Wczasy Maleme

Przed podróżą

Do Grecji Polacy mogą wjechać za okazaniem ważnego paszportu lub dowodu osobistego.
W Grecji dla Polaków wizy nie są wymagane.
Szczepienia nie są wymagane. Warto przed wyjazdem wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego i zabrać ją ze sobą na wakacje. Karta EKUZ potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie pobytu na terenie innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Opinie o miejscowości Maleme (Grecja)

Miejscowość spokojna, mała, przyjazna, z kilkoma marketami i jednym dużym. Doskonała do wypoczynku oraz świetny punkt do wyjazdów celem zwiedzenia Krety. Blisko piaszczystej plaży i większej miejscowości z dużą ilością typowo turystycznych sklepików. Z plaży widok na góry-gdzie zachodzi słońce. Miejscowość położna tak, że jest odczuwalna przyjemna bryza która łagodzi upał w środku sezonu. Idealna dla par chcących odpocząć i pozwiedzać oraz dla osób szukających spokoju z dala od zgiełku i tłumów.
25.08.2014
8.3
Elżbieta LandowskaKlient wakacje.pl
Zaciszna, kameralna miejscowość, promenada nadmorska ciągnie się do następnej już bardziej rozrywkowej Palatanias, z atmosferą jak w naszym Mielnie czy Łebie, ze straganami, pubami, klubami i dyskotekami. Meleme idealne jako miejsce wypadowe na codzienne wycieczki. Zachęcam do wynajmu samochodu. My wynajeliśmy od razu na 5 dni i zrobiliśmy po Krecie ok.900 km. Polecam też miejscowe tawerny. Najlepszą atmosferę tworzy właścicielka HARIDIMOS na granicy Maleme i Tawronidos tuż przy plaży. Jedzenie w miejscowych tawernach jest bardziej greckie niż w hotelu dla Polaków czy Niemców. Wyspa jest piękna i zaskakująca, z masywami górskimi schodzącymi wprost do morza. Polecam!
14.10.2007
6.7
jolager@onet.plKlient wakacje.pl
Małe miasteczko, położone 16 km. od Chanii, połączenie autobusowe miejscowe b.dobre, bilety niedrogie, cisza, spokój, widoki piękne, plaża kamienisto -żwirowa, sklepy dobrze zaopatrzone, ale jest ich mało, co nie jest problemem, można jechać autobusem do Chani, a warto piękne miasto, zwłaszcza port i stare miasto, parę kroków od dworca autobusowego, po drodze do Chani są jeszcze inne małe miasteczka, gdzie warto się zatrzymać.
18.06.2006