Opinie o hotelu Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: teren hotelu, basen, wakacjepl

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.

Nikola

• Zalety położenie, miła obsługa,
    • Wady napoje

Z pobytu jestem bardzo zadowolona. Ludzie przemili, jedzenie smaczne (choć czasem zdarzały się wpadki), plaża przy hotelu mało atrakcyjna, choć na wyspie jest tak wiele pięknych plaż, że to żaden problem. Polecam wypożyczenie samochodu (wypożyczalnia współpracuje z hotelem) i zwiedzenie całej wyspy. Pokoje były codziennie sprzątane, dość ładnie urządzone. Ogólnie hotel oceniam za bardzo dobry. Polecam.

Kuba

• Zalety Położenie blisko plaży, animacje(zajęcia sportowe) Grecosa, obsługa, współpraca hotelu z wypożyczalnią samochodów

Świetny tygodniowy wyjazd, powtórzymy najważniejsze rzeczy, które tutaj się przewijają - hotel w całości zajęty przez Polaków(więcej minusów niż plusów), piękna wyspa i warto wynająć samochód. Obsługa w przypadku jakichkolwiek problemów, np. z klimatyzacją czy brakiem ręczników niezwłoczenie rozwiązywała wszystkie nieścisłości. Plaże przy tawernach "płatne" - po kupieniu małego piwka czy kawy obsługa do leżaka zawsze dorzuci coś ekstra, na przykład chipsy czy wodę mineralną. Sportowe animacje Grecosa po kilka razy dziennie - od typowego cardio do aquazumby. Jedzenie na stołówce bardzo dobre, jak na tygodniowe wakacje bardzo zróżnicowane, jeżeli ktoś liczy na więcej niż możliwość zrobienia 12 posiłków na lunche i obiady to polecam paryskiego Ritza. Codzienne sprzątanie, do którego nie dało się przyczepić. Generalnie hotel megamegamega na plus, z naszej perspektywy(para) gorąco możemy polecić.

Piwowarczyk Urszula

• Zalety Piękne pokój z balkonem na baseny. Po godz. 22 idealny spokój. Polecamy.

Wszystko idealnie no może tylko troszkę za daleko do dobrej plaży. Ogolnie bardzo polecam wszystkim.

• Zalety cichy, kameralny, naprawdę ładny, blisko pięknej plaży i miasteczka z tawernami i sklepikami, urokliwy
    • Wady brak brodzika dla maluchów

Byliśmy z dwójką dzieci. Dzięki temu, że hotel jest stosunkowo niewielki mieliśmy dzieciaki pod kontrolą, a jednocześnie wszystkie udogodnienia były pod ręką. Hotel jest dużo ładniejszy niż na większości zdjęć. Plaża również jest bardzo urokliwa - o wiele piękniejsza niż na zdjęciach. Generalnie wyjazd udany. Naprawdę udało nam się odpocząć i zrelaksować. Polecam wszystkim

Ola

• Zalety Piękna okolica Smaczne jedzenie , animacje dla dzieci - klub delfinki
    • Wady Dojście na plaże

Gorąco polecam hotel rodzinom z dziećmi , szczególnie w sezonie gdy odbywają sie animacje -Klub delfinki Jedzenie bardzo smaczne , świeże Pokoje czyste , często sprzątane

• Zalety blisko plaży miła obsługa smaczne posiłki
    • Wady brak animacji dla dorosłych

Polecam ten hotel głównie rodzinom z dziećmi. Umiejscowiony bardzo blisko piaszczysto-żwirowej plaży, i pół godziny spacerem od cudownej piaszczystej plaży. Zdecydowanym plusem jest wypożyczalnia samochodów tuż przy hotelu, w której zdecydowanie warto wypożyczyć autko na 2-3 dni i objechać sobie całą wyspę(na komunikację autobusową nie ma co liczyć), zajeżdżać do miejsc oznaczonych tabliczkami dla zwiedzających, a których nie ma często na mapie, ponieważ oddają one urok tej wyspy. Warto jest też wjechać sobie autkiem na najwyższy szczyt Kefalonii którego wysokość jest zbliżona do polskiej Śnieżki, a widoki nawet lepsze ;) Sam hotel nie jest duży więc i różnorodność jedzenia nie jest taka jak w 5 gwiazdowych molochach w Turcji czy Egipcie, jednak nie jest też tak źle, do wyboru mamy conajmniej 8-9 ciepłych potraw do tego sałatki, owoce, ciasta itp. Zdecydowanym plusem tego hotelu jest bliskie położenie od lotniska a także okolica w której się znajduje oddająca klimat greckich wysp.

Kuba

• Zalety Klimatyzacja, wanna z hydromasażem, sprzątanie codziennie, miła obsługa, nie trzeba znać żadnego języka obcego, komunikaty po polsku, obsługa rozumie i udziela informacji łamanym Naszym ojczystym
    • Wady Brak plaży bezpośrednio przy hotelu, przejście do plaży krzakami, przy pełnej obsadzie hotelu brakuje leżaków, pojawiły się leżaki "polowe" po interwencji gości. Mimo all inclusive nie było all. Lody free jedynie dla dzieci. Brak organizacji czasu dla osób dorosłych. Godzina 22 i do spania, bez wieczorów tanecznych itp.

Przede wszystkim polecam Kefalonie. Bardzo ładna wyspa która można obejchać w ciągu jednego dnia. Polecam wycieczkę organizowana przez rezydenta "Skarby Kefalonii". Prócz wycieczki pojechaliśmy autobusami lokalnymi na Myrtos. Trochę drogi na pieszo z uwagi na niedostępność połączeń do wszystkich miejsc. RADA! Za 55 euro można wypożyczyć na jeden dzień auto, im więcej dni tym taniej. My się nie skusilismy na auto i żałowalismy. Przede wszystkim dlatego, że podróż autobusem to meczarnia. Kierowcy się nie spieszy, przyjeżdża albo 20 min po czasie albo w ogóle. No I mało połączeń, trzeba czekać i czekać na autobus powrotny. Dużo straconego czasu, lepiej wydać więcej i nie ograniczać się. Plaże w większości kamieniste więc koniecznym jest zakup butów do chodzenia po czymś takim. Wyspa jest czysta, dużo lepsze wrażenia niż po Krecie. O hotelu: nieużytki, nieużytki, hotel i dalej nieużytki. Hotel dookoła niczego. Mała miejscowość, której centrum jest ok. 600 metrów od hotelu. Są tawerny, gdzie można nieźle zjeść. Oczywiście godzina 23 i wszystko zamknięte. Sam hotel ładny, nie jest to nowy obiekt Ale utrzymany w dobrym stanie. Sprzątanie codziennie, obsługa miła, posiłki dobre ale widać schemat ich przyrządzania w cyklu tygodniowym. Pokoje też fajne, jednak łóżko było średnio wygodne, łazienki duże z wanna z hydromasażem jednakże, kogoś może oburzyć fakt, iż armatura która powinna znaleźć się na ścianie, jak uchwyt od prysznicowej słuchawki, leży na podłodze, wyrwany, drobnostka ale chwalą się 4.5 gwiazdki, więc można wymagać czegoś lepszego. W hotelu znajduje spa ale chyba nikt z niego nie korzystał. Pewnie dzięki temu spa tyle gwiazdek ale potencjał niewykorzystany, być może z uwagi na cennik zabiegów. Alkohole w opór, widać różnice między innymi wyjazdami. Inne hotele robią sikacze i żeby coś uderzyło w głowę, trzeba pojawić się w barze 10 razy. Tutaj taktyka jest inna. Leją dużo, żeby szybko zniszczyć. ?. Było fajnie.

• Zalety Cisza , spokój , baseny , posiłki
    • Wady Za ta cenę i na fakt że byliśmy pierwszymi gośćmi w sezonie to nie odnotowaliśmy żadnych wad. Oczywiscie do wszystkiego można by się przyczepić na siłę ale nie jesteśmy statystycznymi Januszem i Grażynkami którzy wyborami się w podróż życia wraz ze swoimi pociechami Alankiem i Jessicą ????

Fajny kameralny hotel dla rodzin z dziećmi , dużo miejsca przy basenach . Baseny obszerne i dla każdego . Miła obsługa i uczynna . Okolica cicha i spokojna , polecam tawerny w centrum wioski nad brzegiem morza . Sama wyspa także ciekawa i ma do zaoferowania wiele atrakcji.

Łukasz

• Zalety Położony blisko morza. Obsługa bardzo sympatyczna . Pokoje czyste.
    • Wady Jedzenie monotonne. Mała różnorodność.

Ogólnie polecam.jedzenie na minus. Rezydenci bardzo pomocni i uprzejmi. W przeciwieństwie do Centrali Grecos. Polecam Rodzinom z dziećmi oraz osobom ceniacym spokój. Dla osób szukających rozrywki proponuje wybrać inne miejsce.

Janusz

• Zalety Cicho, miła obsługo, czysto
    • Wady Nic ważnego

Poleca.Basen super. Czysto. Nie ma hałasu. Blisko morze i cały czs pogoda .