Wczasy Islandia

Oferty
O kraju
Przed podróżą
Pogoda

Islandia

O kraju
Przed podróżą
Pogoda
Islandia należy do krajów nordyckich i znajduje się na północy Grzbietu Śródatlantyckiego. Stolica tego kraju i wyspy - Reykjavik, oddalony jest od wybrzeży Wielkiej Brytanii o ok. 1000 km. Islandia nazywana jest Krainą Ognia, Lodu i Wody, co sprawia, że od lat fascynuje swoją różnorodnością, dzięki czemu wyspa jest popularnym celem turystów z całego świata o każdej porze roku.

Wycieczki do IslandiiZe względu na olbrzymie zróżnicowanie i rozproszenie atrakcji, wakacje w Islandii to przede wszystkim propozycja dla osób uwielbiających aktywny wypoczynek. Najbardziej popularna formą zwiedzania wyspy, poznawania kultury i zachwycania się naturalnym pięknem dziewiczej przyrody są wycieczki objazdowe. Urzekające wodospady, kąpiele w gorącej rzece, wieloryby, majestatyczne lodowce i przepyszna lokalna kuchnia - to wszystko czeka na turystów, którzy zdecydują się spędzić tam niezapomniane wakacje!

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

StolicaReykjavík
JęzykIslandzki
WalutaKorona islandzka
Czas lokalny16:38
Lot z Warszawyśr. 4h

PASZPORTY I WIZY

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Islandii jest ważny paszport lub dowód osobisty, który na życzenie odpowiednich władz należy okazać.
Wiza nie jest wymagana.

SZCZEPIENIA I SŁUŻBA ZDROWIA

Szczepienia przed przyjazdem nie są obowiązkowe. Obywatele RP objęci systemem ubezpieczenia (NFZ) w kraju mają zagwarantowany dostęp do pomocy medycznej na terenie Islandii w nagłych przypadkach na takich samych zasadach jak osoby objęte islandzkim systemem ubezpieczenia zdrowotnego - po okazaniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). EKUZ uprawnia tylko do korzystania z podstawowych usług medycznych, dlatego wyjeżdżającym do Islandii zaleca się wykupienie dodatkowych ubezpieczeń, które w razie konieczności pokryją koszty leczenia w szerszym zakresie, ew. następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz transport chorego do kraju.
ListopadZobacz cały rok
Temperatura w dzień8°C
Temperatura w nocy3°C
Temperatura wody7°C
Liczba godzin słonecznych4