Opinie o hotelu Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: teren hotelu, basen, wakacjepl

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.

Aneta
    Pobyt: Maj 2016

• Zalety Ładne, przestronne pokoje. Smaczne jedzenie (zwłaszcza śniadania). Dużo leżaków przy basenach. Sympatyczna obsługa.
    • Wady Brak wi-fi w pokoju. Zimne posiłki.

Wycieczkę rezerwowaliśmy na dzień przed wyjazdem, więc cena była atrakcyjna i hotel okazał się jak najbardziej wart wydanych pieniędzy. Hotel ładny i elegancki, dokładnie taki jak na zdjęciach reklamowych. Pokoje bardzo komfortowe (nam trafiła się wanna z hydromasażem) i gustownie urządzone. Dostaliśmy pokój z widokiem na góry i niestety nie było tam zasięgu Internetu. Przy basenie, gdzie spędzaliśmy większość czasu wi-fi działało przyzwoicie, więc nie była to wielka niedogodność, nie mniej w ofercie chwalą się zasięgiem we wszystkich pokojach. Jedzenie bardzo smaczne, wybór wystarczający żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie: makarony, mięso, owoce morza, warzywa (pyszne). Nie było kolejek po jedzenie ani obawy, że przychodząc później zastaniesz puste półmiski. Niestety bardzo trudno było zjeść coś ciepłego. Posiłki, niezależnie od pory, były w najlepszym wypadku letnie, a często całkiem zimne. I to jest największa wada tego hotelu. Generalnie opcja all całkiem w porządku. Od rana do wieczora dostępne drinki, piwo, wino, ouzo, soki, herbata, kawa i praktycznie cały czas można również coś zjeść, bo jeśli nie trwa jakiś posiłek w barze dostępne są niby-pizza, tosty i inne przekąski. Wioseczka mała i nudna, może w sezonie coś więcej tam się dzieje, ale na początku maja jest tylko spokój i cisza. W hotelu również brak atrakcji. Szukaliśmy odpoczynku i to właśnie dostaliśmy, więc nie narzekam, ale jeśli ktoś szuka wrażeń i życia nocnego to radzę wybrać inne miejsce. Polecam wypożyczenie samochodu i zwiedzanie wyspy na własną rękę. Drogi kręte i wąskie, ale krajobrazy piękne. P.S. Pogoda na początku maja była wspaniała, choć woda zimna i kąpali się tylko odważni i dzieciaki ;)

Witek
    Pobyt: Maj 2016

• Zalety całkowita cisza i spokój
    • Wady całkowita cisza i spokój

UWAGA hotel tylko dla osób szukających wyciszenia. Brak jakichkolwiek rozrywek, nawet brak muzyki w barze przy basenie. Nikt się wami nie zajmie. ANIMACJE ZERO. Totalna nuda. Witek

Pobyt: Maj 2016

• Zalety cisza, spokój, pyszne jedzenie
    • Wady potrzebuje odświeżenia

Pełen relaks przed sezonem, hotel fajny dla rodziny z dziećmi. Blisko morze, słaba plaża (a nawet jej brak). Na początku maja pogoda jeszcze nie pewna, w sam raz na spacery, raczej nie na smażenie się na słońcu

Kamil
    Pobyt: Kwiecień 2016

• Zalety - blisko do morza
    • Wady - wlasciwie brak obslugi poza mila pania w recepcji i jednym kelnerem na 100 osob - pomijam serwis sprzatajacy - jedzenie co dzien prawie to samo - monotonne - brak wystarczajacej liczby przekasek - Wi FI - siec nie przygotowana do przyjecia taakiej ilosci gosci - basen kryty z zimna woda - nie dzialajaca klimatyzacja

Maj -2016 - wyspa dopiero budzi sie do przyjecia turystow - wiekszosc tawern i sklepow pozamykana - blisko do morza ale plaza zanieczyszczona. Hotelowe jedzenie monotonne, Opcja all-inclusive to porazka - tlumy ludzi przy przekąskach - grecka obsługa opieszała. Brak wystarczających miejsc siedzących w restauracji na przyjecie tylu gosci , podobnie z siecia - WI FI. Plac zabaw slabo zabezpieczony - nie jest odgrodzony od jaru w dolinie ktorego plynie wartki strumyk

Pobyt: Kwiecień 2015

• Zalety przepyszne jedzenie, duży wybór, każdy coś znajdzie dla siebie, nawet wegetarianie i veganie. Przestronny, nowoczesny, nowy i czysty hotel.
    • Wady basen w hotelu z zimną wodą

Gorąco polecam i hotel i Kefalonię. Przepiękne miejsce, Na pewno tam wrócę. Wyspa pachnąca ziołami. Jedzenie w hotelu fantastyczne. Opinie o jedzeniu, które czytałam zupełnie się nie sprawdziły, pewnie była zmiana szefa kuchni w 2015.

D
    Pobyt: Wrzesień 2015

• Zalety -
    • Wady -

Spędziliśmy wakacje w Hotelu Utopia w 2015 r. Odniosę się do faktów oraz tego co tutaj zaobserwowaliśmy. Sam przyjazd do hotelu wyglądał bardzo ciekawie ze względu na tutejsze drogi , które dostarczają przygód ale oczywiście kierowca pokonał trasę bardzo profesjonalnie. Zakwaterowanie przebiegło bardzo szybko i bez większych problemów , gdyż każdy miał przygotowany paszport albo dowód oraz była dziewczyna z Polski pani " Karolina " więc nie było żadnej bariery językowej , można było zwrócić się do niej z każdą rzeczą , potem była jeszcze greczynka która też zawsze była uśmiechnięta i trochę po polsku rozumiała . Ze znalezieniem pokoju również nie było problemu ponieważ były osoby które kierowały do odpowiedniego pokoju. Po wejściu do pokoju , zastaliśmy miły widok ,przestronnego oraz ładnie urządzonego pokoju z widokiem na góry. W łazience znajdowały się ręczniki oraz my trafiliśmy na prysznic. Po chwilowym odpoczynku poszliśmy zwiedzić hotel , jest to bardzo ładny , kameralny hotel w którym nie odczuwa się dużej ilości osób chodź wiemy że z nami w hotelu znajdowało się ok.180 osób. Hotel posiada 4 piętra mieszkaniowe , pierwsze z nich znajduje się na poziomie restauracji ( -1) , kolejne na poziomie recepcji ( 0 ) oraz dwa kolejne to pierwsze i drugie piętro. Na zewnątrz znajdują się 3 baseny jeden z nich jest dla dzieci są bardzo czyste i zadbane. Koło basenów jest basenowy bar wraz przekąskami który jest otwarty od rana do 23 czasami był otwarty dłużej. Bar obsługiwał starszy barman który był uśmiechnięty i próbował mówić po polsku oraz młody barman który dużo rozumiał po polsku i był bardzo miły i uśmiechnięty. W barze był do wyboru alkohol grecki ( ouzo , gin, rum , metaxa, wódka ) , piwo ( alfa) , wino ( białe i czerwone ) oraz dużo napojów jak i soków. Między posiłkami można tutaj było również zjeść jakieś przekąski ( ciasta , pizze , frytki , hot-dog , tosty ). Główne posiłki były podawane w restauracji gdzie znajdował się bufet i każdy wybierał to

a/a

• Zalety a
    • Wady a

Hotel położony w niewielkiej miejscowości. Odległość do "centrum" (kilka tawern ,2 sklepy) ok. 5min drogi plażą. Pokoje czyste, sprzątane codziennie. Wyżywienie bdb.: - śniadania codziennie coś w formie jajecznej (jajecznica, omlet,), mleko, kilka odmian pieczywa, - obiady 3 lub 4 dania na ciepło w tym jakieś "bezpieczne" dla wybrednych, 2 zupy, kilka odmian sałatek, ciasta i owoce - kolacja 2-3 dania na ciepło podobnie jak obiad, desery, ciasta i owoce, wszystko smaczne, ładnie podane, obsługa na bieżąco uzupełnia braki. Bar przy basenie wyposażony w lokalne piwo "alfa" wódkę, gin, ouzo, metaxa w cenie pozostałe alkohole za dopłatą. Przekąski oceniam średnio ale nie są niezbędne przy tak obfitych obiadach i kolacjach. Plaża kamienista ale za skałkami (400m) ładna piaszczysta. Polecam wypożyczyć samochód i samodzielnie objechać wyspę- zamiast wycieczki fakultatywnej "skarby kefaloni" Obsługa hotelu bardzo miła w recepcji pracowały dwie polki bardzo uczynne. Pani rezydent średnio sympatyczna, aczkolwiek można z nią załatwić co potrzeba.

Darek
    Pobyt: Sierpień 2015

• Zalety niedaleko do plaży, cicho i spokojnie
    • Wady daleko do najatrakcyjniejszych miejsc na wyspie

Hotel na dobrym poziomie, smaczne posiłki, spokojna okolica. Do wad zaliczyłbym odległość od atrakcyjnych turystycznie miejsc. Z tego hotelu samochód na 3 dni to minimum, żeby zobaczyć cała wyspę. Animacje w hotelu symboliczne, ale nie po to tam jechałem. Rezydentka Grecosa mało zainteresowana pomocą poza godzinami dyzurów

ARTUR

• Zalety CZYSTY,ZADBANY.CZYSTE BASENY
    • Wady OBSŁUGA ANIMACJI

BARDZO MAŁO ROZRYWEK I BRAK GRECKICH WICZORÓW,BAR W LOBBY ZA KRÓTKO OTWARTY,POWINIEN BYĆ OTWARTY OD 15,-23.I TV W POKOJACH,MAŁO POLSKICH KANAŁÓW.(BYŁY DWA I OK,WYSTARCZYŁO BY ALE ICH JAKOŚĆ ODBIORU TO MASAKRA ,ZERO GŁOSU)

mariusz
    Pobyt: Lipiec 2015

• Zalety Hotel naszym zdaniem całkiem fajny,czyste pokoje,spokojnie,sympatyczna obsługa.Wyżywienie bardzo dobre,ktoś szuka 100 dań do wyboru(nie wiem w jakim celu) będzie zawiedziony.....;)jest wszystko, nam udało się spróbować wciągu tygodnia wszystkich owoców morza...Morze bliziuko,ale warto zabrać buty plażowe...4 metry kamienie a potem super piasek.Plaża nie robi oszalamiajacego wrażenia,ale jest to czysta natura ....
    • Wady Klimatyzacja ,jak wspomniał ktoś wcześniej jest ustawiona dla wszystkich pokoi jednakowa,ale my zgłosilisty to i zmieniliśmy ustawienia temperatury:)

Spokój, cisza tego nie zabraknie, dobre jedzenie, komfortowe warunki,piękna wyspa,a szczególnie jaskinie tego nie można ominąć.