Wczasy Malaga

Przed podróżą

Do Hiszpanii Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Hiszpanii dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.
Malaga to stolica Wybrzeża Słońca, liczy prawie milion mieszkańców i posiada wszystko to, czego potrzebuje turysta, bowiem bazy noclegowa, gastronomiczna i rozrywkowa (liczne pola golfowe, korty tenisowe oraz wypożyczalnie sprzętów wodnych) są tu bardzo rozwinięte. Ten duży port handlowy i rybacki leży nad wiecznie ciepłym Morzem Śródziemnym, a od strony lądu miejscowość otaczają góry Montes de Malaga.

[foto1]Przed spragnionym słońca turystą rysują się wspaniałe krajobrazy - gaje oliwne, plantacje bawełny, trzciny cukrowej i rodzynek oraz sady pomarańczowe i bananowe. Jest to również wymarzone miejsce dla tych, którzy oprócz słodkiego leniuchowania podczas urlopu lubią zwiedzać i poznawać obcą - w przypadku Andaluzji - egzotyczną kulturę.

Malaga prezentuje zabytki rangi światowej, można tu zobaczyć mauretańską twierdzę Alcazaba z XI w., położony na wzgórzu fenicjański zamek Castillo Gibralfaro oraz dom słynnego kubisty Picassa, w którym dzisiaj znajduje się muzeum. Z pobytu w Maladze zadowoleni będą również amatorzy spokojnego wypoczynku w cieniu egzotycznej roślinności, mnóstwo tu bowiem ogrodów botanicznych (np. Retiro), które zapraszają do spacerów i wieczornych przechadzek.