Kuba Temperatura 31°C wrzesień / Średnia temperatura

Kuba Kuba

Stolica Hawana
Powierzchnia 110 860 km2
Ludność 11 141 997
Język Hiszpański.
Napięcie 220 V
Waluta Peso wymienialne (CUC) i peso niewymienialne (CUP). (CUP)
Wizy Obywatel polski udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży.
Paszporty Obywatel Polski, udający się na Kubę obowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), wydawanej wyłącznie w celach turystycznych. Wizy wydaje konsulat kubański w Warszawie, a karty turysty (indywidualne lub grupowe) można nabyć tamże lub w niektórych biurach podróży. Przy przekraczaniu granicy zalecany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu.
Szczepienia, służba zdrowia Nie ma obowiązku szczepień ochronnych. Najczęściej występują zatrucia pokarmowe, w szczególności po spożyciu potraw z owocami morza. Nie należy pić nie przegotowanej wody ani spożywać nie umytych warzyw i owoców.

Zgodnie z oficjalnie przekazywanymi komunikatami odnośnie koronawirusa informujemy, że Pasażerom nie wolno wjeżdżać na Kubę.
- Nie dotyczy to obywateli Kuby zamieszkałych na Kubie, którzy zostaną poddani 14-dniowej kwarantannie.
- Nie dotyczy to pasażerów zamieszkujących na stałe lub czasowo na Kubie, którzy zostaną poddani 14-dniowej kwarantannie.
Loty na Kubę zostały zawieszone.
- Nie dotyczy to lotów humanitarnych.
Decyzja pozostaje w mocy do odwołania.
Zalecamy śledzenie aktualnych oficjalnych informacji.
Bezpieczeństwo
Zagrożenie przestępczością nie jest duże w porównaniu z innymi państwami regionu. Częste są włamania do zaparkowanych samochodów, kradzieże torebek i sprzętu fotograficznego, wyrywanego turystom z rąk przez zorganizowane gangi złodziejskie. Zagrożenie stwarzają również próby dokonywania zakupów na czarnym rynku oraz odwiedzanie niektórych dzielnic po zapadnięciu zmroku, szczególnie w czasie przerw w dostawach prądu. W sytuacji potencjalnego niebezpieczeństwa zawsze można liczyć na pomoc ze strony licznej policji, w tym również drogowej.
Przeczytaj także: Miasta na Kubie