Wczasy Belek

Przed podróżą

Dowód osobisty - musi być ważny przez cały okres pobytu. Jeśli dokument utraci ważność w trakcie pobytu, przekroczenie granicy na jego podstawie, przy wyjeździe z Turcji, nie będzie możliwe.

Polaków nie obowiązują wizy do Turcji, jeśli pobyt nie przekracza 90 dni.
Szczepienia nie są wymagane.

Belek

Belek to niewielki kurort położony w południowo-zachodniej Turcji nad Morzem Śródziemnym, u podnóża gór Taurus. Znajdują się tutaj najwyższej klasy, luksusowe, pięciogwiazdkowe hotele, w których można spędzić relaksujące wakacje, a także zasmakować aktywnego urlopu korzystając z licznych pól golfowych.

Wycieczki do Belek

Belek należy do jednych z najnowszych miejscowości turystycznych w całej Turcji, a jej otoczenie gęstych, piniowych lasów i dostępnych tutaj salonów odnowy biologicznej pozwolą na osiągnięcie stanu pełnego odprężenia. Miasteczko głównie odwiedzają turyści poszukujący spokoju i relaksu na przepięknej, piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do krystalicznie czystej wody Morza Śródziemnego.

Miejsce to przyciąga również amatorów sportów wodnych, głównie windsurfingu, nart wodnych i żeglarstwa. Nie ma tutaj ruchliwych i zatłoczonych ulic, więc spacery po malowniczej okolicy będą wielką przyjemnością, a zakupy można zrobić na niewielkim bazarze lub w  znajdujących się tu sklepach. Rodzimej, tureckiej kuchni można zasmakować w dostępnych tu restauracjach. Wysokiej klasy, pięciogwiazdkowe hotele w Belek cieszą się bardzo dobrymi opiniami gości. Turyści przede wszystkim doceniają w nich luksusowe warunki, udogodnienia dla rodzin z dziećmi i wysokiej jakości obsługę.

Kiedy jechać do Belek?

Planując wypoczynek w szczycie sezonu - czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu - przygotuj się na naprawdę gorące wakacje! W tych miesiącach w Belek temperatury w ciągu dnia przekraczają 30 stopni Celsjusza, a w nocy sięgają nawet 24 stopni. Temperatura wody wynosi 28 stopni.

Jeśli wolisz chłodniejszy klimat i spokojniejszą atmosferę, na wczasy do Belek wybierz się w miesiącach wiosennych - pod koniec kwietnia lub maju. W tym okresie turystów jest mniej niż w szczycie sezonu, a temperatury oscylują w okolicy 20-24. Takich temperatur spodziewaj się także w październiku.

Urlop w Belek możesz zarezerwować z wyprzedzeniem - korzystając z opcji Belek First Deal - odliczasz do urlopu nie martwiąc się o dostępność miejsc lub zmianę cen. Jeśli planujesz wyjazd spontaniczny nie zastanawiaj się długo i wybierz jedną z ofert w kategorii Belek Last Minute.

Atrakcje w Belek - co warto zobaczyć?

Rozrywkę w miejscowości Belek zapewniają komfortowe resorty, znajdujące się na rozległych obszarach, posiadające zadbane, zielone ogrody i rozbudowaną infrastrukturę: liczne baseny, place zabaw dla dzieci, sklepy, bary i restauracje.

Obsługa w hotelach zapewnia również wieczorne animacje dla dorosłych i dzieci. Belek all-inclusive to gwarancja wypoczynku w znakomitych warunkach w bardzo korzystnych cenach.

Wychodząc poza teren hotelu warto zwiedzić pozostałości architektury z czasów hellenistycznych, bizantyjskich czy Imperium Rzymskiego, które miały wpływ na rozwój tego regionu. Dodatkową atrakcją turystyczną regionu jest park krajobrazowy, który zamieszkuje ponad 100 gatunków ptaków oraz usytuowany w sosnowym lesie wodospad Kursunlu z ukrytą pod nim jaskinią, do której można się dostać tylko przez lustro wody.

W okolicy kurortu Belek znajdują się znane miejsca, które warto odwiedzić: Antalya, Aspendos, Perge czy Manavgat.

Belek - pogoda i temperatura

Pogoda w Belek to wprost wymarzona aura na wakacje w promieniach słońca. W położonym na południowym wybrzeżu Morza Śródziemnego kurorcie słońce świeci przez niemal 300 dni w roku, przyjemna i ciepła aura jest więc niemal gwarancją. W Belek możesz spodziewać wysokich temperatur i bezchmurnego nieba niemal przez cały rok.

Najcieplejsze miesiące przypadają na szczyt sezonu - czerwiec, lipiec i sierpień, a nawet wrzesień. W kwietniu, maju i październiku temperatury sięgają około 20-kilku stopni.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź