Wczasy Akaba

Nie znaleźliśmy oferty spełniającej Państwa kryteria.

Poniżej prezentujemy wycieczki do regionu Zatoka Akaba w terminie wyjazdu od 23 lipca 2021, dla 2 osób dorosłych.

Przed podróżą

Wymagany jest minimum 6-miesięczny okres ważności paszportu przy wjeździe.
Obywatele RP mają obowiązek posiadania wizy uprawniającej do przejazdu i pobytu. W Polsce nie ma przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularnego Jordanii. Najbliższa placówka jordańska akredytowana na Polskę znajduje się w Berlinie. Wizy pobytowe uprawniające do jednokrotnego wjazdu na terytorium Jordanii obywatele polscy mogą otrzymać na międzynarodowych przejściach granicznych (koszt 40 JOD), z wyjątkiem przejścia na moście Króla Husajna (Allenby Bridge).
Nie obowiązują żadne szczepienia.

Opinie o miejscowości Akaba (Jordania)

9
Ewa
Uwielbiam to miasto z jego wieczornym zgiełkiem. Ludzie są tu bardzo życzliwi a niektórzy sklepikarze mówią troszkę po polsku. Jest tu duże centrum handlowe typowe jak w każdym europejskim mieście. Znajduje się tam kino z najnowszymi amerykańskimi produkcjami;-) Są luksusowe hotele i tanie hoteliki. ja uwielbiam w okolicach hotelu Cristal robić zakupy- nie ma to jak prawdziwe przyprawy z biskowschodniego suku!!! Jest bardzo bezpiecznie i nie ma ,,koszmarnego nagabywania\" do kupowania jak to ma miejsce w Egipcie - jak tu nie kochać Jordanii??? ;-)
02.01.2011
8
Łukasz
Było raczej bezpiecznie. Nie spodziewałem się że będzie tak fajnie. Najlepsze hotele znajdują się w North Beach Area. Jeśli nie jest się gościem to za symboliczną opłatą można skorzystać z ich prywatnych plaż. Warto. W Akabie jest koło 30 miejsc gdzie można nurkować. Oczywiście przez tydzień nie byliśmy w stanie odwiedzić nawet 1/10 z nich. Ponieważ chcieliśmy zrobić jak najwięcej. Atrakcji przygotowanych dla przyjezdnych jest nie miara. Tylko wybierać i wypoczywać.
08.04.2009
8
Karina
Było super!! O nic nie można mieć najmniejszych pretensji. Jeep safari, cudowne plaże z ciepłą wodą i białym piaskiem. Można też spędzić noc pod gołym niebem albo z beduinami. Wybrać się na wyprawę wielbłądami. Jakże inne to miasto np tego co spotkałam w Hiszpanii. Zapomniałabym o nurkowaniu. Można też pojechać do Petry i podziwiać budowle kute w skale. Klimat Jordanii i atmosfera plus to co oferuje w moich oczach stawia ten kraj ponad Egipt, Marko...
08.04.2009
9.1
Olek
Aqaba to niesamowicie urokliwa miejscowość, znacznie różniąca się od tych egipskich przepełnionych turystami kurortów. Mieszkając na uboczu miasteczka ciężko spotkać przez tydzień innych odpoczywających. Podwodny świat Morza Czerwonego dostępny dla każdego z plaż, które są praktycznie puste! Bardzo sympatyczni mieszkańcy, nie zaczepiający przyjezdnych, służby mundurowe dbają o poczucie bezpieczeństwa turystów- jest bardzo spokojnie. Jordania(Aqaba) to miejsce, które mogę polecić osobom nastawionym na nurkowanie oraz spokojne, relaksujące wakacje.
02.02.2009