Wczasy Bora Bora

Nie znaleźliśmy ofert, które spełniają wszystkie wybrane kryteria.

Ale nie martw się! Mamy dla Ciebie oferty z terminem wyjazdu od 21 lutego 2024, dla 2 osób dorosłych. Możesz też zmienić lub usunąć niektóre filtry i spróbować ponownie.

Przed podróżą

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu jest ważny polski paszport bądź dowód osobisty. Przed wyjazdem należy się upewnić, czy dokument jest w wystarczająco dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości.

Bora Bora

Przepiękna wyspa Bora Bora na Oceanie Spokojnym urzeka krystalicznie czystą wodą, rafami koralowymi i plażami w cieniu palm kokosowych. Kiedy w Polsce trwa zima, na Bora Bora zażywać można kąpieli morskich i słonecznych. Nazwanie tego kierunku rajską wyspą w żadnym wypadku nie będzie nadużyciem.

Bora Bora - dlaczego warto?

 • Piękne, białe, piaszczyste plaże i krystalicznie czyste turkusowe laguny, otoczone mnóstwem małych motu, czyli wysepek rafowych, zapewniają niezapomniane wrażenia.
 • Na Bora Bora możesz uprawiać wszelkiego rodzaju sporty wodne, od kajakarstwa po nurkowanie, lub po prostu zrelaksować się w ciepłym słońcu i delikatnej bryzie na wspaniałej plaży Matira.
 • Odwiedzających zachwycają pokryte hibiskusem majestatyczne zbocza góry Otemanu.
 • Bogata oferta turystyczna obejmuje wycieczki łodzią na lunch na prywatnej wyspie, loty helikopterem czy sesje tradycyjnej polinezyjskiej pielęgnacji w luksusowym spa.
 • Większość hoteli i pensjonatów jest wyposażona w kajaki, deski do wiosłowania, maski i tuby do nurkowania na lagunie.
 • Turyści chętnie odwiedzają starożytne marae tj świątynie służące niegdyś rytuałom religijnym.
 • Można też uczestniczyć w pokazach tradycyjnego tańca oraz lokalnej sztuki i rzemiosła.

Wakacje i wycieczki na Bora Bora

Hodowle czarnych pereł, przepiękne rafy koralowe i luksusowe hotele przyciągają na Bora Bora w Polinezji Francuskiej miłośników piękna oraz niezmąconego wypoczynku. Jeżeli chcesz poczuć, że czas choć w czasie wakacji płynie wolniej, Bora Bora jest idealnym wyborem. Wyspa jest rajem zarówno dla miłośników plażowania jak i aktywnego wypoczynku.


Na Bora Bora najesz się do syta egzotycznych owoców oraz owoców morza, będziesz podziwiać kolorową faunę i florę oraz zapomnisz o troskach życia codziennego. Wyspa, często nazywana czarną Perłą Pacyfiku, zlokalizowana jest dosłownie na środku oceanu, bo od kontynentu dzieli ją 5,5 tysiąca kilometrów.

Co zobaczyć na Bora Bora?

 • Na Bora Bora podziwiać możesz ruiny świątyń wzniesionych przez Polinezyjczyków tj. Marae Fare-Opu oraz Marotetini a także imponujące płaskorzeźby.
 • Na wyspie a w zasadzie u jej wybrzeży panują idealne warunki do nurkowania czy jazdy na nartach wodnych.
 • Bora Bora daje także okazję do wspinaczki. Zdobyć można dwa najwyższe szczyty na wyspie czyli Otemanu (727m n.p.m.) oraz Pahia (661m n.p.m.). Wyspa generalnie jest górzysta, co czyni ją świetną destynacją dla miłośników pieszych wycieczek. Widoki rozpościerające się z licznych wzniesień zapierają dech w piersiach.
 • Z Bora Bora można odbyć rejs na mniejsze wyspy koralowe w sąsiedztwie.
 • Tradycyjna polinezyjska architektura hoteli robi wrażenie. Nierzadko są one osadzone na palach w wodzie.

Kiedy najlepiej jechać na Bora Bora?

Bora Bora to idealny kierunek dla zmęczonych wydłużającą się europejska zimą miłośników kąpieli słonecznych. Jednak przyjemny klimat cechuje Bora Bora przez okrągły rok. Najcieplej na Bora Bora jest w marcu, kwietniu i lutym.


O ile najcieplej na wyspie jest na podczas polskiego przedwiośnia, najwięcej słonecznych godzin na dobę przypada na okres od października do grudnia. Z kolei na najkorzystniejsze ceny i bardziej kameralny wypoczynek liczyć można od listopada do kwietnia.

Gdzie leży Bora Bora?

Bora Bora jest koralową wyspą na Oceanie Spokojnym w Polinezji Francuskiej, usytuowaną na północny zachód od Tahiti. Powierzchnia Bora Bora to zaledwie 38 km2. Z racji swojego położenia - wyspa otoczona jest przepięknymi rafami koralowymi - i bajkowych krajobrazów, Bora Bora uznawana jest za rajską wyspę.

Loty na Bora Bora

Najszybszy lot z Warszawy na Bora Bora trwa 25 godz. 50 min. W czas ten nie wlicza się oczekiwania na przesiadki. Razem z przesiadkami z Polski polecimy w około 35 godz. Portem lotniczym obsługującym wyspę Bora Bora jest ten położony na atolu Motu Mute zaliczającym się do Polinezji Francuskiej. By dotrzeć na Bora Bora spodziewaj się przynajmniej trzech przesiadek a ostateczny czas podróży wyniesie od przeszło 30 do 56 godzin, zależnie od wybranego połączenia.

Nowość!

Odkryj nową stronę podróży – rezerwuj elastyczne pakiety lot+hotel. Sprawdź