Wczasy Fethiye

Przed podróżą

Do Turcji Polacy mogą wjechać za okazaniem paszportu. Dokument powinien być ważny minimum 150 dni licząc od dnia pierwszego wjazdu do Turcji oraz musi być w dobrym stanie. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne dokumentu, zamazane wizy, dane osobowe, niewyraźne pieczątki mogą spowodować uruchomienie uciążliwej procedury wyjaśniającej lub cofnięcie z granicy.
Od 2 marca 2020 r. w Turcji dla Polaków wizy zostały zniesione. Zwolnienie z obowiązku posiadania wizy turystycznej obowiązuje do 90 dni w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu.
Szczepienia nie są wymagane.
Okolice i same miasto Fethiye należą do jednych z najchętniej odwiedzanych rejonów Turcji. To stojące na podwalinach starego Telmessos miasto ma nie tylko duże znaczenie dla regionu, ale też urok, któremu trudno się oprzeć. Dzięki rozległej zatoce, szerokiej promenadzie w pobliżu portu z licznymi barami i restauracjami oraz dzielnicy targowej w centrum, Fethiye oferuje dużą różnorodność rozrywek.

Panuje tu spokojna śródziemnomorska atmosfera. Wspaniałe otoczenie obfituje w ciche zatoczki z kryształową wodą w kolorze turkusu, urocze wysepki i porośnięte piniami wzgórza.Wszystko to stwarza wspaniałe warunki do wypoczynku.

[foto3]Obok cichych, przepięknych, egzotycznych zatoczek, w tej uroczej miejscowości można zwiedzić światowej klasy zabytki i cuda przyrody. Na północ od Fethiye znajdują się wykute w stromej, górującej nad miastem ścianie tajemnicze grobowce skalne, których powstanie datuje się na VI-IV w.p.n.e. Największym i najpiękniejszym jest grobowiec Amyntasa.

Natomiast 6 km na południe od Fethiye znajduje się "miasto duchów" - Kayakoy. miasto to zamieszkiwali Grecy, w 1924 roku zostali wysiedleni do swojego kraju. Od tego czasu opustoszałe miasto niszczeje.

Opinie o miejscowości Fethiye (Turcja)

9
Krzysztof
Wrażenia są takie, żeby najpierw sprawdzić ofertę z wycieczkami po Turcji u turków... np FOCUS ma oferte dla polskich klientów (po polsku).. wycieczki 2x tansze niz w biurach podróży.. Plaża kamienista zmusza do kąpieli w kapciach.. po niej też nie można chodzić na boso bo gorąca jak #^$%@ ;) Widoki, pogoda i wrażania niesamowite.. Woda zawsze cieplutka. Polecam.
20.04.2009
9
Bozena
Jeśli nie Side i jego starsza część to z Tureckich miast polecam właśnie Fethiye. Nam podobało się to że nie ma tutaj aż takiej nagonki związanej z branżą turystyczną. Owszem są sklepy, liczne bary, sporty wodne, hotele. Ale to wszystko współgra tak że Fethiye nie traci uroku. My byliśmy jeszcze w mieście duchów 6 km dalej. Jest to opuszczone miasto greckie.
19.03.2009
9.4
Danuta GąsiorKlient wakacje.pl
Bardzo dobre miejscedla osób, które wybiorą się na 2 tygodnie i oprócz odpoczywania chca coś więcej poznać, zobaczyć. W miarę w zasięgu Efez, Pamukkale, Olympos, Troja, Pergamon. Przeszkodą jest tylko upał panujący latem. Trudno wytrzymać 3 czy nawet 1 godz. w Efez czy Pamukkale w upale 40oC. Ale można pojechać do Hisaronu na super zakupy i super disco czy jedzonko, a nawet odlotowy Lunapark, czy na słynną plażę Oludeniz (1/2 godz.dolmuszem)o niewiarygodnym kolorze wody (jak sztuczny turkus), a tam zaliczyć paralighting czyli lot z instruktorem na paralotni czy coś podobnego. Można wybrać się do Gocek też niedaleko i malowniczo. A wieczory z turecką muzyką live w namiocie siedząc po turecku, gdzie przede wszystkim są tubylcy i można zobaczyć jak wspaniale potrafią się bawić przy swojej rodzimej muzyce, czy w drugim końcu deptaka "walnąć się" na fotelach wypchanych chyba grochem bo można je formować dowolnie, a tu każdego dnia inna muzyka. Warto wspomnieć, że w Fethiye plaża należy do miasta i słono się płaci za leżaki 2 leżaki i parasol to 10 i 1YTL. A ta restauracja na końcu deptaka ma swoją plażę prywatną i za darmo. Trzeba tylko coś zamówić do picia czy jedzenia. Naprawdę nie można się tu nudzić - jest tyle możliwości spędzenia czasu na wodzie: rejs wokół 12 wysp (cudowny relaks, super zdjęcia), zachód słońca z paleniem ogniska na brzegu nocą i tańcami, rejs po rozlewisku rzeki Dalyan. Wspomnę o jeep safari (koniecznie z firmą BANDANA - jest na deptaku). Wrażenia niezapomniane i można kupić na pamiątkę płytę CD. Czy ktoś z Państwa głaskał ryby? Wszystko przed Wami łącznie z irokezem na głowie z błotka. Polecam bardzo te okolice.
30.07.2007