Wczasy El Medano

Znaleziono 7 ofert spełniających kryteria
Sortuj od
Najpopularniejszych
NajpopularniejszychNajtańszychNajwyższego rabatuNajwyżej ocenianych
Polecana oferta

Przed podróżą

Do Hiszpanii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Hiszpanii dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
El Medano to mała miejscowość turystyczna, polecana zwłaszcza tym, którzy wakacje chcą spędzić w ciszy i spokoju. Tutejsze plaże nie są tak bardzo oblegane przez turystów, jak w sąsiedniej miejscowości Playa de las Americas, czy Costa del Silentio. Miasteczko leży na południowym wschodzie Teneryfy i słynie przede wszystkim z pięknych plaż i ładnej, słonecznej pogody.

Medano znane jest również z bardzo niskiej wilgotności powietrza, licznych naturalnych plaż oraz czystej wody z wysoką zawartością jodu. Jedna z naturalnych plaż Playa de la Tejita jest słabo uczęszczana przez turystów, a jej część służy jako plaża dla naturystów.

Właśnie tutaj - w El Medano znajdziecie Państwo idealne warunki do wypoczynku. Osłonięte plaże zachęcają do leniuchowania i wygrzewania się na słońcu, a ciepłe wody Atlantyku zapraszają do kąpieli.

[foto1]Podobno właśnie na wybrzeżach tej miejscowości panują najlepsze warunki do uprawiania surfingu i kitesurfingu na całej Teneryfie. Marudzić na złą pogodę nie będą mogli również żeglarze - wiejące tu średnie i silne wiatry stwarzają doskonałe warunki na żeglarskie eskapady.

Wielbiciele górskich wędrówek mogą udać się w rejony góry Montana Roja. Teren góry został uznany przez UNESCO za obszar podlegający szczególnej ochronie (liczne lęgowiska ptasie). Wspinaczka na górę jest dozwolona i zapewnia wspaniałe widoki. Zwolennikom przygód polecamy wybrać się do jaskini św. Brata Pedro, niedaleko plaży Playa de la Tejita. Co ciekawe, w niedziele odprawiane są tu msze.

Czas przejazdu z lotniska: ok. 15 min (ok. 7 km).