Opinie o hotelu San Domenico Family
Włochy / Kalabria

San Domenico Family

• Dla dzieci: brodzik, basen z 4 zjeżdżalniami, miniklub (4-12 lat), animacje (okazyjnie, koniec czerwca - połowa września).
  • Atrakcyjne położenie: na zachodnim wybrzeżu Kalabrii, nad Morzem Tyrreńskim, ok. 2,5 km od miejscowości Scalea z restauracjami.
  • Dla aktywnych: boisko do piłki nożnej, siatkówka, animacje (okazyjnie, koniec czerwca - połowa września), siłownia (odpłatnie).
  • Wylot z Poznania All inclusive
  • Wylot z Warszawy - Chopin All inclusive

Tomek

• Zalety Basen
    • Wady Pokoje Śniadania

Pokoje dramat Polacy lokowani w starej części takie pokoje rezerwuje itaka i chodź byście próbowali płaczem krzykiem dopłatą to zmienić nie ma takiej opcji. Śniadania nie do zaakceptowania codziennie to samo ser żółty salami jajka na twardo płatki nutella to wszystko. Basen fajny z czterech zjeżdżalni 3 działają. Przy basenie bar piwo ( bezalkoholowe) wino kawa herbata. 16 animatorów w tym dwoje mówiących po polsku animacje bardzo późno 21:30 tylko po włosku. Nad morze jeździ busik hotelowy leżaki za darmo. Sama plaża kamienista ładna czysto, natomiast po 3 metrach od brzegu kryje dorosłego człowieka dla małych dzieci porażka. Hotel generalnie dla malo wymagających klientów

Dwie pary

• Zalety Położenie, obsluga, w miare dobre jedzenie
    • Wady Pokoje straszne ... nie wyremontowana czesc nie dzialajacy prysznic, zapach nie polecam. Odludzie nie ma co robic poza plaza.

Nie polecam zakupu przez wakacje.pl bo oferta na stronie nie pokrywa sie z oferta jaka dostajemy 1 zakup wycieczki wylot z Poznania po tym okazalo sie ze wylot z Warszawy bo w trakcie rezerwacji nie bylo juz miejsc w samolocie 2 pokoje na zdjeciach na stronie zupelnie inne w rzeczywistosci ...na stronie nie ma zdjeci pokoi ktore dostalismy .Zupelnie inny standard nie dzialajace lazienki brzudki zapach rozpadajace sie meble... 3 w ofercie przekaski przy basenie po przyjezdzie okazalo sie ze biuro wycofalo je tydzien wczesniej.. Ogolnie nie polecam

olga

• Zalety Zjeżdżalnie odpowiednie dla dzieci w wieku 7-12 , nadzór ratowników w basenie ze zjeżdżalniami, basen dla pływających - ok.20 m. i regularny prostokątny kształt, dobra kawa do śniadania, wewnętrzna sala zabaw , boisko do piłki nożnej, system przydzielania leżaków i parasoli na basenie i na plaży na cały pobyt, brak nadmiernego tłoku, duży apartament, niższa o ok.10-15 proc., cena za pobyt z przelotem i wyżywieniem, w porównaniu do europejskich hoteli nad morzem.
    • Wady Brak możliwości komunikacji z obsługą hotelu i animatorami w języku innym niż włoski, jedzenie dość monotonne, nawet jak na hotel all inclusive 3*, wyraźne faworyzowanie gości włoskich - ani organizator (Itaka) nie starał się wyjść na przeciw oczekiwaniom polskich gości, ani obsługa hotelu , brak darmowego wifi w pokojach i na terenie hotelu (płatne 1,5 euro/ 1 urządzenie/dzień), 2 godzinny transfer z lotniska.

Wrażenia całej rodziny : San Domenico family hotel nie jest przygotowany do komfortowej i przyjemnej organizacji wakacji dla niewłoskojęzycznych rodzin z dziećmi. Obiekt ma potencjał - animacje włoskie (dla dzieci, nastolatków i dorosłych) były fajne i cieszyły się zaintersowaniem włoskich gości, tym bardziej przykro było polskim gościom- szczególnie dzieciakom w wieku 8-13, ktore już mówią po angielsku (ok. 20 proc. gości hotelowych), że nikt nawet nie starał się tłumaczyć występów czy konkursów na angielski i angażować przynajmniej dzieci do zabawy. Obsługa pewnie nie była niemiła z natury, ale nie mogła w niczym pomóc ani interweniować bo nie mówiła po angielsku. To sparwiało wrażenie, że jest się w tym hotelu gościem drugiej katergorii, ponieważ na naszych oczach ta sama obsługa bardzo dbała o gości włoskich. W zasadzie, wszystkie inne wady hotelu jak średnie jedzenie czy odległość od morza skompensowałyby się z zaletami, gdyby nie to ogólne wrażenie jakie wywieźliśmy z San Domenico, że ani organizator - Itaka - ani obsługa hotelu nie dbała o komfort i udany wypoczynek klientów.

Iga

• Zalety baseny, animacje, jedzenie
    • Wady ogległość od cywilizacji, pokoje

Dziecko było bardzo zadowolone ze zjeżdżalni, ale niestety skaleczył się na schodach w stopę i był przez parę dni wyłączony z atrakcji. Wakacje dwutygodniowe z czego pierwszy tydzień w pokoju od strony ulicy - MASAKRA. Łóżka obozowe, klimatyzacji brak, hałasy od ulicy, nie spałam cały tydzień!!!! Po tygodniu dostaliśy piękny pokój od strony patio z widokiem, i zaczełam swoje wakacje od początku. Ostrzegam by ustalić warunki lokalowe wcześniej z biurem, bo w innym przypadku szkoda pieniędzy. Bardzo daleko do miasta i jakiejkolwiek cywilizacji. Nie ma też możliwości odbycia spacerów po okolicy, bo okolica nie jest ciekawa, podczas mojego pobytu już za bramą leżały sterty śmieci i gniły. Mały lokalny sklepik parę kroków za wyspą śmieci. Włosi uroczy, starają się. Hotel prowadzony przez rodzinę. Jedzenie dobre, długie oczekiwanie. Widoki z hotelu na morze piękne. Ogólnie polecam.

renata

• Zalety świetne jedzenie i baseny gdzie ratownik umie utrzymać porządek dojazd na plażę bez problemu zawsze miło i
    • Wady właściwie brak jedynie animacje po Włosku

Hotel przyjemny, kuchnia świetna , baseny fajne brawa dla ratownika , pochwała dla kierowców dowożących na plażę bez problemu i czekania

• Zalety właściwie wszystko
    • Wady wieczorne występy po włosku, mogłyby być po angielsku

Pobyt wyjątkowo udany, byłem z rodziną - jedno dziecko. Jedzenie - pyszne, pokoje duże, wszystko nastawione na zadowolenie klienta. Jak wyjeżdżaliśmy rano do Scalei poprosiliśmy o wcześniejsze zawiezienie nas do miasta przez bus hotelowy, rozmawiałem z dyrektorem hotelu i nie było problemu. Włosi bardzo fajni, głośni ale mi nie przeszkadzało. Polecam wypożyczenie samochodu i wyjazd do Tropeii. Piękne miejsce. Można było poznać fajnych ludzi i wieczorkiem, przy piwku i basenie pośmiać się i pogadać. Ogólnie fajne miejsce. Polecam, nie zawiodłem się, a maruderom radzę zostać w domu i nie psuć humoru innym.

Mieczysław Bartłomowicz

• Zalety Bardzo czysty, piękne położenie
    • Wady bardzo marny wybór żarełka

Hotel pięknie położony, obsługa bez zarzutu, bardzo zadbane baseny, animacje i zabawy z "jajem", jednak bardzo skromny i mało urozmaicony wybór jedzenia - nie byliśmy głodni, jednak to samo śniadanie przez 11 dni to gruba przesada, a ponadto kucharze nie umieją przyrządzić mięsa - jest z reguły twarde jak podeszwa.

Zadowolona rodzinka

• Zalety jedzenie, ogólne wrażenie hotelu, czystość, gościnność, podejście do gości
    • Wady dla mnie brak, może tylko to że animacje dla dorosłych były po włosku

Byłam w hotelu 11 dni, w połowie lipca z mężem i 11-o letnią córką. Ogromna zaleta - dzieci które są tam w każdym wieku, więc każde dziecko będzie miało koleżankę/kolegę i zjeżdżalnie na których spędzała dużo czasu z koleżankami. Pokój - dla mnie wspaniały, miałam apartament składający się z 3 pokoi (na 3 osoby) odnowiony, nowe meble (zaznaczam że wycieczkę wykupiłam 30 września, prawie rok temu i zapłaciłam mało, więc taki pokój bardzo miło zaskoczył), tylko łazienka nieodnowiona, ale w łazience dnia nie spędzałam. Jedzenie - pyszne, głównie makarony, dużo owoców morza, każdy znalazł coś dla siebie, nawet dziecko. Szef kuchni - profesor z jakiegoś uniwersytetu zdrowego żywienia.. . faktycznie dało się odczuć, bo nie było się do czego przyczepić. Położenie - na górze, daleko, ale bus dowoził w pewnych godzinach na plażę do miasteczka i z powrotem. My zawsze schodziliśmy do miasteczka piechotą, bo po drodze mijasz domy i tarasy widokowe, po drodze już były piękne widoki. Bardzo dziwne dla nas były liczne pożary, z tarasu widzieliśmy i naliczyliśmy kilka w pobliskich górach. Wycieczki - proponuję aby do Tropeii wypożyczyć samochód, bo podczas naszego pobytu ta wycieczka była odwołana z biura podróży - brak chętnych. W Scaleii jest dworzec kolejowy i kupiliśmy bilety do Neapolu we własnym zakresie, z internetu ściągnęliśmy co trzeba zobaczyć, tylko Wezuwiusz zamknięty dla turystów - za dużo pożarów na nim. Sam hotel jest piękny, aż nie chce się z niego wychodzić. Polacy mają w tańszej części pokoje ale wynika to z tego że my dużo mniej za to płacimy. Byli na wycieczce Polacy, którzy mieli pokój w części "włoskiej" bo zapłacili za to odpowiednie pieniądze. Hotel POLECAM z całą odpowiedzialnością, spędziłam tam z rodziną cudowny czas.

Iwona

• Zalety Świetne baseny
    • Wady Pokoje - Itaka wykupuje w tym hotelu pokoje o najniższym standardzie, szpitalne łóżka, zardzewiałe łazienki, niedziałające spłuczki, brak lodówki - porażka!!!

Hotel na totalnym odludziu , do plaży i miasta 2 km (absolutnie nie do przejscia dla rodziny z malymi dziecmi), bus hotelowy kursuje tylko w godzinach porannych i popoludniowych (o 19.00 ostatni kurs) - wieczorem jesteś już wieźniem hotelu. Animacje na żenującym poziomie (tylko i wyłącznie w języku włoskim) Na początku pobytu brakowało jedzenia, po interwencjach/awanturach u Pani Rezydent lekka poprawa (usłyszeliśmy od niej , że jak nam sie nie podoba to nie musimy tu być). Kalabryjski koszmar!

Sebastian
    Pobyt: Sierpień 2016

• Zalety Posiłki, animacje, mało ludzi, rezerwacja leżaków ( przynależne do pokoju)
    • Wady Daleko do morza, tylko 2 leżaki na pokoj

Polecam. Byłem z 3 dzieci i dzieci były zachwycone. Ja byłem zachwycony jedzeniem. Bardzo dużo owoców morza i makaronów