Wczasy Bangkok

Znaleziono 2 oferty spełniające kryteria
Sortuj od
Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyżej ocenianych
Polecana oferta

Przed podróżą

Przy wjeździe w ruchu bezwizowym wymagany i bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii), posiadanie biletu powrotnego oraz środków finansowych (10.000 THB na osobę).

Urzędnicy imigracyjni mogą wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających turystyczny charakter wizyty (np. rezerwacja hotelowa, plan podróży). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu, a tym samym pasażer zawracany jest do portu macierzystego. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

Od 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego przy wjeździe do Tajlandii na pobyt turystyczny nie dłuższy niż okres 30 dni w przypadku wjazdu lotniczym przejściem granicznym lub 15 dni w przypadku wjazdu przejściem lądowym (z Kambodży, Laosu, Malezji). Ruch bezwizowy dotyczy jedynie wizyt o charakterze turystycznym.

W przypadku wizyt o innym charakterze lub wizyt turystycznych przekraczających 30 dni konieczne jest ubieganie się o wizę w przedstawicielstwie dyplomatycznym Królestwa Tajlandii. Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania wiz znajdują się na stronie MSZ Tajlandii oraz Ambasady Królestwa Tajlandii w Warszawie.
stolica Tajlandii jest politycznym, ekonomicznym i kulturalnym centrum kraju podobnie jak większość metropolii o populacji 10-12 milionów. To nowoczesne i dynamicznie rozwijające się miasto usytuowane jest na brzegach rzeki Chao Phraya u jej ujścia do zatoki Tajlandzkiej. Lepiej znana jako rzeka Królów dzieli miasto na dwie połowy Thonburi na zachodzie i Krung Thep na wschodnim brzegu.

Bangkok jest idealnym przykładem kontrastów i różnic, gdzie obok nowo postawionych wieżowców żyją ubodzy mieszkańcy, przeplatając się z nowoczesną architekturą.Jak większość dużych miast Bangkok posiada liczne centra specjalizujące się w różnych dziedzinach. Większość markowych hoteli mieści się w dzielnicach Silom i Sukhumvit, znanych także jako centra turystyczne ze sklepami, restauracjami, nowoczesnymi biurowcami i wszelkimi wygodami potrzebnymi turystom. Zraz obok znajduje się dzielnica ambasad większości krajów z , którymi Tajlandia posiada stosunki dyplomatyczne.

[foto1]Skromne lecz chyba najsłynniejsze miejsce nocnych rozrywek to Pat Pong mieszczący się między drogami Silom i Suranwongse. W dzień jest to główne centrum biznesowe, nocą wabiące turystów sklepami i rozrywką: restauracje, różnorodne bary, nocne kluby oraz dyskoteki, miejsce zabawy.

Bangkok dysponuje dogodnym transportem, zwłaszcza dla turystów. Chociaż Wielki Pałac i wiele ważnych świątyń buddyjskich jak Wat Pho znana także jako świątynia Buddy Miłosiernego, centra rządowe i instytucje polityczne oraz Pałac Chitlatda ( rezydencja monarchy w Bangkoku) są położone w północno-zachodniej części miasta. Innym wartym obejrzenia obiektem jest Yommarat, chińska dzielnica umieszczona w środku miasta na zachód od Placu Siam, który z kolei stanowi centrum handlowe przypominające wielki targ z setkami sklepów, butików, restauracji, klubów, kin i teatrów, jest to miejsce spotkań studentów i lokalnych yuppies.

[foto2]Miasto, które nigdy nie śpi, wieczorem Bangkok zupełnie zmienia swoje oblicze stając się pięknym i lśniącym spektaklem. W nocy zwyczajne wyglądające miejsca dnia codziennego, przybierają szatę niekończącego się festynu. Niezwykłe nocne życie Bangkoku wypełnione jest grą świateł, muzyki i uwielbiających zabawę ludzi.

Większość miejsc dla turystów szukających rozrywki i przygody mieści się koło drogi Sukhumvit nazywanej "Soi Cowboy" i Nana Plaza. W rzeczywistości żadne inne azjatyckie miasto nie może się równać z Bangkokiem wybujałością i różnorodnością nocnego życia.

Większość mieszkańców Bangkoku jest konserwatywna, zwłaszcza jeśli chodzi o ubiór. Jeżeli chcemy odwiedzić jakieś miejsce musimy być odpowiednio ubrani, w szczegółności dotyczy to Wielkiego Pałacu i świątyń buddyjskich.
Oznacza to, iż nie wskazane jest noszenie koszulek na ramiączkach, krótkich spodenek i sandałów. Podobnie sytuacja wygląda w niektórych klubach, restauracjach, pubach, dyskotekach, które wszystkie są dobrze klimatyzowane.