Opinie o hotelu Utopia Resort & Spa
Grecja / Kefalonia

Utopia Resort & Spa: basen, wakacjepl

• Hotel wyposażony w strefę SPA i Wellness.
  • Dobra lokalizacja: 350 m do centrum, 12 km do portu w Poros, ok. 32 km do stolicy Argostoli.
  • Nowoczesny hotel z kameralną, rodzinną atmosferą, położony w malowniczej wiosce Katelios.
  • Tylko 150 m do piaszczysto-żwirowej plaży Saint Barbara, wyróżnionej certyfikatem Błękitnej Flagi.
  • Wylot z Warszawy All Inclusive

Jan

• Zalety Mały hotel i spokojny, utrzymany w czystości . Posiłki smaczne .Możliwość porozumienia się w recepcji w j.Polskim.
    • Wady Wypełnianie karty meldunkowej co spotkało mnie w Grecji pierwszy raz zawsze robiła to obsługa recepcji ,karta meldunkowa w języku Polskim.

To nie hotel dla szykujących rozrywki,miejscowość to wioska rybacka ,spokojna i cicha .Można powiedzieć że hotel Polski ,zdecydowana większość to rodacy i wszystko przygotowane pod Polaków,napisy i informacje wyłącznie w j.Polskim.Obsługa miła i pomocna. Zawsze wolne miejsca nad basenem. Polecam hotel gdyż na Grecję standard wysoki.

Zdzislaw

• Zalety Ladne zadbane pokoje codziennie sprzatane obsługa rozumie po polsku miło i spokojnie

Jedzenie smaczne.plaza taka sobie mały spacerek ok 5 min wodą kryształ.ladne baseny, cisza spokój żadnego tłoku w hotelu 90% polskich gości warto wypożyczyć samochód i zwiedzić wyspę jest co oglądać. Polecam wszystkim.

• Zalety miła obsługa, wysoki komfort, brak ścisku, dobre jedzenie, blisko plaży
    • Wady brak muzyki na basenie i animacji dla dorosłych, delikatne animacje dla dzieci

udany odpoczynek, dużo spokoju (czasami nawet za dużo), brak tłoku na basenie, piękna pogoda cały czas - koniec sierpnia

• Zalety Blisko tawern z jedzeniem ,ładne miejsca w okolicy
    • Wady Słabe jedzenie, zimny basen dla dzieci ,brudno na basenie, All Inclusive porażka

Hotel Utopia ,utopił nas w strasznym jedzeniu, w marnych pokojach z płytami kamiennymi ,a nie materacami .Napewno nie nie jest to 4+ gwiazdki ,może bym dał maksymalnie 3 .Smród w łazienkach ,brak wody w pokojach .

Klaudia

• Zalety Czysto, ładne pokoje, duży basen, blisko na plaże, spokojne miejsce
    • Wady Średnie jedzenie

Ogólnie bardzo fajny hotel, jesteśmy zadowoleni :) polecam :)

I D Barentsen

• Zalety blisko plazy
    • Wady urzadzenia sanitarne

W lazience kiedy przyjechalismy byl nieprzyjemny zapach.

Katarzyna Baron

• Zalety Czystość, pomocna obsługa, blisko morza, możliwość porozumiewania się w języku polskim, profesjonalna rezydentka,

Witam. Właśnie wróciłam z wakacji w Utopii. Organizacja wyjazdu bardzo dobra. Warunki pobytu bardzo dobre. Zaraz po przyjeździe otrzymaliśmy karty do pokoju ( mimo że byliśmy przed czasem). Pokoje czyste, wyposażone we wszystko co potrzebne,bardzo dobrze działająca klimatyzacja, Ręczniki wymieniane codziennie, darmowe ręczniki plażowe wymienić można było co 2 dzień. Wyżywienie bardzo dobre, można było znależć zawsze coś co się lubi, dużo owoców. Basen czysty , o każdej porze dnia można znależć miejsce. Obsługa hotelowa miła i pomocna.,codzienne animacje dla dzieci wieczorem lekkie animacje dla dorosłych( tak jak w opisie). Blisko plaża , publiczna, niezagospodarowana z powodu żółwi. I to jest piękne. Punkt wypadowy bardzo dobry. Super wypożyczalnia samochodów.Ogolne wyjazd bardzo udany. Niezapomniane widoki. Polecam.

Zbigniew

• Zalety Cisza, miła obsługa
    • Wady Częste problemy z internet oraz brak możliwości regulacji temperatury klimatyzacji

Hotel wart polecenia zwłaszcza dla rodzin z dZiećmi oraz dla starszych osób. Zbyt niska temperatura klimatyzacji spowodowała, że wróciliśmy przeziębieni

• Zalety Hotel czysty, przytulny. Obsługa miła.
    • Wady Hotel położony na zupełnym odludziu. Dla osób szukających ciszy i spokoju przy basenie.

Hotel nie zgodny z opisem oferty. Plaża, właściwie jej brak, katastrofa. Dojście do plaży przez zarośla. Trzeba przejść dosyć duży kawałek, aby mieć dostęp do morza. Po zejściu do plaży od strony hotelu widoczne obrzydliwe ścieki wpływające do morza. Tzw. bar przy basenie, jedno wielkie nieporozumienie. Brud, jakieś wyschnięte placki, nie wiem jak to nazwać. Napoje w podawane w małych kubeczkach. Brak animacji. Nie polecam.

Janusz

• Zalety Czysty, zadbany, codziennie sprzątane pokoje Codziennie czyszczone baseny Dobre urozmajcone jedzenie Możliwość wynajmu samochodu na miejscu
    • Wady W hotelu prawie sami Polacy, trochę Czechów. Czuliśmy się trochę jak w Polsce ;) Dla wielu to pewnie zaleta. Brak innej opcji wyżywienia, tylko all inclusive.

Byliśmy z żoną na przełomie czerwca i lipca ( 14 dni ). Hotel nowoczesny europejski, 3 różne baseny, SPA, windy, WiFi (u mnie działało !), Co do jedzenia, to pierwsze dwa dni było prawie zupełnie niedoprawione, ryby niesłone, myśleliśmy, że to ze względu na liczne dzieci. Na trzeci dzień całkowita odmiana. Wszystko smaczne, doprawione. Czyżby zmiana kucharza ? Szwedzki bufet, ale cały czas uzupełniany, gdy coś się kończyło. Różnorodne dania, przez 14 dni nie powtórzyłem obiadu, Dziwię się niektórym opiniom, że jedzenie monotonne. Jedyne co mi nie smakowało, to zupa rybna, Trudno ją nawet porównać do tej jaką jadłem dzień wcześniej w pobliskiej tawernie w Katelios. Ale ogólnie wszystko smaczne. Polecam też wynajęcie samochodu na miejscu w hotelu. Cena 115 Euro za 4 dni (3+1gratis). Paliwo na wyspie, niestety drogie od 1,7 E . Wyspa śliczna, warto po niej pojeżdzić. Na drogach niewielki ruch , ale drogi jak to w górach, pełne serpentyn i stromych podjazdów. Widoki cudowne. To nasza czwarta grecka wyspa i chyba najładniejsza. Polecam