/białe i piwo. Karta z alkoholami pozostałymi bardzo uboga, dla mnie na plus brak animacji, głośnej muzyki. Personel bardzo przyjazny, grzeczny i miły z wyjątkiem aroganckich bab z recepcji. Bezpiecznie, sami pojechaliśmy na wycieczkę do Salalah taxi, ( koszt 30 riali OMR w obie strony za 4 osoby ale max 3 godz czasu potem dodatkowo płatne). W recepcji za 100 $ otrzymaliśmy 36 riali OMR czyli opłata za taxi z tipem. I tak się bardziej opłaca niż w Itace za os 55$ a dziecko 28$. Taksówkarze świetnie się sprawdzają w roli przewodników, w 3 godz można zobaczyć meczet ale tylko do godz 11 są wpuszczani turyści, pałac sułtana a właściwie 2 m mur, suk i galerię handlową ( w Itace tj dodatkowa wycieczka za 12$ od osoby). Nie było problemu z leżakami na plaży czy basenie, obsługa zawsze przychodziła i przygotowywała leżaki, przynosili też ręczniki, ratownicy bardzo czujni, tak samo w restauracji, czysto, szybko i sprawnie. Lot trwał 6 godz 40 min a w druga stronę 7 godz. bez przerwy technicznej z KAT bardzo miły czesko-polski personel. Polecam wybieranie pokoi tylko w budynkach nr 6,7,8,11 tzn będą to np pokoje o numerach 628, 731, 831 itd najlepiej na II piętrze. Te budynki nie są bezpośrednio przy rzece tylko przy plaży choć czytając prawie wszystkie opinie o tym hotelu widzę że polskim turystom grzyb, pleśń i stęchlizna niestraszna chyba że Itaka nie publikuje takich komentarzy. Pokój oceniam na 1 bo nie można dać -1. Oman piękny, pachnący kadzidłem i mirrą, bezpieczny. Ludzie mili, sympatyczni, nienachalni i zepsuci jak araby z Egiptu. Plaża wg mnie ładniejsza niż na Dominikanie, czysta, niezadeptana. Polecam osobom, które chcą się zresetować z dla od hałasu i tandety na łonie natury.

Pobyt: Grudzień 2016

• Zalety Piękna plaża i morze zachęcające do kąpieli
    • Wady Przeciętne jedzenie.

Nie wiem skąd te opinie o luksusie. Normalny przyzwoity hotel w odległości ponad 8 h lotu. Akurat wszystko co luksusowe to dodatkowo płatne. Hotel ładnie położony, zadbany. Wycieczki fakultatywne bardzo drogie i te ceny są może ok na warunki omańskie. Za to piękna plaża i morze zachęcające do kąpieli. Hotel udostępnia rowery, którymi można pozwiedzać tereny siostrzanych hoteli. Jeszcze zdanie o bardzo rygorystyczne podejściu do spożywania alkoholu - różne godziny podawania i niespodziewane przerwy w podawaniu z okazji - różnych okazji:) Oczywiście nie to było najważniejsze, ale dość zaskakujące :) Ogólnie bardzo ciekawy kraj i warto go chociaż troszkę poznać.

Adam
    Pobyt: Kwiecień 2017

• Zalety Pięknie położony , przemiła atmosfera .
    • Wady Oprócz jabłek brak owoców podawanych do posiłku

Piękny kompleks hotelowy położony przy samej plaży . Bardzo przemyślana architektura całego kompleksu . Wszędzie blisko a jednocześnie ładnie czysto i ciekawie .Komfortowo wyposażone pokoje . Duży basen . Bardzo miła i uśmiechnięta obsługa . Minusem jest mała ilość owoców podawanych do posiłku .Brakowało mi też muzyki lokalnej .Ogólnie jednak bardzo polecam .

Tadek
    Pobyt: Marzec 2017

• Zalety Hotel super ale to tylko enklawa
    • Wady Omanu nie polecam.

Generalnie zacznę od tego że NIE POLECAM OMANU Ludzie super wszystko super ale to enklawa która może być gdziekolwiek indziej blizej Brak pokazania kultury miejscowej brak przyrody.Każda roslina ma swój wężyk z wodą do podlewania. Lot długi Na Cypr 3,10 a z Cypru ok 5 godz jak zawieje wiatr.Brak bezpłatnych posiłków w samolocie. Generalnie nie czujesz się jak w Omanie tylko jak w jakimś blizej nieokreślonym miejscu a lot daleki i uciążliwy.Byłem w 52 krajach i nie polecam mimo że hotel naprawdę dobry ale chodzi o teren.Wychodzisz poza hotel to piasek kamienie i dalej góry Wycieczki drogie safar jeepamii to jak wszędzie,zaginione miasto albo na delfiny albo do centrum handlowego galerii.Kupuje się daktyle i kadzidełka. Napoje w hotelu sa niesmaczne tak jakby rozwodnione.Tylko club soda-mineralna gazowana najlepsza. Reasumnując jedźcie tam gdzie przyroda tj Kenia,Zanzibar.Nawet Egipt lepszy Hotel muszę polecić bo opinia pisana jest o hotelu. Zespół występujący na scenie to zakres podstawowy umiejętności.

Tomasz M
    Pobyt: Styczeń 2017

• Zalety położenie
    • Wady jest kilka

Nie wiem kto pisze te opinie i zwykły aczkolwiek dobry hotel kreowany jest na "wyśmienity, genialny i perfekcyjny" a co za tym idzie cena rośnie... napiszę o wadach bo zalety są oczywiste. Rezerwowanie miejsc - wszędzie na plaży na stołówce na basenie. Absurdem jest fakt że o 7.30 /sprawdziłem osobiście/ leżaki są już zarezerwowane a jest to 4.30 w Polsce! Nie jest prawdą że obsługa zabiera rzeczy. Owoce tylko na śniadanie, bark prozaicznych frytek a lody to ciekawostka nie dla Klientów ITAKI - jak to wytłumaczyć dziecku? Dla mnie dużym minusem to liczba naszych rodaków nie będę cytował Piłsudskiego na przełomie stycznia i lutego to około 250 rodzin. Wycieczki absurdalnie drogie, za to wypożyczenia podstawowej Hondy Civic sedan z automatem to ok 30 dolarów. My płaciliśmy ok 13.500 za dwie osoby dorosłe i dziecko - wyjazd w połowie stycznia - wyższa cena nie jest adekwatna dla tego hotelu.

Adrian
    Pobyt: Grudzień 2016

Nie ma się do czego doczepić. Bardzo udane święta.

Pobyt: Styczeń 2016

• Zalety Pięknie położony nad samym morzem, restauracja w środku ale można usiąść również na tarasie zew i to jest szał.
    • Wady Jak dla mnie nie ma wad.

Najlepszy wyjazd pod słońcem. Piękna, szeroka nie zatłoczona plaża, tylko 3 rzędy leżaków a nie 10 jak np w Grecji czy Hiszpani. Woda 28 stopni, fale, piaseczek. Byliśmy z 2 małych dzieci i były zachwycone. Zabawy w piasku i w morzu całymi dniami. Posiłki urozmaicone, duży wybór. Wszystko w All, napoje do kolacji. Obsługa bardzo życzliwa. Krzesełka dla dzieci. Jesli chodzi o zwiedzanie, to tylko pustania, nic innego nie warte obejrzenia bo to kraj do odpoczynku a nie dla poznawania historii. Wrocimy tam w przyszlym roku na sylwestra tym razem. Pokoje w apartamentach, bardzo przytulne, lazienka z wanna gdzie wszyscy bardzo lubilismy lezakowac po plazy. Klimatyzacja w kazdym pokoju. Rezedent pan Remigiusz wie wszystko o kraju i tradycjach, warto go posluchac i jezeli na wycieczke to tylko z nim. Polecam kazdemu kto marzy o relaksie i odpoczynku.