poleca tę wycieczkę

Aleksandra
    Pobyt: Styczeń 2020

• Rodzinom z dziećmi
    • Rainbow
    • Zalety - przewodnik Pani Małgorzata Kraska, która potrafiła bardzo zainteresować uczestników Marokiem. Było czuć, że Pani sama jest w Maroku zakochana. Poza tym była pomocna w każdej kwestii, dbała o nas, dobrze informowała - różnorodność atrakcji w ciągu jednej wycieczki : góry, pustynia, ocean - za tak niską cenę nie spodziewaliśmy się tak wspaniałych wrażeń - bardzo duży plus za jakość, która moim zdaniem, jest wyższa od ceny :)
    • Wady - godziny lotów (jednak nie wiem, czy biuro podróży ma na to jakikolwiek wpływ), które nie były najdogodniejsze (w hotelu w Agadirze byliśmy ok. 2 w nocy - samolot miał dodatkowo godzinę opóźnienia, a lot powrotny był o godzinie 00:35 przez co w Warszawie byliśmy o 5:30)

Jeśli ktoś woli (tak jak my) podziwianie natury, brak tłoku i poznawanie Maroka z tej rodzimej, nie europejskiej strony, zamiast zwiedzania samych muzeów czy leżenia na plaży, to ta wycieczka jest zdecydowanie dla niego. Myśleliśmy, że w czasie przejazdów autokarem będziemy się nudzić - nic bardziej mylnego! Nasza wspaniała przewodnik Pani Małgorzata Kraska nie dała się nam nudzić, codziennie miała w zanadrzu do opowiedzenia różne ciekawostki (aż człowiek mimo zmęczenia nie chciał się zdrzemnąć, żeby nic nie umknęło. Chociaż Pani przewodnik dawała nam też czas ciszy na drzemki :) ). Poza tym podczas jazdy można podziwiać wspaniałe widoki (np. góry). Dodatkowo bardzo polecam jazdę wielbłądami i zachód słońca na Saharze (osobiście dość dużo już miałam atrakcji w swoim życiu, a i tak była to ogromna przyjemność i wspaniałe przeżycie!), mimo że trzeba dopłacić za tę wycieczkę. Naprawdę warto. Mogłabym długo pisać, jednak kończę już tylko mówiąc, że jeśli ktoś się waha, czy wybrać się na tę wycieczkę, to z całego serca mogę polecić (mieliśmy i góry i pustynię i ocean w ciągu jednej wycieczki!).

Grzegorz

• Rainbow
    • Zalety Same zalety! Lepszej objazdówki nie mogliśmy sobie wymarzyć. :)

Magiczne Południe dosłownie! Wciąż ciężko powrócić do normalnego życia (w pozytywnym sensie). Wspaniali ludzie, profesjonalna opieka Pani Soni, niezapomniane widoki i przeżycia. Cała organizacja na najwyższym poziomie.

• Rainbow
    • Zalety Super kierowca i autokar, bardzo czysty, zadbany. Ogromna wiedza pilota, wyżywienie Ok, mala intensywność programu ale przepiękne widoki i przyroda, w każdym hotelu basen
    • Wady Zakwaterowanie - brudne pokoje

Ogólnie wycieczka super, polecam wszystkim, Maroko jest piękne, fantastyczne widoki, niezbyt dlugie trasy przejazdu

Magdalena

• Aktywnym
    • Szukającym rozrywki
    • Rainbow
    • Zalety Świetny program, sam w sobie intensywny, ale uwzględniający podstawowe potrzeby klientów. Jedna wielka przygoda
    • Wady Hotel Senator z Agadirze i jeden z hoteli w Ouarzazate( ten z malowanymi meblami)- standard poniżej przeciętnej studenckiej

Generalnie świetny wypoczynek. Jeśli Rainbow Tours zmieni hotel Senator w Agadirze na inny , to będzie można mówić o pełni szczęścia.

Beata i Andrzej

• Rainbow
    • Zalety Przepiękne krajobrazy, życzliwi ludzie, niezwykle kolorowo, fantastyczna pani pilotka Krystyna Dąbrowska.
    • Wady Nie zawsze w pokojach klima działa jak trzeba, ale wszystko jest do załatwienia.

W ciągu tygodnia przejechaliśmy ok. 2000 km zwiedzając miasta, miasteczka, góry i pustynię. Trasa wcale się nie dłuży, bo za oknem towarzyszą wycieczkowiczom przepiękne, cudownie kolorowe krajobrazy. Wycieczka nie jest forsowna, a program bardzo ciekawy pokazujący autentyczne życie Magicznego Południa. Każdy punkt programu godny polecenia, a wyprawa na Saharę to wisienka na torcie. Z czystym sumieniem polecamy tę wycieczkę wszystkim spragnionym poznania prawdziwego życia południowego Maroka. To prawdziwa rozkosz wypić kawę w jednej z tutejszych cafe lub ich tradycyjną zielona herbatkę z miętą. Jedzenie jest smaczne i wcale nie jest jego mało. Pani pilotka Krystyna, to osoba bardzo interesująco przekazująca informacje o życiu tutejszych ludzi i wszelkich ciekawostkach dotyczących Maroka. Wspaniale się nami opiekowała i stworzyła fantastyczną atmosferę . Tydzień zleciał w mgnieniu oka, ale na szczęście pozostały tysiące zdjęć i super wspomnień.

Bogusław 51lat

• Zalety Urozmaicony i ciekawy program
    • Wady Brak wi-fi w aurokarze

Wycieczka bardzo urozmaicona i dostosowana do ludzi nawet słabszych kondycyjne.

robcio102
    Pobyt: Maj 2015

• Szukającym luksusu
    • Zalety TANIA i krótka
    • Wady NUDA NUDA NUDA

Ten kkto tę wycieczke ma śmiałość sprzedawać powinien spalić się w piekle .Agadir hotel tagadir powinien nazywać się tradedia wysokie strome schody i brak obsługi masakra.Jedyna atrakcja tej wycieczki to pozostałe hotele klimatyczne spokojne z dobrym wyżywieniem ,autokar masakra 8 h dziennie a to co czasem zobaczysz jest żałosne np. oaza na pustyni to zapadła plantacja daktyli . na trasie wycieczki są dosłownie trzy miejsca warte zobaczenia i wszystkie w miastach .Do niektórych ze względów bezpieczeństwa nie powinno się wchodzić.Polecam wszystkim którzy chcą się zanudzić na śmierć i wydać pieniądze

Jan
    Pobyt: Kwiecień 2016

• Rainbow
    • Zalety Jedź - zobaczysz inny świat . Prawdziwy , nie z folderów . Spokój, ciężkie życie Berberów , widoki zmieniające się co kilka kilometrów . Czasami bajkowo .
    • Wady Cena wycieczki fakultatywnej na Saharę za wysoka . Około 200 złotych . Za taką kwotę - z innym biurem - mieliśmy dwa dni fakultatywnej wycieczki w Tunezji . Przejechaliśmy mnóstwo kilometrów . Z Sousse , przez Matmatę do części pustynnej Tunezji. Był nocleg , wyżywienie .

Nam bardzo odpowiadał ten rodzaj zwiedzania Maroka . Samemu trudno zorganizować taki wyjazd , transport ( np. Tizin-n-Tishka . ), mniejszy problem z hotelami . Ale te wybrane przez Rainbow Tours są dobre.

mi8ka
    Pobyt: Kwiecień 2015

• Rainbow
    • Zalety Wycieczka idealna na relaks, spokojne tempo, bez pośpiechu, super przewodniczka p. Sylwia, bardzo wygodny i czysty autokar. A największą zaletą jest same Maroko.
    • Wady Hotel w Agadirze - Tagadirt

Wycieczka idealna dla starszych osób, młodzi mogą się trochę nudzić momentami.

Byłeś na tej wycieczce? Podziel się opinią