Opinie o hotelu Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: obiekt, basen

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.

• Zalety Warunki w pokoju ok, personel recepcji i sprzątaczki bardzo miłe
    • Wady słabe jedzenie w restauracji głównej, jakość podania i przechowania jedzenie w barze przy basenie TRAGEDIA!!! brak ładnej plaży w pobliżu hotelu, kort tenisowy z wielkimi dziurami w nawierzchni.

Szanowni Państwo, Wyspa jest piękna!! ... ale ;) w pobliżu hotelu niestety nie ma nic ciekawego. Hotel dla ludzi lubiących leżakowanie przy basenie. Jakość pokoju ok, personel recepcji i sprzątaczki bardzo miłe. ... ale niestety znowu mam ale, ponieważ jedzenie w restauracji głównej jest bardzo słabe bez smaku. Wielu gości miało problem z wyborem jedzenia dla dzieci. Ogólnie dzieciaczki jadały makaron (w różnych postaciach spagetii, carbonara, pesto , lub zupy ..... ;( ) . Bar przy basenie: jakość podania i przechowania jedzenie w barze przy basenie TRAGEDIA (brud, połamane pojemniki bez uchwytów, dwie pizze dla wszystkich gości, zimne bułki z parówkami i babka, miska frytek!!! To są rzeczy, które najbardziej są zauważalne na terenie hotelu i wielu gości mówiło to samo o jakości podania i smaku potraw. Największą wadą tego hotelu jest tak naprawdę brak plaż w pobliżu hotelu. Były to nasze pierwsze wakacje na których nie chciało nam się nawet pójść na plażę. Dojście z hotelu do plaży to polna ścieżka, ale to nie jest najgorsze,najgorsze je tak naprawdę brak plaży w pobliżu hotelu. Na wyspie znajdują się przepiękne plaże, których nie da się porównać z tym co niestety znajduje się w pobliżu hotelu. Kort tenisowy z wielkimi dziurami w nawierzchni. Aha, organizatorze wycieczki, zapomniałeś napisać , że hotel znajduje się w strefie ciszy i Panie animatorki, które bardzo starają się zaopiekować gośćmi hotelowymi i organizować zabawy, nie mogą używać podczas animacji muzyki , ponieważ menadżer hotelu nie pozwala na przeprowadzanie animacji podczas których dzieci lub dorośli zbyt głośno by się zachowywali . Cała prawda, wyspa piękna , ale niestety Hotel UTOPIA ma wiele do poprawienia w swojej ofercie , a także naprawienia. Kocham Grecję , ale chwilowo nasze drogi się rozeszły. Następne wakacje spędzimy w innym kraju.

• Zalety Fajne baseny, dobre jedzenie, spokój!
    • Wady Praktycznie brak animacji . Mało pokoi z widokiem na morze.

Jedzenie dobre, smaczne i chociaż nie ma wielkiego wyboru, to potrawy są smaczne. Lezaków nie brakuje, baseny czyste, szkoda, że opalający się przed wejściem do wody nie biorą prysznica, tylko spoceni wchodzą do wody (jest tak oczywiście wszędzie). Hotel spokojny i warty uwagi. Szkoda, że animacji (mimo animatorek) nie ma. Bez mikrofonu zabawy prowadzone są dla kilku osób, jedna z animatorek ma minę jakby była w hotelu na zesłaniu. Więcej radości i zaangażowania! Muzyka po kolacji zachęciłaby do zabawy.

Paczkomaty

• Zalety Dość rozbudowana infrastruktura Pomocny, miły personel Natychmiastowe uzupełnianie podgrzewaczy w porach obiadowych, jeśli dana potrawa się kończyła, za chwilę ją uzupełniano. Zawsze dostępne leżaki przy basenie (brak możliwości rezerwowania leżaków to super pomysł) Wypożyczalnia aut przy hotelu - bardzo rzetelnie i przystępnie cenowo. Klub Delfinek dla dzieci Duży, przestronny pokój (opcja standard)
    • Wady Trochę nieprzyjemny zapach w pokoju (jakby stęchlizna, 3 piętro, otwieranie balkonu i wietrzenie konieczne ale nie ma tragedii) Mały wybór dań w all inclusive jak na 4*, zwłaszcza kolacje ubogie. Śniadania super, obiady różnie ale w miarę ok.

Wróciliśmy niedawno z urlopu. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, jedyne minusy to wymienione wyżej. Ogólnie polecam hotel rodzinom z dziećmi. Przy hotelu plaża raczej uboga, natomiast wystarczy się rozeznać i plaże są w okolicy ładniejsze. Hotel w spokojnej okolicy, raczej nie dla osób chcących imprezować. Polecam wynajęcie auta i zwiedzenie wielu miejsc, m.in.urokliwego Assos czy Argostoli, jaskini Melissani czy plaży Myrtos (woda lazur!). Warto zaopatrzyć się w obuwie do wody, plaże raczej żwirkowo - kamieniste. Ogólnie polecam gorąco Kefalonię, przepiękna wyspa. Jak dla mnie bardziej urokliwa niż Kreta. Byliśmy w Grecji po raz czwarty i Kefalonia najpiękniejsza. ???? Pobyt, mimo wspomnianych minusów, bardzo udany.

Elżbieta Grochowska

• Zalety Kameralny, ładnie położony,kompleks basenów,dobre jedzenie
    • Wady W mojej opinii brak wad

Bardzo udany pobyt,czysto,miła obsługa,dobre jedzenie.Spokoj i cisza,brak animacji i mnie to odpowiadało

Radosław Kościuk

• Zalety Położenie w ustronnej części wyspy, spokojna okolica. Dobra baza wypadowa do zwiedzania
    • Wady Plastikowe kubki

Hotel dla lubiących ciszę i spokojne okolice a zarazem dobra baza do zwiedzania wyspy na różne sposoby (samochód, komunikacja!, spacery) Sprzątany codziennie, wymieniane ręczniki. W niedalekiej okolicy hotelu kilka plaż - od piasku po skałki, co kto lubi. Jedzeniem napewno nikt nie będzie rozczarowany a o kilku serwowanych potrawach można powiedzieć wow:) Kawa i alkohol do poprawy .

Radosław

• Zalety Ustronny hotel

Bardzo dobry hotel, niezła baza wypadowa, ustronne plaże w pobliżu, spokojna okolica. Jedzenie ciekawe i urozmaicone.

Izabela

• Zalety Hotel kameralny, cichy, miła obsługa
    • Wady Plaża teoretycznie blisko jednak zejście do niej z dziećmi a co dopiero wózkiem - nierealne, a hotel niby dla rodzin z dziećmi, absolutnie żadnych atrakcji dla dzieci, których był pełen hotel ( maj) plac zabaw jednak poza widokiem z hotelu a przy placu zabaw nawet ławki dla rodziców. Jedzenie koszmarne, monotonne i nudne, napoje nawet nie ma co komentować. Hotel na poziomie 2 gwiazdek

Przebywaliśmy w hotelu z dwójką dzieci i ogólnie podczas naszego pobytu było mnóstwo dzieci które nie miały absolutnie żadnej atrakcji, nawet jeden basenik nie był podgrzany. Dla dzieci totalne nieporozumienie sam hotel. Zejście do plaży z dziećmi i wózkiem niemożliwe. Jedzenie na takim poziomie, że oboje z mężem zeszliśmy na wadze 2 kh - także o czymś to świadczy. Monotonne, nudne i bez smaku. Pokoje brudne, kapy na łóżkach chyba nigdy nie prane a zmuszeni byliśmy ich użyć ponieważ było bardzo zimno a zamiast kołder oczywiście prześcieradło. W łazience zapach tak nieprzyjemny że ciężko było korzystać z niej, wanna brudna ( otwory w wannie z hydromasażem) , bardzo długo czekaliśmy na ciepłą wodę ( 40 min ), Ogólnie hotel na poziomie 2 gwiazdek.

Dawid

• Zalety Posiłki zawsze na czas. Jedzenie było donoszone do samego końca trwania danego posiłku. Woda w basenie czysta. Recepcja otwarta 24/7. Obsługa rozumie podstawowe zwroty po polsku. Wypożyczalnia samochodów w hotelu. Bardzo pomocna rezydentka.
    • Wady Posiłki nie były gorące, powiedziałbym letnie. Lody dla dorosłych nie były w cenie tylko dla dzieci. Pani która sprząta pokoje robi to byle jak, po umyciu podłogi mieliśmy w łazience dużo włosów z szmaty która nie była płukana po umyciu łazienki sąsiadów... Do plaży niby blisko ale na ścieżce jest tabliczka, że przejście na własną odpowiedzialność więc nie rozumiem dlaczego hotel reklamuje się, że jest bardzo blisko morza skoro oficjalną drogą jest bardzo daleko. Do tego na ładną plażę z piaskiem jest ponad pół godziny drogi i to jeszcze po skałach. Ta bliżej hotelu to wymieszany piasek żwir i kamienie. W pokoju 115 nie odpływa dobrze woda z prysznica i w dodatku czasem nie ładnie pachnie z toalety.

Ogólnie hotel polecam dla osób które nie znają języka obcego. Również dla rodzin z dziećmi, organizowane są animacje dla dzieci. W hotelu sami Polacy. Transfery z lotniska to około 50 min drogi autobusem. Szkoda, że pokoje nie są tak sprzątane jak moim zdaniem powinny być i posiłki nie są gorące tylko letnie. W okolicy jest parę tawern i sklepów z pamiątkami ale żeby coś zobaczyć trzeba albo wybrać się na wycieczkę organizowaną przez rezydentkę które są stosunkowo drogie (45-55?) albo wypożyczyć samochód doba od 45? Razem z żoną byliśmy zadowoleni z wczasów ale naszym zdaniem jest jeszcze na czym pracować i można jeszcze parę rzeczy udoskonalić.

• Zalety Pyszne jedzenie, miła obsługa, czyste pokoje, możliwość korzystania z sauny i krytego basenu
    • Wady Hotel typowo polski ,nawet obsługa polska, aż czasem chciało się usłyszeć choć muzyki greckiej

Wakacje udane, pogoda idealna, obsługa miła, jedziecie bardzo smaczne i urozmaicone, polecam

Nikola

• Zalety położenie, miła obsługa,
    • Wady napoje

Z pobytu jestem bardzo zadowolona. Ludzie przemili, jedzenie smaczne (choć czasem zdarzały się wpadki), plaża przy hotelu mało atrakcyjna, choć na wyspie jest tak wiele pięknych plaż, że to żaden problem. Polecam wypożyczenie samochodu (wypożyczalnia współpracuje z hotelem) i zwiedzenie całej wyspy. Pokoje były codziennie sprzątane, dość ładnie urządzone. Ogólnie hotel oceniam za bardzo dobry. Polecam.