ŚWIĘTA WIELKANOCNE 2024

Wiosenny urlop

Wielkanoc w Twoim stylu! Odpocznij od obowiązków - wybierz słońce i plażę

Gdzie pojechać na Wielkanoc?

Urlop w ciepłych krajach nie musi oznaczać, że Wielkanocy nie spędzicie tradycyjnie. W wielu krajach celebruje się to ważne święto podobnie jak w Polsce. Przy okazji możecie je spędzić w wyjątkowy sposób – z wyższą temperaturą, w innym niż zwykle otoczeniu, bez długich, kosztownych i czasochłonnych przygotowań, za to z dodatkowymi dniami urlopu na odpoczynek, relaks i wspólny, rodzinny czas.

Wielkanoc w Egipcie

Tylko ok. 4 godz. lotu dzielą Cię od świąt w Egipcie z temperaturą do 30 st. C. Hurghada i Marsa el Alam oferują wysokiej klasy hotele w all inclusive z kompleksami basenów i zjeżdżalniami oraz świetne miejsca nurkowe. Na tym atrakcje się nie kończą, bo w okolicy znajduje się wiele zabytków. W Poniedziałek Wielkanocny w Egipcie świętuje się też początek wiosny – Sham el Nessin. Jego główną atrakcją są rodzinne pikniki na świeżym powietrzu.

Wielkanoc w Turcji

W kwietniu w Turcji jest 25 st. C. – zarówno na Riwierze Tureckiej, jak i Wybrzeżu Egejskim. Dolecisz tu w ok. 3–4 godz., a na miejscu skorzystasz z pięknych plaż i zwiedzisz starożytne zabytki. Koniecznie spróbuj lotu balonem nad bajkową Kapadocją i zobacz wapienne tarasy w Pamukkale. W kościołach są odprawiane nabożeństwa wielkanocne – od Wielkiego Piątku do Niedzieli Wielkanocnej możesz wziąć w nich udział w Domu Matki Bożej okolicach Efezu.

Wielkanoc w Hiszpanii

Jeśli planujesz spędzić Wielkanoc w Hiszpanii, doskonałym wyborem będą Wyspy Kanaryjskie (w kwietniu na Lanzarote i Fuerteventurze jest ok. 26 st. C.) lub Costa Brava, gdzie termometry wskazują ok. 25 st. C. Lot z Polski trwa 3,5–5 godz. w zależności od miejsca. W Hiszpanii poznasz inne oblicze Wielkanocy, z pochodami pokutników, którzy maszerują przystrojonymi ulicami. Na stołach pojawiają się prawdziwe przysmaki – zupa z cieciorki i mone de pascoa, czyli drożdżówka z czekoladowymi jajkami.